Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Θα σας πω τις δικές μου ρυθμίσεις. στο remap settings λοιπόν για screen off έχω βάλει τα volume up/down κουμπιά power forced με απλό κλικ.

Για screen on έβαλα για long press στο home button το power off menu. Και στο menu button πάλι για long press το power ώστε να σβήνω την οθόνη σε όποια εφαρμογή κι αν είμαι. Τέλος επειδή από επιλογή μου δεν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη περιστροφή, έχω βάλει στο 4ο κουμπί των πρόσφατων εφαρμογών για screen on , long press το orientation toggle.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια οσοι απο εσας εχετε δοκιμασει η εστω δουλευετε Skype, Voimore, Viber εχετε προβλημα στην ενταση του ακουστικου; :(

Δεν ξερω τι φταιει εχω δοκιμασει καποιες τροποποιησεις στον ηχο αλλα δεν ακουω σχεδον τιποτε στις περισσοτερες κλησεις σε καμια εφαρμογη, γνωριζει κανεις περισσοτερα; Οι ''απεναντι'' μου λενε οτι με ακουν τελεια αρα το προβλημα το εχω εγω και μονο στις εφαρμογες στις κλησεις οχι.

Link to comment
Share on other sites

Skype που έχω δουλέψει κάποιες φορές δεν είχα κανένα πρόβλημα, ακούω-βλέπω και με ακούνε-βλέπουνε απροβλημάτιστα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση: τελικά έχει βρεθεί λύση για το bug με την εξωτερική κάρτα μνήμης όπου δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι απο εσας εχετε δοκιμασει η εστω δουλευετε Skype, Voimore, Viber εχετε προβλημα στην ενταση του ακουστικου; :(

Δεν ξερω τι φταιει εχω δοκιμασει καποιες τροποποιησεις στον ηχο αλλα δεν ακουω σχεδον τιποτε στις περισσοτερες κλησεις σε καμια εφαρμογη, γνωριζει κανεις περισσοτερα; Οι ''απεναντι'' μου λενε οτι με ακουν τελεια αρα το προβλημα το εχω εγω και μονο στις εφαρμογες στις κλησεις οχι.

 

Τελικα μονο με Handsfree δουλευει τελεια αριστος ηχος σε ολες τις εφαρμογες :)

Τωρα το γιατι παραμενει μυστηριο :p

Link to comment
Share on other sites

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

117€ ???!!

Οι @#$@#δες οι κινέζοι, μυριστήκανε χρήμα και του δώσανε να καταλάβει! Σχεδόν 30€ το αυξήσανε...

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλάβω όποιος γουστάρει ανεβάζει όπου θέλει post πωλήσεως; αμα είναι βρε αδερφέ να ανεβάζω κ γω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη για να καταλάβω όποιος γουστάρει ανεβάζει όπου θέλει post πωλήσεως; αμα είναι βρε αδερφέ να ανεβάζω κ γω...

 

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Το minideal όπως και άλλα έχουν επίσημη παρουσία στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Το minideal όπως και άλλα έχουν επίσημη παρουσία στο forum.

 

Οκ αλλά το topic που έχει δημιουργηθεί αποκλειστικά για το minideal είναι αρκετό δεν είναι ανάγκη να έρχονται να spammaroun και στα topic των συσκευών ξεχωριστά με μέγεθος γραμματοσειράς 150.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά το topic που έχει δημιουργηθεί αποκλειστικά για το minideal είναι αρκετό δεν είναι ανάγκη να έρχονται να spammaroun και στα topic των συσκευών ξεχωριστά με μέγεθος γραμματοσειράς 150.

 

Σωστός Δεν κάναν και καμιά προσφορά και φωνάζουν αύξηση κάνανε.Ε άμα είναι να γράφουμε με 24άρια μη στραβωνόμαστε κιόλας.

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δηλαδή από όλα όσα γράφονται εδώ εσάς αυτό σας πείραξε περισσότερο; :confused:

 

Τέλος πάντων... συνεχίζουμε στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αλλαξει κανεις την οθονη ? Εσπασε απο ενα φιλο μου και ψαχνω να παραγγειλω μια. Το κινητο ειναι αγορα απο minideal (100% ευχαριστημενος) αλλα δεν εχει ανταλλακτικα. Εχω βρει στο etotalk με 25$ αν ξερει καποιος καποιο αλλο αξιοπιστο site ας το προτεινει ευχαριστω εκ των προτερων.

ΥΓ.Αν αλλαχτει το digitizer το κινητο παραμενει αδιαβροχο??Ποσο καιρο κανει το etotalk να το στειλει??

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μονο με Handsfree δουλευει τελεια αριστος ηχος σε ολες τις εφαρμογες :)

Τωρα το γιατι παραμενει μυστηριο :p

 

οπως τα λες είναι κ σε μένα κ μάλιστα στο σκαιπ δεν παίζει το μικρόφωνο όταν βάλεις ανοικτή ακρόαση (ενώ σε gsm η ανοικτή ακρόαση δουλεύει μια χαρά).

 

Με το handsfree ο ήχος είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες είναι κ σε μένα κ μάλιστα στο σκαιπ δεν παίζει το μικρόφωνο όταν βάλεις ανοικτή ακρόαση (ενώ σε gsm η ανοικτή ακρόαση δουλεύει μια χαρά).

