Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

δεν το θεωρούσαν κάτι το σημαντικό μέχρι που το γευτήκαν στην πράξη (btw το s2 είναι καλύτερο από θέμα υλικόν από το s3 έτσι αναφορικά)

 

αν ήταν πάντως να πάρω κινητό θα περίμενα κάτι μήνες να πέσει το xperia z 350 360 euro γιατί κάτι 500 600 και 700 για κινητό μου ακούγεται σαν αστείο............ εδώ Ελλάδα κιόλας στην κατάσταση μας..... ξεκαρδιστικό αστείο :wacko:

 

Μην ξεχνάς να κρατάς και τον φορτιστή στην τσέπη πάντοτε.

Μιλάω για το xperia z . Πολύ χάλια η μπαταρία του. Πολύ σπαστικό. Εγώ παντός ενημέρωσα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις έπιασα στα χέρια μου το s4 αν και μου αρέσει πιο πολύ το HTC από εμφάνιση η οθόνη του s4 είναι πραγματικά ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ

 

Το γράφω και εγώ στο νήμα του S4 αν και μερικοί το αμφισβητούν.

Ενα θα πω και εδώ,η οθόνη του κάνει το note2 που έχω να ντρέπεται,και όμως είναι τόσο μεγάλη η αντίθεση που έχει που ακόμα και η amoled του note2 μοιάζει λίγη μπροστά της,ή δε οθόνες των Sony μοιάζουν τελείως χλωρίνη :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πάρω το Ζ όταν και αν πέσει η τιμή του σε επίπεδα κάτω των 350 ευρώ και δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Μόνος σου το λες οτι δείχνουν χλιδάτα. Δεν είχα ποτέ κινητό της Samsung για να είμαι fan της, απλά περίμενα μεγαλύτερη διαφορά υπερ του One από την στιγμή που στο forum έχει θεοποιηθεί το αλουμίνιο. Άλλοι μπορεί να βλέπουν οτι το S 4 δυσκολεύεται να περάσει το One παρ όλο το (αρνητικό) hype που το συνοδεύει.

Δε νομιζω οτι υπαρχει αρνητικο hype για το S4..ΟΚ,μπορει αρκετοι να το κραζουν για το γεγονος πως δεν επελεξε η Samsung να κανει καποια αλλαγη στα υλικα και το design,αλλα υπαρχει και η κεκτημενη ταχυτητα απο το θετικο hype του S3.

Το αλουμινιο δεν το εχει "θεοποιησει" κανενας,αλλα οπως και να το κανουμε μια συσκευη που δεν ειναι φτιαγμενη απο πλαστικο,δικαιολογει πιο ευκολα "στο ματι" τα 700αρια που σκαμε για ενα κινητο..Οπως και το Z που ειναι απο γυαλι...Και αυτο ανεξαρτητα απο το κοστος των υλικων και κατασκευης..Μπορει δηλαδη το αλουμινιο να ειναι φτηνοτερο απο τα πλαστικα που χρησιμοποιει η Samsung...Στο ματι ομως φαινεται αλλιως..

Και στη τελικη δεν ειναι μονο τα υλικα,αλλα και το design..Το Lumia απο πολυκαρβονικο ειναι,αλλα το σχεδιο του ειναι πανεμορφο και δειχνει ρε παιδι μου στο ματι πιο "premium" απο τα S3-S4.

 

Απο την αλλη βεβαια,το unibody,δημιουργει αλλα "προβληματα".Ελλειψη θυρας επεκτασης και η μπαταρια δεν αλλαζει..

Παντως για να ειμαι δικαιος,επειδη χτες το επιασα στα χερια μου το S4,θεωρω οτι η μειωση του bezel και η επιλογη του μεταλου εστω γυρω γυρω,το ομορφηνε σε σχεση με το S3.

Υπαρχει λοιπον μια μεριδα αγοραστων που η "εξωτερικη εμφανιση" του κινητου παιζει ρολο στην επιλογη συσκευης.

