Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ZTE v967s που και αυτό έχει ΜΤΚ6589 το βλέπει κανονικά το πρόβλημα είναι με το AMOI. Τους drivers τους πήρα από το post #298 αλλά επίσης και από αυτό το ρώσικο site (http://forum.china-iphone.ru/amoi-n828-proshivki-t27390.html) αλλά δεν δούλεψαν.

Θα δοκιμάσω και την μέθοδο που προτείνεις και θα ενημερώσω.

Μπορείς να μου πείς από που κατέβασες του drivers για το AMOI ;

Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Aν θυμάμαι καλά τους είχα κατεβάσει από το Ρώσικο και είναι drivers για τον ΜΤ6589. Το SP flash tools το βλέπει το ΑΜΟΙ?

 

 

Δεν μπορω να στηλω e-mail με το k9, καμια βοηθεια?

Το κ9 ειναι συνδεμενω με το e-mail που εχω στον οτε

Δέχεσαι e-mails?

Νομίζω ότι κάτι λάθος έχει γίνει με τις ρυθμίσεις των servers και των ports.

Ψάχτο λίγο περισσότερο και αν κάποιος φίλος έχει mail στον οτε ας βαηθήσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΤους drivers τους πήρα από το post #298 αλλά επίσης και από αυτό το ρώσικο site (http://forum.china-iphone.ru/amoi-n828-proshivki-t27390.html) αλλά δεν δούλεψαν.

 

Αν είσαι σε win 8, δοκίμασε σε win 7. Αυτό δούλεψε με μένα....

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμάμαι καλά τους είχα κατεβάσει από το Ρώσικο και είναι drivers για τον ΜΤ6589. Το SP flash tools το βλέπει το ΑΜΟΙ?

 

Σ'ευχαριστώ nikstar. Δοκίμασα την μέθοδο που πρότεινες και δούλεψε. Χρησιμοποίησα του drivers adb από το ρώσικο site και τα winxp αναγνώρισαν το amoi. Όταν είχα βάλει τους ίδιους adb drivers τρέχοντας απλώς το exe αρχείο δεν είχε δουλέψει. Μέσα από το Device Manager όμως που δοκίμασα όπως πρότεινες δούλεψε μια χαρά. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το κανω χοτ σποτ?

Δεν βρισκω κατι στο μενου

Ρυθμίσεις->περισσότερα->Πρόσ. και φορητό σημ. πρόσβ.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω τρελαθει με τα κινεζικα να ψαχνω ολη μερα και αυτο μου εκατσε στο ματι.αλλα δεν το βρισκω πλεον.εχει κανεις υποψιν καπου να το πουλανε?
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω τρελαθει με τα κινεζικα να ψαχνω ολη μερα και αυτο μου εκατσε στο ματι.αλλα δεν το βρισκω πλεον.εχει κανεις υποψιν καπου να το πουλανε?

 

http://www.aliexpress.com/item/Amoi-N828-1-RAM-4GB-ROM-MTK6589-Qual-Core-android-4-2-1-with-dual-sim/1135070488.html

 

http://www.aliexpress.com/item/Amoi-N828-Black-MTK6589-Quad-Core-1-2GHz-4-5-inch-1GB-4GB-Android-4-2/1047408099.html

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.γιατι η διαφορα τιμης?και απο οτι βλεπω ειναι πιο ακριβο πλεον η κανω λαθος.το βρηκα πιο φθηνο σε αλλα σαιτ που τωρα δεν το εχουν
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.γιατι η διαφορα τιμης?και απο οτι βλεπω ειναι πιο ακριβο πλεον η κανω λαθος.το βρηκα πιο φθηνο σε αλλα σαιτ που τωρα δεν το εχουν

 

Έχει σταματήσει η παραγωγή του πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει η παραγωγή του πλέον.

