Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο την στιγμη που το paypal του πει να το επιστρεψει και του δωσει διευθυνση κλπ τον καλυπτει ακομα κι αν ο πωλητης πει οτι δεν το εχει παραλαβει,απλα ζηταει αποδειξεις οτι το εστειλε,φωτογραφιες του πακετου κλπ,αποδειξη του ταχυδρομειου.

 

Πάντως παλιότερα είχαν παρατηρηθεί φαινόμενα από εξυπνακηδες που έστελναν πακέτα άδεια πίσω, το πακέτο φαινόταν ότι παραδόθηκε και τρεχα βγαλε άκρη. Για αυτό του είπαν ότι θα βιντεοσκοπηθει στο ταχυδρομείο, μάλλον για να τον φοβησουν σε περίπτωση που έχει πονηρές σκέψεις. Σιγά μην έχουν χρόνο να βιντεοσκοπουν πακέτο πακέτο. :p:p:lol::lol:

 

Όπως και να έχει φίλε, γιατί ξεφύγαμε, κάνε όπως σου πει το paypal και δεν θα έχεις προβλήματα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συνηθως ναι..

Σε δυο smartphone που ειχα το star n710+ και το ideos x5 λειτουργουσε

 

μιας και εχεις και τα 2 κινητα ..ideos x5 και star S5 μπορεις να δοκιμαζεις το wifi analyzer και να δεις σε ιδια δικτυα ποσα dbm δειχνουν ? και δεν εννοω κατα βαση το δικο σου...απλα ανοιξε απο το σπιτι και δες σε παρακαλω αν πιανουνε τον ιδιο αριθμο δικτυων..και σε αυτα που δειχνει αν εχουν την ιδια ενταση

Ευχαριστω

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου S5 !

 

Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος σε

 

_ Αίσθηση και απόκριση οθόνης. [ Ακρίβεια στην αφή, πάρα πολύ γρήγορη απόκριση ]

_ Υπερβολική απόκριση στα 3 κάτω touch κουμπάκια, τόσο ευαισθησία που καταντά ενοχλητική

_ Καλός ήχος. [ σε παράθεση με κάποια αρνητικά που γράφτηκαν προηγουμένως ]

_ Πολλές και σε βάθος ρυθμίσεις στο κινητό με android 4.2.1

_ Κανένα πρόβλημα με το GPS, με το gps test έχω 11 in view - 8 in use με ακρίβεια 10 fett - 3 μέτρα ]

_ Σε απόσταση περίπου 6 μέτρα με όροφο ενδιάμεσα, το wifi έχει 3 γραμμές στις 4

_ Το Bluetooth επικοινωνεί με όλες μου τις συσκευές ακόμα και με το laptop

_ Καθαρή σε χρώματα και σκιάσεις οθόνη. Ακόμα και στις 20-30 ή 170-180 μοίρες βλέπω, όχι φυσικά όπως στις 90

_ Σε πολλές ταυτόχρονες κινήσεις με ανοικτά απο πίσω 8 εφαρμογές, ΔΕΝ κόλλησε.

_ Πολύ καλή λήψη FM ραδιοφώνου.

_ Δεν ζεσταίνετε σε ανησυχητικό βαθμό ακόμα και όταν τρέχει πολλές εφαρμογές

 

Στα αρνητικά τώρα

 

_ Επειδή και το πλαίσιο είναι πλαστικό, πιστεύω πως με την πρώτη πτώση, το digitizer θα μας αφήσει χρόνους.

_ Το κουμπί έναρξης - τερματισμού και τέλους κλήσης που είναι επάνω. Αρκετά άβολα για εμένα.

_ Υποψιάζομαι πρόβλημα στην εισαγωγή του φορτιστή - usb. Το βλέπω πολύ ευαίσθητο και δεν θέλει γρήγορες κινήσεις.

_ Τι ακουστικά είναι αυτά ρε παιδιά. Λευκά με κόκκινο ? ........ ουδέν σχόλιο για τον designer [ κοπέλα ήταν ? ]

_ Δεν μπορούσαν να βάλουν ένα καλύτερο 220v ? 500mA για να φορτίσει 2500mAh μπαταρία ?...

 

 

Σκέψεις

 

_ Πρέπει να βρούμε καλές θήκες - σκληρές για προστασία της οθόνης

_ Πρέπει να βρούμε ανταλλακτικά [ digitizer ]

_ Πρέπει να αλλάξουμε τα ακουστικά, εαν θέλουμε τα αυτιά μας να μην υποφέρουν απο την έλλειψη σιλικόνης.

