Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πάντως φορτίζω κάθε 2 - 3 ημέρες και μιλάω, και σερφάρο και εγκαταστάσεις απεγκαταστάσεις κάνω !

 

Καλημέρα tsopanos :)

 

Καλημερα,κι εγω βλεπω τεραστια διαφορα με την updated

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά. Έχω την xperia. Το θέμα είναι ότι έχω ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές που είχα και στην μαμα.

 

Η μπαταρία κρατούσε περίπου 2 μέρες και ήταν και αρχή ακόμα που το σκάλιζα. Είδα τι καταναλώνει την μπαταρία μου. Το 47% είναι το τηλέφωνο σε κατάσταση αναμονής και το 48% είναι η κεραία του κινητού(cell standby). Εντάξει είχα τα data ενεργοποιημένα αλλά έχω τέλειο σήμα στο σπίτι.

 

Δοκίμασα και την άλλη μπαταρία και είχα την ίδια συμπεριφορά. Βέβαια η δεύτερη δεν έχει κάνει κάποιους κύκλους φόρτισης για να είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

mask, παιζει το προβλημα σου να ειναι αλλου.

Τωρα που το σκεφτομαι το προβλημα σου μπορει να ειναι και εικονικο, ξερεις.

Οποτε ασε το τηλεφωνο με την μπαταρια του να δεις αμα θα αδειασει .

Αυτό θα έκανα και εγώ σε πρώτη φάση.

Αλλα είδες παρακάτω που απάντησε οτι παρέμεινε το πρόβλημα και τελικά είναι θέμα (cell standby). Αρα δεν ισχύει αυτό

Καλημερα,κι εγω βλεπω τεραστια διαφορα με την updated

Ε'ίδες ?

Ουτε εγώ το πίστευα οταν την άλλαξα, και γιαυτό δεν βιάστηκα να την αλλάξω, την κράτησα και δεν έβαλα σαν την δική σας [ Xperia ] περιμένοντας τα δικά σας feedback.

Τώρα θα μου πεις ο Ibiza που έγραψε, είπε πως δεν έχει θέμα ουτε και με την μπαταρία... Τι να πω ?

Λοιπόν παιδιά. Έχω την xperia. Το θέμα είναι ότι έχω ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές που είχα και στην μαμα.

 

Η μπαταρία κρατούσε περίπου 2 μέρες και ήταν και αρχή ακόμα που το σκάλιζα. Είδα τι καταναλώνει την μπαταρία μου. Το 47% είναι το τηλέφωνο σε κατάσταση αναμονής και το 48% είναι η κεραία του κινητού(cell standby). Εντάξει είχα τα data ενεργοποιημένα αλλά έχω τέλειο σήμα στο σπίτι.

 

Δοκίμασα και την άλλη μπαταρία και είχα την ίδια συμπεριφορά. Βέβαια η δεύτερη δεν έχει κάνει κάποιους κύκλους φόρτισης για να είναι εντάξει.

Αρα σου το λέει απο μόνο του οτι έχει πρόβλημα στην λήψη σήματος (cell standby)

Προσπάθησε εάν έχεις άλλο πάροχο να βάλεις την κάρτα του και να δεις τι συμπεριφορά θα έχει. :mobile:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα με το σήμα γιατί έχω συνέχεια ανοιχτά τα δεδομένα και είμαι με H φουλ, που σημαίνει ότι έχω 3G σήμα και μάλιστα καλό. Δυστυχώς δεν έχω sim από άλλο πάροχο για να τσεκάρω.

 

Θα περάσω την updated κάποια στιγμή να δω τι θα γίνει και με αυτή. Μου αρέσει όμως πολύ η xperia και είναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα με το σήμα γιατί έχω συνέχεια ανοιχτά τα δεδομένα και είμαι με H φουλ, που σημαίνει ότι έχω 3G σήμα και μάλιστα καλό. Δυστυχώς δεν έχω sim από άλλο πάροχο για να τσεκάρω.

 

Θα περάσω την updated κάποια στιγμή να δω τι θα γίνει και με αυτή. Μου αρέσει όμως πολύ η xperia και είναι κρίμα.

