Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδία καλησπέρα κάτοχος και εγω του s4 μπορεί κάποιος να μου πει χωρα προέλευσης του

pda:mdc/phone:mdc/csc:mda(mlt) Ι9505XXUAMDC ΕΥΧΑΡΙΤ'Ω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω οτι μπορεις απο αυτο μονο να δεις χωρα απλα το C ειναι λιγο περιοριστικο γιατι το εχουν πολυ λιγες χωρες αν δεις στην λιστα...

 

Σιγουρα το εχεις παρει απο vodafone απο οτι βλεπω. Πιθανον ελληνικο να ειναι.

 

Γενικά το σέρβις της Samsung δε κοιτάει csc. Αλλά καλό είναι, και λόγω modem, να περνάμε ευρωπαϊκά firmwares.

Τα firmwares να ξέρετε, εκτός σπάνιων περιπτώσεων, είναι τα ίδια ανά ήπειρο, απλά αλλάζει το csc, που ουσιαστικά δε παίζει κανέναν απολύτως ρόλο στη λειτουργία της συσκευής.

Και φυσικά περιέχουν όλες τις γλώσσες.

 

Αρα θεωρειτε οτι βαζουμε αφοβα το γερμανικο ας πουμε που ειναι η πιο νεα εκδοση απο οτι βλεπω στη λιστα? Στη γλωσσα του menu θα εχει ελληνικα. Πληκτρολογιο θα εχει η θα θελει κατεβασμα ελληνικο?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Στο link που ποσταρε ο afilopou με τις rom η ελληνική ειναι η :

 

Build Date: 12.04.2013 -> Region: EUR (Greece) PDA: I9505XXUAMDE Changelist: 431985 Android: 4.2.2

 

 

Εγω έχω (απ´οσο βλέπω) :

Εκδοση Kernel

3.4.0-431985

Se.infra@sep-106 #1

Fri Apr 12 17:00:35 kst 2013

 

Και Αριθμός Κατασκευής

JDQ39.I9505XXUAMDE

 

 

μάλλον πρέπει να έχω την τελευταία rom και παρ´ολα αυτά έχει lag.....:(

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Στο link που ποσταρε ο afilopou με τις rom η ελληνική ειναι η :

 

Build Date: 12.04.2013 -> Region: EUR (Greece) PDA: I9505XXUAMDE Changelist: 431985 Android: 4.2.2

 

 

Εγω έχω (απ´οσο βλέπω) :

Εκδοση Kernel

3.4.0-431985

Se.infra@sep-106 #1

Fri Apr 12 17:00:35 kst 2013

 

Και Αριθμός Κατασκευής

JDQ39.I9505XXUAMDE

 

 

μάλλον πρέπει να έχω την τελευταία rom και παρ´ολα αυτά έχει lag.....:(

 

Εχεις και εσυ οπως και εγω την τελευταια για την Ελλαδα. Τα παιδια εκαναν λογο για διορθωση στο γαλλικο που εχει την AMDN αν δεν κανω λαθος...

 

ΥΓ Πειτε μου και κατι που δεν ειμαι σιγουρος. Μιλαγα με ενα φιλο με S3 και του ελεγα οτι περασα με το odin την ελληνικη και μου ελεγε οτι νομιζει οτι το counter θα εχει παει στο 1 μαλλον τωρα. Ισχυει αυτο? Εγω νομιζα οτι το counter μετραει ποσα custom roms εχει περασει το κινητο οχι ποσα official και ποσο μαλλον με το csc της χωρας...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου απίστευτοι δεν είναι φίλε μου. Είναι ξεχωριστό κράτος είτε μας αρέσει, είτε όχι. Το έθνος είναι Ελληνικό και μιλάμε την ίδια γλώσσα αλλά από κει και πέρα ένωση με τη μαμά πατρίδα δεν έγινε ποτέ. Επίσης το συγκεκριμένο κατάστημα όπως έγραψα και νωρίτερα είναι τραγικό σε πολλούς τομείς οπότε δεν περίμενα να πάρετε καλύτερη απάντηση. Αν πάντως κάποιος το θέλει τόσο πολύ ας μου πει να πάω να το αγοράσω και να του το στείλω μόλις πάω και πάλι κάτω. Αν και σίγουρα θα έρθει και στην Ελλάδα ο οκταπύρηνος πιστεύω.