Και το σωστο ειναι να σεβομαστε οποιαδηποτε κριτηρια επιλογης εχει ο καθενας.

Δεν ειναι πιο "μαγκας" δηλαδη αυτος που τον ενδιαφερουν μονο οι επιδοσεις και "φλωροι" οσοι θελουν ενα ομορφο τηλεφωνο που δειχνει πιο "χλιδατο".

Στο κατω κατω,απο αποψη επιδοσεων,τα 2 κινητα ειναι πολυ κοντα..Γι αυτο και η διαφαινομενη ισοπαλια.;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς να κρατάς και τον φορτιστή στην τσέπη πάντοτε.

Μιλάω για το xperia z . Πολύ χάλια η μπαταρία του. Πολύ σπαστικό. Εγώ παντός ενημέρωσα.

 

ο φίλος μου το έκανε root αφερεσε σαβούρα από μέσα κλπ χαλαρά μιάμιση μέρα βγάζει με 5+ οθόνη....... με σαβούρα.......... άστο δεν θέλω να ξέρω

από την στιγμή που διορθώνετε μικρο το κακό......... το s3 δεν παίρνω λόγο οθόνης (κύριος λόγος) του note είναι αρκετά καλύτερη αλλά παραείναι μεγάλο στα htc τιμή δεν πέφτει και πολύ...... μετά δεν έχουμε και πολλές επιλογές

+ γενικός δεν μαρεσει γεγονός οτι samsung πάει να γίνει apple στην θέσει της apple (αρκετά και μια ακατονόμαστη )

Link to comment
Share on other sites

To μεγαλύτερο φάουλ της Samsung είναι η απουσία ραδιοφώνου. Τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά για τον καθένα. Το ραδιόφωνο δεν έπρεπε να αφαιρεθεί για κανένα φούστη λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εγώ στο νήμα του S4 αν και μερικοί το αμφισβητούν.

Ενα θα πω και εδώ,η οθόνη του κάνει το note2 που έχω να ντρέπεται,και όμως είναι τόσο μεγάλη η αντίθεση που έχει που ακόμα και η amoled του note2 μοιάζει λίγη μπροστά της,ή δε οθόνες των Sony μοιάζουν τελείως χλωρίνη :-)

 

φιλε μου, υπερβαλεις. Πρωτον το note 2 δεν ειναι pentile ενω το s4 ειναι και τελος τα 1080p vs 720p σε τοσο μικρα μεγεθη οθονων κινητων ειναι αμελητεα η διαφορα στο εκαστοτε ματι. Διαβαστε λιγο την γνωμη και επιστημονικη εξηγηση για το θεμα των 1080p στα κινητα.

 

http://arstechnica.com/gadgets/2012/10/1080p-on-a-smartphone-screencan-it-possibly-matter/

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το διαβάζω συχνά σε αυτό το thread: τα όποια software καλούδια της Samsung δεν θέλουν καμιά χειρουργική ακρίβεια και καμιά εφαρμογή της Samsung. Μην λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να έχουμε δοκιμάσει κάτι. Ότι software ευκολία υπάρχει στο Note λειτουργεί εύκολα και άψογα χωρίς προβλήματα. Το πόσο το χρησιμοποιεί ο καθένας είναι άλλη συζήτηση αλλά όχι ότι είναι άχρηστα εφέ.

To μεγαλύτερο φάουλ της Samsung είναι η απουσία ραδιοφώνου. Τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά για τον καθένα. Το ραδιόφωνο δεν έπρεπε να αφαιρεθεί για κανένα φούστη λόγο.

