Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβάθμιση 4.2.2 για το ελληνικό WiFi μοντέλο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα; Κάνω έλεγχο για αναβάθμιση αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αναβάθμιση 4.2.2 για το ελληνικό WiFi μοντέλο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα; Κάνω έλεγχο για αναβάθμιση αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει .

Οχι, δεν έχει δοθεί αναβάθμιση για το wifi μοντέλο (EUR)

Θα το δεις εδώ όταν κυκλοφορήσει

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-N5110

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν έχει δοθεί αναβάθμιση για το wifi μοντέλο (EUR)

Θα το δεις εδώ όταν κυκλοφορήσει

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-N5110

 

Ευχαριστώ πολύ! Ξέρουμε αν την περιμένουμε σύντομα;

 

Προσπαθώ να συγχρονίσω το s notes με evernote και google drive και δεν δουλεύει σε κανένα από τα δύο ο υποτίθεται αυτόματος συγχρονισμός, μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Άλλες καλές εφαρμογές υπάρχουν για χειρόγραφες σημειώσεις;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συγχρονίσω το s notes με evernote και google drive και δεν δουλεύει σε κανένα από τα δύο ο υποτίθεται αυτόματος συγχρονισμός, μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Άλλες καλές εφαρμογές υπάρχουν για χειρόγραφες σημειώσεις;

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος εαν εκανα μετα την αναβαθμιση διαφορετικη χρηση του ταμπλετ(λιγοτερη) απο πριν αλλα εχω την εντυπωση οτι η διαρκεια της μπαταριας εχει ανεβει αρκετα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιταξα πολύ τα windows tablets (που σαν OS προτιμώ) , και κάποιες αλλες android υλοποιησεις, δυστυχως ετσι όπως ειναι τώρα δε με καλύπτουν.

 

Καποιες νεες ερωτησεις θα σας κάνω, αν μπορειτε να με βοηθησετε για το Ν8:rolleyes:

 

1. Yπάρχει τρόπος-καλώδιο ταυτογχρονης συνδεσης με τηλεοραση και την ιδια στιγμή να φορτίζει το ταμπλετ από την πριζα (κατι σε Υ καλωδιο ας πουμε ή κατι αλλο)? Δεν ενδιαφερομαι miracast ktl. Καποιο link για αγορά των...κλαμπατσινίων:lol: που εχετε δοκιμασει και κάνουν τη δουλει'α?

 

2. Βλέπει φλασακια και σκληρό δισκο από το υsb port?

 

3. Εχω το lumia 925, εαν παρω το Νοτε8 wifi only, ειναι συμβατο το tethering μεταξύ τους?

 

4. Γιατι ειναι δυσευρετο-ακριβότερο το μαυρο χρωμα?

 

5. Φορτίζει από powerbank?

 

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων!

Edited by Defkaliwnas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να γίνει μια σύγκριση ανάμεσα σε note 8.0 kai LG g pad?

 

Δεν το έχω το LG αλλά το Νοτε έχει δύο πράγματα που δεν τα έχει κανένα άλλο.

Είναι και τηλέφωνο.

Έχει wacom digitizer.

Τέλος

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα οθονης το Gpad ειναι καλυτερο μεγαλυτερη αναλυση και πιο ζωντανα χρωματα οπως το ειδα εγω. αλλά μεχρι εκει :D
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιαστεί με το Galaxy Note 8 (κυρίως γιά το αξεπέραστο s-pen), το ψάχνω απεγνωσμένα (προτιμώ το 4G...)...
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα πάρουμε την κίτ κάτ;

Για κάποια άλλα μοντέλα έχει ανακοινωθεί η αναβάθμιση πχ s4.

 

Και ξαναλέω. Τι να την κάνουμε ;Για να αρχίσουν οι ασυμβατοτητες με εφαρμογές ;Τι δεν παίζει καλά και μπορεί να πάει καλύτερα με την κιτ κατ ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα πάρουμε την κίτ κάτ;

Για κάποια άλλα μοντέλα έχει ανακοινωθεί η αναβάθμιση πχ s4.

 

Μάλλον από Ιούνιο αλλά εδώ ακόμα κάποιοι περιμένουν την 4.2 ακόμα οπότε τι να λέμε..

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω. Τι να την κάνουμε ;Για να αρχίσουν οι ασυμβατοτητες με εφαρμογές ;Τι δεν παίζει καλά και μπορεί να πάει καλύτερα με την κιτ κατ ;

 

Αν είναι όπως του S4 την θέλουμε.

Πρώτον καλύτερο πληκτρολόγιο, ακόμα πιο smooth και άνεση στο άνοιγμα των εφαρμογών και το κυριότερο αυτονομία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως του S4 την θέλουμε.

Πρώτον καλύτερο πληκτρολόγιο, ακόμα πιο smooth και άνεση στο άνοιγμα των εφαρμογών και το κυριότερο αυτονομία.

 

ΟΚ Και το Νοτε 3 την χρειαζόταν ,κυρίως για το stuttering στους browsers,Ok έγινε και λίγο πιο smooth ( ισως ,αν δεν είναι placebo ).

