Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κι ενα Wireless update στις ρυθμισεις κατω κατω,σχετικα με το τηλεφωνο λεει στην αρχικη.

 

το οποιο τι σημαινει αυτο???

Link to comment
Share on other sites

το οποιο τι σημαινει αυτο???

 

δεν εχω ιδεα,απλα το βαζω να ψαξει και λεει οτι το συστημα ειναι up todate,ισως στο μελλον κανει καποια αναβαθμιση στο λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα,απλα το βαζω να ψαξει και λεει οτι το συστημα ειναι up todate,ισως στο μελλον κανει καποια αναβαθμιση στο λειτουργικο.

 

ωραια τι αισθητηρες εχει?

γιατι αυριο θελω να το παραγγειλω...

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

ωραια τι αισθητηρες εχει???

 

Τωρα σωθηκες εμπλεξες με ασχετο,αν εννοεις την καμερα λεει 12,6 μπρος και 5 πισω γινεται 12,6 στο 4:3 μαλλον 6-8 ειναι η πισω

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχω φθασει στην τελικη ευθεια για κινητο εσεις ρε παιδια τι λετε αυτο

http://www.oklot.com/star-s5-butterfly-50-inch-android-42-mtk6589-quad-core-1gb-ram-8gb-rom-3g-wcdma-wifi-gps-smart-phone-p-1472.html

η αυτο

http://www.minideal.net/newman-k1-mtk6589-quad-core-smart-phone-5-inch-ips-screen-android-4-2-black.html

οποιος μπορεσει ας βοηθησει σας ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

αυτο με χαλαει λιγο

 

εχουμε ανεβασει μερικες φοτο στην αρχη,ριξε μια ματια,βγαζει πολυ καλυτερες φυσικα,αυτες ηταν λιγο κουνημενες

Link to comment
Share on other sites

Από όσο βλέπω έχουν μικρές διαφορές, όπως άλλωστε και όλα αυτά τα κινητά με τον mtk6589.

 

To Newman έχει light sensor που θες αλλά δεν δίνει 2η μπαταρία και έχει μόνο 4GB rom.

 

Πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα στα δύο ποια χαρακτηριστικά θες πιο πολύ και αναλόγως να πράξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Ξερει κανεις πως γινετε να αλλαξουμε η να διαμορφωσουμε την εικονα, οταν καλουμε καποιον η μας καλει ?

Πολυ μεγαλη εικονα και πολυ μικρα τα γραμματα σε αυτον που καλουμε, νουμερο, περιοχη, κ.λ.π

 

Αυτο εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Όντως θα ήταν ωραία να αλλάζει η εικόνα της κλήσης. Είναι λίγο μικρά τα γράμματα. Ειδικά αν είσαι στο αυτοκίνητο είναι δύσκολο να δεις ποιος παίρνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Ξερει κανεις πως γινετε να αλλαξουμε η να διαμορφωσουμε την εικονα, οταν καλουμε καποιον η μας καλει ?

Πολυ μεγαλη εικονα και πολυ μικρα τα γραμματα σε αυτον που καλουμε, νουμερο, περιοχη, κ.λ.π

 

Αυτο εννοω.

 

Εγω εβαλα το HD caller ID απο το play store κανονιζεις την γραματοσειρα και το μεγεθος.βαζεις και την φωτογραφια αυτου που σε παιρνει η οποια θες εσυ

 

 

ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΗΚΗ

 

http://www.aliexpress.com/item/fast-delivery-1pcs-hongkong-post-free-shipping-leather-star-s5-butterfly-pounch-star-s5-butterfly/925449796.html

Link to comment
Share on other sites

Από όσο βλέπω έχουν μικρές διαφορές, όπως άλλωστε και όλα αυτά τα κινητά με τον mtk6589.

 

To Newman έχει που θες αλλά δεν δίνει 2η μπαταρία και έχει μόνο

 

Πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα στα δύο ποια χαρακτηριστικά θες πιο πολύ και αναλόγως να πράξεις.

 

οποτε λες καλυτερα να δωσω σημασια 8GB rom παρα στο light sensor ε τι λες και εσυ???