 

οποτε ψαχνω κατι παρομοιο ισως thl w100 η κατι σε lenovo με παρομοια specs!:happy:

Link to comment
Share on other sites

οποτε ψαχνω κατι παρομοιο ισως thl w100 η κατι σε lenovo με παρομοια specs!:happy:

 

Βάλε στην παράμετρο και Cubot gt99 ή το Cubot one, ανάλογα τα λεφτά που θες να δώσεις.

Μόνο σε jiayu μη πας :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην παράμετρο και Cubot gt99 ή το Cubot one, ανάλογα τα λεφτά που θες να δώσεις.

Μόνο σε jiayu μη πας :cool:

 

ενδιαφερον!και με καλυτερη αναλυση οθονη.θα το εχω υποψιν ευχαριστω για τον χρονο σου,και σορυ για το οφ τοπικ :happy:

Link to comment
Share on other sites

αλησπερα σας κ παλη κ συγνωμη για αλλη μια φορα για την ταλεπορια κ την οφ τοπικ ερωτιση. Υπαρχει πουθενα οδηγος φλασαρισματος rom σε κηνητα με Qualcomm MSM8225Q γιτι δεν μπωρω να τον βρω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλησπερα σας κ παλη κ συγνωμη για αλλη μια φορα για την ταλεπορια κ την οφ τοπικ ερωτιση. Υπαρχει πουθενα οδηγος φλασαρισματος rom σε κηνητα με Qualcomm MSM8225Q γιτι δεν μπωρω να τον βρω.

 

Γράφεις σε εντελώς λάθος θεμα. Αποφάσισε για ποια συσκευή ενδιαφέρεσαι και απευθύνσου στο σωστό θέμα μιας και δεν ισχύουν για όλες τις συσκευές τα ίδια (ακόμα και αν έχουν τον ίδιο επεξεργαστή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά σε όλους. Είμαι κάτοχος εδώ και 1 μηνά( αγορα από το minideal) του τηλέφωνου και πραγματικά χαίρομαι για την επιλογή μου. Όμως, όπως όταν πας στο γιατρό, δεν του λες ποσό υγιής αισθανόσουν πριν αρρωστήσεις αλλά τα συμπτώματα της αρρώστια σου για να μπορέσει να σε βοηθήσει, έτσι και εγώ θα αναφέρω τα δύο προβλήματα που αντιμετωπίζω και θα μοιραστώ μαζί σας και την λύση (επιτέλους) ενός ακόμα.

Πρόβλημα πρώτο ασθενές WiFi.Από το σαλόνι στην κρεβατοκάμαρα βρίσκετε ανάμεσα στο χωρίς σήμα και στην μια γραμμή ενώ με το tablet μου (PIPO M9) έχω δυο με τρις γραμμές. Ελπίζω να είναι θέμα κάποιας ρύθμισης ,γιατί αν θέλει αλλαγή rom την πάτησα καθότι άσχετος.

Πρόβλημα δεύτερο η διάρκεια της μπαταριάς .Με την χρήση που του κάνω,(internet καμία ώρα, παιχνίδια κύριος τα παιδιά άλο τόσο + τηλεφωνήματα λίγα και ολιγόλεπτα + ραδιόφωνο και τραγούδια με ακουστικά, μιάμιση περίπου ώρα την ημέρα στο λεωφορείο πήγαινε έλα στην δουλεία ) κάθε βραδύ θέλει φόρτιση. Άντε τώρα με τις απαγορεύσεις να φέρω αλλη μπαταρία από Κινά μεριά

