Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα ειναι στα αγγλικα βρε παιδια το recovery τι στο καλο!!!!ναι πας απο uncle tools πατας recovery μπαινει σε recovery οταν κανειν επανεκκινηση και μετα επιλεγεις install from sd και κανεις εγκατασταση!!!εχει ΚΑΙ ελληνικα η rom αυτη!!!!

 

οΚ θα περιμενω νεωτερα απο την χρηση που θα της κανεις να δω πως παει,δεν χρειαζεται δηλαδη τιποτα αλλο εκτος απο αυτο το βημα,μονο αυτο που γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@tsopanos και 10dimitris Το καλύτερο recovery είναι το CWM. Αυτό που έλεγα στον οδηγό μου στο 2o βήμα αν θυμάμαι καλά. Το περνάς όπως περνάς και την official rom μέσω του sp flash tools. Αυτό είναι στα αγγλικά. Ο καλύτερος τρόπος για να μπεις σε recovery είναι από το mobile uncle tools.

 

@ibiza Ευχαριστώ την κατεβάζω και όταν βρω χρόνο θα την δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

@tsopanos και 10dimitris Το καλύτερο recovery είναι το CWM. Αυτό που έλεγα στον οδηγό μου στο 2o βήμα αν θυμάμαι καλά. Το περνάς όπως περνάς και την official rom μέσω του sp flash tools. Αυτό είναι στα αγγλικά. Ο καλύτερος τρόπος για να μπεις σε recovery είναι από το mobile uncle tools.

 

@ibiza Ευχαριστώ την κατεβάζω και όταν βρω χρόνο θα την δοκιμάσω.

 

πρεπει να κανουμε δηλαδη πρωτα αυτο και μετα να περασουμε την νεα ρομ?αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανουμε δηλαδη πρωτα αυτο και μετα να περασουμε την νεα ρομ?αυτο ρωταω.

 

οπως λεει ο mask ειναι απλα πιο εξυπηρετικο!!!wipe παντα κανουμε σε partition,cache και dalvik(ειναι στο μενου αν θυμαμαι καλα advanced) γιατι ουσιαστικα θα περασεις πανω απο την παλια rom νεα και μετα τρεχα γυρευε τι μπορει να μπερδευτει!!!μονο αμα κανεις update δεν χρειαζεται αν και εγω παντα κανω σιγα τα app τα βαζω και τα κατεβαζει μονο του απο το market 10λεπτα υποθεση ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει ο mask ειναι απλα πιο εξυπηρετικο!!!wipe παντα κανουμε σε partition,cache και dalvik(ειναι στο μενου αν θυμαμαι καλα advanced) γιατι ουσιαστικα θα περασεις πανω απο την παλια rom νεα και μετα τρεχα γυρευε τι μπορει να μπερδευτει!!!μονο αμα κανεις update δεν χρειαζεται αν και εγω παντα κανω σιγα τα app τα βαζω και τα κατεβαζει μονο του απο το market 10λεπτα υποθεση ειναι!!!

 

Οποτε τα βηματα ειναι

Κανω ρικοβερυ με το flash tools

σε ρικοβερυ κανω wipe partition,cache,dalvik

αντιγραφψ την νεα ρομ στην sd κανω ρικοβερυ παλι με mobile uncle tools και περναω την νεα ρομ

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τα βηματα ειναι

Κανω ρικοβερυ με το flash tools

σε ρικοβερυ κανω wipe partition,cache,dalvik

αντιγραφψ την νεα ρομ στην sd κανω ρικοβερυ παλι με mobile uncle tools και περναω την νεα ρομ

 

εχει επιλογη στο recovery να κανεις mount την sd κοιτα στο μενου mount το εχει σαν mount usb!!!αντιγραφεις την ρομ και την περνας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα

 

Εχθές μου κάηκε ο φορτιστής, [ το 200 ] και έμεινα απο μπαταρία. :lol:

Εγω έφταιγα, γιατι μου έπεσε κάτω, και προφανώς την άκουσε. Αγόρασα σήμερα ένα 220 USB στα 5V και έξοδο 500mA και τώρα φορτίζω.

 

Διάβασα όλα τα πόστ, και ετοιμάζομαι.