Δώσε 5euro και πάρε μιά κάρτα του άλλου πάροχου

Cosmote ή Vodafone

Δεν είναι πολλά τα χρήματα νομίζω, απλά για να μην έχεις ενδοιασμούς.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πάει με τίποτα με τα κινέζικα.

Πόσο κάνει περίπου από oklot; Απο τις 22-5 το έχουν στείλει και ακόμα Despatched to overseas είμαστε.

Το άλλο τελικά μου ζήτησε το Paypal να το στείλω πίσω πρώτα (ήταν και αυστηροί στην διαμαρτυρία μου) και μετά θα η επιστροφή των χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πάει με τίποτα με τα κινέζικα.

Πόσο κάνει περίπου από oklot; Απο τις 22-5 το έχουν στείλει και ακόμα Despatched to overseas είμαστε.

Μην κοιτάς τί λέει εκεί, γιατί το πιο πιθανόν είναι να το παραλάβεις, και ακόμα αυτό να γράφει τα ίδια.

Με ποια εταιρεία το έστειλαν ?

 

Το άλλο τελικά μου ζήτησε το Paypal να το στείλω πίσω πρώτα (ήταν και αυστηροί στην διαμαρτυρία μου) και μετά θα η επιστροφή των χρημάτων.

Σωστό είναι αυτό.

Να το στείλεις πρώτα εσύ, και μετά να πάρεις τα χρήματά σου. Απλά διασφάλισε οτι το στέλνεις συστημένο. Να ξέρεις οτι αυτό αργεί αρκετά. Τον λόγο δεν τον ξέρω, αλλά μου έχει συμβεί. Πήρε 3.5 μήνες να πάρω επιβεβαίωση οτι το παρέλαβαν στην Κίνα ένα ανταλλακτικό που ήταν ελαττωματικό.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Δημήτρη.

 

Με singpost το έστειλαν.

Το άλλο το έχω στείλει από 27-5 συστημένο Α' προτεραιότητα.

Εαν είναι απλό ταχυδρομείο και όχι EMS τότε το ψάχνεις στα ΕΛΤΑ

Όπως και να είαι όμως, αργεί αυτή η εταιρεία.

Υπομονή.

Το καλό το πράγμα αργεί γίνει :happy:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Φορουμίστες - S5κτήτορες, καλημέρα σας.

 

Πολύ ποστάρισμα πέφτει τώρα τελευταία, και δεν προλαβαίνω να διαβάζω. :lol:

 

Να ρωτήσω κάτι να μου πείτε.

Μήπως έχετε παρατηρήσει τα data να ενεργοποιούνται απο μόνα τους ? Εαν ναι, μήπως έχετε βρεί ποιό πρόγραμμα το κάνει ?

 

Μετά τιμής.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

 

Εκανα την αγορά από minideal.net πριν από 15 ημέρες και είμαι στην αναμονή για το νέο μου κινητό.

Δεν ψάχνομαι για roms, χάρτες gps κλπ καθώς περιμένω να μου έρθει πρώτα το κινητό και αν δεν μείνω ευχαριστημένος από κάποιες λειτουργίες του, τότε θα αρχίσω το ψάξιμο. Χάρτη όμως θα βάλω πρώτα-πρώτα.Τι κυκλοφορεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

 

Εκανα την αγορά από minideal.net πριν από 15 ημέρες και είμαι στην αναμονή για το νέο μου κινητό.

Δεν ψάχνομαι για roms, χάρτες gps κλπ καθώς περιμένω να μου έρθει πρώτα το κινητό και αν δεν μείνω ευχαριστημένος από κάποιες λειτουργίες του, τότε θα αρχίσω το ψάξιμο. Χάρτη όμως θα βάλω πρώτα-πρώτα.Τι κυκλοφορεί?

Κλασσικά, και για αρχή, GOOGLE

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προϋποθέτει αν δεν κάνω λάθος να έχεις internet στο κινητό?

Εγω που δεν έχω?

igo primo κλπ?

Oχι. Δεν προϋποθέτει ιντερνετ.

Προυποθέτει wifi.

Και για να το κατεβάσεις, αλλά και για να κάνεις την πρώτη ενημέρωση, σε ότι αφορά χάρτη.