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σωθηκες εμπλεξες με ασχετο,αν εννοεις την καμερα λεει 12,6 μπρος και 5 πισω γινεται 12,6 στο 4:3 μαλλον 6-8 ειναι η πισω

 

Ενα καλό προγραμματάκι για το ποιούς αισθητήρες έχει το όποιο κινητό σε android είναι το Elixir to κατευάζεις απ το play store,

και πατάς εκεί που λέει αισθητήρες...μαλιστα βλέπεις και τι μάρκα είναι ο καθένας.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

946523_168058966691617_48146743_n.jpg

 

 

Δεν περιμενα να ειναι τοσο χαλια ο ηχος. Ακουγα τον συνομιλητη πολυ σιγανα, χωρις καθαροτητα στην ομιλια και επισης, πολυ συχνα ακουγοταν ενα τσιρτσιρισμα, σαν δηλαδη να μου τρυπαει το ηχειο με καρφιτσα, καταλαβαινετα πανω κατω τι εννοω.

Ενταξει, για 170 ευρω τι να περιμενεις να μου πεις. Πρωτη μου εμπειρια με κινεζια και μαλλον δεν θα το ξαναεπιχειρησω. Εμφανισιακα ομως ειναι ψαρωτικο. Αλλα θελει αλλη μεμβρανη γιατι αυτη που σου δινουν αφηνει πολυ ευκολα δαχτυλιες και γρατσουνιες. Θα βαρεθω να το σκουπιζω.

 

Το ιδιο προβλημα με το "τσιρτσιρισμα"την ωρα που μιλαω , κυριος οταν κουνουσα το κινητο ή ημουν εξω και ειχε αερα ειχα και εγω. το προβλημα λυνεται με αυτη την rom.. http://www.needrom.com/mobile/star-s5-3/

το LOGO RED δεν το εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με χαλαει λιγο

Gravity Sensor έχει, και αισθητήρα φωτός, και αποστάσεως, και πυξίδα.

Διαφέρουν τα ίδια μοντέλα , ίδιες φωτό, στα πόσα GB μνήμη έχουν. Αλλα είναι με 4 και άλλα με 8. Θέλει προσοχή την ώρα που το επιλέγεις να διαβάσεις σωστά τα χαρακτηριστικά που συνήθως παραθέτουν σε πίνακα.

π.χ. --> http://www.mixeshop.com/star-s5-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-android-42-1g-8g-50mp-front-camera-smart-phone_p1910.html

 

 

@tsopanos,

Ωραίες οι θήκες που παραθέτεις, αλλα είναι όλες μαλακές. Εμείς κανονικά πρέπει να ψάχνουμε για σκληρή, έτσι ώστε να προστατεύουμε την οθόνη, και το κέλυφος κατά κάποιο τρόπο.

Σαν και αυτήν που δείχνεις στην προηγούμενη σελίδα, την μαύρη flip over έχω, δώρο ήρθε μαζί με το κινητό, σε λευκό χρώμα, αλλά δεν την θέλω, γιατί αφήνει εκτεθειμένο το κινητό. Ασε που για να μείνει σταθερό έχει ένα αυτοκόλλητο στην πλάτη όπου και κολλάς το κινητό... Δεν λέει

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Gravity Sensor έχει, και αισθητήρα φωτός, και αποστάσεως, και πυξίδα.

Διαφέρουν τα ίδια μοντέλα , ίδιες φωτό, στα πόσα GB μνήμη έχουν. Αλλα είναι με 4 και άλλα με 8. Θέλει προσοχή την ώρα που το επιλέγεις να διαβάσεις σωστά τα χαρακτηριστικά που συνήθως παραθέτουν σε πίνακα.

π.χ. --> http://www.mixeshop.com/star-s5-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-android-42-1g-8g-50mp-front-camera-smart-phone_p1910.html

 

 

@tsopanos,

Ωραίες οι θήκες που παραθέτεις, αλλα είναι όλες μαλακές. Εμείς κανονικά πρέπει να ψάχνουμε για σκληρή, έτσι ώστε να προστατεύουμε την οθόνη, και το κέλυφος κατά κάποιο τρόπο.

 

δεν υπαρχει τιποτα,εχω ψαξει πολυ,ισως βγαλουν αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τιποτα,εχω ψαξει πολυ,ισως βγαλουν αργοτερα

Ας το ελπίζουμε, και μέχρι τότε πρέπει να το προσέχουμε πολύ περισσότερο.

