Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση δεν μου ανάβει καθόλου το led(φλας)!έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα η είναι μόνο σε μένα?:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να κάνεις μια επιδιόρθωση με το SEUS μήπως έχει πάει κάτι στραβά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση δεν μου ανάβει καθόλου το led(φλας)!έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα η είναι μόνο σε μένα?:mad:

Αν εχεις ενεργοποπιημένο το stamina mode δεν ανάβει το led για αναπάντητες και μηνύματα. Μήπως είναι αυτό ;

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενεργοποπιημένο το stamina mode δεν ανάβει το led για αναπάντητες και μηνύματα. Μήπως είναι αυτό ;

 

Μιλάω για το φλας!δοκίμασα και με seus,τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το φλας!δοκίμασα και με seus,τα ίδια
και εμενα το ιδιο,μετα την αναβαθμιση δεν αναβε ουτε σε εφαρμογη με φακο αλλα ουτε και στις φωτογραφιες...οποτε το εστειλα service και περιμενω!λογικα μεσα στην επομενη εβδομαδα θα το εχω και θα σας πω αιτιολογια...! Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, φόρτισα το κινητό χθες και το έκλεισα. Τώρα προσπαθώ να το ανοίξω και δεν κάνει τίποτα, ούτε φορτίζει και ούτε το pc το αναγνωρίζει παρά μόνο όταν πατάω και τα δύο πλήκτρα έντασης εμφανίζεται σαν συκευή qualcomm hs-usb qdloader 9008. Έχω ξεκλειδώσεο τo bootloader αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό. Τι να κάνω; Ούτε ένα μήνα δεν το έχω... :( Αν το πάω πίσω θα δουν ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, φόρτισα το κινητό χθες και το έκλεισα. Τώρα προσπαθώ να το ανοίξω και δεν κάνει τίποτα, ούτε φορτίζει και ούτε το pc το αναγνωρίζει παρά μόνο όταν πατάω και τα δύο πλήκτρα έντασης εμφανίζεται σαν συκευή qualcomm hs-usb qdloader 9008. Έχω ξεκλειδώσεο τo bootloader αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό. Τι να κάνω; Ούτε ένα μήνα δεν το έχω... :( Αν το πάω πίσω θα δουν ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader;

Εβγαλες-εβαλες την μπαταρια;Εχει φαει κ το δικο μου παρομοια σκαλωματα (κλεισιμο του η/υ χωρις αποσυνδεση του τηλ),κ επανηλθε με αυτον τον κλασσικο τροπο.

Για flashmode πατας μονο το πληκτρο μειωσης του ηχου.

Αν το πας στη Sony,θα δουν οτι ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος,οποτε δεν εχεις εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πάλι το ίδιο! Πως θα δουν ότι είναι ξεκλ. ο bootloader αφου δεν αποκρίνεται ούτε στον υπολογιστή!!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πάλι το ίδιο! Πως θα δουν ότι είναι ξεκλ. ο bootloader αφου δεν αποκρίνεται ούτε στον υπολογιστή!!

 

Σωστη η παρατηρηση σου,αλλα φανταζομαι οτι θα εχουν καποιο τροπο να εγκαταστησουν καινουριο λειτουργικο.Αν ομως ο bootloader ειναι ξεκλειδωμενος δεν σε αφηνει να κανεις εγκατασταση γνησιου λειτουργικου (μεσω SUS ή PCC).Δοκιμασες με flashtool;

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι θα το αναγνώριζε το sus το είχα δοκιμάσει με ξεκλείδωτο bootloader πριν λίγες μέρες και το εβλεπε κανονικα απλα εγραφε οτι εχει τροποποιημένο λογίσμικό και δεν προχωρούσε! Και με το flash tool τιποτα, νεκρο χωρίς ενδεικτικό ηχο! Αρα;
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι θα το αναγνώριζε το sus το είχα δοκιμάσει με ξεκλείδωτο bootloader πριν λίγες μέρες και το εβλεπε κανονικα απλα εγραφε οτι εχει τροποποιημένο λογίσμικό και δεν προχωρούσε! Και με το flash tool τιποτα, νεκρο χωρίς ενδεικτικό ηχο! Αρα;

 

Δυστυχως δεν ειμαι και πολυ εμπειρος...Αυτα θα εκανα εγω...Μακαρι να σε βοηθησει καποιος,ειτε απο εδω ειτε απο το xda...

