Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράθεση από pagouras7 >

 

Επιλέγω ένα ήχο κλήσης όταν όμως κλείνει το κινητό δεν αποθηκεύετε ως προεπιλεγμένο ήχος ούτε στις επαφές ούτε στα μηνύματα και όταν το ανοίξω το κινητό πρέπει πάλι να επιλέξω τον ήχο κλήσης πάλι .ΤΙ πρέπει να κάνω ;

 

Δοκίμασε να περάσεις καμιά Lamda μπας και σωθείς

Από που κατεβάζω την Lamda ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράθεση από pagouras7 >

 

Επιλέγω ένα ήχο κλήσης όταν όμως κλείνει το κινητό δεν αποθηκεύετε ως προεπιλεγμένο ήχος ούτε στις επαφές ούτε στα μηνύματα και όταν το ανοίξω το κινητό πρέπει πάλι να επιλέξω τον ήχο κλήσης πάλι .ΤΙ πρέπει να κάνω ;

 

Δοκίμασε να περάσεις καμιά Lamda μπας και σωθείς

Από που κατεβάζω την Lamda ;

 

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/

 

Χρειάζεται λογαριασμό, άμα δεν ξες πως να την περάσεις, στο thread υπάρχουν οδηγίες,

 

Συνοπτικά

 

Περνάς CWM με το mobileuncletools

 

Βάζεις την ROM στην εσωτερική ή εξωτερική μνήμη μέσω του CWM

 

Περνάς την ROM αφού κάνεις τα απαραίτητα wipes

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια πριν 3 μηνες πηρα 2 συσκευες απο minideal μεχρι πριν 2 εβδομαδες ολα καλα μεχρι που ξαφνικα οταν μιλαω απο την μια συσκευη στην αλλη κανει παρασιτα στο ηχειο καποιες στιγμες αλλες οχι...και το κανει μονο οταν επικοινωνουν μεταξυ τους οι συσκευες στο μεταξυ δν ξερω πια συσκευη εχει το θεμα μπορει και οι 2 γιατι οταν μιλαω ακουγοντε τα παρασιτα και στις 2 θα ηθελα καποια βοηθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια πριν 3 μηνες πηρα 2 συσκευες απο minideal μεχρι πριν 2 εβδομαδες ολα καλα μεχρι που ξαφνικα οταν μιλαω απο την μια συσκευη στην αλλη κανει παρασιτα στο ηχειο καποιες στιγμες αλλες οχι...και το κανει μονο οταν επικοινωνουν μεταξυ τους οι συσκευες στο μεταξυ δν ξερω πια συσκευη εχει το θεμα μπορει και οι 2 γιατι οταν μιλαω ακουγοντε τα παρασιτα και στις 2 θα ηθελα καποια βοηθεια ευχαριστω

 

Ακριβως αυτο εχει αρχισει κ συμβαινει κ σε εμενα μ φιλο μ Π εχουμε παρει αυτη την συσκευη.Μονο μεταξυ τους γινεται αυτο! Δν υπαρχει περιπτωση να φταινε οι συσκευες μας κατι αλλο συμβαινει! Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας σπαντησει ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε και οι 2 cosmote μάλλον συμβαίνει αυτό που γράφτηκε και στο θέμα του w200 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5226039#post5226039 post628 και από ότι βλέπω προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια λύση.Ισως μια λύση που δε ξέρω αν ειναι εφικτή θα ήταν ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και να ζητήσεις να απενεργοποιήσουν στο νούμερο σου το hd voice και να δεις αν συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την γρήγορη απαντησή σου. .Οταν ταρβάω βίντεο η κάμερα μου κάνει μονίμως auto focus.., όταν λέω μονίμως εννοώ μονίμως. Δηλαδή κάθε χιλιοστό που κινώ την κάμερα μου ενώ βιντεοσκοπώ αυτή κάνει autofocus με αποτέλεσμα να θολώνει και να ξεθολώνει. Αυτός είναι και ο λόγος που θέλω να κάνω απεγκατάσταση το auto focus.Σημείσωσε πως περόντας μια rom κάτι πρέπει να έκανα λάθος και το μπλόκαρα και το έστειλα κίνα στο εργοστάσιο της LENOVO και το έχω στα χέρια μου σχεδόν 10 μέρες...,αυτό το λέω για να προλάβω την σκέψη κάποιου πως το κινητό είναι χαλασμένο.

