Jump to content

Πόσος είναι ο λογαριασμός του κινητού σας κάθε μήνα;


 Κοινοποίηση

Τι λογαριασμός κινητού σας έρχεται κάθε μήνα;  

117 members have voted

  1. 1. Τι λογαριασμός κινητού σας έρχεται κάθε μήνα;

    • €30 ή λιγότερο
      35
    • €31 - €60
      47
    • €61 - €90
      15
    • €91 - €120
      9
    • €121 - €150
      4
    • €151 ή περισσότερο
      7


Recommended Posts

Αν έχετε πάνω από μία συνδέσεις αθροίστε τα ποσά. Αν έχετε καρτοκινητό, αθροίστε τις κάρτες που αγοράζετε κάθε μήνα.

 

Πώς κατανέμεται ο λογαριασμός σας; (πιο πολλά sms/mms, πιο πολλά τηλεφωνήματα, χρήση wap κλπ.)

 

Εγώ χρησιμοποιώ το κινητό μου κατά κόρον για τηλεφωνήματα αλλά στέλνω και μερικά sms.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με το TIM 130 μόνο κλήσεις.

 

Ερώτηση: 'Εστω ότι δεν έχω ξεπεράσει τον χρόνο ομιλίας των 130 λεπτών (π.χ. δεν έχω κάνει καμία κλήση από το μηδενισμό του λογαριασμού μου) και μιλήσω στο κινητό για λιγότερο διάστημα από 30 δευτερόλεπτα (π.χ. 15 seconds), θα αφαιρεθούν από τον υπόλοιπο χρόνο ομιλίας μου 30 ή 15 δευτερόλεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Vodafon 240 και πολύ σπάνια ξεπερνάω τις 4 ώρες ομιλίας.

Πάντως, προτιμώ να μιλάω παρά να γράφω sms. Στέλνω, περίπου, 5 με 6 το μήνα.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος intelx86 (23 Ιούλ. 2004 , 15:46)

 

Πλέον με το TIM 130 μόνο κλήσεις.

 

Ερώτηση: 'Εστω ότι δεν έχω ξεπεράσει τον χρόνο ομιλίας των 130 λεπτών (π.χ. δεν έχω κάνει καμία κλήση από το μηδενισμό του λογαριασμού μου) και μιλήσω στο κινητό για λιγότερο διάστημα από 30 δευτερόλεπτα (π.χ. 15 seconds), θα αφαιρεθούν από τον υπόλοιπο χρόνο ομιλίας μου 30 ή 15 δευτερόλεπτα;

 

 

Αν η ελάχιστη χρέωση της ΤΙΜ είναι 30'', θα αφαιρεθούν 30 ακόμα κι αν μιλήσεις μόνο 1''...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο Vodafone 120 και ποτε δεν μιλαω πανω απο 1 ωρα τον μηνα.Για

SMS εξαρταται μπορει αρκετα (30-40), μπορει και κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω vodafone 120 και δινω περιπου 40 € καθε μηνα! Πιο πολυ μιλαω, αλλα στελνω και μερικα sms/mms, και κανω αρκετη χρηση του wap over gprs!
Link to comment
Share on other sites

Vodafone 240 -πλεον, και σιγουρα πολυ πανω απο 150€ το μηνα!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως πληρώνω από τότε που έκοψα το gprs 45-60 euro

Στέλνω αρκετά μηνύματα (100 περίπου το μήνα ) κάνω κάποια τηλεφωνήματα 45-50 λεπτά το μήνα

Και στέλνω ελάχιστα mms (10 το μήνα το πολύ )

Link to comment
Share on other sites

Βασικό Cosmote και πληρώνω γύρω στα 30 ευρώ τα περισσότερα από τα οποία είναι μηνύματα και ...roaming...
KCB
Link to comment
Share on other sites

120euro eiναι το στανταρ

και ουτε μμς στελνω

λιγα sms αλλα επειδη καταντησε οικονομικη πληγη

θα το κοψω στο τελος του Σεπτεμβρη που κλεινει 1χρονο

και θα κανω χρονια μεχρι να ξαναγγιξω κινητο

Δεν εχω δυστυχως την απαιτουμενη αυτοσυγκρατηση

και ουτε λογικες χρεωσεις

WWW.MSBOYCOTT.COM
Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 15 διοτι βαζω μια sms card (ναι στελνω πανω απο 150 το μηνα!) και βαζω και μια καρτα των 9 καθε 6 μηνες!!!

