Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Samsung Galaxy S4 US price revealed, 16GB model to cost $579

Φαντάζομαι με τον Snapdragon 600? Μακάρι να έρθει σε μας αυτό, το προτιμώ.. Επίσης η υποστήριξη στο xda λέτε να είναι towards the Snapdragon one ή στο μοντέλο με exynos.. Δεν κατάλαβα τον λόγο να βγάλουν 2 μοντέλα, είναι θέμα κάλυψης της μεγάλης διαθεσιμοτητας τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Άραγε θα παίζει 23,97 fps;

 

ειλικρινα δεν ξερω.

 

ενα αλλο που με παρεξενεψε...

ειμαστε σιγουροι οτι το κινητο εχει εκδοση 16GB?

 

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/80985-image/Galaxy-S-4.jpg

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν ξερω.

 

ενα αλλο που με παρεξενεψε...

ειμαστε σιγουροι οτι το κινητο εχει εκδοση 16GB?

 

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/80985-image/Galaxy-S-4.jpg

Μακαρι να ισχυει το 32 η το 64 αλλα τα 16αρια θα φαμε στην μαπα...

Προφανός εχουν κανει λαθος

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το AIRVIEW σε όλα τα βίντεο που είδα από επίδοξους και μη reviewers είναι άχρηστο.

Ο λόγος?

Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δύσκολο να το καταφέρεις. Δηλ. Να κρατάς με το ένα χέρι το κινητό και να πλησιάσεις το δάκτυλο του άλλου χεριού στην μικρή απόσταση για να ενεργοποιηθεί.

ΟΛΟΙ ή δεν τους έπιανε ή τελικά ακουμπούσαν την οθόνη και άνοιγε το λμαιλ ή η φωτογραφία!.

 

Η υλοποίηση είναι διαφορετική στη πράξη από του Νοτε γιατί εκεί μπορείς να ακουμπήσεις το χέρι σου πάνω στο κινητό και να καταφέρεις να πλησιάσει με τα δάκτυλα σου σαν στιλό την γραφίδα.

Είναι πρακτικά ΠΟΛΥ δύσκολο να το κάνεις με το 1 δάκτυλο και το χέρι στον αέρα.

 

Επίσης τα GESTURES αποδεικνύονται πολύ αργά Μπορεί (να το ξανάβρω) να σας βάλω 1 βίντεο που ο καλοπροαίρετος reviewer προσπαθεί να πει ότι κάνεις back με το χέρι αριστερά και forth με το χέρι δεξιά, αλλά η καθυστέρηση στην απόκριση καταλήγει να φαίνεται ότι κάνει το ανάποδο! Κάνει αριστερά-τίποτα, κάνει δεξιά και τότε εκτελείται η προηγούμενη εντολή για πίσω! Ξανάκάνει αριστερά και εκτελείται η δεξιά/μπροστά εντολή!

 

Η DUAL CAMERA γρήγορα θα πρέπει να γίνεται βαρετή. Τι νόημα έχει να βλέπεις σε κάθε φωτογραφία που τραβάς στις διακοπές σου, ξανά, ξανά και ξανά τη φάτσα σου;

 

Το GROUP PLAY "Get all Samsung GALAXY S4 phones

together and create a powerful sound system that enhances the sound

quality and keeps the party going" όποιος από σας το κάνει να μου τηλεφωνήσει να έρθω στο πάρτι.

(Εδώ στο θέμα του Σονι Ζ που λέγανε ΑΧΡΗΣΤΕΣ τις καλές γωνίες θέασης μου έλεγαν σιγά, ποιος κάθεται και βλέπει βίντεο στο κινητό με 2ο ή 3ο θεατή. Σιγά μην έρθουν κι άλλοι με S4 και φτιάξετε ...ηχοσύστημα, την ώρα μάλιστα που ομαδικά μουσική μπορείς αυτή τη στιγμή να ακούσεις με 1000 τρόπους, πολύ καλύτερους από ότι με κινητά.)

