Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την 15.3.Α.0.26. Προς το παρόν δεν μου βγάζει άλλο update.

 

εισαι σε παλιο update!! προτεινω να περιμενεις τις υπολοιπες 2 αναβαθμισεις που υπαρχουν και αμα δεν μπορεις να περιμενεις κανε επαναφορα με SEUS να δεις τι παιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά..Είμαι πρώην κατοχος android συσκευών (Χ10 mini pro,X8,Xperia U,HTC Desire C) και χρήστης Windows Phone πλέων αλλά μου λείπει το android και δεδομένου ότι τα συγκεκριμένα κινητά δεν είναι οι καλύτεροι αντιπρόσωποι του android πλεων σκέφτομαι μία αναβάθμιση με μία συσκευή η οποία να είναι γρήγορη και ποιοτική ωστε να την έχω σαν 2η και σε περιπτωση που με ικανοποιήσει απόλυτα γιατι οχι και σαν 1η..Διαβασα τα σχόλια τα οποία στην πλεοψηφία τους είναι θετικά για το εν λόγω κινητό..Το προτείνετε έναντι του Μ και του Τ? (εχω budget λιγο παραπάνω απο 200Ε) :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι κατοχος του L που μεχρι το πρωι ειχα κοσμοτε και το απογευμα αλλαξα σε CU. Εχω το εξης προβλημα το πρωι το 3g λειτουργουσε κανονικα αλλα τωρα οχι. Δηλαδη οταν το ανοιγω απ τις ρυθμίσεις δεν βγαζει το σημα οτι ειναι ανοιχτο και δεν πεφτει καν το σημα που σημαινει οτι υπαρχει καλο σημα στην περιοχη. Υπαρχει καποιος τροπος να φτιαχτει αυτο? Επίσης το κινητο το αγορασα απο οτε και εχει μεσα τις εφαρμογες που βαζει ο οτε υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο δηλαδη να ειναι κλειδωμένο στην κοσμοτε?
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο πήρα το sony L, βάζω την κάρτα sim (κοσμοτε) και δε μου την αναγνωρίζει.

καμιά ιδέα?

 

ευχαριστώ

 

 

βρήκα το πρόβλημα, ειναι ελλατωματικο το κινητο.

τους το πήγανε πίσω και το ξαναπουλήσανε. εχει φωτογραφίες και βιντεο στις 16-17-18 ιανουαρίου!!!

Edited by konkat
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά..Είμαι πρώην κατοχος android συσκευών (Χ10 mini pro,X8,Xperia U,HTC Desire C) και χρήστης Windows Phone πλέων αλλά μου λείπει το android και δεδομένου ότι τα συγκεκριμένα κινητά δεν είναι οι καλύτεροι αντιπρόσωποι του android πλεων σκέφτομαι μία αναβάθμιση με μία συσκευή η οποία να είναι γρήγορη και ποιοτική ωστε να την έχω σαν 2η και σε περιπτωση που με ικανοποιήσει απόλυτα γιατι οχι και σαν 1η..Διαβασα τα σχόλια τα οποία στην πλεοψηφία τους είναι θετικά για το εν λόγω κινητό..Το προτείνετε έναντι του Μ και του Τ? (εχω budget λιγο παραπάνω απο 200Ε) :)

 

φιλαρακι πιστεψε με το κινητο ειναι αριστο και γρηγορο αρκετα!! το Τ και Μ δεν τα εχω δουλεψει για να σου κανω συγκριση αλλα το L ειναι απιαστο και με τα καινουργια update εχει γινει ακομα καλυτερο σου το συνιστω με κλειστα ματια προσωπικα!!

 

Παιδια καλησπερα ειμαι κατοχος του L που μεχρι το πρωι ειχα κοσμοτε και το απογευμα αλλαξα σε CU. Εχω το εξης προβλημα το πρωι το 3g λειτουργουσε κανονικα αλλα τωρα οχι. Δηλαδη οταν το ανοιγω απ τις ρυθμίσεις δεν βγαζει το σημα οτι ειναι ανοιχτο και δεν πεφτει καν το σημα που σημαινει οτι υπαρχει καλο σημα στην περιοχη. Υπαρχει καποιος τροπος να φτιαχτει αυτο? Επίσης το κινητο το αγορασα απο οτε και εχει μεσα τις εφαρμογες που βαζει ο οτε υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο δηλαδη να ειναι κλειδωμένο στην κοσμοτε?