Για μένα αυτό είναι το δεύτερο μεγαλύτερο φάουλ της Samsung. Το 1ο είναι η απαράδεκτη τακτική με τους επεξεργαστές. Δεν δικαιολογείται με τίποτα μια εταιρεία αυτού του μεγέθους να παρουσιάζει την ναυαρχίδα της με έναν επεξεργαστή και μετά να λέει "δεν μπορώ να τον έχω σε ευρεία παραγωγή και θα το πουλήσω με τον άλλον". Και εξηγούμαι: Δεν με ενδιαφέρει αν έχει τις ίδιες επιδόσεις ο 600άρης ή όχι. Με ενδιαφέρει ότι παρουσιάζεις/διαφημίζεις/πλασάρεις κάτι που δεν έχεις την δυνατότητα να πουλήσεις. Αν δεν μπορείς να τον παράγεις μην τον παρουσιάζεις. Ή παρουσίασε αργότερα τη συσκευή. Αυτά είναι μαρκετινίστικα κόλπα χειρίστου είδους που δεν δικαιολογούνται από σοβαρή εταιρεία.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, υπερβαλεις. Πρωτον το note 2 δεν ειναι pentile ενω το s4 ειναι και τελος τα 1080p vs 720p σε τοσο μικρα μεγεθη οθονων κινητων ειναι αμελητεα η διαφορα στο εκαστοτε ματι. Διαβαστε λιγο την γνωμη και επιστημονικη εξηγηση για το θεμα των 1080p στα κινητα.

 

http://arstechnica.com/gadgets/2012/10/1080p-on-a-smartphone-screencan-it-possibly-matter/

 

Γιατρέ δεν υπερβάλλω καθόλου.

Αν τα δεις σε εσωτερικό χώρο δίπλα δίπλα θα με καταλάβεις.

έλεγα ότι δύσκολα θα δω οθόνη καλύτερη απ του noteli μου σε αντίθεση και χρώματα αλλά να που το s4 βγήκε και είναι σαφώς καλύτερο.

Τα είχα χθες δίπλα δίπλα παρά πολύ ώρα και τα κοιτούσα με ίδια wallpapers και για να βεβαιωθώ αυτά που έβλεπα Ρωτούσα και τις γύρω :)

Για μένα πλέον αυτή η οθόνη και αυτό το μέγεθος βάρος είναι super λόγοι να το πάρω και ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι θα βολεύει πολύ περισσότερο απ το note.

Εκεί που θα χάσω σαφώς είναι στο browsing αλλά εντάξει θα τη παλέψω πιστεύω.

Όλα αυτά μέχρι να έρθουν τα πρώτα κρύα και το note 3(πάει και ρήμα) :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το διαβάζω συχνά σε αυτό το thread: τα όποια software καλούδια της Samsung δεν θέλουν καμιά χειρουργική ακρίβεια και καμιά εφαρμογή της Samsung. Μην λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να έχουμε δοκιμάσει κάτι. Ότι software ευκολία υπάρχει στο Note λειτουργεί εύκολα και άψογα χωρίς προβλήματα. Το πόσο το χρησιμοποιεί ο καθένας είναι άλλη συζήτηση αλλά όχι ότι είναι άχρηστα εφέ.

 

Για μένα αυτό είναι το δεύτερο μεγαλύτερο φάουλ της Samsung. Το 1ο είναι η απαράδεκτη τακτική με τους επεξεργαστές. Δεν δικαιολογείται με τίποτα μια εταιρεία αυτού του μεγέθους να παρουσιάζει την ναυαρχίδα της με έναν επεξεργαστή και μετά να λέει "δεν μπορώ να τον έχω σε ευρεία παραγωγή και θα το πουλήσω με τον άλλον". Και εξηγούμαι: Δεν με ενδιαφέρει αν έχει τις ίδιες επιδόσεις ο 600άρης ή όχι. Με ενδιαφέρει ότι παρουσιάζεις/διαφημίζεις/πλασάρεις κάτι που δεν έχεις την δυνατότητα να πουλήσεις. Αν δεν μπορείς να τον παράγεις μην τον παρουσιάζεις. Ή παρουσίασε αργότερα τη συσκευή. Αυτά είναι μαρκετινίστικα κόλπα χειρίστου είδους που δεν δικαιολογούνται από σοβαρή εταιρεία.

