Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πτωση στα 679 απο ενα μεγαλυτερο ηλεκτρονικο καταστημα.

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E2A37B1330A5ADF1AE001CC1DEEF978D&pa=0FBAD488A9724D4DAAA64C81457F1A26

 

Και το expansys τοσο το εχει εδω και μερες τωρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο επικοινωνια που ειχα με το amazon.de μου ειπαν οτι το Galaxy S4 θα ειναι διαθεσιμο μεσα Μαιου περιπου.Αλλα και στο Βρετανικο amazon βλεπω οτι το εχουν βγαλει απο τη λιστα τους οποτε παμε για μια μικρη καθυστερηση στη κυκλοφορια του τουλαχιστον μεσα απο αυτα τα δυο site.(?)
Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε ολα οσα λετε για την κατασκευη του S4 και τα υλικα Iphone να προσθεσω οτι στα iphone 3G το πισω καπακι κατω χαμηλα εκανε ραγισμα-σπασιμο απο την θερμοκρασια στην φορτιση. τουλαχιστον στο δικο μου και σε γνωστων μου ειχε γινει και απο οτι εχω ακουσει ηταν συνηθες φαινομενο αυτο...

 

+1 και εγω το ειχα το θεμα αυτο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και πτωση στα 679 απο ενα μεγαλυτερο ηλεκτρονικο καταστημα.

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E2A37B1330A5ADF1AE001CC1DEEF978D&pa=0FBAD488A9724D4DAAA64C81457F1A26

 

Μου αρέσει πού γραφούν παράδοση 4-7 μέρες...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μας διαβάζουν απο τη σαμμυ;

Θελω 2καρτο σ4!!

Το χρειαζόμαστε οι περισσότεροι επαγγελματίες

Link to comment
Share on other sites

Και πτωση στα 679 απο ενα μεγαλυτερο ηλεκτρονικο καταστημα.

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E2A37B1330A5ADF1AE001CC1DEEF978D&pa=0FBAD488A9724D4DAAA64C81457F1A26

 

Που το γραφει το 679 παιδια ? εγω βλεπω 739

Link to comment
Share on other sites

Που το γραφει το 679 παιδια ? εγω βλεπω 739

 

Αχαχαχαχχα το αλλαξανε. Πριν τις 3 που ειχα κοιταξει ελεγε 679... Προφανως θα τους παιρνανε τηλ και το αλλαξανε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια που ειχα με το amazon.de μου ειπαν οτι το Galaxy S4 θα ειναι διαθεσιμο μεσα Μαιου περιπου.Αλλα και στο Βρετανικο amazon βλεπω οτι το εχουν βγαλει απο τη λιστα τους οποτε παμε για μια μικρη καθυστερηση στη κυκλοφορια του τουλαχιστον μεσα απο αυτα τα δυο site.(?)

 

Απο amazon uk μου εστειλαν mail σημερα

Dispatched - Friday 26 April

Link to comment
Share on other sites

 

Σε μαύρο όμως,θέλω λευκό:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατά φτάσαμε στο χώρο του event...

Εδώ κυκλοφορούν καμιά 10αριά κομμάτια σε χέρια άσχετα με την Sammy...

Σε ιδιώτες εννοώ...

Σε λίγο αναχωρώ μπορέσω θα δω ένα άσπρο κόντρα στον ήλιο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με χίλια ζόρια έβαλα τα μεγάλα μέσα μπόρεσα και ξεμοναχιασα έναν τύπο και έβγαλα 2 φωτογραφίες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ελα Νικολαρα μου !! Λεγε τι βλεπεις και πως το νιωθουν τα εμπειρα δαχτυλα και ματια σου ! Καλα μας τα λενε στα test της χαλιμας ? Θα τα σπασει τα ρεκορ ? :lol: Ζουλατο,πατατο, δωσε του 2-3 σοβαρες γκαζιες,να μας πεις τι κανει ! Οθονη ξεσκιζει ?

 

Πες σε αυτον το τυπο,δωσε μου λιγο το παιχνιδακι που κρατας στα χερια σου αγαπουλα μου ! Να το πιασει κανας σοβαρος ανθρωπος,να το νιωσει να το αισθανθει... Μη,μη,μη φοβασαι καρδουλα μου (ετσι να του πεις),σε 20 λεπτακια θα σε αφησω να πας μεσα να παιξεις με τις κοπελιτσες :) και ερχομαι και εγω !