Κατέβασα Mobileuncle MTK Tools thanks Tsopanos, μπήκα και διάβασα τελικά Αγγλικά στο recovery, αλλά έμεινα απο ρεύμα όπως είπα.

Τώρα θέλω να βάλω ασυμπίεστο το αρχείο S5_Ronks_Mod_3 στην εξωτερική κάρτα με το SP Flash Tool v3 και μετά από το mobileuncle να μπώ και να κάνω wipe σε partition,cache και dalvik

 

Τα λέω καλά ibiza2004 ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Για σας και απο εμενα, συμπιεσμενο το βαζεις Δημητρη.

Το αποσυμπιεζει το κινητο σου απο recovery.

Δεν χρειαζεσαι flash tools σε αυτην τη rom.

Αμα εχεις κανει install recovery, μπαινεις με τα κουμπια η απο uncletools.

Εχεις την ρομ στην sd σου, και επιλεγεις install .zip from sd card, αφου εχεις κανει τις απαρετητες διαγραφες,format, etc.

 

HALP - ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Πολλες φορες κρασαρουν προγραμματα και περνω μηνυματα του τυπου : UI has stopped, και κατι τετοια.

Εχουμε κανα φαρμακο για αυτο?

 

Υ.Γ.

 

Παρτε και ενα ωραιο (κατα εμε) wallpaper/ UI που βρηκα και εφτιαξα στο κινητο.

http://i.imgur.com/zPtytMM.png

Φιλικα.

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις οδηγίες.

 

Ηδη έβαλα αυτήν που είχε ο ibiza2004 και πήγε μιά χαρά. :yahoo:

Τώρα ξαναπερνάω τις εφαρμογές μου, και θα επανέλθω με screenshots για τους άπιστους :lol:

 

 

Τωρα, για πές μου.

Σε ποιά προγράμματα πέρνεις αυτά τα μηνύματα ?

 

============================

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοο

Ω Ρ Α Ι Ο

Το θέλω

λινκ παρακαλώ !

ευχαριστώ

============================

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Το Wallbase app λένε το κάνει αυτό.

 

Πρέπει να σβήσεις το τηλ. να βγάλεις μπαταρία για 10 δεύτερα, και να βγάλεις αυτην την εφαρμογή.

ΑΛΛΑ,.... απ'ότι βλέπω έχει τρομερο φωτός.

Για ας την για λίγο να δούμε θα το ξανακάνει ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη την ρομ εχω καιρο τωρα.

Το site που σας εδωσε ο φιλος πιο πανω εχει αρκετα καλουδια μεσα, εαν το παρακολουθεις.

 

Διαφορα προγραμματα δεν θυμαμαι πια ακριβως, ενα που θυμαμαι ειναι το HD caller ID

που βλεπεις φωτο οταν καλεις/ σε καλουν αντι για αυτη την απαισια φατσα που εχει απο την μανα του.

 

To UI δεν στο δινω σου δινω ομως κατι καλυτερο.

Ενα σαιτ που ειναι μονο για αυτο. UI design (και εχει και αυτο μεσα)

Θα παθεις πλακα.

http://mycolorscreen.com/

Να ξερεις οτι τα UI θελουν δουλεια δεν ειναι το βαζεις και... τελειωσες ::rolleyes:

 

Το Wallbase το βαζεις, περνεις αυτα που θες και μετα το σουταρεις γιατι δεν καθονται καλα τα wallpapers στο κινητο,

θελουν λιγο πειραγμα (stretch,crop, reformatting,etc).

Και οταν θες παλι UI, μια απο τα ιδια.

 

Πωωω, για να βγαλω την μπαταρια, πρεπει......, εχω κολησει το κινητο στην θηκη. :)

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ενημερώνω για όσους ενδιαφέρονται.

Εβαλα μετά απο παρενέσεις, ενέσεις, και ψυχοφάρμακα αυτή την rom

 

 

Γρήγορη επισκόπηση V 1.01 :p

1_ Ολη η εγκατάσταση πήγε ρολόϊ ( τσοπάνος ακούς ? )

2_ Η νεοΡώσσικη rom έχει καλό scroll όντως. [ Δεν ξέρω παρα κάτω τι κάνει γιατί μόλις την έβαλα ] Πιστεύω όμως τον ibiza2004 :rolleyes:

3_ Δεν βρίσκω ακόμα widgets, και δεν ξέρω εάν έχει [ αυτό λίγο με πειράζει ]

4_ Δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στον ήχο όπως έλεγαν τα παιδιά. Ισως εγώ να μην είχα πρόβλημα με την rom που δούλευα.