 

Η οθόνη του του S4 και στα δικά μου μάτια,είναι καλύτερη από του Note2,αλλά και το one έχει εξίσου μια απίστευτη οθόνη. Απλά έχω γίνει κορεατης στα γούστα μου στις οθόνες ! Τα smartfuture που δούλευαν μια χαρά,συνεχίζουν να δουλεύουν.Αλλά και αυτά που έχουν κάποια θεματακια,είμαι σίγουρος ότι θα τελειοποιηθούν !

 

Σωστος ο παικτης ! Αλλα για σκεψου και σαν κατασκευαστης :lol: που το μονο που σε νοιαζει ειναι το Note3,μιας και τα λεφτα σου απο το S θα τα παρεις ετσι και αλιως πλεον ! Αλλα στο Note εχεις ολη την δυνατοτητα να διπλασιασεις τα κερδη σου,αρκει να κρατησεις το επιπεδο,που μεχρι τωρα πλασαρεις ! Κακα τα ψεματα,οσο το Note θα παιζει μονο του,αυτα τα φαινομενα θα τα ξανα φαμε στην μαπα ! Και οχι μονο θα τα φαμε,αλλα ακομα και αν τα υλικα κατασκευης του Note3,θα ειναι απο κουρκουμπινια..Ολοι μας με κλειστα τα ματια,θα το κανουμε δικο μας ! Και αν τελικα αλλαξει τα υλικα,αλλα μαζι με αυτο κοψει εκτος απο το radio και κατι ακομα ! Ουτε γατα,ουτε ζημια !! Μονη της παιζει..

Θελω ομως να πιστευω,οτι θα δωσει αυτο που ο εξυπνος και με υπομονη big screen fan περιμενει την καταλληλη ωρα ! Λαθος τα τερτιπια τους,αλλα αν τα θελω ολα,θα με αναγκασουν να τα φαω στην μαπα ! Αφου πρωτα εχουν κανει ολα τα πειραματα τους και τα tests τους,με ενα τοσο καλο S,οσο τους αρκει για να ειναι παντα στην πρωτη θεση ! Και φυσικα θα ειναι !

 

Πρέπει να προσπαθήσουν πολυ οι αλλοι κατασκευαστές,για να μην ζούμε αυτά τα φαινόμενα! Αλλά ακόμα και αν μπορούν να το κάνουν.. Πιστεύει κανείς σας ότι θα σταματήσουν ?

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το διαβάζω συχνά σε αυτό το thread: τα όποια software καλούδια της Samsung δεν θέλουν καμιά χειρουργική ακρίβεια και καμιά εφαρμογή της Samsung. Μην λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να έχουμε δοκιμάσει κάτι. Ότι software ευκολία υπάρχει στο Note λειτουργεί εύκολα και άψογα χωρίς προβλήματα. Το πόσο το χρησιμοποιεί ο καθένας είναι άλλη συζήτηση αλλά όχι ότι είναι άχρηστα εφέ.

 

Για μένα αυτό είναι το δεύτερο μεγαλύτερο φάουλ της Samsung. Το 1ο είναι η απαράδεκτη τακτική με τους επεξεργαστές. Δεν δικαιολογείται με τίποτα μια εταιρεία αυτού του μεγέθους να παρουσιάζει την ναυαρχίδα της με έναν επεξεργαστή και μετά να λέει "δεν μπορώ να τον έχω σε ευρεία παραγωγή και θα το πουλήσω με τον άλλον". Και εξηγούμαι: Δεν με ενδιαφέρει αν έχει τις ίδιες επιδόσεις ο 600άρης ή όχι. Με ενδιαφέρει ότι παρουσιάζεις/διαφημίζεις/πλασάρεις κάτι που δεν έχεις την δυνατότητα να πουλήσεις. Αν δεν μπορείς να τον παράγεις μην τον παρουσιάζεις. Ή παρουσίασε αργότερα τη συσκευή. Αυτά είναι μαρκετινίστικα κόλπα χειρίστου είδους που δεν δικαιολογούνται από σοβαρή εταιρεία.

