Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα το αρχειο,ειναι επικινδυνο λεει

Ποιός το λέει ? :rolleyes:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα windows

Ελα μωρέ....... προχώρα το.

Εντάξει θα είναι, αφου το βάλανε και τα παιδιά.

Εαν είχαν θέμα δεν θα το έλεγαν ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα αλλα στο βημα 3 δεν βρισκω το Scatter-Loading πουθενα.ο,κ το βρηκα αλλα οταν παταω download λεει not all images are correctly loaded και αν θελω να συνεχισω....οποτε τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα αλλα στο βημα 3 δεν βρισκω το Scatter-Loading πουθενα.ο,κ το βρηκα αλλα οταν παταω download λεει not all images are correctly loaded και αν θελω να συνεχισω....οποτε τι κανω?

Ποιά rom βάζεις ?

Εαν βάζεις σαν την δική μου, πρέπει να επιλέξεις απο τον φάκελλο με την rom και όχι απο το sp flash tools.

 

.........α κατάλαβα..... ή πας για ύπνο, ή το πέτυχες και το απολαμβάνεις

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ όλη μέρα αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω γιατί ήμουν στη δουλειά.

 

Πάμε ένα-ένα.

@όλοι Δεν χρειάζεται να βάλεις από την αρχή τπτ αν έχεις rootαρει το κινητό και έχεις κάνει ένα backup με το titanium backup. Μόνο ίσως τις επαφές αν τις έχεις στο gmail αλλά και πάλι απλά θα βάλεις να συγχρονιστούν.

 

@tsopanos μάλλον λέει ότι είναι επικίνδυνο, όπως το λέει και με τα κρακ των προγραμμάτων και των παιχνιδιών. προχώρα άφοβα. το 2ο βήμα στον οδηγό είναι προαιρετικό και απλά αναβαθμίζει το ήδη υπάρχων recovery(αυτό που μπαίνεις με το power+volume). Στο σημείο που κόλλησες πατάς yes. Είχες δίκιο ως προς τι να κάνεις με το αρχείο που κατέβασες. Πρέπει να αποσυμπιεστεί. Μόνο η rom δεν πρέπει να αποσυμπιεστεί.

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ όλη μέρα αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω γιατί ήμουν στη δουλειά.

 

Πάμε ένα-ένα.

@όλοι Δεν χρειάζεται να βάλεις από την αρχή τπτ αν έχεις rootαρει το κινητό και έχεις κάνει ένα backup με το titanium backup. Μόνο ίσως τις επαφές αν τις έχεις στο gmail αλλά και πάλι απλά θα βάλεις να συγχρονιστούν.

 

@tsopanos μάλλον λέει ότι είναι επικίνδυνο, όπως το λέει και με τα κρακ των προγραμμάτων και των παιχνιδιών. προχώρα άφοβα. το 2ο βήμα στον οδηγό είναι προαιρετικό και απλά αναβαθμίζει το ήδη υπάρχων recovery(αυτό που μπαίνεις με το power+volume). Στο σημείο που κόλλησες πατάς yes. Είχες δίκιο ως προς τι να κάνεις με το αρχείο που κατέβασες. Πρέπει να αποσυμπιεστεί. Μόνο η rom δεν πρέπει να αποσυμπιεστεί.

 

Back up στην ρομ που εχω πως κραταω?Χθες εκενα ρουτ το κινητο αλλα αυτο το su δεν ξερω τι χρησιμευει.

 

Ποιά rom βάζεις ?

Εαν βάζεις σαν την δική μου, πρέπει να επιλέξεις απο τον φάκελλο με την rom και όχι απο το sp flash tools.

 

.........α κατάλαβα..... ή πας για ύπνο, ή το πέτυχες και το απολαμβάνεις

 

εκοιμηθην,θα βαλω την αλλη,αν τα καταφερω,εκανα ομωε ρουτ το κινητο,τωρσ τι κερδιζω δεν ξερω αλλα εχει βγει ενα SU που κανει κουμαντο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εκοιμηθην,θα βαλω την αλλη,αν τα καταφερω,εκανα ομωε ρουτ το κινητο,τωρσ τι κερδιζω δεν ξερω αλλα εχει βγει ενα SU που κανει κουμαντο.

SU= Super User

Το είδα και εγώ, αλλά δεν πήγα βήμα παρακάτω.

Σήμερα, μετά την δουλειά, και μόλις τελειώσω κάποιες υποχρεώσεις, αργά το βράδυ δηλαδή, θα το ψάξω.

Εαν είσαι ξύπνιος, [ :D ] θα σε ενημερώσω.

Καλημέρα ρουταρισμένε

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

SU= Super User

Το είδα και εγώ, αλλά δεν πήγα βήμα παρακάτω.

Σήμερα, μετά την δουλειά, και μόλις τελειώσω κάποιες υποχρεώσεις, αργά το βράδυ δηλαδή, θα το ψάξω.