 

Για δωσε μια πρωτη εικονα,μολις αισθανθεις κατι !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Ελα Νικολαρα μου !! Λεγε τι βλεπεις και πως το νιωθουν τα εμπειρα δαχτυλα και ματια σου ! Καλα μας τα λενε στα test της χαλιμας ? Θα τα σπασει τα ρεκορ ? :lol: Ζουλατο,πατατο, δωσε του 2-3 σοβαρες γκαζιες,να μας πεις τι κανει ! Οθονη ξεσκιζει ?

 

Το έπαιξα κανα 10 λεπτό και θα πω ότι είναι X 2 σε όλα σε σχέση με το S3...

Γρήγορο σμουθ (όχι ότι περίμενα κάτι άλλο) μαζεμένο σε διαστάσεις έχουν κάνει εκπληκτική δουλειά που μπόρεσαν και έβαλαν την πενταρα οθόνη σε τόσο μαζεμένο πλαίσιο...

Εκεί που θα απογοητεύσω αρκετό κόσμο είναι η αίσθηση κάτω από τον ήλιο...

Στα επίπεδα του s3 το βλέπω έτσι πρόχειρα παιδιά στην φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο...

Με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν ήμουν και στο κατάλληλο σημείο για τεσταρισμα μιας και ο φίλος που μου το έδωσε σχεδόν με κρατούσε από το χέρι (ίσως φοβόταν μην το πάρω και φύγω, χαχαχα λ)

Η οθόνη βέβαια σε σκιά είναι όλα τα λεφτά...

Κατά πολύ καλύτερη και από του νοτε 2.

Τα υπόλοιπα μετά το event...

Σε λίγο αρχίζει και μπαίνω μέσα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω την εξοδο σου,γιατι βαρεθηκα να διαβαζω και να βλεπω test,utube, και χαζομαρες ! Απο εσενα θα ξερω,οτι το βλεπει σοβαρος User και με εμπειρια σε SAMSUNG και οτι υπαρχει..

 

Παιξε μπαλα και με τον τυπο και με (...) και περιμενω με την ησυχια σου τις εντυπωσεις σου !

Μην μας ξεχασεις !

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναδει σε αλλο screenshot βεβαια αλλα τωρα μου ξαναηρθε. Τελικα 2gb εχει η 1.8κατι? Αυτο δεν το εχω καταλαβει... Η ειναι η μετατροπη των kbyte σε mbyte κτλ που ειναι η διαφορα? Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά έτσι πρέπει να είναι ένα κινητό .Είναι εργαλείο, ένα τεχνολογικό επίτευγμα που μας διευκολύνει στην καθημερινότητα μας και μας ψυχαγωγεί κιόλας .

 

Αν είναι δυνατόν αν κάποιοι πιστεύουν ότι με ένα κομμάτι γυαλί η αλουμίνιο σε μια συσκευή σαν το κινητό τους κάνει να φαίνονται πιο "premium" άνθρωποι .......

 

Άστο μην το ψάχνεις....Ζητανε "premium" και μετα μου το βάζουν μέσα σε θήκες για να μην γίνει σαν τις μαϊμούς τον ...το αλουμίνιο .Μακρια από έμενα τέτοιες "premium" κατασκευές,και ειδικά όταν είναι unibody,που μένουν μόνιμα τα παράσημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναδει σε αλλο screenshot βεβαια αλλα τωρα μου ξαναηρθε. Τελικα 2gb εχει η 1.8κατι? Αυτο δεν το εχω καταλαβει... Η ειναι η μετατροπη των kbyte σε mbyte κτλ που ειναι η διαφορα?

 

Το δευτερο που ειπες... και στο s3 στην ουσια 833 mb ram εχεις

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναδει σε αλλο screenshot βεβαια αλλα τωρα μου ξαναηρθε. Τελικα 2gb εχει η 1.8κατι? Αυτο δεν το εχω καταλαβει... Η ειναι η μετατροπη των kbyte σε mbyte κτλ που ειναι η διαφορα?