 

Γενικά

 

_ Δόνηση δεν έχει στα 3 κάτω touch κουμπάκια, παρά μόνο όταν μπαίνω στο μενού ατα applications [ Δεν το έχω ψάξει εντελώς μέχρι τώρα ]

_ Το τηλέφωνο δεν έχει ρουταριστή ακόμα και δίνει 13.020 στο AnTuTu benchmark

_ Το τηλέφωνο δεν έχει εξωτερική κάρτα μνήμης ακόμα

 

 

Πιστεύω να βοήθησα αυτούς που σκέφτονται να το αποκτήσουν, αλλά να δούμε εαν έχουν διαφορές αυτά που ήδη έχουμε.

 

*Το αγόρασα απο το mixeshop.com, και ΔΕΝ αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Edited by 10dimitris
Πρόσθετες πληροφορίες

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και νατο χαρείς.

 

Το gps σε πόση ώρα σου κλειδώνει; Αυτό είναι το σημαντικό.

Θήκη οπωσδήποτε. Ο tsopanos βρήκε ακόμα πιο φθηνή. Αποκλείεται να βρούμε κάτι πιο φθηνό. Θα το δω καλυτερα από αύριο.

Το κουμπί ούτε εμένα με πολυβολεύει αλλά θα το συνιθίσουμε που θα πάει.

Τα ακουστικά όντως χάλια, αλλά αφού έχει καρφί βάζεις ότι θες.

 

Να το rootαρεις. Για να μπορείς να κάνεις ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και νατο χαρείς.

 

Το gps σε πόση ώρα σου κλειδώνει; Αυτό είναι το σημαντικό.

Θήκη οπωσδήποτε. Ο tsopanos βρήκε ακόμα πιο φθηνή. Αποκλείεται να βρούμε κάτι πιο φθηνό. Θα το δω καλυτερα από αύριο.

Το κουμπί ούτε εμένα με πολυβολεύει αλλά θα το συνιθίσουμε που θα πάει.

Τα ακουστικά όντως χάλια, αλλά αφού έχει καρφί βάζεις ότι θες.

 

Να το rootαρεις. Για να μπορείς να κάνεις ότι θες.

 

Κατ'αρχήν σε ευχαριστώ.

Για να το χαρώ, πρέπει να βρώ θήκη σαν αυτή που πόσταρε ο didimas, αλλα που να κάνει στο S5

Του tsopanos δεν την θέλω γιατί δεν θα κρατήσει τίποτε, Μόνο για προφύλαξη του σώματος κάνει απο γρατζουνιές.

 

Το GPS λοκάρισε σε 1 λεπτό και 22 δεύτερα, [ χρονομετρούσα ] την πρώτη φορά, και σε επαναλήψεις που έκανα, ανάμεσα σε 8 με 15 δεύτερα.

Edited by 10dimitris
Ξέχασα να αναφέρω

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Antutu Benchmark 12902 μονο ρουτ του εχω κανει.

Το κινητο θελει θηκη οποσδηποτε και κατα προτιμηση κατι σε στυλ τετραδιο, οπως οι θηκες για τα tablet,

και ισως μια πλαστικη διαφανες στυλ-τζελ, που καθονται στο πισω μερος.

Αυτη που πηρα απο ebay ειχε αναποδα την τρυπα για την καμερα και δεν καθετε καλα, ειναι λιγο μικρη.

(αυτη και αυτη ειναι, δεν κανουν)

Ειναι το στυλ που ψαχνω παντος.

Με το wifi εχω ενα θεμα αλλα το ψαχνω ακομη.

Στα 10 μετρα με 2 τοιχους ενδιαμεσα πιανει 2 μπαρες αλλα μονο εικονικα.

Διπλα στο pc ολα καλα.

Gps μονο στο μπαλκονι και πιανει σε μερικα δευτερα. Αρκετα γρηγορο.

Ενα Θεματακι με τον ηχο αυτου/ης που σε καλει σε περιβαλλον με δυν. ηχους (οχι το ringtone)

Το wifi εαν δεν το θες πρεπει να το απενεργοποιεις, διαφορετικα παπαλα η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη επιβεβαιωμενα εχω χοντρο προβλημα με το δεκτη wifi του κινητου (σημερα το δοκιμασα και με ενα galaxy s2 ..ως προς το σημα παντα και αν κατεβαζει) και επειδη μαλλον απο δευτερα το στελνω πισω , μια μικρη βοηθεια θα ηταν χρησιμη

Μπορειται να το συγκρινεται με το WIFI ANALYZER που δειχνει την ενταση του σηματος σε σχεση με τα αλλα android κινητα που εχετε ?