 

Με το handsfree ο ήχος είναι μια χαρά.

 

Συμφωνω απολυτα :)

Στην πργματικοτητα ομως αν και βρηκαμε τον τροπο δεν παυει να ειναι εκνευριστικο γιατι εγω τουλαχιστον δεν χρησιμοποιω ποτε ακουστικα :mad:

Τεσπα τι να κανουμε ας ελπιζω το s750 να μην εχει θεμα οταν το παραλαβω διαφορετικα θα μαθω να ζω με αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αλλαξει κανεις την οθονη ? Εσπασε απο ενα φιλο μου και ψαχνω να παραγγειλω μια. Το κινητο ειναι αγορα απο minideal (100% ευχαριστημενος) αλλα δεν εχει ανταλλακτικα. Εχω βρει στο etotalk με 25$ αν ξερει καποιος καποιο αλλο αξιοπιστο site ας το προτεινει ευχαριστω εκ των προτερων.

ΥΓ.Αν αλλαχτει το digitizer το κινητο παραμενει αδιαβροχο??Ποσο καιρο κανει το etotalk να το στειλει??

 

Ναι φίλε μου έχουν αλλάξει κάνα δυο τρεις οθόνη και νομίζω κάποιο παιδί είχε δώσει και αναλυτικές οδηγίες.. τώρα για το την ακριβή σελίδα δυστυχώς δε θυμάμαι..έχω μια αίσθηση ότι είναι κάπου στην αρχή του νήματος ή και λίγο μετά..θα ψάξω κάποια στιγμή γιατί την έκανα κ τω κομμάτια πριν λίγες μέρες..

Αν δε σου είναι κόπος βάλε λινκ του ανταλακτικού (μιλάμε για το εξωτερικό "κρύσταλο" και όχι για την οθόνη κάθε αυτή, σωστά??

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έχουν αλλάξει κάνα δυο τρεις οθόνη και νομίζω κάποιο παιδί είχε δώσει και αναλυτικές οδηγίες.. τώρα για το την ακριβή σελίδα δυστυχώς δε θυμάμαι..έχω μια αίσθηση ότι είναι κάπου στην αρχή του νήματος ή και λίγο μετά..θα ψάξω κάποια στιγμή γιατί την έκανα κ τω κομμάτια πριν λίγες μέρες..

Αν δε σου είναι κόπος βάλε λινκ του ανταλακτικού (μιλάμε για το εξωτερικό "κρύσταλο" και όχι για την οθόνη κάθε αυτή, σωστά??

 

Σωστα φιλε μου για το εξω κρυσταλο μιλαμε και οχι για την οθονη.

Εχω βρει εναν οδηγο του squalor στα ελληνικα για το πως το βγαζεις αλλα το προβλημα μου ειναι αν το τζαμι που θα παρω θα ειναι το γνησιο lenovo gorilla glass και το πιο σημαντικο να ταιριαζει με το τηλ.

Τωρα στα περισσοτερα site που βρηκα και τα παραθετω

(http://www.etotalk.com/touch-screen-for-lenovo-a660_p3860.html#review

http://www.mobile-phones.cn/original-touch-screen-digitizer-lenovo-a660-p-12055.html

http://www.solomobiles.ro/touchscreen-digitizer-panel-pentru-lenovo-a660-dual-sim-detalii-1075.html

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-10-off-Touch-screen-Digitizer-front-glass-replacement-for-Lenovo-A660-Touch-Screen-Digitizer/1029777651.html

http://www.dhgate.com/product/lenovo-a660-new-screen-digitizer-replacement/155976724.html )

καποια λενε οτι ειναι original και καποια οχι.

Αν καποιος συμφορουμιτης εχει ψωνισει απο τα πιο πανω μαγαζια(και μιλαω για καποιο ανταλλακτικο και οχι για τηλ)και τα θεωρει αξιοπιστα ας το καταθεσει.Ευχαριστω:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το gorilla glass δεν είναι και τόσο γκοριλλα.μια μικρή περίπου 4 χιλιοστών γρατζουνιά διέκρινα σήμερα καθώς το καθάριζα στο επάνω μέρος!!!και στα γυαλιά ηλίου και στα smartphone γκαντέμης!
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο φωνάζουμε για screen protector, ανεξαρτήτως συσκευής.

 

Δε λέω σώζει... αλλά δε βολεύει το ρημάδι και κάνει κ φουσκάλες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε λέω σώζει... αλλά δε βολεύει το ρημάδι και κάνει κ φουσκάλες.

 

Ένα ποιοτικό screen protector δεν κάνει καν αισθητή την παρουσία του. Οι φουσκαλες πάλι είναι θεμα τοποθέτησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα ποιοτικό screen protector δεν κάνει καν αισθητή την παρουσία του. Οι φουσκαλες πάλι είναι θεμα τοποθέτησης.

 

Μου θυμίζει στην αφή του δαχτύλου nokia παλιό με οθόνη resistive πλαστικούρα το screen protector! Αλλιώς είναι η αίσθηση του glass αλλά νταξ ότι προτιμήσει ο καθένας. Gorilles και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...