 

Το Sound Shot το είχε μέχρι και η ψηφιακή Νικον των 3ΜΡ που χα πάρει το 2003-4, ενώ το CINEMA(?) mode υπάρχουν εδώ και καιρό δωρεάν εφαρμογές που το κάνουν, και εντάξει, τα αποτελέσματα δεν είναι πάντα ενδιαφέροντα.

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

http://m.getgoods.de/detail/index/sArticle/749901

Αυτό που έχουν έιναι το 9505 με τον snap 600...

Αρα οι Γερμανοί πάνε για LTE παιδιά...

Εμείς από ότι φαίνεται πάμε για octa επίσημα στην Ελλάδα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://m.getgoods.de/detail/index/sArticle/749901

Αυτό που έχουν έιναι το 9505 με τον snap 600...

Αρα οι Γερμανοί πάνε για LTE παιδιά...

Εμείς από ότι φαίνεται πάμε για octa επίσημα στην Ελλάδα...

 

http://i.imgur.com/PqArTgm.png

Αν δεις την περιγραφη του προιοντος στο link που εβαλες, αναφερουν τον octa για επεξεργαστη (και με LTE).

 

Το Amazon.de οσο και το Saturn.de το εχουν προπαραγγελια στα 649€ αλλα κανενα τους δεν αναφερει ουτε επεξεργαστη, ουτε αριθμο μοντελου. Το Phone House που ειναι αλλη μεγαλη αλυσιδα αναφερει τον κωδικο 9500 αλλα με τον snapdragon.

 

Εχω την εντυπωση πως ακομα δεν υπαρχει ενημερωση απο την samsung εκει και τα εχουν μπλεξει τα περισσοτερα μαγαζια.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

μετα απο σχεδον μια μερα θελω να γραψω τις εντυπωσεις μου απο την χθεσινη παρουσιαση.

 

Το κινητο ηδη εχει καταφερει ενα πραγμα....μια μεγαλη φετα να το θελουν και μια αλλη φετα να το μισουν και να πηγαινουν εναλλακτικα στο ΟΝΕ ,οχι τοσο στο Ζ μια και οποιος παει στο Ζ παει λογω κατασκευης ανθεκτικοτητας περισσοτερο(πραημα που καταλαβαινω)

 

Γιατι ομως αυτο το μισος...;Μηπως ολοι ηθελαν ενα κινητο σαν το Armani,Omnia7 με αλουμινιο;

Ηθελαν αλλο design?

εχουν κουραστει με ενα προιον;

Εγω το καταλαβαινω...οπως ενας εχει κουραστει με ενα πχ iPhone να που τωρα κουραστηκε με την Sammy και το γνωστο touchwiz.

Α! το iPhone! να λοιπον...τα καταφερε η Σαμμυ....εχει κτησει αυτο που ηθελε...με πολυ δουλεια και διαφημιση...εκανε εναν εναλλακτικο παιχτη στο μηλο στα ματια του απλου κοινου...

 

Αρα τωρα για να ξεχωριζει λογικα καποιος απο τα προβατακια πρεπει να εχει ΟΝΕ ,Ζ;

χμμ

για να δουμε λιγο...

βλεπεις τα δυο κινητα s4,s3 και νομιζεις ειναι ομοια...ομως δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

εχουν ιδια ...φιλοσοφια...αλλα σε ΟΛΑ τα αλλα...το 4αρι ειναι διαφορετικο!

καμερα οθονη μπαταρια βαρος μικροφωνα αισθητηρες επεξεργαστες μνημες πλαστικα κεντρικο πληκτρο γυαλι ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ειναι διαφορετικα...

ειναι σαφως καλυτερα...και πιστευω πλεον το 4αρι ειναι το πιο ωριμο προιον της Σαμμυ...

οσο γελοια ηταν η παρουσιαση...τοσο αρτιο προιον ειναι.

Το 4αρι ειναι κινητο...πανω απο ολα...ειναι ελαφρυ ...σχετικα μικρο σε σχεση με την οθονη του...μαλλον το πιο γρηγορο...με πολυ καλη οθονη και καμερα...και μπαταρια καλητερη απο ολους τους αλλους μεγαλους...