 

Τι μπορώ οπότε να κάνω για να απενεργοποιήσω το μόνιμο auto focus και να τραβήξω ένα βίντεο της προκοπής?????

 

Στο Developer senction του Mediatek στο Hardware θα βρεις την κάμερα εκεί έχει να επιλογές για το autofocus παίξε με τις ρυθμίσεις να δεις άμα υπάρχει κάτι που σε βολεύει

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε και οι 2 cosmote μάλλον συμβαίνει αυτό που γράφτηκε και στο θέμα του w200 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5226039#post5226039 post628 και από ότι βλέπω προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια λύση.Ισως μια λύση που δε ξέρω αν ειναι εφικτή θα ήταν ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και να ζητήσεις να απενεργοποιήσουν στο νούμερο σου το hd voice και να δεις αν συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα

 

Σ' ευχαριστω πλ για την απαντηση δν ηξερα οτι συμβαινει κατι τετοιο θα παρω τηλεφωνο στην κοσμοτε να δω μηπως υπαρχει καποια λυση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

ελαβα εχτες μετα απο 25 μερες ενα απο τα κινητα που ειχα παραγγηλει απο μινιντιλς και δεν παιρνει μπρος με τιποτα...

δεν εχει την εργοστασιακη ζελτινα και η οθονη εχει 20 γρατζουνιες....

 

τι κανω?

εχει κανεις εμπειρια?

 

ευχαριστω

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε... δεν ειμαι τοσο πρωταρης, το τσεκαρα και με δικη μου μπαταρια και χωρις μπαταρια με καλωδιο του υπολογιστγ

 

Ειναι ομως και γρατζουνιες και η ελλειψη ζελατινας

Edited by agatho

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

pretty cool!! που λένε.. ειναι στα χέρια μου εδω και 6 μέρες .. το γαργαλησα λίγο και πιάνει απιστευτα το wi fi του , αλλα δυσκολευομαι στο να το οργανωσω γιατι κάτι απεγκατεστησα ..κάτι εγκατεστησα ... έκανα επαναφορα , έχασα τισ επαφέσ μου και τωρα δε μου ανοιγουν τα μηνυματα ηλεκτρονικου ταχυδρομειου... και εκει που νομιζα οτι δε θα ξανακατσω στο pc μου , να μαι πάλι να ψάχνω λύσεισ για το κινητο μου..που βλέπω οτι ειναι καλο΄αλλα δε ξερω πωσ να το λειτουργήσω για μένα ...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5211355#post5211355

 

Ρε παιδια εδω μου λεει ο geekbuying οτι το Α820 δεν υποστηρίζει ελληνικα! Είναι δυνατόν? Το έχω παραγγείλει για την μανα μου. Όντως στο site δεν είχε ελληνικά όταν το αγόρασα αλλα κάποιος τρόπος υπάρχει να βαλω ελληνικό μενου ετσι?

Σε λίγες μέρες θα φτασει ακομα δεν το πηρα

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5211355#post5211355

 

Ρε παιδια εδω μου λεει ο geekbuying οτι το Α820 δεν υποστηρίζει ελληνικα! Είναι δυνατόν? Το έχω παραγγείλει για την μανα μου. Όντως στο site δεν είχε ελληνικά όταν το αγόρασα αλλα κάποιος τρόπος υπάρχει να βαλω ελληνικό μενου ετσι?