 

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις σε παρακαλω να μου μεταφρασεις τι λεει στο 0:20, 1:45 και 2:00. ;

 

Link to comment
Share on other sites

htc δαγκωτο,ελεος πια με την βαρεμαρα και την φτηνια της samsung!με αυτες τις πλαστικουρες θα επρεπε να κοστολογειται οσο το nexus,ουτε δραχμη παραπανω!η γυναικα του καισαρα δε πρεπει μονο να ειναι αλλα και να φαινεται τιμια!

ΥΓ:πολυ χαρηκα που η ψηφοφορια ηταν ακριβως στο 50-50 κι εγω εκανα την διαφορα με την ψηφο μου!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του του S4 και στα δικά μου μάτια,είναι καλύτερη από του Note2,αλλά και το one έχει εξίσου μια απίστευτη οθόνη. Απλά έχω γίνει κορεατης στα γούστα μου στις οθόνες ! Τα smartfuture που δούλευαν μια χαρά,συνεχίζουν να δουλεύουν.Αλλά και αυτά που έχουν κάποια θεματακια,είμαι σίγουρος ότι θα τελειοποιηθούν !

 

Σωστος ο παικτης ! Αλλα για σκεψου και σαν κατασκευαστης :lol: που το μονο που σε νοιαζει ειναι το Note3,μιας και τα λεφτα σου απο το S θα τα παρεις ετσι και αλιως πλεον ! Αλλα στο Note εχεις ολη την δυνατοτητα να διπλασιασεις τα κερδη σου,αρκει να κρατησεις το επιπεδο,που μεχρι τωρα πλασαρεις ! Κακα τα ψεματα,οσο το Note θα παιζει μονο του,αυτα τα φαινομενα θα τα ξανα φαμε στην μαπα ! Και οχι μονο θα τα φαμε,αλλα ακομα και αν τα υλικα κατασκευης του Note3,θα ειναι απο κουρκουμπινια..Ολοι μας με κλειστα τα ματια,θα το κανουμε δικο μας ! Και αν τελικα αλλαξει τα υλικα,αλλα μαζι με αυτο κοψει εκτος απο το radio και κατι ακομα ! Ουτε γατα,ουτε ζημια !! Μονη της παιζει..

Θελω ομως να πιστευω,οτι θα δωσει αυτο που ο εξυπνος και με υπομονη big screen fan περιμενει την καταλληλη ωρα ! Λαθος τα τερτιπια τους,αλλα αν τα θελω ολα,θα με αναγκασουν να τα φαω στην μαπα ! Αφου πρωτα εχουν κανει ολα τα πειραματα τους και τα tests τους,με ενα τοσο καλο S,οσο τους αρκει για να ειναι παντα στην πρωτη θεση ! Και φυσικα θα ειναι !

 

Πρέπει να προσπαθήσουν πολυ οι αλλοι κατασκευαστές,για να μην ζούμε αυτά τα φαινόμενα! Αλλά ακόμα και αν μπορούν να το κάνουν.. Πιστεύει κανείς σας ότι θα σταματήσουν ?

