Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω μια εφαρμογη που να ακουω ραδιο μιας και το υποστηριζει το κινητο οπου

θα μπορω να σωζω τους εκαστοτε ραδ. σταθμους με τις ονομασιες που θελω εγω στα αγαπημενα η κατι τετοιο.

Πρεπει οποσδηποτε να ειναι κλασικο ραδιο και οχι να κατεβαζει μουσικη/σταθμους μονο απο ιντερνετ και να μπορεις να κανεις

μετονομασια καθε αγαπημενων σταθμων.

Εχει κανεις κατι στα υπ οψιν?

 

θηκες και ζελατινες πηρα απο τσαινα πανταγουιλ γιατι δεν μπορουσα να περιμενω αλλο.

 

EDIT:

Επισης οταν κανω κληση και παταω κατι στο κινητο να δω,

με το που μιλαω παλι(βαζοντας το στο αυτι μου) σβηνει αμεσως.

Ξερει κανεις πως το φτιαχνουμε αυτο?

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guys, μολις παρελαβα το back case που ειχα αναφερει:

http://www.amazon.com/Nillkin-Super-Screen-Protector-Butterfly/dp/B00CW9AZFM/ref=sr_1_7?s=wireless&ie=UTF8&qid=1370019551&sr=1-7&keywords=Nillkin+butterfly

 

Το οποιο δυστυχως δεν χωραει. Η συσκευη ειναι πιο φαρδια, οποτε ακυρο.:(

Εχει δοκιμασει κανεις κανα αλλο Back case μπας και ταιριαζει;

 

EditL ΑΚομη και το screen protector ειναι πολυ μικροτερο....

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη που να ακουω ραδιο μιας και το υποστηριζει το κινητο οπου

θα μπορω να σωζω τους εκαστοτε ραδ. σταθμους με τις ονομασιες που θελω εγω στα αγαπημενα η κατι τετοιο.

Πρεπει οποσδηποτε να ειναι κλασικο ραδιο και οχι να κατεβαζει μουσικη/σταθμους μονο απο ιντερνετ και να μπορεις να κανεις

μετονομασια καθε αγαπημενων σταθμων.

Εχει κανεις κατι στα υπ οψιν?

1) Ανοιξε την εφαρμογή που ήδη έχει το κινητό σου το ράδιο ή radio.

2) Οταν βρείς τον σταθμό που θέλεις να αποθηκεύσεις, πάτα επάνω στο αστεράκι που έχει δίπλα στην συχνότηα, και αυτό θα αλλάξει χρώμα, άρα μπήκε στα αγαπημένα σου.

3) Οταν τελειώσεις με τους σταθμούς που θέλεις, πάτα στο εικονίδιο που υπάρχει στο επάνω μέρος της οθόνης, και είναι με 3 γραμμές.

Θα σου εμφανίσει τους σταθμούς που έβαλες στα αγαπημένα.

4) Πάτα επάνω στον κάθε σταθμό που θές απο την λίστα παρατεταμένα μέχρι να σου εμφανίση την επιλογή edit. Κάνε μετά ότι θές. Βάλε άλλο όνομα, ή άλλαξε και συχνότητα

 

 

θηκες και ζελατινες πηρα απο τσαινα πανταγουιλ γιατι δεν μπορουσα να περιμενω αλλο.

Περιμένω και εγώ.

Οταν έρθουν, θα ενημερώσω

 

EDIT:

Επισης οταν κανω κληση και παταω κατι στο κινητο να δω,

με το που μιλαω παλι(βαζοντας το στο αυτι μου) σβηνει αμεσως.

Ξερει κανεις πως το φτιαχνουμε αυτο?

Ετσι πρέπει να δουλεύει. Να σβήνει η οθόνη. Το κάνει ο light sensor για εξοικονόμηση ενέργειας Δεν γίνεται διαφορετικά.

Παραμένει on, μόνο όταν μιλάς με ανοικτή ακρόαση.