Αρα γιατι τοσο μισος;

Ποτε δεν ηθελα unibody... ποτε δεν ηθελα μονο αλουμινιο...πιστευω η καλυτερη επιλογη θα ηταν κατι σαν το Ομνια7,HD2 με πλαστικο ποιοτικο και καπακι πισω αλουμινιου...

ομως οι τυποι σου λενε...κοιτα με λιγα χρηματα το εχεις κουνουριο...ειναι πιο ελαφρυ...και...το καλοκαιρι ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ...

οποιος εχει macbook pro ή ειχε iPad 4 ξερει τι λεω...

 

Για μενα το κινητο αξιζει...δεν ειναι η σειρα 1 της bmw ουτε η A class της Merc αλλα ειναι ενα Γκολφ...

ναι αυτο το Γκολφ που εχει χωρους,εχει καλο πατημα,ειναι απροσωπο,αλλα τα κανει ολα μια χαρα και κοντευει το τελειο.

ειναι δηλαδη all rounder...

ετσι και το Σ4.

εχει οθονη μεγαλη σε μικρο πακετο,μπαταρια μεγαλη ενω ειναι λεπτο,εχει χωρητικοτητα οση θελεις εσυ,δυναμη μεγαλη,ram ddr3,και αν σου πεσει με μικρο κοστος το εχεις καινουριο.Μαζι με ολα αυτα εχεις υποστηριξη απο την κοινοτητα,ΑΛΛΑ και απο την εταιρια μια και το βγαζει ηδη με 4.2.2

 

που θελω να καταληξω...

ολοι το βριζουμε...αντε και εγω σε καποια σημεια...αλλα ακομα και αν παρουμε αλλο μεσα μας ξερουμε οτι ειναι το καλυτερο...γιατι απλα ισχυει.

 

δεν εχω χρηματα για να το αγορασω αμεσως μολις βγει,ομως αν διεθετα αυτο θα αγοραζα.

 

Καλοστημένη η ανάλυση σου,οχι ομως οτι με βρίσκει και σε ολα σύμφωνο,ούτε οτι ειναι και το καλυτερο...

Κάποιοι θελουμε και την ποιότητα στο χέρι μιας και το ακριβοπληρωνουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλοστημένη η ανάλυση σου,οχι ομως οτι με βρίσκει και σε ολα σύμφωνο,ούτε οτι ειναι και το καλυτερο...

Κάποιοι θελουμε και την ποιότητα στο χέρι μιας και το ακριβοπληρωνουμε.

 

Φίλε ταξιδιώτη ήμουν και εγώ(και είμαι) πολύ φαν της ποιότητας,αλλά πλέον στα κινητά αυτό που ζητώ μετά από αναρυθμιτες συσκευές που έχω πάρει είναι να είναι όσο το δυνατόν πιο κόμπακτ, να μη τρίζει,να είναι ελαφρύ για το μέγεθος του και όσο το δυνατόν πιο ανθεκτικό και εύκολα επισκευάσιμο σε τυχόν πτώση.

Τα τέλεια υλικά πλέον δε μου λένε τίποτα στη πράξη παρά μόνο να έχουμε να λέμε στα διάφορα φόρουμ και αυτό γιατί στη πράξη ΠΟΤΕ σχεδόν (εκτός αν κάθομαι στο κρεβάτι και το χαζεύω ή σπίτι καμιά φορά)δεν έχω ακριβό κινητό ΧΩΡΊΣ θήκη!

Μα ποτέ!!!

Οπότε πιο πολύ μετράνε τα παραπάνω που έγραψα για μένα.

Πιστεύω και εσύ έχοντας αλλάξει τόσες συσκευές θα συμφωνήσεις μαζί μου γιατί πάνω απ όλα αυτά είναι κινητά και δε μ αρέσει να ρισκάρω επ ουδενί 600 η 700 € χωρίς προστασία θήκης μόνο και μόνο για να χαϊδεύω το αλουμίνιο που ενίοτε γλιστράει κιόλας!