Εαν είσαι ξύπνιος, [ :D ] θα σε ενημερώσω.

Καλημέρα ρουταρισμένε

 

Kαλημερα,απο οτι ειδα με το mobile uncle tools σου δινει την δυνατοτητα να διαγραφεις οτι δεν θες και δεν μπορουσες με το κινητο αρουταριστο,τωρα ωρα να μαθω πως κανω back up την ρομ για να την εχω σε περιπτωση που θελω να την επαναφερω,ο Mask2011 θα μας δωσει μαλλον μια ιδεα πως γινεται αυτο,μετα θα βαλω την νεα που μ αρεσει αυτη του xperia και μετα ποιος με πιανει,βουρ....

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπήκες στο χορό, θα χορέψεις. :D

Βάλε για αρχή το titanium backup(όχι το επί πληρωμή) πήγαινε στο Χρονοδιαγράμματα-> Πάνω δεξιά που έχει ένα τικ->Πάτα εκτέλεση στο 3ο που λέει Αντίγραφα ασφαλείας όλων των εφαρμογών του χρήστη. Έτσι θα δημιουργήσεις ένα backup από όλες τις εφαρμογές που έχεις περάσει και θα μπορείς να τις επαναφέρεις σε κάθε νέα rom που περνάς με ένα κουμπί. ΠΡΟΣΟΧΗ να βάλεις το backup στην εξωτερική κάρτα.

 

Για να κάνεις backup όλη την rom θα πρέπει να περάσεις το CWM recovery έτσι όπως δείχνει το video του 10dimitris. Μετά με το mobile uncle tools θα μπεις σε recovery και θα του πεις να πάρει backup. Περιγράφω όλη την διαδικασία στον οδηγό. Δεν είναι τπτ.

 

Από το ίδιο recovery θα περάσεις και την xperia. Θα είμαι εδώ για 1,5 ώρα περίπου, όποτε ότι θες πες μου.

 

Το SU δεν κάνει τπτ, παρα μόνο να δίνει άδεια Administrator στις εφαρμογές. Το μόνο που ρυθμίζεις από αυτό είναι αν κάποια εφαρμογή που απαιτεί root για να δουλέψει θα πάρει την άδεια ή όχι.

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

 

Να σε καλα φιλε, με εκανες και γελασα :lol: :lol: :lol:

 

Τσοπανος, να σου πω μας εχεις βρει μικρους μου φαινεται κα μας εχεις τρελανει στο δουλεμα :p

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπήκες στο χορό, θα χορέψεις. :D

Βάλε για αρχή το titanium backup(όχι το επί πληρωμή) πήγαινε στο Χρονοδιαγράμματα-> Πάνω δεξιά που έχει ένα τικ->Πάτα εκτέλεση στο 3ο που λέει Αντίγραφα ασφαλείας όλων των εφαρμογών του χρήστη. Έτσι θα δημιουργήσεις ένα backup από όλες τις εφαρμογές που έχεις περάσει και θα μπορείς να τις επαναφέρεις σε κάθε νέα rom που περνάς με ένα κουμπί. ΠΡΟΣΟΧΗ να βάλεις το backup στην εξωτερική κάρτα.

 

Για να κάνεις backup όλη την rom θα πρέπει να περάσεις το CWM recovery έτσι όπως δείχνει το video του 10dimitris. Μετά με το mobile uncle tools θα μπεις σε recovery και θα του πεις να πάρει backup. Περιγράφω όλη την διαδικασία στον οδηγό. Δεν είναι τπτ.

 

Από το ίδιο recovery θα περάσεις και την xperia. Θα είμαι εδώ για 1,5 ώρα περίπου, όποτε ότι θες πες μου.

 

Το SU δεν κάνει τπτ, παρα μόνο να δίνει άδεια Administrator στις εφαρμογές. Το μόνο που ρυθμίζεις από αυτό είναι αν κάποια εφαρμογή που απαιτεί root για να δουλέψει θα πάρει την άδεια ή όχι.

 

Καλημερα,τωρα νομιζεις οτι καταλαβε ε?ΟΚ μια ερωτηση εχω σβησει το κινεζικο πληκτρολογιο,αν περασω την νεα ρομ θα εχει πληκτρολογιο μεχρι να περασω το go keyboard η οχι> Η ρομ που θα σωσω θα σωθει μεσα στο κινητο η στο πισι?

Χιλιαδες ερωτησεις αλλα μια μια μ ερχονται.

Στο titanium παταω επιλογη ολων αλλα δεν κανει τιπτις

Οια εντολη δινω στο uncletools εχει διαφορετικες,στα αγγλικα πως ειναι?

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο θα έχει κανονικά και το κινέζικο θα λείπει.

 

Την rom που θα κατεβάσεις θα την βάλεις στην εξωτερική κάρτα του κινητού.

 

Για το titanium. Επιλογή όλων και μετά το πράσινο v πάνω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο θα έχει κανονικά και το κινέζικο θα λείπει.