5_ Μου αρέσει που επιτέλους μπορώ να πειράξω ξανά, το μέγεθος του grid αλλά και τα γράμματα στα εικονίδια.

6_ GPS μετά απο 3 λεπτά μου έδειχνε μόνο 3 in vew και κανένα in use. Σταμάτησα, γιατί πιστεύω πως εάν δεν το φτιάξω εγώ, σίγουρα θα μου δοθεί βοήθεια.

7_ WiFi το ίδιο όπως η προηγούμενη. [ είναι προφανές ότι τα παιδιά θα είχαν προβληματική ίσως rom ]

 

Βάζω και φωτό απο Antutu αλλά και απο desktop και απο τις εφαρμογές που κατέβασα. Το Antutu το έκανα μετά την εγκατάσταση, και χωρίς επανεκκίνηση απο την αρχή που έκανα το recovery :lol:

Edited by 10dimitris
Αλλαγή εικονιδίων

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις βαλει την καινουργια εκδοση?

Δες μια το λινκ του ιμπιζα πιο πανω :)

Αλλαξε launcher ASAP

Bαλε Nova launcher

Αυτή την έβαλε προχθές και την δοκιμάζει.

Μιάς λοιπόν και είναι ο ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΣ μας, περιμένω νέα μετά απο καμμιά εβδομάδα

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την καινουργια σου λες εαν εχεις χρονο, και εγω αυτη φοραω :rolleyes:

Πόσο καιρό την έχεις ?

 

*πότε έγινες ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΣ ? :lol:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες...ςς ςς

 

Update Γρήγορη επισκόπηση V 1.02 :p

 

_ Ξεκινά τόσο γρήγορα απο power off που με εκπλήσσει.

_ Το GPS πραγματικά πετάει.

_ Τα 3 κάτω εξωτερικά " κουμπάκια " επιτέλους δονούνται παράλληλα με ήχο.

_ Σαφώς, ( χωρίς να καταλάβω γιατί ) καλύτερη λήψη στο ραδιόφωνο.

_ Αρνητικό ίσως, θα το επιβεβαιώσω τις επόμενες ημέρες, "τρώει" ρεύμα.

Edited by 10dimitris
Αλλαγή εικονιδίων

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα again.

 

Μόνος μου είμαι ? :shock:

 

 

Update Γρήγορη επισκόπηση V 1.03

 

_ Αρνητικό.

Είχε δοκιμάσει κάποιος να φορτίσει με την συσκευή εν λειτουργία ? ... Πήγα να φορτίσω σήμερα, και ξεκίνησε να ανοιγοκλείνει προγράμματα, ενεργοποίησε τα data της κάρτας, και η αρχική οθόνη έπαιζε, τα ελάχιστα δευτερόλεπτα που το είχα συνδεδεμένο με το USB-220V ------ Καμμία εμπειρία ? Λύση εκτός να το φορτίζω σβηστό ?

 

===============

Προσθήκη

 

Τα προγράμματα που ξεκίνησαν με την φόρτιση, και άνοιξαν τα data είναι

Goggle Services 10.12KB

Gmail 4.99KB

AndroidOS 1.29KB

MediaTelData 1.16KB

Viber 68KB

 

απλά ενημερώνω

Edited by 10dimitris
Προσθήκη προγραμμάτων

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

 

Λοιπόν δοκίμασα εχθές την 4 του Ρώσου.

 

Αν και έχω ένα συγκεκριμένο πρόβλημα με την 3, αυτό που όταν πάς να φορτίσεις εν λειτουργία το κινητό, ξεκινά τρελλά διάφορα προγράμματα,, την ξανα έβαλα.