Το τρίτο πρόβλημα που όμως ευτυχώς το έλυσα ήταν με τα ακουστικά. Όποια και αν δοκίμασα από τηλέφωνα φιλών απογοητεύτηκα .Ο ήχος ακουγόταν από το πηγάδι και τα κουμπιά δεν συνεργαζόντουσαν με τίποτα. Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα να αγοράσω αυτά http://www.aliexpress.com/item/BYZ-S500-in-ear-Headphones-3-5-MM-General-with-wheat-Drive-by-wire-Headsets-Noodles/1310988233.html Ο πωλητής μου έκανε κλικ από την αρχή παρόλο που η πωλησεις του για να μπορώ να κρίνω την αξιοπιστία του ήταν ελάχιστες. Απαντούσε όμως αμέσως στα mail και έδειχνε διάθεση να με βοηθήσει και να μου λύση όλες μου τις απορίες.Τα παρέλαβα λοιπών σήμερα μετά από 19 μέρες και λειτουργούν άψογα κουμπιά κα ήχος.

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν ελπίζω να μην σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το wifi δεν μπορώ να σου απαντήσω, να έχεις υπ'οψιν σου ότι όσο πιο μικρή η συσκευή τόσο πιο μικρή και η καιραία με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Εγώ πάντως μπορώ να πω ότι το σήμα του wifi του δικού μου είναι στην ίδια "δύναμη" με του λαπτοπ μου. Μη βγάζεις συμπέρασμα αν δεν το δοκιμάσεις και αλλού ή και σε σύγκριση και με άλλα τηλέφωνα. Στο κινητό, ακόμα και η θέση που το έχεις παίζει ρόλο. Μπορεί εκεί που δεν πιάνει να το γυρίσεις αλλιώς και να δουλεύει άψογα.

 

Όσο αφορά την μπαταρία, δεν ξέρω με τι το συγκρίνεις και λες ότι έχει θέμα. Η μπαταρία του είναι από τις καλύτερες της κατηγορίας.

Με δύο ώρες ιντερνετ και παιχνίδια άλλο ένα δύωρο μουσική και συν τα τηλέφωνα, είλικρινά δεν ξέρω τι περίμενες;;;

Πόσο θα ήθελες να κρατάει;;;

Να υποθέσω ότι το προηγούμενο τηλέφωνό σου δεν ήταν smartphone και είχες διάρκεια μπαταρίασ 3-4 μέρες. Εδώ ξέχνα τα αυτά. Σε νορμάλ χρήση θα σου βγάζει 2 ημέρες, αρκεί βέβαια να μην το δίνεις στα πιτσιρίκια να παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις

Μετά από περίπου μια εβδομάδα χρήσης - και πρώτης επαφής με smartphone ever - δηλώνω πολύ ικανοποιημένος.

Κάνει ό,τι ακριβώς χρειάζομαι απλά και σβέλτα και μου αρέσει κ το αισθητικό κομμάτι.

 

[τα παρακάτω αποτελούν καθαρά προσωπική άποψη ενός αρχάριου και δεν βασίζονται σε τυχόν άλλες κριτικές, συγκρίσεις, αναλύσεις, κτλ.

Απευθύνονται δε κυρίως σε αρχάριους που έχουν παρόμοια ερωτήματα / ενδοιασμούς που είχα κ εγώ κατά την επιλογή smartphone.]

 

- Το μέγεθος (4.5") - που το είχα λίγο άγχος μην είναι μεγάλο - το συνήθισα από τη πρώτη μέρα, μη πω ότι μου φαίνεται και μικρό τώρα...

- Παίζει out of the box (δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα !)

- Απόκριση ικανοποιητική, θα έλεγα γρήγορο, όλα τα ανοίγει αμέσως, δεν κολλάει.

- Σήμα μια χαρά (δεν με έχει απασχολήσει καθόλου).

- Ακουστικό μια χαρά, απροβλημάτιστα οι συνομιλίες.

- Κυρίως φωτογραφική καλή, η μπροστά θα μπορούσε να είναι κ καλύτερη (για skype όμως μια χαρά).

- Σήμα wifi αρκετά καλό (δεν με έχει απασχολήσει καθόλου).

- Συνεργασία με bluetooth πολύ καλή.

