Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά,

Από τότε που έκανα την επίσημη αναβάθμιση σε 4.2, στη διαχείριση εφαρμογών μου δείχνει συνέχεια ότι είναι ενεργή η εφαρμογή "μουσική play" , ενώ δεν την έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Κάνω διακοπή, αλλά την επόμενη φορά που ανοίγω το tablet φαίνεται πάλι ενεργή. Δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά δεν ξέρω γιατί συμβαίνει. Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να πω ότι είδα καμιά διαφορά με την 4.2 , εκτός από το πολύ σημαντικό, ποτό πλέον μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην sd.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα!!! Ρε παιδιά τώρα τελευταία όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα και η μπαταρία είναι περίπου στο 50-55% ξαφνικά με πάει στο 15%. Να πάω για service;;

Έχει κανένας κάτι παρόμοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Από τότε που έκανα την επίσημη αναβάθμιση σε 4.2, στη διαχείριση εφαρμογών μου δείχνει συνέχεια ότι είναι ενεργή η εφαρμογή "μουσική play" , ενώ δεν την έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Κάνω διακοπή, αλλά την επόμενη φορά που ανοίγω το tablet φαίνεται πάλι ενεργή. Δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά δεν ξέρω γιατί συμβαίνει. Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να πω ότι είδα καμιά διαφορά με την 4.2 , εκτός από το πολύ σημαντικό, ποτό πλέον μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην sd.

 

Πας ρυθμισεις - διαχειρηση εφαρμογων η τελος παντων πως το λεει(δεν εχω note 8 αλλα μαλλον θα το παρω) πας εκει που λεει ολα και βρισκεις το google music play και του πατας απενεργοποιηση. Αυτο ηταν δεν θα ξανατρεξει.:D

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και εγω.

το multiwindow μπορει να χρησιμοποιηθει σε οποιαδήποτε εφαρμογη οπως του νοτε 2 κτλ?

επισης τρεχει σαν floating καποια εφαρμογη η δουλευει μονο με το split screen?

ευχαριστω πολυ

 

Split screen.. Αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε εφαρμογή υπάρχει στο play store το multi window manager..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το γυαλί που μας είχε συστήσει ο Νίκος.

Τρομερό. Εύκολη τοποθέτηση, τέλεια υφή και δεν φαίνονται οι δαχτυλιές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Split screen.. Αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε εφαρμογή υπάρχει στο play store το multi window manager..

 

μας εβαλες σε εξοδα απο δευτερα....

ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τα σκρουτζομαγαζα τι προτείνετε?

http://www.skroutz.gr/s/3330226/Samsung-Galaxy-Note-8-0-N5110-16GB.html

 

Σωστά εχω την αίσθηση ότι το kaizershop ειναι απο τα πλεον αξιόπιστα? Θελω να το παρω για εναν φίλο.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το γυαλί που μας είχε συστήσει ο Νίκος.

Τρομερό. Εύκολη τοποθέτηση, τέλεια υφή και δεν φαίνονται οι δαχτυλιές.

 

Μπράβο και ότι σκεφτόμουν να σε ρωτήσω. Για μένα το tempered glass είναι πια must σε οποιαδήποτε συσκευή

Off topic Ίσως μπαίνεις από Tapatalk και δεν βλέπεις ότι στην υπογραφή μου το όνομά μου είναι Αντώνης

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τα σκρουτζομαγαζα τι προτείνετε?

http://www.skroutz.gr/s/3330226/Samsung-Galaxy-Note-8-0-N5110-16GB.html

 

Σωστά εχω την αίσθηση ότι το kaizershop ειναι απο τα πλεον αξιόπιστα? Θελω να το παρω για εναν φίλο.

 

Για μένα kaizershop.gr και birdphone απο τα πιο αξιόπιστα. Όλες οι συσκευές που έχω είναι από αυτά τα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα ενα χθες για τον ανιψιό μου από birdphone.

Άψογοι σε εξυπηρέτηση. Υπάρχει DOA 7 ημερών όπως με ενημέρωσαν μόνοι τους τηλεφωνικώς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τα σκρουτζομαγαζα τι προτείνετε?

http://www.skroutz.gr/s/3330226/Samsung-Galaxy-Note-8-0-N5110-16GB.html

 

Σωστά εχω την αίσθηση ότι το kaizershop ειναι απο τα πλεον αξιόπιστα? Θελω να το παρω για εναν φίλο.