ξοδευω τοσα λιγα επειδη οταν θελω να πω κατι στους γονεις μου τους κανω αναπαντητη και με παιρνουν αυτοι που εχουν cote 45' !!!

Link to comment
Share on other sites

πιστεύετε δηλαδή ότι με το να στέλνετε 100 sms τον μήνα είναι πολλά? εγώ είμαι και κύπρο και στέλνω το λιγότερο 700 sms τον μήνα... ένας φίλος μου στέλνει πάνω απο 2000 sms τον μήνα... και έχουμε και απο 5-6 ώρες ομιλίας ο καθένας μας :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LiTeRaL (26 Ιούλ. 2004 , 11:10)

 

πιστεύετε δηλαδή ότι με το να στέλνετε 100 sms τον μήνα είναι πολλά? εγώ είμαι και κύπρο και στέλνω το λιγότερο 700 sms τον μήνα... ένας φίλος μου στέλνει πάνω απο 2000 sms τον μήνα... και έχουμε και απο 5-6 ώρες ομιλίας ο καθένας μας :p

 

 

Μα καλά, 2000 μηνύματα το μήνα? Και στον ύπνο του στέλνει? :blink:

 

Για δες που τα κινητά εκτός από προεκτάσεις των αυτιών μας έγιναν και προεκτάσεις των δακτύλων μας... :whistle:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LiTeRaL (26 Ιούλ. 2004 , 11:10)

 

πιστεύετε δηλαδή ότι με το να στέλνετε 100 sms τον μήνα είναι πολλά? εγώ είμαι και κύπρο και στέλνω το λιγότερο 700 sms τον μήνα... ένας φίλος μου στέλνει πάνω απο 2000 sms τον μήνα... και έχουμε και απο 5-6 ώρες ομιλίας ο καθένας μας :p

 

 

2000 SMS!!!. Απίστευτο!!! :wacko: Μιλάμε για περίπου 70 SMS τη μέρα!!! :eek:

Πρέπει να έχει πάθει τουλάχιστον 3 φορές τενοντίτιδα :p

 

Εγώ 60 με 80 ευρώ το μήνα, και σχεδόν όλο το ποσό από ομιλία.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

περίπου κανένα 30αρι με 35αρι στο CosmOte 90 ...ελπίζω τώρα που θα έχω προνομιακό πάγιο να έχουμε καμία μείωση

 

:worry:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

μεταφορά στους Τεχνολογικούς προβληματισμούς :) Το θέμα είναι σημαντικό αλλά δεν αποτελεί διαξιφισμό!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Με voda180,με τα 120sms+10mms του make your plan,κυμαίνεται ο λογαριασμός μεταξύ 50 με 70 ευρώ το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (29 Ιούλ. 2004 , 23:43)

 

Με voda180,με τα 120sms+10mms του make your plan,κυμαίνεται ο λογαριασμός μεταξύ 50 με 70 ευρώ το πολύ.

 

μα με όλα αυτά που λες ότι έχεις επιλέξει, τότε το πάγιο μόνο θα φτάνει κοντά στα 50 ευρώ!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

vodafone 150sms και εως τώρα έδινα 35 € - 40 € με ομιλία.

Αυτή τη φορά έφτασα τα 53 € :wacko: και σκέφτομαι να αλλάξω πρόγραμμα και να βάλω και ομιλία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crazy_4 (30 Ιούλ. 2004 , 13:47)

 

μα με όλα αυτά που λες ότι έχεις επιλέξει, τότε το πάγιο μόνο θα φτάνει κοντά στα 50 ευρώ!!!

 

 

So?Γι αυτό είπα απο 50 έως 70..αν και είναι λίγο λιγότερο το πάγιο μιας και είμαι στον 2ο χρόνο του συμβολαίου,άρα μικρότερο πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χμ οι απόψεις διίστανται :wacko: :D

 

για μια εποχή 20€ την εβδομάδα :whistle: σε κάρτα ( οπότε καταλαβαίνετε πόσο έβγαινε στον μήνα :!: :D ) μετά έχουμε και την σύνδεση 1 ώρα δωρεάν τον μήνα :whistle:

 

ε μετά από ώριμη σκέψη κτλ :alien: κατάφέραμε με κόπους και με βάσανα περιορισμός 20€ σε κάρτα μπορεί και μήνα ΟΛΟΚΛΗΡΟ παρακαλώ :lol: ( συνήθως 2χ20€ τον μήνα :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...