 

 

Επίσεις μπορείς και Sygic, και θα βρείς ερωτήσεις - απαντήσεις εδώ, απο άλλους που το έβαλαν. [ π.χ. ποστ #667 ]

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω internet και μέσω καλωδίου σύνδεση με pc?

Εαν μπορεις ?

Γιατι wifi δεν έχεις ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Ψήνομαι για την αγορά του τηλ σε αντικατάσταση του ΄΄γερασμένου arc s΄΄ της γυναίκας μου.

Θα ήθελα να ρωτήσω πρώτα από όλα από ποιο ΄΄μαγαζί΄΄ να το πάρω και αν παίζει και κανένα κουπόνι για καλύτερη τιμή.

Από ότι διάβασα playstore και Ελληνικά είμαστε οκ, οπότε η έκδοση με των 8 gb πιστεύω ότι αξίζει την οικονομική διαφορά σε σχέση με των 4 gb.

Tα δύσκολα τώρα...... έχει κανένας σύγκριση κάμερας σε βίντεο και φωτό σε σχέση με το arc s ?

Αναμένω με αγωνία :) :)

edit

http://www.chinapadmall.com/checkout/cart/ ( η πιο φθηνή τιμή )

http://www.china24shop.com/star-s5-butterfly-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-1gb-8gb-black-p-1307.html

έχουμε πληροφορίες για τα παραπάνω μαγαζιά ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Ψήνομαι για την αγορά του τηλ σε αντικατάσταση του ΄΄γερασμένου arc s΄΄ της γυναίκας μου.

Θα ήθελα να ρωτήσω πρώτα από όλα από ποιο ΄΄μαγαζί΄΄ να το πάρω και αν παίζει και κανένα κουπόνι για καλύτερη τιμή.

Από ότι διάβασα playstore και Ελληνικά είμαστε οκ, οπότε η έκδοση με των 8 gb πιστεύω ότι αξίζει την οικονομική διαφορά σε σχέση με των 4 gb.

Tα δύσκολα τώρα...... έχει κανένας σύγκριση κάμερας σε βίντεο και φωτό σε σχέση με το arc s ?

Αναμένω με αγωνία :) :)

edit

http://www.chinapadmall.com/checkout/cart/ ( η πιο φθηνή τιμή )

http://www.china24shop.com/star-s5-butterfly-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-1gb-8gb-black-p-1307.html

έχουμε πληροφορίες για τα παραπάνω μαγαζιά ?

 

προτιμησε ενα καταστημα που το ξερουμε,εγω το πηρα απο το pandawill

Link to comment
Share on other sites

_Εγω το πήρα απο το mixeshop.

_Τα 4 ή 8 G είναι καθαρά θέμα χρήστη.

_Σύγκριση με arc s, δεν νομίζω να έχουμε, για ποιότητα φωτογραφίας και βίντεο. Είναι όμως ποιοτικά άριστα σε σύγκριση με κοντινά προηγούμενα μοντέλα μας. [ Samsung Galaxy S - Apls S2 ]

_Playstore - Ελληνικά - Πυξίδα - Αισθητήρες όλα άψογα.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

_Εγω το πήρα απο το mixeshop.

_Τα 4 ή 8 G είναι καθαρά θέμα χρήστη.

_Σύγκριση με arc s, δεν νομίζω να έχουμε, για ποιότητα φωτογραφίας και βίντεο. Είναι όμως ποιοτικά άριστα σε σύγκριση με κοντινά προηγούμενα μοντέλα μας. [ Samsung Galaxy S - Apls S2 ]

_Playstore - Ελληνικά - Πυξίδα - Αισθητήρες όλα άψογα.

 

ok, και αυτή η σύγκριση μου κάνει :)

το μαγαζί που προτείνεις το έχω δει και εγώ , είναι καμιά 10 usd πιο ακριβό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ok, και αυτή η σύγκριση μου κάνει :)

το μαγαζί που προτείνεις το έχω δει και εγώ , είναι καμιά 10 usd πιο ακριβό

Ναι. Κοίτα τι έπαθε ο didimas

 

*ωραία υπογραφή έχεις. Μήπως όμως δεν είναι μόνο για την αγαπημένη σου ομάδα ? :)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...