Αυτά τα λέω για να υποστηρίξω ότι κατ εμε καλά κάνει η Samsung και το πάει έτσι.

Και μας δίνει 1 συσκευή που είναι κομψη, , ίσως όχι όμορφη σα το one (το Ζ δε με τρελαίνει) ελαφριά, με 5αρα οθόνη στο ίδιο σώμα του S3 .σχεδόν,και οχι γκουμούτσα σα το Ζ που αν τα δεις δίπλα δίπλα με το S3 καταλαβαίνεις τι λέω.

Συν όλες τις άλλες βελτιώσεις.

Έχοντας πάρει πολλάκις το s3 και τώρα έχοντας το note 2 εκτιμώ μερικά πράγματα όπως το εμπρός hard button, την αφαιρούμενη μπαταρία και τη micro sd συν την αξιοπιστία της εταιρείας και βεβαίως την απροβληματιστη λειτουργία της συσκευής και δίνω προσωπικά ξαναλέω ψήφο εμπιστοσύνης στο S4.

Και ας μην έχει τα full unibody αλουμίνια αν και κατανοώ και όσους τα ζητάνε.

Απλά είπα τη γνώμη μου.

Το μόνο που θέλω σα τρελός είναι να έχει η οθόνη του καλύτερη ευκρίνεια αναγνωσιμότητα έξω στο φως της ημέρας, και να είναι λίγο καλύτερη απ το noteli τουλάχιστον με το οποίο κάνω 1 χαρά τη δουλειά μου στο 90% το περιπτώσεων, αυτά! :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θέλω σα τρελός είναι να έχει η οθόνη του καλύτερη ευκρίνεια αναγνωσιμότητα έξω στο φως της ημέρας, και να είναι λίγο καλύτερη απ το noteli τουλάχιστον με το οποίο κάνω 1 χαρά τη δουλειά μου στο 90% το περιπτώσεων, αυτά! :)

Αυτό νομίζω ότι είναι και για μένα το μεγάλο ερωτηματικό, η φωτεινότητα της οθόνης σε εξωτερικό χώρο. Για όλα τα υπόλοιπα (απόδοση, αυτονομία, ποιότητα κατασκευής) είμαι σίγουρος από τώρα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Word has apparently leaked that the Galaxy S4 will launch sometime in the first two weeks of May, and will cost a whopping €699 ($914, £604). Meanwhile the rest of the EU will be facing a retail price of €599 ($783, £518).

Στην Ιταλία αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλοστημένη η ανάλυση σου,οχι ομως οτι με βρίσκει και σε ολα σύμφωνο,ούτε οτι ειναι και το καλυτερο...

Κάποιοι θελουμε και την ποιότητα στο χέρι μιας και το ακριβοπληρωνουμε.

 

ειναι θεμα γουστων αναγκων και στο τελος πως καποιος οριζει την χρηση του κινητου πιστευω.

Αναμφισβητητα καλες συσκευες ειναι ολες .

 

Σε ευχαριστω που την διαβασες! :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσω θα το πάρω μιας και έδωσα το s3 εδώ και καιρό.Μια χαρά είναι το hardware,το software είναι μπροστα με μεγάλες ευκολιες (Multiwindow κτλ) και η εμφάνιση του εμένα προσωπικά μου αρέσει
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσω θα το πάρω μιας και έδωσα το s3 εδώ και καιρό.Μια χαρά είναι το hardware,το software είναι μπροστα με μεγάλες ευκολιες (Multiwindow κτλ) και η εμφάνιση του εμένα προσωπικά μου αρέσει

 

Για εμένα ο προσωπικά αφού θα δώσει τα έξτρα κόλπα στο s3 δεν νομίζω ότι αξίζει να το αλλάξεις.. Αν κουμπώνει και το πίσω καπάκι θα ήταν μια χαρά... Λίγο μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι θα δεις διαφορές σε σχέση με το s3(μην σου πω ότι μπορεί να τρέχει καλύτερα το σ3)..Βέβαια, δικιά σου η τσέπη, εσύ ξέρεις και τα γούστα σου

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο προσωπικά αφού θα δώσει τα έξτρα κόλπα στο s3 δεν νομίζω ότι αξίζει να το αλλάξεις.. Αν κουμπώνει και το πίσω καπάκι θα ήταν μια χαρά... Λίγο μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι θα δεις διαφορές σε σχέση με το s3(μην σου πω ότι μπορεί να τρέχει καλύτερα το σ3)..Βέβαια, δικιά σου η τσέπη, εσύ ξέρεις και τα γούστα σου

Τώρα μιλάς σωστά.