 

Παιδιά βοήθεια, φόρτισα το κινητό χθες και το έκλεισα. Τώρα προσπαθώ να το ανοίξω και δεν κάνει τίποτα, ούτε φορτίζει και ούτε το pc το αναγνωρίζει παρά μόνο όταν πατάω και τα δύο πλήκτρα έντασης εμφανίζεται σαν συκευή qualcomm hs-usb qdloader 9008. Έχω ξεκλειδώσεο τo bootloader αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό. Τι να κάνω; Ούτε ένα μήνα δεν το έχω... :( Αν το πάω πίσω θα δουν ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader;

 

Μηπως βοηθαει αυτο;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849170

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

:X

Δυστυχως δεν ειμαι και πολυ εμπειρος...Αυτα θα εκανα εγω...Μακαρι να σε βοηθησει καποιος,ειτε απο εδω ειτε απο το xda...

 

 

 

Μηπως βοηθαει αυτο;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849170

 

Δυστυχως όχι. Η συσκευή δεν αναγνωρίζεται ούτε σε fast boot, ούτε σε flash mode. Απλά το pc την βλέπει ως hs-usb qdloader 9008 όταν βγάζω την μπαταρία και πατήσω και τα 2 πλήκτρα έντασης ενώ ταυτόχρονα το συνδέω στη θύρα USB. Να τολμήσω να ζητήσω αντικατάσταση (εννοείτε πως δεν θα πω ότι έχω ξεκλειδώσει τον bootloader μιας και αυτό δεν φαίνεται πουθενά έτσι όπως είναι το τηλέφωνο τώρα).

Link to comment
Share on other sites

:X

 

Δυστυχως όχι. Η συσκευή δεν αναγνωρίζεται ούτε σε fast boot, ούτε σε flash mode. Απλά το pc την βλέπει ως hs-usb qdloader 9008 όταν βγάζω την μπαταρία και πατήσω και τα 2 πλήκτρα έντασης ενώ ταυτόχρονα το συνδέω στη θύρα USB. Να τολμήσω να ζητήσω αντικατάσταση (εννοείτε πως δεν θα πω ότι έχω ξεκλειδώσει τον bootloader μιας και αυτό δεν φαίνεται πουθενά έτσι όπως είναι το τηλέφωνο τώρα).

Μια δοκιμη δεν θα βλαψει...

Λυπαμαι πολυ:(

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να αγοράσω το κινητό αλλά αυτό με την μη λειτουργία του φλας μετά την αναβάθμιση με ξενέρωσε. Παρόλα αυτά θα ήθελα να ρωτήσω πώς είναι η ποιότητα στην επικοινωνία; Μας ακούει καλά ο συνομιλητής και εμείς αυτόν; Με το σήμα ΟΚ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μας κάνει κάποιος έναν οδηγό με Ελληνικές οδηγίες για το πως θα μπορέσουμε να κάνουμε root,,,, και πως να ξεκλειδώνει το bootloader....,,,

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by tselias69
XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

Οπως έχω πει και παλιότερα το δικό μου δεν φορτίζει όταν είναι κλειστό. Αυτό συνέβη ξαφνικά μετά το 1ο root που έκανα

Μάλλον είναι bug γιατί βρήκα το παρακάτω στο web που κάποιος λέει πως το ξεπέρασε όταν έβγαλε την sd card

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-L/Xperia-L-C2105-does-not-charge-if-it-is-off/td-p/340080

 

Συμβαίνει και σε άλλους ;

 

edit Τελικά αυτή είναι η αιτία, μόλις έβγαλα την sd card φορτίζει κανονικά. Τί bug είναι αυτό .....

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιο θέμα με το touch το κινητό;

Πήγα σήμερα στα Public να το δοκιμάσω από κοντά και πραγματικά δεν μπορούσα να το δουλέψω! Καθώς έκανα σκρολάρισμα στο μενού, άνοιγαν συνέχεια εφαρμογές και επιλογές με το παραμικρό. Ακουμπούσα κάπου να αλλάξω σελίδα, και άνοιγε την εφαρμογή που ήταν σε αυτό το σημείο!

Προφανώς δεν είναι η πρώτη φορά που δουλεύω touch κινητό και μου φάνηκε περίεργο και φυσικά μη λειτουργικό. Να σημειώσω ότι είχε 4 διαφορετικές συσκευές και σε όλες έκανε το ίδιο πράγμα.

Είμαι μεταξύ του Xperia L και του Samsung Galaxy S3 Mini. Θεωρώ το Xperia ανώτερη συσκευή, αλλά εννοείται ότι δεν μπορώ να το δουλέψω αν έχει τέτοιο θέμα.

Έχει κανείς εμπειρία και από τις δύο συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιο θέμα με το touch το κινητό;

Πήγα σήμερα στα Public να το δοκιμάσω από κοντά και πραγματικά δεν μπορούσα να το δουλέψω! Καθώς έκανα σκρολάρισμα στο μενού, άνοιγαν συνέχεια εφαρμογές και επιλογές με το παραμικρό. Ακουμπούσα κάπου να αλλάξω σελίδα, και άνοιγε την εφαρμογή που ήταν σε αυτό το σημείο!