 

Την rom που θα κατεβάσεις θα την βάλεις στην εξωτερική κάρτα του κινητού.

 

Για το titanium. Επιλογή όλων και μετά το πράσινο v πάνω δεξιά.

 

το uncle tools oταν μπει σε recovery ποια εντολη παταω?

το titanium δεν με ρωτησε που να αποθηκευση το back up που μπορω να το δω?

 

Να σε καλα φιλε, με εκανες και γελασα :lol: :lol: :lol:

 

Τσοπανος, να σου πω μας εχεις βρει μικρους μου φαινεται κα μας εχεις τρελανει στο δουλεμα :p

 

ε λογικα ειμαι μπαμπας σας

 

Πληκτρολόγιο θα έχει κανονικά και το κινέζικο θα λείπει.

 

Την rom που θα κατεβάσεις θα την βάλεις στην εξωτερική κάρτα του κινητού.

 

Για το titanium. Επιλογή όλων και μετά το πράσινο v πάνω δεξιά.

 

Οκ κοιταξα την εξωτερικη μεσω πισι,τα εχει βαλει εκει μονο του,τωρα το backup,μπαινω σε recovery απο το uncle tools ποια εντολη επιλεγω?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- 3 συνεχόμενα posts!

Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ένα-ένα.

 

Έχεις περάσει το CWM recovery; Την rom την έβαλες στην εξωτερική κάρτα; Τι χώρο έχεις στην εξωτερική κάρτα ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ένα-ένα.

 

Έχεις περάσει το CWM recovery; Την rom την έβαλες στην εξωτερική κάρτα; Τι χώρο έχεις στην εξωτερική κάρτα ακόμα;

 

εκανα backup με το titanium,ειναι στην εξωτερικη καρτα ειμαι στο ρεψοωερυ τωρα με το uncletools τι παταω?Θα με ρωτησει που να αποθηκευσει την ρομ?Βackup and restore ειναι το σωστο?στην εξωτερικη εχει 14.8γιγα,Εκανα αυτο που εκανε στο βιντεο και ο Δημητρης recovery

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Ναι backup και restore και μετά backup. Πες μου όμως και τα άλλα που ρώτησα για να μπορώ να σε βοηθήσω πιο καλά.

 

Άρα είσαι σε CWM. Ωραία. Κάνε το backup. Λογικά από μόνο του θα την βάλει στην εξωτερική κάρτα. Την xperia την έβαλες στην εξωτερική κάρτα;

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

Ναι backup και restore και μετά backup. Πες μου όμως και τα άλλα που ρώτησα για να μπορώ να σε βοηθήσω πιο καλά.

τα συμπληρωσα στο πιο πανω ποστ

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που μπαινω αναμεσα στο root

χθες παραγγειλα και εγω μετα απο πολυ διαβασμα

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια

 

σορρυ και παλι

συνεχιστε θα τα χρειαστω ολα αυτα συντομα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Γιαννενάρα... Ότι θες εδώ είμαστε. Αφού βάλαμε τον tsopano στην διαδικασία......

 

Με το καλό να σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι backup και restore και μετά backup. Πες μου όμως και τα άλλα που ρώτησα για να μπορώ να σε βοηθήσω πιο καλά.

 

Άρα είσαι σε CWM. Ωραία. Κάνε το backup. Λογικά από μόνο του θα την βάλει στην εξωτερική κάρτα. Την xperia την έβαλες στην εξωτερική κάρτα;

 

Οκ,θα την βαλω τωρα,κανω το back up και μετα ξαναμπαινω και εγκαθιστω τη νεα ρομ? η εχει κατι που πρεπει να κανω ενδιαμεσα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο ενδιάμεσα. Απλά αν την είχες περάσει από πριν δεν θα χρειαζόταν να κάνεις restart από το recovery και μετά να ξαναμπείς στο recovery. Αλλά εντάξει με το mobile uncle tools τουλάχιστον δεν θα σου φύγει το χέρι να κρατάς τα κουμπιά.

 

Αν θες για σιγουριά κάνε αντιγραφή το backup της rom που παίρνεις τώρα και στον υπολογιστή σου. Να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο ενδιάμεσα. Απλά αν την είχες περάσει από πριν δεν θα χρειαζόταν να κάνεις restart από το recovery και μετά να ξαναμπείς στο recovery. Αλλά εντάξει με το mobile uncle tools τουλάχιστον δεν θα σου φύγει το χέρι να κρατάς τα κουμπιά.

 

Αν θες για σιγουριά κάνε αντιγραφή το backup της rom που παίρνεις τώρα και στον υπολογιστή σου. Να υπάρχει.

 

Οκ,σε ευχαριστω πολυ,παω δηλαδη ξανα μεσω uncle tools και τι ζηταω ?

istall from sd card/ ανοιγει και επιλεγω την ρομ του χperia? Clockwork mode ειναι ο φακκελος που εχει την ρομ που εσωσα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...