Σε λίγες μέρες θα φτασει ακομα δεν το πηρα

Φυσικά και είναι δυνατό! Όταν το παρήγγειλες έγραφε ότι θα έχει ελληνικά;

Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να κάνεις ...ότι θες! Όμως χρειάζεται διάβασμα (εδώ και αλλού) και ...προσοχή στη λεπτομέρεια!

Κάποιες παραπομπές για το τι έκανα εγώ, μπορείς να δεις στο post #854 όπου παραπέμπω σε παλιότερα post (# 32, 496, 671 και 700).

Για root, αν δεν είναι ήδη, μπορείς να δοκιμάσεις το Framaroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 . Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά πιστεύω ότι δουλεύει.

Τη (τελική) γνώμη μου για τις ROM μπορείς να τη δεις στο post #860.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι δυνατό! Όταν το παρήγγειλες έγραφε ότι θα έχει ελληνικά;

Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να κάνεις ...ότι θες! Όμως χρειάζεται διάβασμα (εδώ και αλλού) και ...προσοχή στη λεπτομέρεια!

Κάποιες παραπομπές για το τι έκανα εγώ, μπορείς να δεις στο post #854 όπου παραπέμπω σε παλιότερα post (# 32, 496, 671 και 700).

Για root, αν δεν είναι ήδη, μπορείς να δοκιμάσεις το Framaroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 . Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά πιστεύω ότι δουλεύει.

Τη (τελική) γνώμη μου για τις ROM μπορείς να τη δεις στο post #860.

 

Ναι στο site του geekbuying δεν εχει ελληνικά. Καλά είναι δυνατόν? Το έχω παραγγείλει ήδη για 2 φιλους απο το mmindeal και είχε ελληνικά. Root ξέρω να κάνω. Το μονο που ζητάω είναι να μου γράψει κάποιος πως βάζω ελληνικά αν δεν έχει. Δεν ζητάω πολλά όπως είπα γιατί το κινητό προορίζετε για την μανα μου.

Ευχαριστω

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

...

Το μονο που ζητάω είναι να μου γράψει κάποιος πως βάζω ελληνικά αν δεν έχει.

...

Πρέπει να βάλεις άλλη (multilanguage) ROM.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις άλλη (multilanguage) ROM.

 

Υπάρχουν αρκετές μία από αυτές είναι η Lamda που είναι αρκετά καλή ;)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα όποιος μπορεί να βοηθήσει . Πήγα να κάνω την ενιοποιήση του εσωτερικου χώρου του κινητού , το κινητο είναι root και είχα βάλει και το custom . Οταν όμως μετά την ενιοποίηση πήγε να κάνει reboot μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι η ενοιοπήση του χώρου απέτυχε και οτι δεν μπορεί να διαβάσει την μνήμη του τηλεφώνου και να κάνω reset το τηλ. πατάω να το κάνει και δεν κάνει τπτ . Πάω να μπω στο recovery και με πάει στο κινέζικο . τι μπορώ να κάνω βοήθεια μάγκες όποιος μπορεί .....

 

το τηλεφωνο γράφει : Encryption unsuccessful

Encryption was interputed and can t complete. As a result , the data on your phone is no longer accessible .

Edited by PANOSPAT
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε και οι 2 cosmote μάλλον συμβαίνει αυτό που γράφτηκε και στο θέμα του w200 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5226039#post5226039 post628 και από ότι βλέπω προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια λύση.Ισως μια λύση που δε ξέρω αν ειναι εφικτή θα ήταν ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και να ζητήσεις να απενεργοποιήσουν στο νούμερο σου το hd voice και να δεις αν συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα

 