To Note 8 όπως έχεις πει και εσύ δεν έχει σοβαρά θέματα ,Για λίγο περισσότερο smoothness δεν θυσιάζω τη σταθερότητα,μου φαίνεται δύσκολο δε, η μπαταρία να ξεπεράσει το 10 % ανά ώρα λειτουργίας ,που έχω.

Το μόνο που θα ήθελα είναι τα καινούρια features toy SPen .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Kit Kat, υποστήριξη εκτύπωσης εγγενής στο λειτουργικό, πολύ βασικό ειδικά για ένα tablet σαν το note...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΚ Και το Νοτε 3 την χρειαζόταν ,κυρίως για το stuttering στους browsers,Ok έγινε και λίγο πιο smooth ( ισως ,αν δεν είναι placebo ).

To Note 8 όπως έχεις πει και εσύ δεν έχει σοβαρά θέματα ,Για λίγο περισσότερο smoothness δεν θυσιάζω τη σταθερότητα,μου φαίνεται δύσκολο δε, η μπαταρία να ξεπεράσει το 10 % ανά ώρα λειτουργίας ,που έχω.

Το μόνο που θα ήθελα είναι τα καινούρια features toy SPen .

 

Γιατί σώνει και καλά πρέπει να θυσιαστεί η σταθερότητα εάν είναι μια προσεγμένη αναβάθμιση όπως οφείλουν να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Kit Kat, υποστήριξη εκτύπωσης εγγενής στο λειτουργικό, πολύ βασικό ειδικά για ένα tablet σαν το note...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί σώνει και καλά πρέπει να θυσιαστεί η σταθερότητα εάν είναι μια προσεγμένη αναβάθμιση όπως οφείλουν να είναι;

 

Το κάνω μια χαρά με το printershare .

Οφείλουν αλλά παίρνει χρόνο να γίνουν συμβατες. Για έλα από το νήμα του Νοτε 3 να δεις πόσοι γκρινιάζουν.

Και σε εμένα μια εφαρμογή που χρησιμοποιούσα μου έκανε τρελό draining.

Αρκεί να πούμε ότι αυτή τη στιγμή το ποσοστό του κιτ κατ είναι όσο και των συσκευών με gingerbread

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω μια χαρά με το printershare .

Οφείλουν αλλά παίρνει χρόνο να γίνουν συμβατες. Για έλα από το νήμα του Νοτε 3 να δεις πόσοι γκρινιάζουν.

Και σε εμένα μια εφαρμογή που χρησιμοποιούσα μου έκανε τρελό draining.

Αρκεί να πούμε ότι αυτή τη στιγμή το ποσοστό του κιτ κατ είναι όσο και των συσκευών με gingerbread

 

Εγώ προσωπικά αυτά τα θεωρώ ημίμετρα, Π.Χ. δοκίμασα να τυπώσω κάτι από s note και μου ζητάει να αγοράσω το premium 10€. Επίσης όποιος φοβάται για προβλήματα κάλλιστα μπορεί να μην αναβαθμίσει, οι άλλοι που θέλουν όμως καλό είναι να έχουν την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το πήρα σήμερα αλλά δεν έχει φορτίσει ακόμα (το έχω κλειστό στη φόρτιση απο τις 14:30) και με το ζόρι κρατιέμαι να μην το βγάλω απο τη φόρτιση και να το ανοίξω ... Πόση ώρα κρατάει πια αυτή η φόρτιση ;;; (Ήταν περίπου στο 40% όπως το υπολόγησα απο το εικονίδιο ...)

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

16:30 το πολύ θα είχε τελειώσει η φόρτιση, τώρα άμα θες να το αφήσεις κανένα 8ωρο παραπάνω σαν πρώτη φόρτιση δεν τρέχει τίποτα.

Λογικά αν το ανάψεις θα σου λέει 100%

Μέρχρι τις 02:00 το πρωί έδειχνε οτι φόρτιζε ... Το έβγαλα απο τη φόρτιση γιατι υπέθεσα οτι κόλλησε ...

Σήμερα το πρωί που τ άνοιξα , μετά απο 2-3 λεπτά μέχρι να γίνουν οι αρχικές ρυθμίσεις η μπαταρία έδειξε 99%.

Ένα άλλο που με προβλημάτισε ήταν οτι όταν έκανε 4 αναβαθμίσεις σε youtube κλπ όσο διαρκούσε η αναβάθμιση στο youtube , η οθόνη άρχισε να τρέμει κατα διαστήματα σαν να "δονείται" - δεν μπορώ να το γράψω διαφορετικά ...Δεν το ξανάκανε όμως

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω !

2η φορτιση και η μπαταρια στο 100%

Ξεκινώ το διαβασμα όλου του θέματος απο την αρχή για τυχον αποριες -tips ...

Εκείνο που προέχει είναι η αγορά θήκης γιατί γλυστράει...Καμμιά πρόταση;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεακι κατατοπιστικότατο !

 

Πολυ ωραια θηκη . Απο βδομάδα θα πάω να βγάλω μια prepay card ...

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω όταν βγάλω κάρτα ή να πάω σε οποιαδήποτε τράπεζα;

 

Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...