 

κανε του ενα restart για αρχη επειτα πηγαινε ρυθμισεις>xperia>ρυθμισεις ιντερνετ (πρεπει να εισαι συνδεδεμενος σε wi fi ) και θα σου στειλει κατι ρυθμισεις!! αμα δεν αλλαξει τπτ επικοινωνησε με τον παροχο σου γιατι μπορει να θελει να σου στειλουν και αλλες ρυθμισεις! δεν νομιζω σε καμια περιπτωση να ειναι κλειδωμενο ασχετως απο που το εχεις παρει σε αλλες υπηρεσιες!

 

πριν λίγο πήρα το sony L, βάζω την κάρτα sim (κοσμοτε) και δε μου την αναγνωρίζει.

καμιά ιδέα?

 

ευχαριστώ

 

 

βρήκα το πρόβλημα, ειναι ελλατωματικο το κινητο.

τους το πήγανε πίσω και το ξαναπουλήσανε. εχει φωτογραφίες και βιντεο στις 16-17-18 ιανουαρίου!!!

 

το πιθανοτερο ειναι να το ειχαν σαν δειγμα και να σου το δωσανε!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά..Είμαι πρώην κατοχος android συσκευών (Χ10 mini pro,X8,Xperia U,HTC Desire C) και χρήστης Windows Phone πλέων αλλά μου λείπει το android και δεδομένου ότι τα συγκεκριμένα κινητά δεν είναι οι καλύτεροι αντιπρόσωποι του android πλεων σκέφτομαι μία αναβάθμιση με μία συσκευή η οποία να είναι γρήγορη και ποιοτική ωστε να την έχω σαν 2η και σε περιπτωση που με ικανοποιήσει απόλυτα γιατι οχι και σαν 1η..Διαβασα τα σχόλια τα οποία στην πλεοψηφία τους είναι θετικά για το εν λόγω κινητό..Το προτείνετε έναντι του Μ και του Τ? (εχω budget λιγο παραπάνω απο 200Ε) :)

 

Έχοντας δουλέψει και τα 2 θα σου πρότεινα το Τ. Έχει μεγαλύτερη και καλύτερης ανάλυσης οθόνη, καλύτερη φωτογραφική, ταχύτερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη. Θα πάρει και το 4.3 οπότε ανάμεσα στα 2, Τ>L.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο θέμα με τα handsfree. Όταν τα βάζω στο τηλέφωνο, αυτό δυναμώνει την ένταση του κουδουνίσματος κατά 2 επίπεδα! Δεν αλλάζει τη ρύθμιση, απλά στο ίδιο επίπεδο χτυπάει 2 κλικ πιο δυνατά!!! Δοκίμασα διάφορα handsfree σε κατάστημα και σε όλα έκανε το ίδιο. Έψαξα για κάποια ρύθμιση αλλά τίποτα. Έχω την .026 έκδοση. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

το πιθανοτερο ειναι να το ειχαν σαν δειγμα και να σου το δωσανε!!

 

το πήγα πίσω και μου το αλλάξανε, τους το είχαν επιστρέψει και το ξαναπουλήσανε

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο θέμα με τα handsfree. Όταν τα βάζω στο τηλέφωνο, αυτό δυναμώνει την ένταση του κουδουνίσματος κατά 2 επίπεδα! Δεν αλλάζει τη ρύθμιση, απλά στο ίδιο επίπεδο χτυπάει 2 κλικ πιο δυνατά!!! Δοκίμασα διάφορα handsfree σε κατάστημα και σε όλα έκανε το ίδιο. Έψαξα για κάποια ρύθμιση αλλά τίποτα. Έχω την .026 έκδοση. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

εγω αυτο που προτεινω σε ολους με την .26 ειναι να περιμενουν γιατι εχει αρκετα bug για τις καινουργιες αναβαθμισεις! προς το παρων δοκιμασε μια επαναφορα με SEUS και αμα δεν μπορεις στειλ'το στο service!

 

 

το πήγα πίσω και μου το αλλάξανε, τους το είχαν επιστρέψει και το ξαναπουλήσανε

 

κλασσικα!! εχει τυχει και σε γνωστο μου το ειχαν βγαλει απο δειγμα και το ειχαν βαλει σε κουτι ξανα σφραγισμενο!:p

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δουλέψει και τα 2 θα σου πρότεινα το Τ. Έχει μεγαλύτερη και καλύτερης ανάλυσης οθόνη, καλύτερη φωτογραφική, ταχύτερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη. Θα πάρει και το 4.3 οπότε ανάμεσα στα 2, Τ>L.