 

Η 4 με χάλασε πολύ γιατί έχασα ένα σημαντικό κομμάτι για μένα. Εχασα αυτό το touch της οθόνης, Εγινε ποιό τραχύ, ποιό δύσκολο. Επρεπε να παραμείνει περισσότερο χρόνο το δάκτυλο στην οθόνη σε σύγκριση με τις προηγούμενες εκδόσεις. Επίσης μου έκανε εντύπωση οτι δεν είχε προεγκατεστημένη την πυξίδα. Δεν είχε επίσης την δυνατότητα που σου δίνει η 3 να διαμορφώσεις όπως θες τα εικονίδια, το grid και τις γραμματοσειρές των εικονιδίων. Δεν είχε δόνηση στα 3 εξωτερικά κάτω κουμπάκια.

 

Γιαυτό και έβαλα πάλι την 3, αλλά παραμένει το πρόβλημα με τα προγράμματα που ξεκινούν κατά την διάρκεια της φορτισης, και είναι σημαντικό για εμένα, επειδή το θέλω για GPS στο αυτοκίνητο, και φυσικά πρέπει να παραμένει σε φόρτιση κατά την διάρκεια του ταξιδιού.

 

Θα ήθελα να μου πείτε εάν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό, γιατι διαφορετικά με βλέπω πάλι με την updated stock rom

 

:help:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Eικονίδια, το grid και τις γραμματοσειρές των εικονιδίων, εχουν αμεση σχεση με τον launcher.

Αλλαζεις launcher, και φτιαχνεις εσυ οπως θες το grid σου.

Εγω το ειχα π.χ 12χ12 μια εποχη μετα 10χ8, οτι θες κανεις(σου προτεινω και παλι nova launcher)

τωρα οσο αναφορα το touch sensitivity δεν ξερω και πολλα, για ψαξε μια να δεις αμα υπαρχει προγραμμα για αυτη την δουλεια, η κατι απο τα settings.

υπαρχουν κατι προγραμματα σαν αυτο της Sony, οπου σου μετατρεπει το κινητο σε car gadget. και σου χωριζει την οθονη σε π.χ 6 μεγαλα τεμαχια(κουμπια)

ενα για χαρτες, ενα για τηλ. ενα για αυτο, ενα για το αλλο( του βαζεις εσυ οτι θες) . Μια ρομ που ειχα κατεβασει το ειχε αυτο.

 

Sorry που δεν απαντησα πιο πριν, ειχαμε πτωση ρευματος στην περιοχη μου το περασμενο σουκου, και μου αποδεκατισε ενα παλιο μηχανημα που εχω σαν internet+file server :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Το πακέτο για τους Κινέζους έφυγε 27/06 από Αθήνα και έφθασε στην Κίνα στις 29/06. Στο paypal dispute όμως ο seller μου απαντάει ότι ακόμη δεν έχει λάβει τίποτα... Ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

αμα καποιος εχει κανενα ατυχημα με την οθονη οριστε απο που να αγορασετε μια νεα οθονη μαζι με το digitizer του εχει και χαμηλη τιμη.

 

http://www.mobile-phones.cn/star-butterfly-touch-screen-digitizer-display-original-replacement-p-14235.html

Link to comment
Share on other sites

Eικονίδια, το grid και τις γραμματοσειρές των................Sorry που δεν απαντησα πιο πριν, ειχαμε πτωση ρευματος στην περιοχη μου το περασμενο σουκου, και μου αποδεκατισε ενα παλιο μηχανημα που εχω σαν internet+file server :(

Σε ευχαριστώ πολύ devdok

Θα το δοκιμάσω ξανά.

Τώρα που μάθαμε τον τρόπο και δεν φοβόμαστε ? :)

Θα του βάλω το ίδιο launcher που έχει το 3 μιάς και μου αρέσει. Μπορεί και σήμερα το απόγευμα να το δοκιμάσω !

Καλησπέρα και πάλι,

Το πακέτο για τους Κινέζους έφυγε 27/06 από Αθήνα και έφθασε στην Κίνα στις 29/06. Στο paypal dispute όμως ο seller μου απαντάει ότι ακόμη δεν έχει λάβει τίποτα... Ιδωμεν...

29/6 έφτασε. Δεν σημαίνει οτι το παρέλαβε και την ίδια ημέρα. ! Δεν μπορούν να πουν οτι ΔΕΝ το παρέλαβαν γιατί διαφορετικά πρέπει να έρθει πίσω.

Περίμενε 2 - 3 ημέρες ακόμα, και κοίτα εάν παραδόθηκε.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...