- Στιβαρό (δεν φαίνεται ψεύτικο ή πλαστικούρα).

- gps δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, δεν έχω άποψη, βασικά δεν ξέρω ποιο να βάλω...

- Μπαταρία 1-1,5 ημέρα με ελαφριά χρήση (internet (3g + wifi), bluetooth, ομιλία, κτλ)

- Από γρατσουνιές, γδαρσίματα δεν έχω ακόμα πλήρη εικόνα (παρόλο που έχει κάνει ήδη κάτι σάλτα), το έχω σε δερμάτινη θήκη

- Αγορά από το to2c.com (πρέπει να ήταν το τελευταίο λευκό κομμάτι...), ήταν όλα μέσα σωστά ! ! (όλα τα extra που δίνανε).

[Μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι δεν είχε μέσα ούτε μια εφαρμογή στα κινέζικα. Τους είχα ζητήσει βέβαια αν μπορούν τις απεγκαταστήσουν αυτοί, αλλά μου είχαν απαντήσει ότι καλύτερα να το κάνω εγώ. Δεν ξέρω τελικά τι κάνανε...]

- Παραλαβή γύρω στις περίπου 20 ημέρες από την παραγγελία, δεν έδωσα κ πολλή σημασία...

- Μία sim χρησιμοποιώ.

- ROM original, δεν έχω αλλάξει τίποτα.

- Γλώσσα λειτουργικού τους είχα ζητήσει να αφήσουν αγγλικά (ελληνικά σε μηνύματα / internet γράφει κανονικά)

 

αυτά μου έρχονται προς το παρόν...

 

...Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα να αγοράσω αυτά http://www.aliexpress.com/item/BYZ-S500-in-ear-Headphones-3-5-MM-General-with-wheat-Drive-by-wire-Headsets-Noodles/1310988233.html

από ποιότητα ήχου τι λένε? τα θέλω κυρίως για μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Το τρίτο πρόβλημα που όμως ευτυχώς το έλυσα ήταν με τα ακουστικά. Όποια και αν δοκίμασα από τηλέφωνα φιλών απογοητεύτηκα .Ο ήχος ακουγόταν από το πηγάδι και τα κουμπιά δεν συνεργαζόντουσαν με τίποτα. Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα να αγοράσω αυτά http://www.aliexpress.com/item/BYZ-S500-in-ear-Headphones-3-5-MM-General-with-wheat-Drive-by-wire-Headsets-Noodles/1310988233.html Ο πωλητής μου έκανε κλικ από την αρχή παρόλο που η πωλησεις του για να μπορώ να κρίνω την αξιοπιστία του ήταν ελάχιστες. Απαντούσε όμως αμέσως στα mail και έδειχνε διάθεση να με βοηθήσει και να μου λύση όλες μου τις απορίες.Τα παρέλαβα λοιπών σήμερα μετά από 19 μέρες και λειτουργούν άψογα κουμπιά κα ήχος.

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν ελπίζω να μην σας κούρασα.

Λογικά, δεν είχε τύχει να δοκιμάσεις και τα Nokia WH-102. Τα είχε αναφέρει κάποιος φίλος σε ένα από τα προηγούμενα post του θέματος και σκέφτηκα να τα αγοράσω, αφού τα βρήκα original σε blister συσκευασία με μόλις 3.20€ σε μαγαζί της Αθήνας και δεν θα χρειαζόταν να περιμένω περίπου 1 μήνα να μου έρθουν οποιαδήποτε άλλα από Κίνα. Βέβαια, δεν έχω μέτρο σύγκρισης για να ξέρω πώς λειτουργούν άλλα ακουστικά με το N828, αλλά τα συγκεκριμένα είναι μια χαρά, ειδικά για τα λεφτά τους, ενώ παράλληλα λειτουργεί κανονικά και το πλήκτρο τους. Επίσης, όσους φίλους έχω ρωτήσει, κανένας δεν έχει παραπονεθεί ότι δεν με ακούει καλά.

