Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον το πηρα πριν λιγο το τηλεφωνο..Ολα τελεια..Το συστηνω το netphone ανεπιφυλακτα..

 

Μου ειχε λειψει το Q10..Eρωτας το πληκτρολογιο :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα σε μεταχειρισμένη συσκευή που σκέφτομαι να το αγοράσω?

Έχει κάποιες "ευπάθειες" που θα μπορούσατε να μου επισημάνετε γιατί ψάχνω να το πάρω απο αγγελία btw αν κάποιο γνωρίζει κάτι ας στειλει PM...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχω φάει τον τοπο και δεν μπορω βρω, τι πατάω για να βαλω τονο..Μπορει κάποιος να μου πει τον τροπο;

 

Κρατάς το γράμμα πατημένο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εγκατέστησα σήμερα και μέχρι στιγμής πηγαίνει σφαίρα:)
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εγκατέστησα σήμερα και μέχρι στιγμής πηγαίνει σφαίρα:)

 

Καλό αυτό! :) Ξέρεις η ελεύθερη ram πόση είναι σε stand by; Δηλαδή με καμία εφαρμογή σε active frame. Επίσης, δεν έχει αλλάξει κάτι από πλευράς γραμματοσειράς ή πεδίου επιλογών; Τι θέλω να πω. Επειδή το "μέλλον" είναι οι μεγάλες οθόνες, δεν έχουν αλλάξει κάτι στο UI, που να δυσκολεύει στο Q10;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ενώ συνδέω με το καλώδιο usb το Q10 στον υπολογιστή μου (είτε έχω το blackberry link ανοιχτό, είτε όχι), δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το Q10, παρά μόνο τα αρχεία της κάρτας μνήμης.

 

Τι πρέπει να κάνω γι' αυτό και τι μπορεί να κάνω λάθος;

 

Το viber υπάρχει τελικά διαθέσιμο για το Q10 και αν ναι, που το βρίσκω; Είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ συνδέω με το καλώδιο usb το Q10 στον υπολογιστή μου (είτε έχω το blackberry link ανοιχτό, είτε όχι), δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το Q10, παρά μόνο τα αρχεία της κάρτας μνήμης.

 

Τι πρέπει να κάνω γι' αυτό και τι μπορεί να κάνω λάθος;

 

Το viber υπάρχει τελικά διαθέσιμο για το Q10 και αν ναι, που το βρίσκω; Είναι δωρεάν;

 

Με το link ανοιχτό, αποσυνέδεσε το usb και συνέδεσέ το μέσω wi-fi direct.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ενώ συνδέω με το καλώδιο usb το Q10 στον υπολογιστή μου (είτε έχω το blackberry link ανοιχτό, είτε όχι), δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το Q10, παρά μόνο τα αρχεία της κάρτας μνήμης.

 

Τι πρέπει να κάνω γι' αυτό και τι μπορεί να κάνω λάθος;

 

Το viber υπάρχει τελικά διαθέσιμο για το Q10 και αν ναι, που το βρίσκω; Είναι δωρεάν;

 

Μηπως εχεις βαλει καμια ρυθμιση οταν συνδεεται να βλεπει ΜΟΝΟ την καρτα μνημης?οταν συνδεεις με το usb καλωδιο εχεις επιλογες φορτιση μονο..ως χωρο αποθηκευσης και κατι αλλα που δεν θυμαμαι,

με την τελευταια επισημη 10.3.1 (εκτος αν ειχες leaked) μπαινες στο amazon app store και κανεις αναζητηση για viber .ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά, αν κάνω κάτι λάθος εγώ...

 

Στο κινητό:

 

Ρυθμίσεις -> BlackBerry Link και το ενεργοποιείς.

 

Στον υπολογιστή:

 

BlackBerry Link. Κανείς είσοδο με το BlackBerry ID σου - στην κορυφή του παραθύρου - (υπολογιστής και συσκευή είναι συνδεδεμένες στο ίδιο δίκτυο wi-fi). Στο επόμενο και τελευταίο βήμα σου εμφανίζει, για να επιλέξεις, σε ποιους φακέλους του υπολογιστή σου θες να έχεις πρόσβαση από το Q10 σου.

 

με την τελευταια επισημη 10.3.1 (εκτος αν ειχες leaked) μπαινες στο amazon app store και κανεις αναζητηση για viber .ειναι δωρεαν.

 

Μόνο από το amazon μπορούμε να κατεβάσουμε με official τρόπο το viber;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία πολύ μεγάλη βλακεία και διέγραψα τον λογαριασμό μου blackberry id, που ήταν συνδεδεμένος με το Q10 μου.. Τώρα τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία πολύ μεγάλη βλακεία και διέγραψα τον λογαριασμό μου blackberry id, που ήταν συνδεδεμένος με το Q10 μου.. Τώρα τι κάνω;

 

Εννοείς από τη λίστα των λογαριασμών, στο BB Hub;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό! :) Ξέρεις η ελεύθερη ram πόση είναι σε stand by; Δηλαδή με καμία εφαρμογή σε active frame. Επίσης, δεν έχει αλλάξει κάτι από πλευράς γραμματοσειράς ή πεδίου επιλογών; Τι θέλω να πω. Επειδή το "μέλλον" είναι οι μεγάλες οθόνες, δεν έχουν αλλάξει κάτι στο UI, που να δυσκολεύει στο Q10;

 