Δεν διαφωνώ ότι το S4 θα πάει καλά. Αφενός γιατί είναι πολύ καλό αφετέρου γιατί η Samsung έχει δημιουργήσει ένα ισχυρό brand name. Το ίδιο ίσχυε και για την HTC λίγα χρόνια πριν και βλέπεις τι γίνεται. Άποψή μου είναι πως αν η Samsung εξακολουθήσει να μηλοποιείται μακροπρόθεσμα θα το πληρώσει για τον απλούστατο λόγο πως το κοινό του Android μετακινείται πολύ ευκολότερα από την μια εταιρεία στην άλλη. Το Note είναι μια ξεχωριστή κατηγορία που δεν έχει τις τρελές πωλήσεις της σειράς S. Σίγουρα θα είναι το καλύτερο αλλά δεν είναι.. ευρείας κυκλοφορίας. Οπότε η Samsung παίζει τώρα μόνη της γιατί προσφέρει τα περισσότερα. Αν πάψει να τα προσφέρει, θα πάψει να παίζει.. Κάποιος θα το εκμεταλλευτεί όπως εκμετταλεύτηκε κι εκείνη την αδυναμία της HTC κοκ.. Πάντα έτσι πάει..:)

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις σε παρακαλω να μου μεταφρασεις τι λεει στο 0:20, 1:45 και 2:00. ;

 

Αν μετέφρασες το υπόλοιπο βίντεο, δεν νομίζω πως χρειάζεσαι βοήθεια. Δεν μου λέει κάτι γιατί δεν βλέπω πως το χειρίζεται. Το πόσο χρήσιμο ή όχι είναι, είπαμε ήδη πως είναι πολύ σχετικό και υποκειμενικό. Αυτό δεν σημαίνει πως κακώς μπαίνει. Τα ίδια άκουγα και για το Smart Stay πέρυσι. Δεν δουλεύει καλά, είναι άχρηστο, καταναλώνει μπαταρία και πάει λέγοντας. 4 μήνες στο Note λειτουργεί άψογα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω πως η αυτονομια του One,ξεπερνα καθε προσδοκια μου ! Πιστευω πως ακομα και με μια αρκετα καλη και αυξημενα απαιτητικα (normal) χρηση ,θα μπορεσει ο καθε User να παρει αποτελεσματα screen on 6h (+/- 1) ! Επισης θεωρω πως η Htc προσπαθει και ακουει τους fans της και δινει και σε αυτο το θεμα τον καλυτερο εαυτο της,με μπαταρια πολλα υποσχομενη και στο θεμα του κορεσμου της μετα απο την φυσικη φθορα που φυσιολογικα θα επελθει,μετα την εκμεταλευση της! Ειμαι ομως βεβαιος οτι το S4 σε αυτο το θεμα θα ειναι νικητης,εστω και με μικρη διαφορα !

Ενα επιπλεον αρνητικο επισης του One που δεν εχει πολυαναφερθει (ισως γιατι δεν απασχολει..),ειναι το θεμα μεταπωλησης της συσκευης σε μικρο χρονικο διαστημα κατοχης της,για αυτους που αρεσκονται στο Rooting αλλα και γενικοτερα ! Θα εχει λιγη χασουρα εκει παραπανω νομιζω (?),σε σχεση με το S4 που σιγουρα θα εχει μεγαλυτερη ζητηση ,στην ευρεια αγορα των μεταχειρισμενων & second hand..

 

Το Note είναι μια ξεχωριστή κατηγορία που δεν έχει τις τρελές πωλήσεις της σειράς S. Σίγουρα θα είναι το καλύτερο αλλά δεν είναι.. ευρείας κυκλοφορίας.

 

Το S εχει πλεον δεδομενες πωλησεις.. ! Και αν η SAMSUNG καταφερει να διατηρησει (περιπου) σε διαστασεις το (σκαφος / αστροπλοιο :lol:) του Note2 και να χωρεσει μεγαλυτερη οθονη,σε συνδυασμο με εναν απιστευτο και δοκιμασμενο λειτουργικα ανωτερο octa,λιγη ram παραπανω και φανταστειτε νεα υλικα κατασκευης,που μπορει να μην γυαλιζουν αλουμινενια..:lol: αλλα να ειναι τα δικα της 'Νεα Υλικα" :!:.