από ποιότητα ήχου τι λένε? τα θέλω κυρίως για μουσική.

Αν και τα κριτήρια του καθενός είναι λίγο υποκειμενικά, αν δεν έχεις υπομονή να παραγγείλεις ακουστικά από Κίνα, ρίξε μια ματιά και σ' αυτά που αναφέρω παραπάνω. Βέβαια, εγώ ακούω κυρίως ροκ μουσική, αλλά π.χ. πριν λίγο που έβαλα τη live εφαρμογή του kissfm έτσι για αλλαγή/δοκιμή, μια χαρά ακούγονταν. Επίσης, τα συγκεκριμένα είναι συμβατά και με όλη τη σειρά των Nokia XpressMusic και μόνο τυχαίο δεν πρέπει να είναι... ;)

Edited by antikinsor
Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

...με το καλό να το χαρείς. Είναι τίμιο κινητό για τα χρήματά του και απροβλημάτιστο σε όλα του. Καλή οθόνη (απροβλημάτιστη ανάλυση), καλό μέγεθος, πολύ καλή αυτονομία (και σε κάθε περίπτωση η δεύτερη μπαταρία τσάμπα σχεδόν), καλό GPS, καλό Wifi, γενικά δεν έχω βρει κάτι άσχημο πέραν της έλλειψης notification led και ίσως κάποιων έξτρα sensors.

 

Πράγματι το κινητό απλά είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του! Σήμερα κατάφερα να το φτάσω σε 3 μέρες και 18 ώρες (κοντά 4 δηλαδή) από άποψη μπαταρίας με χρήση gaming, wifi, email, και τηλέφωνα.

 

Αυτα διαβασα για την μπαταρια και συμπερανα οτι μαλλον η δικη μου εχει προβλημα

Μετά απο 2 μερες χρήσης παρατήρησα μερικά πράγματα:

1. Το wifi δεν ειναι τοσο δυνατό, σε σύγκριση με το Samy S6500 πιάνει μια γραμμή λιγοτερο.

Αυτα ειπε ο φιλος leonpap και παρακατω η απαντηση σου.

Για το wifi που λές θα διαφωνήσω κάθετα. Έχει πολύ καλό δέκτη (καλύτερο από Samsung GT6102 kαι από Samsung Galaxy SII) εφάμιλλο του laptop μου (ΗP Probook 4530). Δοκιμασμένο σε σημείο που άλλα κινητά δεν πιάνουν και το φορητό στα όρια, το ΑΜΟΙ είχε σύνδεση που μποεούσες να σερφάρεις άνετα.

Για το θέμα με την μπαταρία ή κάτι άλλο παίζει ή εσύ το λιώνεις όλη μέρα και γι αυτό σου κρατάει μόνο τόσο.

Και ξαναλεει το προβλημα του

Εμένα στο παιδικό δωμάτιο που το S2 mini έπιανε 2 γραμμές σήμα το Amoi πιάνει 1 και αν μετακινηθώ δεν πιάνει καθόλου, το ίδιο και στο μπαλκόνι. Τα έβαλα δίπλα δίπλα για επιβεβαίωση και το S2 mini πιάνει καλυτέρα σε σχέση με το Amoi (δοκιμή σε απόσταση 8 μέτρων απο το router)

 

Και ξανα απαντας.

Εγώ το δουλεύω (και πιάνει αρκετά καλά) στην αυλή του σπιτιού μου 7-8 μέτρα από το σπίτι, με το ρούτερ να βρίσκεται σε πιο μέσα δωμάτιο (περνάει από 2 τοίχους)

 

Όσο αφορά το wifi δεν μπορώ να σου απαντήσω, να έχεις υπ'οψιν σου ότι όσο πιο μικρή η συσκευή τόσο πιο μικρή και η καιραία με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Εγώ πάντως μπορώ να πω ότι το σήμα του wifi του δικού μου είναι στην ίδια "δύναμη" με του λαπτοπ μου. Μη βγάζεις συμπέρασμα αν δεν το δοκιμάσεις και αλλού ή και σε σύγκριση και με άλλα τηλέφωνα. Στο κινητό, ακόμα και η θέση που το έχεις παίζει ρόλο. Μπορεί εκεί που δεν πιάνει να το γυρίσεις αλλιώς και να δουλεύει άψογα.