Σε stand-by εχει 1 gb ελευθερη ram. Το UI εχει αλλαγες προς το καλυτερο. Επειδη ειχα μια leaked εκδοση στο Ζ30 που ειχα, κανω πιο γρηγορα τη δουλεια μου αποτι πιο πριν. Επισης μπορουμε οπως και στο passport να ανοιγουν οι εφαρμογες πατωντας παρατεταμενα το αντιστοιχο κουμπι, πχ πατωντας συνεχεια το f ανοιγω το facebook

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Σε stand-by εχει 1 gb ελευθερη ram. Το UI εχει αλλαγες προς το καλυτερο. Επειδη ειχα μια leaked εκδοση στο Ζ30 που ειχα, κανω πιο γρηγορα τη δουλεια μου αποτι πιο πριν. Επισης μπορουμε οπως και στο passport να ανοιγουν οι εφαρμογες πατωντας παρατεταμενα το αντιστοιχο κουμπι, πχ πατωντας συνεχεια το f ανοιγω το facebook

 

Το ότι έχει 1gb ελεύθερη ram είναι πάρα πολύ καλό! Δεν έχουν αυξηθεί οι απαιτήσεις του λειτουργικού όσο νόμιζα. Άρα, όλα καλά! Thanks για την απάντηση!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς από τη λίστα των λογαριασμών, στο BB Hub;

 

Δυστυχώς όχι από εκεί, αλλά στον υπολογιστή μου που προσπαθούσα να επαναφέρω τον ξεχασμένο κωδικό μου από το blackberry id, πάτησα διαγραφή κωδικού κτλ και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι από εκεί, αλλά στον υπολογιστή μου που προσπαθούσα να επαναφέρω τον ξεχασμένο κωδικό μου από το blackberry id, πάτησα διαγραφή κωδικού κτλ και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω..

 

Χμ. Επειδή τώρα δεν είμαι σε υπολογιστή, δεν έχει επιλογή σε περίπτωση που ξεχάσεις τον κωδικό, να τον αλλάξεις; Πιστεύω ότι για το BB Link μιλάμε.

 

Edit: Και μια δική μου ερώτηση. Καλύτερα να κάνουμε reset πριν το update ή και χωρίς δε θα έχουμε πρόβλημα;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ. Επειδή τώρα δεν είμαι σε υπολογιστή, δεν έχει επιλογή σε περίπτωση που ξεχάσεις τον κωδικό, να τον αλλάξεις; Πιστεύω ότι για το BB Link μιλάμε.

 

Edit: Και μια δική μου ερώτηση. Καλύτερα να κάνουμε reset πριν το update ή και χωρίς δε θα έχουμε πρόβλημα;

 

Το θέμα είναι πως εγώ δεν τον άλλαξα (έχει επιλογή), αλλά διέγραψα το blackberry id μου. Δημιούργησα άλλο, αλλά πώς το συνδέω με την συσκευή μου;

 

Μου βγάζει μήνυμα ότι το νέο μου blackberry id δεν είναι συνδεδεμένο με κάποια συσκευή BB os 10 .

 

Ελπίζω να μην έκανα μεγάλη βλακεία, αν και πολύ φοβάμαι ότι έκανα..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως εγώ δεν τον άλλαξα (έχει επιλογή), αλλά διέγραψα το blackberry id μου. Δημιούργησα άλλο, αλλά πώς το συνδέω με την συσκευή μου;

 

Μου βγάζει μήνυμα ότι το νέο μου blackberry id δεν είναι συνδεδεμένο με κάποια συσκευή BB os 10 .

 

Ελπίζω να μην έκανα μεγάλη βλακεία, αν και πολύ φοβάμαι ότι έκανα..

 

Σε λίγο θα το δω και στον υπολογιστή μου και θα ξαναγράψω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την οικογένεια Blackberry. Μια φίλη έχει το Q10 και μετά την αναβάθμιση που έκανε, ορισμένες επαφές που είχε (ήταν στη σιμ) χάθηκαν. :wacko: Το όνομα παραμένει στη λίστα αλλά οι αριθμοί εξαφανίστηκαν δια μαγείας. Δυστυχώς δεν τις είχε συγχρονισμένες με κάποιο mail. Μήπως γνωρίζουμε αν υπάρχει τρόπος ανάκτησης; Έκανε και επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Εγώ είμαι κάτοχος Z10 και παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν την αναβάθμιση όπου χάνοντας οι επαφές και δεν εμφανίζονταν τα ονόματα, αλλά έφτιαχνε μόνο του :/

Ξέρουμε γιατί το κάνει αυτό;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα χθες το βραδυ να κατεβαινει οταν επεσα για υπνο, αλλα το πρωι δεν ξερω τι εγινε και ειχε σταματησει.. τωρα το ξαναβαλα, 1,5GB λεει...!!

Ελπιζω να ολοκληρωθει αποψε και να το παιξω απο αυριο.

 

Στο box που εχει μπορω να συγχρονισω επαφες??

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Αποθηκευμένα δεδομένα στο laptop μετά απο backup μέσω Desktop Manager κσι OS 6.0 (συσκευή ΒΒ 9700) φορτώνονται κανονικά στο Q10 ή υπάρχει θέμα ασυμβατότητας ?

Ενδιαφέρομαι περισσότερο στο θέμα επαφών και sms επειδή είχα 1300 επαφές και γύρω στα 2000 sms στο τελευταίο backup πριν μου το κλέψουν και σκέφτομαι να αποκτήσω το Q10.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...