Δεν μπορεσα να καταφερω κατι... πηρα τηλ στην κοσμοτε και μου ειπαν οτι η συσκευη αυτη δν παιρνει hd voice αρα δν εχω hd voice... το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει... δν μπορω να βρω και καποια ρυθμιση στην συσκευη να τη απενεργοποιησω. Αυτη που εχουν λαμδα ρομ κλπ εχουν διαπιστωσει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια και συγχαρητηρια για τις γνωσεις που παρεχετε!!!!! Πριν 5 μερες μου ηρθε το Α820 απο ebay και η rom που φορουσε εβλεπε αναποδα την sd με την internal και δεν μου απεικονιζε με ακριβεια το υπολοιπο της μπαταριας. Ετσι ψαχτηκα αμεσως και καταφερα να βαλω χαρη στην βοηθεια σας βεβαια την : : http://www.needrom.com/pho...s/lenovo/a820/ πρωτα την 2,3,3 και μετα το update se 2.3.4. Τα προβληματα μου αμεσως εξαφανιστηκαν. Ξαναεστησα το κινητακι οπως ηθελα και ειπα να ξαναβαλω το kaspersky internet security. Εγκατεστησα λοιπον το προγραματακι και πηγα να το ανοιξω στην 2η οθονη ομως που εβγαζε εμενε εκει και δεν συνεχιζε. Προβλημα μου εβγαλε και το Greek WPA Finder 3.0 εκει που ξεκιναει και λεει press in the AD to start δεν μου εμφανιζε την διαφιμηση και ελεγε οτι μαλλον ειχα καποιο pop up block. Ετσι ξαναπερασα αποτην αρχη την ιδια rom και το update της και στην συνεχεια κατευθειαν το kaspersky για να μην τυχον το μπλοκαρει καποιο αλλο προγραμμα αλλα παλι το ιδιο θεμα ομοιως και to WPA finder. Κατεβασα μετα το Greek WPA Finder 3.5 και δεν χρειαζοταν να δω καποια διαφημιση οποτε ξεκινησε κανονικα και για antivirus εβαλα το AVG αλλα το προβλημα μου παραμενει και καποια αλλη στιγμη θα το ξαναβρω σιγουρα μπροστα μου. Τοχει συναντησει κανενας αλλος αυτο;
Link to comment
Share on other sites

@grambo_3

Μήπως δοκίμασες την Lamda http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/ και όχι την http://www.needrom.com/pho...s/lenovo/a820/ ?

H Lamda γενικά είναι από τις πιο διάσημες και πολύ "εμφανίσιμες" και δουλεύουν σχεδόν όλα.

Εγώ τελευταία προτιμούσα την ΗoloDark http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-21/ (τώρα έχω αποχωριστεί το Α820 και περιμένω ένα S650). Νομίζω ότι είναι πιο χρηστική και 1-2 πράγματα που δεν δούλευαν στη Lamda, ήταν ΟΚ στη Holodark.

Link to comment
Share on other sites

Η Lamda άμα δεν απατομαι έχει ενσωματωμένο adblocker

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστα εχετε δικαιο την Lambda περασα http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/. Μηπως μπορω για λιγο να ακυρωσω το adblocker; Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη δεν εδω κανενα αλλο θεμα..........
Link to comment
Share on other sites

Σωστα εχετε δικαιο την Lambda περασα http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/. Μηπως μπορω για λιγο να ακυρωσω το adblocker; Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη δεν εδω κανενα αλλο θεμα..........

 

Λογικά πρέπει να έχει περασμένο το AdAway. Εχει σαν εικονίδιο το σημάδι του στοπ με ένα περιστέρι μέσα, βρες την εφαρμογή και σβήστην λογικά θα αφαιρεθεί το adblocking...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να ανεβάσει το aplenty της κάμερας ;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω και γω το lenovo a820 και εβαλα τη lamβda rom 2.4 RC

Εχω ενα θεματάκι με το ραδιο. Περα απ το οτι δεν παιζει χωρις κεραια, πηγα στο system->battery και μου λεει οτι μου τρωει 30% του χρόνου στην μπαταρία. Τόσο μου τρώει και το wifi ας πουμε που λεει δίπλα. Γενικά δε το χρηισιμοποιώ και το απεγκατέστησα. Αλλά τώρα μου γράφει cell standby και μου τρώει επισης 25%...

Εγω γενικά δε θέλω να μου τρώει καθόλου μπαταρία, γιατί δε το χρησιμοποιώ. Γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...