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η rom που εχω ειναι απλα φανταστικη gps σφαιρα κανενα κολλημα γενικα η συσκευη,antutu(που ειναι και της μοδας) 13400(περιπου φυσικα) με φουλ προγραμματα μεσα!!!η μπαταρια κραταει παααααρααααα πολυ!!!!!αυτα απο εμενα!!!!μια kernel να βγει τωρα που να κανουμε overclock την cpu και να την εχουν tweekαρι και τελειωσαμε!!!!!απο θηκες δυστυχως μονο πουγκια και αυτα δεν ξερω κατα ποσο προστατευουν!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που πάμε να ησυχάσουμε, πάλι στην μπρίζα [ usb ] μας βλέπω :lol:

αααα ρε ibiza2004

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η rom που εχω ειναι απλα φανταστικη gps σφαιρα κανενα κολλημα γενικα η συσκευη,antutu(που ειναι και της μοδας) 13400(περιπου φυσικα) με φουλ προγραμματα μεσα!!!η μπαταρια κραταει παααααρααααα πολυ!!!!!αυτα απο εμενα!!!!μια kernel να βγει τωρα που να κανουμε overclock την cpu και να την εχουν tweekαρι και τελειωσαμε!!!!!απο θηκες δυστυχως μονο πουγκια και αυτα δεν ξερω κατα ποσο προστατευουν!!!!

 

Επειδή το περιμένω και εγώ να μου έρθει και δεν έχω πολύ οικειότητα με της roms ποιο οδηγό και ποια rom να χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που πάμε να ησυχάσουμε, πάλι στην μπρίζα [ usb ] μας βλέπω :lol:

αααα ρε ibiza2004

 

Για να με παιδευει τα γραφει,πες του να ερθει να μου το, φτιαξει χχμ χχμ

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

@ibiza Την ίδια χρησιμοποιούμε; την Xperia; Είναι όντως πολύ καλή. Συμφωνώ απόλυτα. Να την δοκιμάσετε, όσοι το σκέφτεσται..........
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω και εγώ να μου έρθει και δεν έχω πολύ οικειότητα με της roms ποιο οδηγό και ποια rom να χρησιμοποιήσω?

 

την ΜΑΜΑ για καποιο χρονικο διαστημα και οοοοταν δεις οτι δεν σε καλυπτει αλλαξε την!!!

 

@ibiza Την ίδια χρησιμοποιούμε; την Xperia; Είναι όντως πολύ καλή. Συμφωνώ απόλυτα. Να την δοκιμάσετε, όσοι το σκέφτεσται..........

 

ναι την ιδια!!!εγω παρακολουθω και τους ρωσους που την εφτιαξαν(οσο μπορω να καταλαβω απο τα μεταφρασμενα ρωσικα σε αγγλικα)

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση πριν πάω για ύπνο. Αν υποθέσουμε ότι το παλληκάρι που έφτιαξε αυτή την rom βγάλει αναβάθμιση, εμείς με τι τρόπο θα την πάρουμε; Από την αρχή εγκατάσταση ή θα μας έρθει update;

 

Αν σου είναι εύκολο δώσε μου το Link από τους ρώσους γιατί λίγο που το έψαξα δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε πάω να περάσω καινούρια ROM με power button και volume+ οταν του λέω να διαβάσει απο την sdcard βλέπω τα περιεχόμενα της εσωτερικής μνήμης του τηλεφώνου . Και προφανώς δεν μπορεί να περάσει την Rom απο το ίδιο σημείο που είναι εγκατεστημένη η παλιά . Πως το λύνω αυτό το πράγμα ?
Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποια άλλη επιλογή; Μήπως και διαλέγεις την εσωτερική μνήμη αντί για την εξωτερική. Το λέω επειδή και οι δύο σαν sdcard αναφέρονται.