 

Είσαι Κύπρο τώρα φίλε? Εγώ το θέλω πολύ αλλά μάλλον ενδιαφέρει να ησχυει η εγγύηση στην Ελλάδα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ειδατε παντως αυτο με το Lag που σε εμενα και σε μερικους αλλους εδω μεσα που δεν ειχαμε lag και δεν μας πιστευατε?τωρα με το update ειστε και εσεις μια χαρα!:)

Παντως εμενα μεχρι τωρα το κινητο μου εχει βγει μια χαρα κομματι και ας ειναι παρα εισαγωγης απο Βουλγαρια!ευτηχος η Βουλγαρια ανηκει στην Ευρωπαικη ενωση αν χτυπα ξυλο κατι παθει το κινητο μου!:D

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η θηκη flip cover S view εδω σε πολυ καλη τιμη εγω την χτυπησα σε δημοπρασια 21 € μαζι με μεταφορικα.ΟΡΜΑΤΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Πειτε μου και κατι που δεν ειμαι σιγουρος. Μιλαγα με ενα φιλο με S3 και του ελεγα οτι περασα με το odin την ελληνικη και μου ελεγε οτι νομιζει οτι το counter θα εχει παει στο 1 μαλλον τωρα. Ισχυει αυτο? Εγω νομιζα οτι το counter μετραει ποσα custom roms εχει περασει το κινητο οχι ποσα official και ποσο μαλλον με το csc της χωρας...

Ο counter ανεβαίνει (+1,+2,κτλ) όταν περάσεις από Odin κάποια επίσημη ή κάποια prerooted κτλ.. Εκεί κάνεις το reset counter με το triangle away από chainfire και είσαι κύριος.. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει βγάλει ακόμα έκδοση για i9500 ή/και i9505 οπότε αν συμβεί κάτι πας service με +1 counter (ή +2,κτλ) και ο Θεός βοηθός.. Φυσικά και δεν μετράει πόσα custom roms εχει περασει :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η θηκη flip cover S view εδω σε πολυ καλη τιμη εγω την χτυπησα σε δημοπρασια 21 € μαζι με μεταφορικα.ΟΡΜΑΤΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

 

εδώ που;!

 

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω λόγω Πάσχα ;; ψήνομαι και εγώ να το αγοράσω .

Αλλά επειδή έχω την δυνατότητα να πάρω το οχταπύρηνο

θα ήθελα να ρωτήσω είναι συμβατό με όλες τις υπηρεσίες στην ελλάδα ?

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ

σορυ

μιλησα κ με πωλητη του ειπα οταν φερει το στοκ να πληρωσω για να μου το στειλει κ δεν εχει προβλημα.

Edited by yiannisv2000
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο counter ανεβαίνει (+1,+2,κτλ) όταν περάσεις από Odin κάποια επίσημη ή κάποια prerooted κτλ.. Εκεί κάνεις το reset counter με το triangle away από chainfire και είσαι κύριος.. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει βγάλει ακόμα έκδοση για i9500 ή/και i9505 οπότε αν συμβεί κάτι πας service με +1 counter (ή +2,κτλ) και ο Θεός βοηθός.. Φυσικά και δεν μετράει πόσα custom roms εχει περασει :p

 

Λοιπον. Εκανα το root ΟΚ ανοιγει το chainfire triangle away αλλα ειναι η εκδοση 2.85. Μου γραφει counter 1

binary custom .

 

Πατησα μια φορα reset flash counter μου ειπε ΟΚ αλλα μετα το κινητο σαν να κολλησε. Μετα απο ωρα του εβγαλα την μπαταρια μπηκε κανονικα αλλα λεει ακομα 1 ο μετρητης. Κανω κατι λαθος λετε?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Στην αγγελία αυτήν όντως κάποιος πουλάει τον octa μόνο 500 Ευρώ ;

 

http://www.xe.gr/tilefonia/kinita-tilefona,vodafone,android|ad-34268516.html

 

Αν εχεις 500 ευρω για πεταμα, ναι...

Link to comment
Share on other sites

Με βοηθάς λίγο τι εννοείς "για πέταμα"

 

Εδώ σε άλλο site o octa στα 64GB έχει μόνο 300 Ευρώ

 

http://www.jiahuiyitrade.com/proshow.asp?id=18320

 

Θέλει να σου πει ότι σε αυτά τα λεφτά και οκτα δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις αγαπητέ φίλε, και ότι πιθανότατα πρόκειται για κομπογιανητη, που θέλει να παραπλανήσει κόσμο...

Με λίγα λόγια σε προστατεύει!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω λόγω Πάσχα ;; ψήνομαι και εγώ να το αγοράσω .

Αλλά επειδή έχω την δυνατότητα να πάρω το οχταπύρηνο

θα ήθελα να ρωτήσω είναι συμβατό με όλες τις υπηρεσίες στην ελλάδα ?