 

Όσο αφορά την μπαταρία, δεν ξέρω με τι το συγκρίνεις και λες ότι έχει θέμα. Η μπαταρία του είναι από τις καλύτερες της κατηγορίας.

Με δύο ώρες ιντερνετ και παιχνίδια άλλο ένα δύωρο μουσική και συν τα τηλέφωνα, είλικρινά δεν ξέρω τι περίμενες;;;

Πόσο θα ήθελες να κρατάει;;;

Να υποθέσω ότι το προηγούμενο τηλέφωνό σου δεν ήταν smartphone και είχες διάρκεια μπαταρίασ 3-4 μέρες. Εδώ ξέχνα τα αυτά. Σε νορμάλ χρήση θα σου βγάζει 2 ημέρες, αρκεί βέβαια να μην το δίνεις στα πιτσιρίκια να παίζουν.

Μαλλον σταθηκες πολυ τυχερος με το τηλεφωνο σου και πηρες την εξερεση με πολυ δυνατο wifi αλλα ατυχος σαν και εμενα με την μπαταρια αν κρινω απο τις 3 μερες και 18 ωρες του φιλου Z3RatuL.

 

από ποιότητα ήχου τι λένε? τα θέλω κυρίως για μουσική.

Εμενα με ικανοποιουν απολυτα.Αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο.

Λογικά, δεν είχε τύχει να δοκιμάσεις και τα Nokia WH-102. Τα είχε αναφέρει κάποιος φίλος σε ένα από τα προηγούμενα post του θέματος και σκέφτηκα να τα αγοράσω, αφού τα βρήκα original σε blister συσκευασία με μόλις 3.20€ σε μαγαζί της Αθήνας και δεν θα χρειαζόταν να περιμένω περίπου 1 μήνα να μου έρθουν οποιαδήποτε άλλα από Κίνα. Βέβαια, δεν έχω μέτρο σύγκρισης για να ξέρω πώς λειτουργούν άλλα ακουστικά με το N828, αλλά τα συγκεκριμένα είναι μια χαρά, ειδικά για τα λεφτά τους, ενώ παράλληλα λειτουργεί κανονικά και το πλήκτρο τους. Επίσης, όσους φίλους έχω ρωτήσει, κανένας δεν έχει παραπονεθεί ότι δεν με ακούει καλά.

 

Αν και τα κριτήρια του καθενός είναι λίγο υποκειμενικά, αν δεν έχεις υπομονή να παραγγείλεις ακουστικά από Κίνα, ρίξε μια ματιά και σ' αυτά που αναφέρω παραπάνω. Βέβαια, εγώ ακούω κυρίως ροκ μουσική, αλλά π.χ. πριν λίγο που έβαλα τη live εφαρμογή του kissfm έτσι για αλλαγή/δοκιμή, μια χαρά ακούγονταν. Επίσης, τα συγκεκριμένα είναι συμβατά και με όλη τη σειρά των Nokia XpressMusic και μόνο τυχαίο δεν πρέπει να είναι... ;)

 

Το ειχα δει το post για τα Nokia WH-102 αλλα ηθελα ακουστικα in ears τα αλλα δεν με βολευουν.

Θελω να τονισω οτι επειδη ο λογος ειναι γραπτος και για να μην παρεξηγηθώ σας διαβεβαιώνω οτι τα λογια μου δεν εχουν κανενα ειδος ειρωνειας!!