 

Εναλλακτικά μπορείς να περάσεις το CWM με τον τρόπο που έγραψα παραπάνω, μήπως και λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Συγνωμη αν εχει ξαναερωτηθει πολλες οι σελ. δε μπορεσα να τις διαβασω ολες

Εχει οντως μια κανονικη και μια microsim;

Και αν ναι ειναι ευκολη η διαδικασια αλλαγης της sim μας σε micro;

 

Ευχαριστω πολυ

Edited by stratigos292
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Συγνωμη αν εχει ξαναερωτηθει πολλες οι σελ. δε μπορεσα να τις διαβασω ολες

Εχει οντως μια κανονικη και μια microsim;

Και αν ναι ειναι ευκολη η διαδικασια αλλαγης της sim μας σε micro;

 

Ευχαριστω πολυ

ειναι οντως μια κανονικη και μια microsim

αλλαγη κανεις σε εναν γερμανο με 5ευρο μεσα σε 5 λεπτα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ζήτησαν λεφτά για να μου την κόψουν στον γερμανό. Πήρα και έναν αντάπτορα για να μπορώ να την βάλω και σε κανένα άλλο κινητό αν χρειαστεί και όλα μία χαρα.
Link to comment
Share on other sites

To Sygic το κατεβασα απο εδω,απλα σβηστε τους Ελληνικους χαρτες που εχει μεσα ο φακκελος και αντικαταστηστε τους με τον αλλα φακελλο που εχει το λινκ οταν ανοιξετε τις συνομιλιες απο κατω,τα δειχνει ολα,φυσικα σαν ασχετος δεν ξερω πως να αντικαταστησω το default home που ειχε αυτος που το ανεβασε και ειναι στην Κυπρο ετσι δειχνει ολα να ξεκινανε απο εκει,κατα τ αλλα δουλευει αψογα,οποιος ξερει πως να το φτιαξουμε μου λεει να το κανω κι εγω.'

 

δωρεαν ειναι φυσικα
Link to comment
Share on other sites

Greece Map link: http://adf.ly/N5Cap

Password: Sygic Cyprus

:happy:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Greece Map link: http://adf.ly/N5Cap

Password: Sygic Cyprus

:happy:

 

εσβησα τους χαρτες της Ελλαδας που ειχε μεσα ο φακκελος του και εβαλα αυτους απο το λινκ πιο πανω,μου δειχνει κανονικα την Ελλαδα τωρα,αλλα σαν default εχει ακομα την Κυπρο,αυτο πως αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, .. αλλά υποθέτω πως εάν αφαιρέσεις την Κύπρο,.... τι θα κάνει ?

Για δοκίμασέ το !

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, .. αλλά υποθέτω πως εάν αφαιρέσεις την Κύπρο,.... τι θα κάνει ?

Για δοκίμασέ το !

 

τωρα δεν δειχνει Κυπρο καθολου,μια χαρα,οταν παω μια εκδρομη θα το δοκιμασω στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Μωλις παρελαβα και εγω το δικου μου απο merimobiles. Το κινητο απλα πεταει. Απευθειας βρηκε δορυφορους. Πολυ καλος ηχος κατα την ομιλια. Καλη φωτογραφια αλλα δεν νομιζω να ειναι 12 mpx. Το antutu εβγαλε 13700 αλλα μετα απο την αναβαθμιση του στην τελευταια εκδοση του antutu και με την εγκατασταση νεων εφαρμογων επεσε στα 12800. Τωρα θα κανω την πρωτη προσπαθεια να το ρουταρω. Ποια rom βαλατε; Edited by maxas
Link to comment
Share on other sites

Μωλις παρελαβα και εγω το δικου μου απο merimobiles. Το κινητο απλα πεταει..... Τωρα θα κανω την πρωτη προσπαθεια να το ρουταρω. Ποια rom βαλατε;

Μεγιά μεγιά

Σίγουρα θα το ευχαριστηθείς αυτό το κινητό !

 

 

Για rom, εδω μπορείς να τις δεις όλες τις διαθέσιμες

http://www.needrom.com/phone-roms/star/s5/

 

Εγω επέλεξα την ίδια, αλλα updated

http://www.needrom.com/mobile/star-s5-2/

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι απο το κινητό δεν μπορω να βαλω link. Δες λιγο παραπανω και την rom που χρησιμοποιούμε εγω και ο ibiza..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι απο το κινητό δεν μπορω να βαλω link. Δες λιγο παραπανω και την rom που χρησιμοποιούμε εγω και ο ibiza..

ibiza2004 & mask2011 rom

Δηλαδή --> αυτήν

Οδηγίες θα βρείς --> ποστ νούμερο 626

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...