 

Για πες και σε μας από που μπορούμε να πάρουμε το octa..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

To έφεραν τα public εδώ στην Κοζάνη.Στο χέρι μου άρεσε καλύτερα από το s3 και δεν μου φάνηκε τελείως σκουπιδοπλαστικό.Μια χαρά ειναι κατά την γνώμη μου και πανάλαφρο και αυτό το αλουμινένιο bezel του δίνει μια αίσθηση πολυτέλειας πιστεύω.Σε θέμα απόδοσης όμως δεν την παλεύει το κινητό.Δεν μπορώ να πω ότι αυτό το κινητό ειναι 4πυρηνο με 2gb ram.Αφού λέτε ότι με το τελευταίο update διορθώνεται η απόδοση,μακάρι να το πάρουν χαμπάρι στα διάφορα μαγαζιά και να το περάσουν στα εκθεσιακά,γιατι όπως ειναι τώρα το δυσφημίζουν το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Με βοηθάς λίγο τι εννοείς "για πέταμα"

 

Εδώ σε άλλο site o octa στα 64GB έχει μόνο 300 Ευρώ

 

http://www.jiahuiyitrade.com/proshow.asp?id=18320

 

Εχει αναφερθεί ξανά αυτή η τιμη. Και έχουμε πει πολλές φορές οτι πρόκειται για μουφα πράμα.

Έχω ακούσει πάρα πολλά κρουσματα.

Είναι κρίμα λοιπόν να πετάξεις 500 € έτσι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Εκανα το root ΟΚ ανοιγει το chainfire triangle away αλλα ειναι η εκδοση 2.85. Μου γραφει counter 1

binary custom .

 

Πατησα μια φορα reset flash counter μου ειπε ΟΚ αλλα μετα το κινητο σαν να κολλησε. Μετα απο ωρα του εβγαλα την μπαταρια μπηκε κανονικα αλλα λεει ακομα 1 ο μετρητης. Κανω κατι λαθος λετε?

 

Δοκίμασε με την τελευταία εκδοσή του triangle ( v2.90) αν και χωρίς factory reset δεν το βλέπω να γίνονται όλα official .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Εκανα το root ΟΚ ανοιγει το chainfire triangle away αλλα ειναι η εκδοση 2.85. Μου γραφει counter 1

binary custom .

 

Πατησα μια φορα reset flash counter μου ειπε ΟΚ αλλα μετα το κινητο σαν να κολλησε. Μετα απο ωρα του εβγαλα την μπαταρια μπηκε κανονικα αλλα λεει ακομα 1 ο μετρητης. Κανω κατι λαθος λετε?

 

Ακυρο. Μετα την νεα εκκινηση το ξαναδοκιμασα και κομπλε... 0 και official στο triangle away :)

 

Δοκίμασε με την τελευταία εκδοσή του triangle ( v2.90) αν και χωρίς factory reset δεν το βλέπω να γίνονται όλα official .

 

Στο status στα settings μου λεει βεβαια οτι ειναι πειραγμενο αφου εχω root...Λογικο δεν ειναι αυτο? Αλλωστε οταν θα περασω αλλο firmware αν το περασω απο kies θα κανω factory defaults και μετα. Τοτε δεν θα μηδενιστει και το official και στο settings? Η λαθος τα εχω καταλαβει?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να σου πει ότι σε αυτά τα λεφτά και οκτα δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις αγαπητέ φίλε, και ότι πιθανότατα πρόκειται για κομπογιανητη, που θέλει να παραπλανήσει κόσμο...

Με λίγα λόγια σε προστατεύει!!!

 

Και καλά κάνει και τον ευχαριστώ και για αυτό ρωτάω και εγώ, αλλά ο πωλητής είναι Ηλιούπολη, οπότε αν πάω να το πάρω χέρι με χέρι παίζει να είναι μαϊμού ; Ήξερα για μαϊμού τα iphone , υπάρχουν και σε s4 ;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Κύπρο τώρα φίλε? Εγώ το θέλω πολύ αλλά μάλλον ενδιαφέρει να ησχυει η εγγύηση στην Ελλάδα..

 

Έχω έρθει Αθήνα να δω την οικογένεια λόγο γιορτών αυτές τις μέρες. Την άλλη εβδομάδα επιστρέφω Κύπρο. Η εγγύηση πάντως νομίζω δεν είναι θέμα εφόσων είναι και οι δύο χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Και καλά κάνει και τον ευχαριστώ και για αυτό ρωτάω και εγώ, αλλά ο πωλητής είναι Ηλιούπολη, οπότε αν πάω να το πάρω χέρι με χέρι παίζει να είναι μαϊμού ; Ήξερα για μαϊμού τα iphone , υπάρχουν και σε s4 ;

 

Ρώτησε τον να βρεθείτε.

Το πιο πιθανό είναι να σου πει να βάλεις τα λεφτά και Να Βρεθείτε Μετά. Μάλλον δεν θα εμφανιστεί ποτέ.

Έτσι ξέρω από εμπειρίες με iphone

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...