Τοτε ακομα και αν κοψει το radio μαζι και με οτι αλλο της κοβει (τερτιπια) στο κεφαλι :lol:. Ολα δειχνουν οτι τα αποτελεσματα των πωλησεων υπερ της Big Screeen Users Fans Category,υποσχονται απιστευτους αριθμους ! Μιας και το κοινο τελικα ευκολα μεταφερετε στις μεγαλες οθονες,αρκει να του δωσεις στα ματια την εικονα του μικροτερου σκαφους / πλαισιου ! Η Samsung το πετυχε αυτο με το S4 και δεν ειδα αρκετους να το σχολιαζουν θετικα ! Και καταλαβαινετε πως αυτο ηταν και το στοιχημα που εβαλαν στον σχεδιασμο (γενικευμενη παλαιοτερα,αποδεδειγμενη μαθηματικα με αυξηση των πωλησεων υποσχομενη φιλοσοφια !) του S4 !

 

Ειναι γνωστο πλεον οτι η σειρα S μας προετοιμαζει για το τι θα επακολουθησει με την σειρα Note ! Aπλα με την S εχεις αντιπαλους και σου τρωνε κομματια απο την πιτα ! Αλλα εχω την δυνατοτητα να την φαω σχεδον ολοκληρη.. Αρκει ναααα....

 

Τι λογο υπαρξης εχει η σειρα Mega ? Mπορεις να υποθεσεις με τα μεχρι τωρα δεδομενα ? Tι ειναι αυτο που εκανε το "μηλο" να μεγαλωσει ? (και θα το ξανα κανει). Θεωρουμε πλεον το 4,7'in φυσιολογικη διασταση και απαιτουμενη :lol::p ! H δικια μας κατηγορια Users !

 

υγ/ Παρακαλω καποιον αρμοδιο κυριο/α να καταθεσει εναν ψηφο υπερ του One,γιατι πολυ φοβαμαι οτι θα θεωρηθουμε στημενη ως διαδικασια και θα μας παρουν με τις πετρες.. Ακου 455 vs 455 τοση ωρα και μερες :p:rotfl:!

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Media markt,βασικά πίστευα και εγώ ότι δεν θα φαινόταν ιδιαίτερη διαφορά στην οθόνη ειδικά σε θέμα ανάλυση.Αλλα όχι μόνο φαίνεται,αλλά παρά φαίνεται... Δοκίμασα και το air view,dual cam,scrolling με τα μάτια και αυτό που αλλάζεις φώτο κτλπ με κίνηση χεριού..Πανεύκολα να γίνουν τα κατάφερα με την μια,και λειτουργούν μια χαρα,καμια σχέση με τις @@που ακούγαμε από μερικούς reviwer. Εντυπωσιάστηκα μπορώ να πω... Αλλά αν αγόραζα θα ήταν μόνο με εχυνος που θα έρθει σίγουρα λίγο πιο μετά.

Λέω να περιμένω να δω πια από αυτά θα πάρει και το 3αρι πριν αποφασίσω να κάνω οτιδήποτε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αν το κινητό το λειτουργείς με τον μεγεθυντικο φακό κολλημένο στο ματι,το ονε σίγουρα υπέρτερη,οπως άλλωστε φαίνεται και στην εικονα.Χωρις μεγενθυτικο πάλι,μια χαρά είναι το 4αρι.Παντως εγώ θα κάνω την προσπάθεια να πηδήξω μια γενιά... ελπίζω να το καταφέρω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αν το κινητό το λειτουργείς με τον μεγεθυντικο φακό κολλημένο στο ματι,το ονε σίγουρα υπέρτερη,οπως άλλωστε φαίνεται και στην εικονα.Χωρις μεγενθυτικο πάλι,μια χαρά είναι το 4αρι.Παντως εγώ θα κάνω την προσπάθεια να πηδήξω μια γενιά... ελπίζω να το καταφέρω.

 

Η αληθεια πρεπει να λεγεται.