Μέσα από τα γραφόμενά σου ίσως καταλάβεις γιατί οι Samsung πουλάει εκατοντάδες εκατομμύρια και η HTC μοιράζει κουπόνια.:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλοστημένη η ανάλυση σου,οχι ομως οτι με βρίσκει και σε ολα σύμφωνο,ούτε οτι ειναι και το καλυτερο...

Κάποιοι θελουμε και την ποιότητα στο χέρι μιας και το ακριβοπληρωνουμε.

 

 

Βρε Γιάννη με τόσα τηλέφωνα που έχουν περάσει από τα χέρια σου θα έπρεπε να έχεις καταλήξει σε κάποια βασικά συμπεράσματα.

Πέρυσι πήρες αρχικά το HTC one S μετά το X. Σου άρεσαν αλλά είδες ότι δεν σε βολεψαν για διάφορους λόγους με κυριότερο την μικρή αυτονομία τους, τις αργές αναβαθμίσεις κλπ.

Πήγες στο S3 και οι εντυπώσεις σου ήταν θετικοτατες.

Δοκίμασες στο ενδιάμεσο το Sony S, το άλλο του Τζέιμς Μποντ, Τ νομίζω το λέγανε. Ξαναγύρισες στο LTE S3, πήγες στο Ν4, τώρα είσαι στο i5.

Ποιό ήταν αυτό που σε κάλυψε περισσότερο? Αν κάνουμε μια αναδρομή στα γραπτά σου νομίζω το LTE S3.

 

Με τέτοια εμπειρία πιστεύεις σε δραματικές αλλαγές στα HTC & Sony?

 

Γι αυτό σου λέω κράτα το i5 για συγκεκριμένες περιπτώσεις η όταν θες να κάνεις το κομμάτι σου και πάρε ένα S4 να κάνεις την δουλειά σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες και βίντεο τι λέει? Έχουμε κανένα συγκριτικό με άλλα?

Λένε ότι έχει πολύ καλή ποιότητα χαμηλότερη μόνο από το 808.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς απο εδώ:

http://www.cyberport.de/?DEEP=A409-190&APID=6

 

Σκέφτομαι να το κάνω προπαραγγελία ειναι με τον Snapdragon 600.

660€ με DHL ερχεται σπιτι.

Τι παίζει είναι αξιόπιστο ξέρει κανείς;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς απο εδώ:

http://www.cyberport.de/?DEEP=A409-190&APID=6

 

Σκέφτομαι να το κάνω προπαραγγελία ειναι με τον Snapdragon 600.

660€ με DHL ερχεται σπιτι.

Τι παίζει είναι αξιόπιστο ξέρει κανείς;

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγο, να καθήσει η σκόνη που λένε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς απο εδώ:

http://www.cyberport.de/?DEEP=A409-190&APID=6

 

Σκέφτομαι να το κάνω προπαραγγελία ειναι με τον Snapdragon 600.

660€ με DHL ερχεται σπιτι.

Τι παίζει είναι αξιόπιστο ξέρει κανείς;

 

Όχι μην το παραγγείλεις τώρα.

Ακόμα δεν ξέρουμε ποιο θα έλθει στην Ελλάδα.

Αν δεν έλθει το Snapdragon δεν θα έχεις εγγυηση εδω.

Περίμενε να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σωστός θα περιμένω λίγο ακομα να ξεκαθαρίσουν τα πράματα για την αγορά μας ποιο θα έρθει.

 

Κατα τα αλλα το κατάστημα απο οτί ειδα εχει πολυ θετικο feedback.:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...