Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντός της εβδομάδας αναμένεται νέο update (bug fix) που λύνει όλα τα προβλήματα με την 4.2.2!

 

Bug fix update for Android 4.2.2 is coming soon. the new certified firmware has the build number 15.3.A.0.27. So what bug fixes are we expecting?

 

* Fix for Transfer data to SD card bug

* Fix for poor low light image quality and overall image quality( flash timing and shutter timing)

*Fix for Sudden App crashes(Unfortunately "app name" has stoped)

*Fix for Mobile data issue

*Fix for multi touch issues reported by some users

*Fix for Screen flickering in low brightness reported by some users

*Fix for Random Restarts reported by some users

*Fix for LED Illumination settings

*Better Battery handling

addition to above bugs we expect the new update will bring the latest Walkman and album apps which will fix the music swift to earpiece after removing headset, lock screen widget bugs and faster scrolling in album thumbnails.

 

 

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, είμαι ανάμεσα στο s3 mini και xperia L, και 99% θα επιλέξω το L.

Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν στο κουτί του έχει hands free και screen protector?

ευχαριστώ και θα τα λέμε σίγουρα απο εδω και πέρα.. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνεται πάντως ο κανόνας που λέει πως με τις αναβαθμίσεις κάποια πράγματα βελτιώνονται και κάποια χαλάνε. Από τότε που έκανα την τελευταία αναβάθμιση με το SUS, το ξυπνητήρι κάποιες φορές χτυπάει και άλλες φορές δείχνει μόνο ένδειξη στην οθόνη, χωρίς ήχο. Αν κάνω μετά επανεκκίνηση χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση, χτυπάει κανονικά.

 

Επίσης είναι τραγικό από τη Sony να μη δίνουν συσκευές αντικατάστασης για όσο καιρό κρατά ο τεχνικός έλεγχος από τους εξουσιοδοτημένους συνεργάτες τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι ανάμεσα στο s3 mini και xperia L, και 99% θα επιλέξω το L.

Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν στο κουτί του έχει hands free και screen protector?

ευχαριστώ και θα τα λέμε σίγουρα απο εδω και πέρα.. :)

Φίλε μου καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το L είναι καλύτερο και πιό όμορφο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το L είναι καλύτερο και πιό όμορφο

 

Το ξέρω γι'αυτο και θα το πάρω.. :)

θυμάσαι αν στο κουτί του έχει hands free και screen protector?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι ανάμεσα στο s3 mini και xperia L, και 99% θα επιλέξω το L.

Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν στο κουτί του έχει hands free και screen protector?

ευχαριστώ και θα τα λέμε σίγουρα απο εδω και πέρα.. :)

 

Καλησπέρα,

 

Σε L που αγόρασα είχε μέσα screen protector, αλλά όχι hands free. Ο υπάλληλος μου είπε ότι ανάλογα την παρτίδα μπορεί να έχει μέσα και hands free...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σε L που αγόρασα είχε μέσα screen protector, αλλά όχι hands free. Ο υπάλληλος μου είπε ότι ανάλογα την παρτίδα μπορεί να έχει μέσα και hands free...

 

ευχαριστώ, θα ήθελα να έχει μέσα hands free γι'αυτο ροτάω.. παίζει ρόλο απο ποίο skroutzomagazo θα το πάρω?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, θα ήθελα να έχει μέσα hands free γι'αυτο ροτάω.. παίζει ρόλο απο ποίο skroutzomagazo θα το πάρω?

 

Δεν ξέρω να σου πω για αυτό. Εγώ το πήρα από kaizerstore ομόνοια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδία, θα πάω απο εκεί (kaizer) και θα σας πώ..

 

τελικά έιχε ακουστικά και το αγόρασα.. :)

μετα απο 1 χρόνο ξανά xperia.. βεβαια τις γυναίκας μου θα είναι.. αλλα θα περάσει απο crash test χε χε..

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω προβλημα με το τηλεφωνο...Δεν χτυπαει o ηχος για τις κλησεις και για τα μηνύματα καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?ελεγα ακουστικο αλλα παρατήρησα οτι τα μηνύματα απο το whats up ερχονται κανονικα...:( Edited by mariosseir
Link to comment
Share on other sites

Αν και το post είναι λίγο δυσνόητο δοκίμασε να ορίσεις ξανά τον ήχο κλήσης του κινητού. Αν δεν διορθωθεί κάνε επιδιόρθωση με το SEUS. Αν δεν λυθεί τότε πας για service.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το προσεξα το ποστ καλυτερα. Ειναι με τις ωρες του βασικα το τηλεφωνο τωρα λειτουργει κανονικα αλλα ολο το πρωι τιποτα θα δοκιμασω το seus και θα πω ευχαριστω για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το οτι πρεπει να ειναι unlock η συσκευη τι εννοει να μην εχει τις προεγκατεστημενες εφαρμογες της κοσμοτε?

 

Σημαινει να μπορει να ξεκλειδωθει ο bootloader...

Συνηθως οι branded συσκευες δεν μπορουν να ξεκλειδωθουν (Διορθωστε με αν κανω λαθος...)

Για να το δεις αυτο πληκτρολογεις *#*#7378423#*#*->Service info->Configuration

Εαν γραφει ''Bootloader unlock allowed'',τοτε μπορεις να το ξεκλειδωσεις.Εαν γραφει "Bootloader unlock not allowed",τοτε δυστυχως δεν μπορει να γινει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Πριν από 1 μήνα περίπου αγόρασα το Xperia L. Όλα πήγαιναν μια χαρά δεν είχα κάποιο πρόβλημα, έως ότου έκανα την αναβάθμιση σε 4.2.2 και 15.3.Α.0.26. Από τότε το κινητό κολλάει όταν είναι σε αναμονή και προσπαθώ να το ξεκλειδώσω με αποτέλεσμα να κάνει restart χωρίς κωδικό pin και να δουλεύει μια χαρά στη συνέχεια. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και όταν λαμβάνω εισερχόμενη κλήση. :mad: Δεν το κάνει συνέχεια αλλά τουλάχιστον 3 με 4 φορές την μέρα. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Μπορεί να φταίει η κάρτα sim που είναι κάποιον ετών ή δεν υπάρχει περίπτωση; Παίζει να φταίει η αναβάθμιση σε 4.2.2;

 

 

Υ. Γ. Η πρώτη εγκατάσταση της ενημέρωσης έγινε μέσω wi-fi στη συνέχεια έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εγκατάσταση εκ νέου από το PCC με επιδιόρθωση μετά ξανά επαναφορά και τώρα σκέφτομαι να το στείλω για service...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια!!!

 

Το ίδιο ακριβως συμβαινει και με το δικό μου. Το ξαναεκανα update μπας και στρώσει αλλά τα ίδια... περιμένω να δω με το 15.3.A.0.27 update που υποτίθεται θα διορθώσει διάφορα θέματα αν θα γίνει τιποτα... κρίμα, γιατί κατά τ'άλλα ειναι σούπερ κινητό :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...