 

Εγώ πάντως μόλις μου δοθεί η ευκαιρία, θα πάω στην Ερμού σε κάποιο μαγαζί που έχει μόνο θήκες για κινητά, αλλά βλέπεις απο Σαλαμίνα -> Αθήνα χρειάζομαι ενα ολόκληρο πρωϊνό ! :(

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Ας το ελπίζουμε, και μέχρι τότε πρέπει να το προσέχουμε πολύ περισσότερο.

 

Εγώ πάντως μόλις μου δοθεί η ευκαιρία, θα πάω στην Ερμού σε κάποιο μαγαζί που έχει μόνο θήκες για κινητά, αλλά βλέπεις απο Σαλαμίνα -> Αθήνα χρειάζομαι ενα ολόκληρο πρωϊνό ! :(

 

εχω ανεβασει μια φωτο απο μια θηκη που πηρα απο εναν κινεζο στο πορτο ραφτη,στην Ερμου που εχει>?Στο μοναστηρακι που κοιταξα δεν εχει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

εχω ανεβασει μια φωτο απο μια θηκη που πηρα απο εναν κινεζο στο πορτο ραφτη,στην Ερμου που εχει>?Στο μοναστηρακι που κοιταξα δεν εχει τιποτα

Μετά την Καπνικαρέας, ανεβαίνοντας αριστερά, μου λέει η γυναίκα μου, που είχε πάει το Πάσχα με την κόρη μου για "ψώνια" :rotfl:

 

Σε ποια σελιιδα είναι η φωτό που έχεις ανεβάσει ?

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Μετά την Καπνικαρέας, ανεβαίνοντας αριστερά, μου λέει η γυναίκα μου, που είχε πάει το Πάσχα με την κόρη μου για "ψώνια" :rotfl:

 

Σε ποια σελιιδα είναι η φωτό που έχεις ανεβάσει ?

 

στην 19 ποατ 274,δεν θυμαμαι κανενα καταστημα ανεβαινοντας Ερμου αριστερα,οταν κατεβω θα κοιταξω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εγω..

Μεχρι στιγμης πολυ καλο.

Ο ηχος ειναι οκ,η οθονη παρα πολυ καλη με ζωντανα χρωματα..

Antutu με το που το ανοιξα το ειχε ηδη μεσα και εβγαλε 13700!!

Με το που το εκανα root ομως επεσε στα 12600 δεν ξερω γιατι..

Η μπαταρια ειναι πολυ καλη φαινεται να κραταει αρκετα,θα δειξει σε λιγες μερες...

Η θηκη ειναι ενα προβλημα αλλα και η flip που ηρθε μαζι με το κινητο το προστατευει αρκετα.

Μια ερωτηση εχω μονο...Πως στο καλο ταξινομουνται τα εικονιδια στο μενου??Μονο στην οθονη αναμονης μπορω να τα παω μεχρι στιγμης!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εγω..

Μεχρι στιγμης....Antutu με το που το ανοιξα το ειχε ηδη μεσα και εβγαλε 13700!!....Μια ερωτηση εχω μονο...Πως στο καλο ταξινομουνται τα εικονιδια στο μενου??!

 

_ Μεγιές, μεγιές

_ 13700 !!! Πολύ καλό, σχεδόν απίστευτο νούμερο.

_ Ποια rom έβαλες ?

_ Τα εικονίδια δεν μπορείς να ταξινομήσεις όπως θέλεις εσύ. Τουλάχιστον στις μέχρι τώρα android συσκευές που είχα, δεν το κατάφερα.

 

 

@ tsopanos

Sorry για εχθές, έπρεπε να φύγω επειγόντως

* Μακάρι να το βρείς το μαγαζί, και να μας φέρεις καλά νέα. Είναι μόνο με θήκες κινητών. Το επιβεβαίωσα για ακόμη μία φορά.

Ειδα την θήκη που ανέβασες, νομίζω είναι ότι καλύτερο έχω δει ?... Και πάχος δείχνει να έχει, και κάπως αφρώδεις είναι, άρα προστατεύει καλύτερα απο την flip over που συνήθως δίνουν.

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!!να κανω μια παρατηρηση??ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ antutu δεν εχει να κανει με τις δυνατοτητες της συσκευης μπορει η εκαστοτε rom να ειναι ειδικα φτιαγμενη για antutu!!ειχα το huawei u8650 και εβαλα ρομ που μου εβγαλε σκορ 3500 πραγμα αδυνατο αλλα γι αυτο ηταν ''γραμμενη''!!!συνηθως εβγαζε με δυσκολια 2100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...