Σε σχεση με το ideos μου ειναι παντα -10 - -15 dbm πισω...πραγμα που σημαινει οτι οταν πιανω σημα 4 μοναδες ολα καλα (δεν επηρεαζεται)..οταν ομως εχω απο 3 μοναδες και κατω..πρακτικα δεν εχω σημα (στο play δε μπαινει ποτε και λεει ληξη οριου) .

 

Μπορει το προβλημα να ειναι software?

 

Πιο πολυ το ρωταω για να δω αν ειναι γενικο προβλημα της συσκευης αν και δε καταλαβαινω κατι τετοιο να ισχυει

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/x920e-smart-phone-android-40-os-sc6820-10ghz-50-inch-50mp-camera-black-p72857.html συγνωμη που ρωταω οφ τοπικ,ο ξαδερφος ειναι μπατιρης,θελει ενα τοσο φθηνο τηλεφωνο,θα δουλευει στην Ελλαδα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/x920e-smart-phone-android-40-os-sc6820-10ghz-50-inch-50mp-camera-black-p72857.html συγνωμη που ρωταω οφ τοπικ,ο ξαδερφος ειναι μπατιρης,θελει ενα τοσο φθηνο τηλεφωνο,θα δουλευει στην Ελλαδα αυτο?

Μιά χαρά θα παίζει.

Ολες τις συχνότητες τις έχει, [ cosmote -vod - wind ]

wifi εχει

Ελληνικά έχει

Το μόνο που δεν εχει καλό είναι, οι μνήμες. Πολύ μικρές... 250 + 250 ? Τι εφαρμογή να προλάβει να βάλει ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχεις και τα 2 κινητα ..ideos x5 και star S5 μπορεις να δοκιμαζεις το wifi analyzer και να δεις σε ιδια δικτυα ποσα dbm δειχνουν ? και δεν εννοω κατα βαση το δικο σου...απλα ανοιξε απο το σπιτι και δες σε παρακαλω αν πιανουνε τον ιδιο αριθμο δικτυων..και σε αυτα που δειχνει αν εχουν την ιδια ενταση

Ευχαριστω

 

Μολις εκανα το τεστ με το wifi analyzer σε διαφορα σημεια του σπιτιου μου και εχω να πω πως η διαφορα αναμεσα στα δυο κινητα ειναι πολυ μικρη..σχεδον ανεπαισθητη. Μια πολυ μικρη υπεροχη εχει το ideos x5.

Αλλα γενικα βρισκουν και τα δυο τα ιδια δυκτια απο τα ιδια σημεια

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα..

αυτο επιβεβαιωνει πως επεσα σε προβληματικο κομματι

 

Ξερει κανεις αν η επιστροφη στο merimobiles απο οπου το πηρα επιβαρυνει εμενα τωρα ε ? Μαλλον ε

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και νατο χαρείς.

 

Το gps σε πόση ώρα σου κλειδώνει; Αυτό είναι το σημαντικό.

Θήκη οπωσδήποτε. Ο tsopanos βρήκε ακόμα πιο φθηνή. Αποκλείεται να βρούμε κάτι πιο φθηνό. Θα το δω καλυτερα από αύριο.

Το κουμπί ούτε εμένα με πολυβολεύει αλλά θα το συνιθίσουμε που θα πάει.

Τα ακουστικά όντως χάλια, αλλά αφού έχει καρφί βάζεις ότι θες.

 

Να το rootαρεις. Για να μπορείς να κάνεις ότι θες.

 

μην παρεις αυτη απο το ebay δεν κανει τελικα,ανεβασα ενα αλλο λονκ απο το aliexpress

 

Μιά χαρά θα παίζει.

Ολες τις συχνότητες τις έχει, [ cosmote -vod - wind ]

wifi εχει

Ελληνικά έχει

Το μόνο που δεν εχει καλό είναι, οι μνήμες. Πολύ μικρές... 250 + 250 ? Τι εφαρμογή να προλάβει να βάλει ?

tου το ειπα,δηλαδη δεν θα μπορει να βαλει εφαρμογες?δεν θελει παιχνιδια λεει,ιντερνετ ποτε ποτε και σαν κινητο θα το χρησιμοποιει.

 

Να σε καλα..