 

Σκεψου οτι και στα λαπτοπ λεει π.χ. 1GB ram αλλα κραταει και καποια Onboard... Το θεμα ειναι οτι ειναι φανερα απο οτι λενε οι πιο πολυ ειναι πιο γρηγορο απο το S3 .. εμενα με προβληματιζει το γεγονος οτι στα 16GB σου αφηνουν τα 8 free :(

 

@stefano

Εγω μετα απο root εχω 855 και τωρα εχει λιγες μερες που λεει 856..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μίλησα με τον Νικόλα μου είπε ότι είναι αρκετά καλό σε όλα του το S4. Στο χέρια η αίσθηση είναι πολύ ανώτερη αυτών που βλεπουμε σε φωτογραφίες, το bezel περιμετρικά δείχνει ωραίο και ειδικά στο μαύρο ακόμα καλύτερο, σφαίρα φυσικά, μπαταρία άψογη (σε Full φωτεινότητα έχασε 25% με 1,5 ώρες οθονη), πολύ ελαφρύ και η οθόνη όνειρο από άποψη ρύθμισης χρωμάτων. Το μόνο κακό είναι η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο που είναι ίσως και χειρότερη του note2.. Αυτο παιδιά θα το δούμε από κοντά όταν το πάρετε οι πρώτοι στα χέρια σας. Επίσης δεν ζεσταίνεται, που είναι η όλη θετικό. Κάμερα καλή, μια βραδινή που εβγαλε ο Νικόλας μας ήταν στα επίπεδα του note2, όλα αυτόματα σε ρυθμίσεις.. Νικόλα μου όπως μου τα είπες τα έγραψα γιατί ξέρω ότι οδηγείς τώρα, καλή επιστροφή κι ευχαριστούμε :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ μόλις έφυγα παιδιά...

Συνοπτικά ότι πιο ελαφρύ έχουν πιάσει τα χέρια μου και παράλληλα τόσο premium και στο κράτημα αλλά και στην εμφάνιση...

Το νικελο σε συνδυασμό με το μαύρο χρώμα του δίνει αυτή την premium εμφάνιση...

Οθόνη πραγματικά όλα τα λεφτά σε χρώματα και ανάλυση...

Τα βλέπεις όλα μπροστά σου και νομίζεις ότι τα πιάνεις...

Όλα αυτά που σας λέω τα είδα μέσα στην αίθουσα υπό το φως των προβολέων...

Όμορφα όλα τακτοποιημενα όσον αφορά το tw αλλά και την notification...

Το πόσο γρήγορο είναι φαίνεται και σε πολλά βίντεο στο YouTube οπότε τα έχετε δει...

Η μπαταρία του φαίνεται πάρα πολύ καλή...

Αυτό που δούλευα στην αίθουσα ήταν σε λειτουργία 2:30 ώρες εκ των οποίων μέχρι εκείνη την στιγμή είχε 1:30 ανοικτή οθόνη και η μπαταρία στο 77 % οπότε καταλαβαινετε ότι έχει για πλάκα όπως είναι τώρα 5:30 + ώρες για πλάκα.

Μόλις βγει και το καινούριο - τελικό firmware θα έχει την καλύτερη αυτονομία στην κατηγορία του...

Εκεί που πιστεύω ότι θα έχει θέμα σε πολλούς είναι κάτω από τον ήλιο...

Λίγο καλύτερο από s3 στα ίδια επίπεδα με νοτελι...

Ότι σας λέω με φουλ φωτεινότητα και σύγκριση με το νοτελι μου δίπλα δίπλα.

Αυτά κρατάω και κλείνοντας μπορώ να πω με πάσα αλήθεια ότι είναι πολύ μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με το S3, πραγματικά άλλο τηλέφωνο παιδιά...

Τώρα σε όσους έχουν το νοτελι και κάνουν την μετάβαση ίσως το μετά νιώσουν...

Αυτά από εμένα, ότι θέλετε ρωτάτε

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ μόλις έφυγα παιδιά...

Συνοπτικά ότι πιο ελαφρύ έχουν πιάσει τα χέρια μου και παράλληλα τόσο premium και στο κράτημα αλλά και στην εμφάνιση...