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δει το post για τα Nokia WH-102 αλλα ηθελα ακουστικα in ears τα αλλα δεν με βολευουν.

 

Παρε τα Nokia WH-205

Είναι in-ear και δουλεύουν μια χαρά, αυτά χρησιμοποιώ εγώ.

Τα βρίσκεις με 5-7€.

Δοκίμασε αν θέλεις και τα Nokia WH-208 ή τα Nokia WH-701

Link to comment
Share on other sites

Παρε τα Nokia WH-205

Είναι in-ear και δουλεύουν μια χαρά, αυτά χρησιμοποιώ εγώ.

Τα βρίσκεις με 5-7€.

Δοκίμασε αν θέλεις και τα Nokia WH-208 ή τα Nokia WH-701

 

Σε ευχαριστω για την προταση αλλα οπως γραφω και πιο πανω εχω αγωρασει αυτα http://www.aliexpress.com/item/BYZ-S500-in-ear-Headphones-3-5-MM-General-with-wheat-Drive-by-wire-Headsets-Noodles/1310988233.html και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Αν ποτε μου χαλασουν θα τα δοκιμασω!!

Link to comment
Share on other sites

Παρε τα Nokia WH-205

Είναι in-ear και δουλεύουν μια χαρά, αυτά χρησιμοποιώ εγώ.

Τα βρίσκεις με 5-7€.

Δοκίμασε αν θέλεις και τα Nokia WH-208 ή τα Nokia WH-701

Παιδιά επειδή εμένα μου χάλασε ο μετατροπέας που μου είχε δώσει ο κινέζος (από δική μου βέβαια κακή χρήση) πλέον χρειάζομαι νέα handsfree. Τα WH-102 που λέτε, το κουμπί πραγματοποίησης/τερματισμού κλήσης δουλεύει κανονικά; Δηλαδή όταν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο και το πατήσεις το σηκώνει; Κι όταν το πατήσεις πάλι το κλείνει; Το ίδιο ισχύει και για τα WH-205.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή εμένα μου χάλασε ο μετατροπέας που μου είχε δώσει ο κινέζος (από δική μου βέβαια κακή χρήση) πλέον χρειάζομαι νέα handsfree. Τα WH-102 που λέτε, το κουμπί πραγματοποίησης/τερματισμού κλήσης δουλεύει κανονικά; Δηλαδή όταν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο και το πατήσεις το σηκώνει; Κι όταν το πατήσεις πάλι το κλείνει; Το ίδιο ισχύει και για τα WH-205.

 

Ακριβώς. Τα 205 δουλεύουν μια χαρά. Απαντούν/απορρίπτουν τις κλήσεις και κάνουν start/pause τη μουσική και το ραδιόφωνο.

Τα μεγαλύτερα μοντέλα (208, 701) έχουν και media buttons (next/previous track), αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως περιγράφει ο kted λειτουργούν και τα Nokia WH-102 με μια συγκεκριμένη ιδιαιτερότητα, που δεν ξέρω αν την έχουν και τα WH-205.

Όταν θες να τερματίσεις μια κλήση, πρέπει να πατήσεις το κουμπί παρατεταμένα. Αν το πατήσεις στιγμιαία, προσπαθεί να βάλει σε αναμονή την κλήση (στη δική μου περίπτωση, επειδή δεν έχω ενεργή την αναμονή, στην ουσία δεν κάνει τίποτα και παραμένει ενεργή η κλήση, εκτός κι αν το πατήσω παρατεταμένα).

Αντίστοιχα, όταν ακούς μουσική και πατήσεις στιγμιαία το κουμπί, κάνει pause, οπότε ξαναπατώντας το ξεκινάει από εκεί που είχες μείνει. Αν όμως το πατήσεις παρατεταμένα σταματάει εντελώς και όταν το ξαναπατήσεις ξεκινάει από την αρχή.

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...