 

Το Τ με την 4.1 ειναι ή με την 4.2 τωρα?Δηλαδή αξίζει η υπέρβαση της ταξεως των 30-40Ε για το συγκεκριμενο κινητο έναντι του L ε?και κατι τελευταίο το οποίο είναι πολύ σημαντικο για την επιλογή..ποιό εχει μεγαλύτερη υποστήριξη από την κοινότητα? :)

Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά με sus αλλά τίποτα... το πήγα στο e-shop και θα το στείλουν για έλεγχο. Κανονικά δεν πρέπει να το αλλάξουν, αφού είναι doa? 5 μέρες μετά την αγορά τους το πήγα. Καλό θα ήταν αν κάποιος εδώ μέσα έχει την .026 και μας πει αν έχει το ίδιο θέμα...
Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά με sus αλλά τίποτα... το πήγα στο e-shop και θα το στείλουν για έλεγχο. Κανονικά δεν πρέπει να το αλλάξουν, αφού είναι doa? 5 μέρες μετά την αγορά τους το πήγα. Καλό θα ήταν αν κάποιος εδώ μέσα έχει την .026 και μας πει αν έχει το ίδιο θέμα...

Καλημερα,αν και δεν χρησιμοποιω handsfree ,το δοκιμασα και δεν ειδα καποια διαφορα,ειτε ειχα το handsfree ειτε οχι την ιδια ενταση ειχε το κουδουνισμα!μαλιστα εβγaζα το handsfree την ωρα που χτυπουσε και η ενταση παρεμενε ιδια!η εκδοση που φοραω ειναι η 15.3.Α.0.26...

Link to comment
Share on other sites

Το Τ με την 4.1 ειναι ή με την 4.2 τωρα?Δηλαδή αξίζει η υπέρβαση της ταξεως των 30-40Ε για το συγκεκριμενο κινητο έναντι του L ε?και κατι τελευταίο το οποίο είναι πολύ σημαντικο για την επιλογή..ποιό εχει μεγαλύτερη υποστήριξη από την κοινότητα? :)

 

Τώρα πρέπει να έχει την 4.1. Εγώ θα έδινα 30€-40€ για το Τ αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Θα προτιμούσα την 720p οθόνη του Τ (η οποία είναι και λίγο μεγαλύτερη) αντί την 480p του L, τα 16gb εσωτερικής μνήμης αντί για τα 8 του L, τα 13MP της κάμερας αντί των 8ΜΡ και τον λίγο γρηγορότερο επεξεργαστή. Για την μεγαλύτερη υποστήριξη δε γνωρίζω, θα πρέπει να το ψάξεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχει κανείς περάσει καμιά custom rom? Αν γνωρίζετε τι παίζει και αν αξίζει να περάσω κάποια θα ήθελα να το μάθω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, στο xperia l της γυναικας μου άναβε το κοκκινο φωτακι διπλα στην καμερα, καποια παιδια ειπαν οτι αυτο ειναι bug και θα διορθωθει με την τελευταια αναβαθμιση, την οποια ειρθε εχθες και την εκανα, εκανα και επανεκινηση.... και σημερα το φωτακι ξανα αναψε. Τελικα γνωριζει καποιος αν οντως το διορθωσανε ή ειναι καποιο αλλο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Μπα φίλε και εγω την .14 εχω κ σήμερα παρατήρησα κ εγω οτι το φωτάκι έμεινε παλι ανοιχτό.. Ολο διορθώνουν κ ολο τα προβλήματα παραμένουν τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εφυγα απο τον κοσμο του android εγω. :p αυτοι βγαζουν αναβαθμισεις για να χαλανε τα κινητα, προσωπικα αυτο εχω καταλαβει εγω.
Link to comment
Share on other sites

το android φιλε μου μονο και μονο το οτι ειναι ανοιχτου κωδικα λεει παρα πολλα!!! τοσοι προγραμματιστες ασχολουντε μαζι του κτλ κτλ!!! φιλικα παντα!! οσων αφορα για τον αισθητηρα διπλα απο την καμερα και εμενα μενει ανοιχτος οχι παντα αλλα μερικες φορες μενει παραπανω απο την κληση!! δεν ειναι κατι ομως το ανησυχητικο ουτε τρωει καμια τρελη μπαταρια :/
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω προς το παρών θέμα με τον αισθητήρα μετά την αναβάθμιση. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα, μόλις μου εγινε αναβάθμιση στην 15.3.A.1.14

θα ήθελα να ρωτήσω αν εχει βγει Root στην νέα έκδοση λογισμικού 15.3.A.1.14 χωρίς να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα,και που μπορώ να το βρω???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...