Το νικελο σε συνδυασμό με το μαύρο χρώμα του δίνει αυτή την premium εμφάνιση...

Οθόνη πραγματικά όλα τα λεφτά σε χρώματα και ανάλυση...

Τα βλέπεις όλα μπροστά σου και νομίζεις ότι τα πιάνεις...

Όλα αυτά που σας λέω τα είδα μέσα στην αίθουσα υπό το φως των προβολέων...

Όμορφα όλα τακτοποιημενα όσον αφορά το tw αλλά και την notification...

Το πόσο γρήγορο είναι φαίνεται και σε πολλά βίντεο στο YouTube οπότε τα έχετε δει...

Η μπαταρία του φαίνεται πάρα πολύ καλή...

Αυτό που δούλευα στην αίθουσα ήταν σε λειτουργία 2:30 ώρες εκ των οποίων μέχρι εκείνη την στιγμή είχε 1:30 ανοικτή οθόνη και η μπαταρία στο 77 % οπότε καταλαβαινετε ότι έχει για πλάκα όπως είναι τώρα 5:30 + ώρες για πλάκα.

Μόλις βγει και το καινούριο - τελικό firmware θα έχει την καλύτερη αυτονομία στην κατηγορία του...

Εκεί που πιστεύω ότι θα έχει θέμα σε πολλούς είναι κάτω από τον ήλιο...

Λίγο καλύτερο από s3 στα ίδια επίπεδα με νοτελι...

Ότι σας λέω με φουλ φωτεινότητα και σύγκριση με το νοτελι μου δίπλα δίπλα.

Αυτά κρατάω και κλείνοντας μπορώ να πω με πάσα αλήθεια ότι είναι πολύ μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με το S3, πραγματικά άλλο τηλέφωνο παιδιά...

Τώρα σε όσους έχουν το νοτελι και κάνουν την μετάβαση ίσως το μετά νιώσουν...

Αυτά από εμένα, ότι θέλετε ρωτάτε

 

Νικολα, ολα καλα, αλλα ρε φιλε... premium? Το S4?

Συνεχιζει την παραδοση των σκουπιδιων των τελευταιων ετων σε υλικα, τιποτα περισσοτερο απο αυτο...

Πληρεστατο φυσικα και οπως ειπαμε πολλες φορες θα πουλησει -και παλι- πολυ. Για την ακριβεια πανω απο 30% απο τον προκατοχο του.

Προσωπικα επειδη επαιξα πολυ τις τελευταιες ημερες και με τους 2 βασικους ανταγωνιστες (one, s4) αποφασισα να κρατησω για λιγο το one που θα παραλαβω συντομα και μετα note 2 και μονο μεχρι την ελευση του διαδοχου...

 

ΥΓ Αυτη η θηκη

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S4-i9500-i9505-THiki-S-View-Cover-EF-CI950BBEG-black.811833.html

ο,τι καλυτερο εχω δει σε αξεσουαρ κινητου τα τελευταια χρονια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα σε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες,μερικές ερωτήσεις :

 

1) Δοκιμασες τον browser πως τα παει απο ταχυτητα σε σχεση με S III και note ειδικα σε σελιδες με flash ?

2) Πως το ειδες απο θεμα φωτογραφιας και video ?

3) To touch ειναι εφάμιλο με SIII και note ?

4) Παρατηρησες καποιο lag οσο το δουλεψες ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ρωτήσω ένα...

Αυτό το νίκελ είναι πλαστικό η αλουμίνιο???

Προσοχή εννοώ καθαρό αλουμίνιο κι όχι fake

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ρωτήσω ένα...

Αυτό το νίκελ είναι πλαστικό η αλουμίνιο???

Προσοχή εννοώ καθαρό αλουμίνιο κι όχι fake

 

Δεν ειναι αλουμινιο. Ουτε κανονικο, ουτε fake, δυστυχως.

Επειδη εισαι απο τους λιγους εμπειρους που εχουν απομεινει στο φορουμ, κρατα και τα 2 (one, s4) στα χερια σου και επιλεξε σε ποιο θα εσκαγες 700 σημερα.

Χμμμ, σαν να ξερω την απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...