 

Σαν φαν της τεχνολογιας ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ για λογαριασμο της SAMSUNG για το οτι δεν εστρωσε τον κωλο της να φτιαξει κατι της προκοπης.

 

ΑΜΟLED PENTILE το 2013 ? Sorry αλλα στραβος δεν ειμαι! Επισης, πλαστικο σου εδωσε, στον Octa τα εκανε μανταρα, Κινεζικο ηχειο και ενα σωρο κακογραμμενο software που μονο LAGs θα δωσει στο τηλεφωνο! Αντε παλι στους XDA! :lol:

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια πρεπει να λεγεται.

 

Σαν φαν της τεχνολογιας ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ για λογαριασμο της SAMSUNG για το οτι δεν εστρωσε τον κωλο της να φτιαξει κατι της προκοπης.

 

ΑΜΟLED PENTILE το 2013 ? Sorry αλλα στραβος δεν ειμαι! Επισης, πλαστικο σου εδωσε, στον Octa τα εκανε μανταρα, Κινεζικο ηχειο και ενα σωρο κακογραμμενο software που μονο LAGs θα δωσει στο τηλεφωνο! Αντε παλι στους XDA! :lol:

 

Μάλλον στραβός πρέπει να είναι ο υπόλοιπος πλανήτης .Γιατί σε κανένα review και σε κανένα σχόλιο χρήστη που το είδε από κοντά δεν διαβάσαμε κάτι τέτοιο .Ίσα ,ίσα που μιλάνε όλοι όσοι το έχουν δει με θαυμασμό για την συγκεκριμένη οθόνη .

Το ηχείο εσύ το προμήθευσες στην σαμμυ και ξέρεις τι είναι ?

Να φανταστώ ότι το κινητό δεν το έχεις δει από κοντά ,οπότε σίγουρα δεν είσαι στραβός ,κάτι άλλο μπορεί να είσαι στραβός πάντως όχι.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στραβός πρέπει να είναι ο υπόλοιπος πλανήτης .

 

 

Ξερεις πιο χρωμα δειχνει καλα το Amoled Pentile ? Το ΜΑΥΡΟ και αυτο γιατι δεν αναβουν τα pixels....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

HTC One Or Galaxy S4?

Posted by David Ruddock in Galaxy S4, One, Polls

 

 

On last week's podcast, the question "HTC One or Galaxy S4?" came up, and was posed to each host. We all made our call, and now it's your turn. While I know many of you have no interest in either of these phones, today's question is not what your ideal phone is, but given a choice between them - which would you get? And no, 'neither' is not an option.

 

Each phone has its advantages and disadvantages - that's clear. The One is a beautiful piece of design with a few hardware tricks up its sleeve - dual front-facing speakers, a novel rear camera, and all aluminum chassis. The Galaxy S4 has a big 5" SAMOLED display, a boatload of new software features, removable battery, and a microSD card slot. There are likely dozens of other reasons to choose one over the other - but that's what you're here for. Sound off in the comments with the reasoning behind your choice.

HTC One, or Galaxy S4?

HTC One (61%, 14,729 Votes)

Galaxy S4 (39%, 9,584 Votes)

Total Voters: 24,313

http://www.androidpolice.com/2013/03/17/weekend-poll-htc-one-or-galaxy-s4/

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε σι αντικειμενικε Tribal,καλά που είσαι και εσύ να μας τα λες :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα το s4 στο πλαισιο. πολυ καλη οθονη εξαιρετικη , πολυ καλη καμερα, ωραιο το βιντεο. το αλουμινιο γυρω γυρω το φτιαχνει λιγο. ειδα το ασπρο. το πλαστικο του δεν ενθουσιαζει. θελω να δω και στο μαυρο τι λεει.

και βεβαια περιμενω να δω και το one. και μετα θα δω τι θα αγορασω.

(μηπως να περιμενω να δω και τα specs του νοτελιου3?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...