Προφανώς δεν είναι η πρώτη φορά που δουλεύω touch κινητό και μου φάνηκε περίεργο και φυσικά μη λειτουργικό. Να σημειώσω ότι είχε 4 διαφορετικές συσκευές και σε όλες έκανε το ίδιο πράγμα.

Είμαι μεταξύ του Xperia L και του Samsung Galaxy S3 Mini. Θεωρώ το Xperia ανώτερη συσκευή, αλλά εννοείται ότι δεν μπορώ να το δουλέψω αν έχει τέτοιο θέμα.

Έχει κανείς εμπειρία και από τις δύο συσκευές;

 

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει στα Public του Βόλου, πάντως η συσκευή δεν παρουσιάζει κανένα τέτοιο θέμα και είναι καλύτερη επιλογή απο το s3 mini . Αγοράσα 2 συσκευές και οι δύο άψογες, σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει στα Public του Βόλου, πάντως η συσκευή δεν παρουσιάζει κανένα τέτοιο θέμα και είναι καλύτερη επιλογή απο το s3 mini . Αγοράσα 2 συσκευές και οι δύο άψογες, σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

+1. Το εχω δουλεψει πολυ καιρο.

Πηγαινε και σε καποιο αλλο καταστημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα Λάρισα σήμερα και πέρασα από το Πλαίσιο να το δοκιμάσω και εκεί. Δούλευε μια χαρά.

Πραγματικά δεν ξέρω τι κάνουν στα public... και το touch του nexus 4 ήταν άθλιο όταν το δοκίμασα εκεί, αλλά ευτυχώς όταν το αγόρασα, ήταν τέλειο.

Ίσως κάποιες συσκευές επηρεάζονται από το αντικλεπτικο που τους βάζουν στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εδω και μια εβδομαδα περιπου ειμαι και γω κατοχος του xperia L.Απο την πρωτη στιγμη με κερδισε!Μεγαλη οθονη,πολυ καθαρη με ζωντανα χρωματα,πολυ δυνατο ηχειο,το πιο δυνατο που εχω συναντησει σε smartphone θα ελεγα!Πολυ γρηγορο,ανταποκρινεται καλα!Αλλα εχω 2 προβληματακια,το ενα ειναι με την μπαταρια,αν και μετα απο 3 πια πληρες φορτισεις σα να αρχισε να παιρνει αλλη τροπη το θεμα αλλα το παρακολουθω και θα σας ενημεωνω.Το 2ρο προβλημα ειναι στην καμερα,ειναι αρκετα καλη για τα δικα μου γουστα και με εξυπηρετει αρκετα θα ελεγα αλλα....δεν εχει λειτουργια για να απενεργοποιησω τον ηχο στο κλειστρο της φωτογραφικης,το εψαξα και δεν υπαρχει πουθενα!Εκανα επαφορά αλλα τιποτα!Εχετε καμια ιδεα τι φταιει,υπαρχει κατι για να το κανω να μην ακουγεται αυτο το εκνευριστικο κλικ?Να συμπληρωσω οτι το δοκιμασα και ααθορυβο καθως επισης απενεργοποιησα και τους ηχους για παιχνιια κ.τ.λ. αλλα παλι τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό, συνήθως η επιλογή για απενεργοποίηση του ήχου κλήστρου βρίσκεται στις ρυθμίσεις της κάμερας (ενεργοποιείς την κάμερα και μετά μπαίνεις στις ρυθμίσεις της).
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό, συνήθως η επιλογή για απενεργοποίηση του ήχου κλήστρου βρίσκεται στις ρυθμίσεις της κάμερας (ενεργοποιείς την κάμερα και μετά μπαίνεις στις ρυθμίσεις της).

 

To έκανα ηδη αυτο αλλα εκει στις ρυθμισεις δεν υπαρχει η επιλογη για απενεργοποιηση-ενεργοποιηση!

Link to comment
Share on other sites

To έκανα ηδη αυτο αλλα εκει στις ρυθμισεις δεν υπαρχει η επιλογη για απενεργοποιηση-ενεργοποιηση!

Είδες όλες τις ρυθμίσεις της κάμερας? Στο δικό μου δεν φαίνονται όλες με τη μία. Υπάρχουν δύο οθόνες ρυθμίσεων και πρέπει να σύρω δεξιά-αριστερά για να δω την δεύτερη.

Αν τελικά δεν υπάρχει η επιλογή, μπορείς να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή, που κάνει αυτή τη δουλειά, από το Google Play. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...