 

και εγβ εχω παρει κινητο samsung apo to καιζερ μια χαρα ειναι αγγλικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα το γυαλί που μας είχε συστήσει ο Νίκος.

Τρομερό. Εύκολη τοποθέτηση, τέλεια υφή και δεν φαίνονται οι δαχτυλιές.

 

πως λεγεται αν μπορεις να μου πεις που μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω για το gps : Χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα για να λειτουργήσει ; Γιατι το ενεργοποιώ , ανοίγω και την εφαρμογή Πλοήγηση και δεν κάνει τίποτα ούτε τοποθεσία βρίσκει και πετάει μύνημα οτι δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου . Sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλά εκτός απο μια συσκευή mls που είχα κάποτε δεν έχω ξαναδουλέψει gps σε android

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω για το gps : Χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα για να λειτουργήσει ; Γιατι το ενεργοποιώ , ανοίγω και την εφαρμογή Πλοήγηση και δεν κάνει τίποτα ούτε τοποθεσία βρίσκει και πετάει μύνημα οτι δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου . Sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλά εκτός απο μια συσκευή mls που είχα κάποτε δεν έχω ξαναδουλέψει gps σε android

 

 

 

 

 

 

 

εχεις 2 λυσεις

 

1.να δουλεψεις με data αν εχεις την εκδοση 3g και μπολικα mb την εφαρμογή χαρτες που εχει μεσα το ταμπλετ.

 

2.να αγορασεις ένα πρόγραμμα πλοήγησης που δεν χρειαζεται ιντερνετ και να δοθλευει σαν την συσκευη που ειχες!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

εχεις 2 λυσεις

 

1.να δουλεψεις με data αν εχεις την εκδοση 3g και μπολικα mb την εφαρμογή χαρτες που εχει μεσα το ταμπλετ.

 

2.να αγορασεις ένα πρόγραμμα πλοήγησης που δεν χρειαζεται ιντερνετ και να δοθλευει σαν την συσκευη που ειχες!

Δεδομένου οτι δεν έχω 3g είμαι στη 2η περίπτωση. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου οτι δεν έχω 3g είμαι στη 2η περίπτωση. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια αμα ξερει κανεισ,στο καινουριο Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8020 εχει την λειτουργια αντιστοιχίας μαθηματικού τύπου οπου Αναγνωρίζει μαθηματικούς τύπους σε κείμενα και βρισκει αναλυτικές λύσεις. αυτο γινεται και σε αυτο το tablet με καποια εφαργμογη η καποια αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια αμα ξερει κανεισ,στο καινουριο Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8020 εχει την λειτουργια αντιστοιχίας μαθηματικού τύπου οπου Αναγνωρίζει μαθηματικούς τύπους σε κείμενα και βρισκει αναλυτικές λύσεις. αυτο γινεται και σε αυτο το tablet με καποια εφαργμογη η καποια αναβαθμιση?

 

Στο play store, myscript calculator

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! οκ υπαρχει το πενακι στο note 8.0 πως θα μαθουμε τις πολλες δυνατοτητες του και το τι μπορει να κανουμε με αυτο? υπαρχει κανενας "οδηγος" καπου,να δουμε και να μαθουμε? tips ιστοριες κτλπ ολα! αν ειναι και στα ελληνικα γραμμενα ακομα καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις να μου πει πως απενεργοποιειται η λειτουργια του τηλεφωνου?

Και εξηγω:εχω 2η καρτα κλωνο .Οταν ανοιγω το tablet ζηταει pin.Μετα ομως αν λαβω μια κληση δεν χτυπαει το κινητο αλλα το tablet.Πως γινεται να εχω ολες τις λειτουργιες του tablet χωρις το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Απλά ενεργοποιείς τη λειτουργία πτήσης στο μενού που εμφανίζεται πιέζοντας παρατεταμένα το πλήκτρο έναρξης
Link to comment
Share on other sites

Απλά ενεργοποιείς τη λειτουργία πτήσης στο μενού που εμφανίζεται πιέζοντας παρατεταμένα το πλήκτρο έναρξης

 

Τοσο απλα ε?

Μα αφου δεν ειμαι στο αεροπλανο...looool

Ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...