αυτο επιβεβαιωνει πως επεσα σε προβληματικο κομματι

 

Ξερει κανεις αν η επιστροφη στο merimobiles απο οπου το πηρα επιβαρυνει εμενα τωρα ε ? Μαλλον ε

 

ναι,κατάρχην σιγουρεψου για την σωστη διευθυνση,κρατα τις φωτογραφιες που θα το στειλεις πισω την αποδειξη του συστημενο με το τρακινγκ νο,φωτογραια του φακελλου με τα γραμματοσημα και την διευθυνση,αν το εχεις παρει με paypal κανε claim για να σου αναγνωρισουν τυχον μη αποδοχη του απο το merimobiles,κοστιζει γυρω στα 8-10 ευρω συστημενο

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Mε 256mb ram δεν πας πουθενα

 

εγω αν και ασχετος μια ιδεα την εχω,πες μου ακριβως τι προβλημα θα εχει,αν του πω αυτο που γραφεις δεν θα το καταλαβει,σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορεις να τρέξεις τίποτε σοβαρό.Το lag θα πάει σύννεφο.

δηλαδη αν κατεβασει καποιες εφαρμογες δεν θα μπορει να τις χρησιμοποιησει,θα κολλαει,με απλαλογια?

Link to comment
Share on other sites

Mε 256mb ram δεν πας πουθενα

Σωστός !!!

 

Θα σέρνεται tsopanos.... Δεν έχει χώρο για προσωρινή αποθήκευση που πάντα ζητά το ίντερνετ [ cash memorie ] και μόλις βρει εικόνα θα κολλάει. Δεν μιλάμε για βίντεο ή YouTube.... αυτά δεν θα ανοίγουν καν. Εχει και μικρό επεξεργαστή, τρέχει στα 1, οπότε μόνο για πουλμουρ συσκευή για να μιλάει είναι.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Σωστός !!!

 

Θα σέρνεται tsopanos.... Δεν έχει χώρο για προσωρινή αποθήκευση που πάντα ζητά το ίντερνετ [ cash memorie ] και μόλις βρει εικόνα θα κολλάει. Δεν μιλάμε για βίντεο ή YouTube.... αυτά δεν θα ανοίγουν καν. Εχει και μικρό επεξεργαστή, τρέχει στα 1, οπότε μόνο για πουλμουρ συσκευή για να μιλάει είναι.

του τα ειπα,θα τα ξαναπω,αν το θελει προβλημα του,χιλια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι,κατάρχην σιγουρεψου για την σωστη διευθυνση,κρατα τις φωτογραφιες που θα το στειλεις πισω την αποδειξη του συστημενο με το τρακινγκ νο,φωτογραια του φακελλου με τα γραμματοσημα και την διευθυνση,αν το εχεις παρει με paypal κανε claim για να σου αναγνωρισουν τυχον μη αποδοχη του απο το merimobiles,κοστιζει γυρω στα 8-10 ευρω συστημενο

 

Α καλα τα εχω πεταξει αυτα δυστυχως (τη συσκευασια)

Παντως διαβασα οτι θελει πρωτα να μου πουν οτι εχω RMA και μετα να το στειλω

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Α καλα τα εχω πεταξει αυτα δυστυχως (τη συσκευασια)

Παντως διαβασα οτι θελει πρωτα να μου πουν οτι εχω RMA και μετα να το στειλω

 

Ναι θελει και απο αυτο,τους εχεις ενημερωσει οτι δεν εχεις την συσκευασια?

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω συσκευασια εννοω οχι το κουτι του κινητου ..αλλα το εξωτερικο σακουλι που ηρθε

για την ωρα τους εχω πει το προβλημα που εχω και περιμενω απαντηση

τους εστειλα και μερικες photos που δειχνουν το προβλημα

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

οταν λεω συσκευασια εννοω οχι το κουτι του κινητου ..αλλα το εξωτερικο σακουλι που ηρθε

για την ωρα τους εχω πει το προβλημα που εχω και περιμενω απαντηση

τους εστειλα και μερικες photos που δειχνουν το προβλημα

 

αν το εχεις παρει με Paypal κανε claim για να εισαι καλυμενος,δεν χρειαζεται η εξωτερικη συσκευασια,το κκουτι και τα αξεσουαρ μονο οπως τα παρελαβες,το paypal θα σου δωσει εντολη να το επιστρεψεις,αν το κανεις μονος σου δεν θα σε καλυψει μετα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ λίγη προσοχή με τα συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιείτε τα κατάλληλα εργαλεία για να μην υπάρχουν συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ λίγη προσοχή με τα συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιείτε τα κατάλληλα εργαλεία για να μην υπάρχουν συνεχόμενα μηνύματα.

 

τι να κανουμε δηλαδη>?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να απαντήσεις σε πολλά άτομα μπορείς να χρησιμοποιείς την πολλαπλή παράθεση http://images.myphone.gr/prebuttons/multiquote_off.png.

Αν ποστάρεις και θέλεις να προσθέσεις κάτι επιπλέον, μπορείς να κάνεις http://images.myphone.gr/prebuttons/edit.png.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...