Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι σε μενα λεει οχι..:)

Τώρα το δέχτηκε αλλά από 3-5 λέει

 

Για του λογου το αληθές

http://db.tt/45ClRYiq

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής έχει να κάνει με αυτό που ακριβώς προσδιορίζει η ίδια η λέξη.

Ειμαι production manager και γνωρίζω τον όρο πολυ καλά.

 

Αυτό σημαίνει ότι μπορεί κάποιος για παράδειγμα να παράγει μια δερμάτινη θήκη απο το ακριβότερο γνήσιο δέρμα και να τα κάνει μαντάρα στην κατασκευή.

Να ξηλωνεται να μην εφαρμόζει σωστά στο τηλεφωνο κλπ. Άρα έχουμε κακή ποιότητα κατασκευής.

 

Κάποιος άλλος χρησιμοποιεί δερματίνη αλλά η δουλειά του είναι τέλεια. Εδώ αντιθέτως δεν μπορούμε να πούμε οτι πάσχει απο ποιότητα κατασκευής οταν το προϊόν κατσκευαστικά ειναι τέλειο. Απλά χρησιμοποιεί φθηνότερα υλικά

 

Το οτι ειναι απο πλαστικό δεν σημαίνει οτι οι κάτοχοι του αδιαφορούν για την συναρμολογιση η για τυχόν ξεφλουδισματα της βαφής.

 

Έχουν περάσει απο τα χέρια μου όλα τα iphone εκτός του 5.

Τα Galaxy έχουν πολύ ανώτερη ποιότητα κατασκευής απο τα 3g -3gs που ήταν κι αυτά πλαστικά.

 

Η φραση "ποιοτητα κατασκευης" αποτελειται απο 2 λεξεις και εξαρταται οπως εγραψα και στο προηγουμενο μηνυμα μου και απο την ποιοτητα των υλικων και απο τη συναρμογη τους.

 

πχ Εχουμε 2 αψογα κατασκευασμενες συσκευες, η μια απο αλουμινιο και η αλλη απο πλαστικο.

Παρολο που η συναρμογη και των 2 συσκευων ειναι τελεια αυτη με την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης ειναι η αλουμινένια λογω της καλυτερης ποιοτητας του υλικου που χρησιμοποιηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για του λογου το αληθές

http://db.tt/45ClRYiq

 

Ναι Αργύρη και σε μένα αυτό ήρθε, ίσως την πρώτη προσπάθεια δεν την δέχτηκε τώρα όλα οκ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αργύρη και σε μένα αυτό ήρθε, ίσως την πρώτη προσπάθεια δεν την δέχτηκε τώρα όλα οκ:lol:

 

Άντε καλορίζικη :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

και στην extreme-mobile που πηρα να δω ποτε θα εχει το τηλεφωνο γιατι απο εκει το εχω προπαραγγειλει μου πε οτι απο αυριο θα εχει πολλα πραγματα στο μαγαζι τα οποια τα ανεβασε και στο site

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=GALAXY+S4

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Η φραση "ποιοτητα κατασκευης" αποτελειται απο 2 λεξεις και εξαρταται οπως εγραψα και στο προηγουμενο μηνυμα μου και απο την ποιοτητα των υλικων και απο τη συναρμογη τους.

 

πχ Εχουμε 2 αψογα κατασκευασμενες συσκευες, η μια απο αλουμινιο και η αλλη απο πλαστικο.

Παρολο που η συναρμογη και των 2 συσκευων ειναι τελεια αυτη με την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης ειναι η αλουμινένια λογω της καλυτερης ποιοτητας του υλικου που χρησιμοποιηθηκε.

 

Θα με τρελάνεις μου φαίνεται. Εσύ το κάνεις αν αυτούς που μπερδεύουν την αντοχή υλικών και θεωρούν το πλαστικό καλύτερο από το μέταλλο επειδή αντέχει περισσότερο.

 

Να το αναλύσουμε και συντακτικώς αν θες.

Ο όρος είναι ποιότητα κατασκευής που σημαίνει ποιότητα της κατασκευής δηλαδή της εργασίας που γίνεται για για να κατασκευαστεί οτιδήποτε και αν είναι αυτό.

Τα υλικά υπάγονται σε άλλη παράμετρο και εχουν να κάνουν με το πόσο premium γίνεται το προϊόν απο την χρήση τους. Δηλαδή την γενική ποιότητα συσκευής.

Αν ηταν όπως το λες θα λεγονταν ποιότητα και κατασκευή.

 

Τέλος πάντων στην προκειμένη περίπτωση έχουμε υστέρηση σε premium υλικά στο κέλυφος και όχι γενικά στο hardware που είναι καταπληκτικό και πανάκριβο. Παίζει να έχει την πιο ακριβή σε κόστος οθόνη αυτή την στιγμή άσχετα αν σε απόλυτες τιμές ειναι καλύτερη αυτή του HTC.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και στην extreme-mobile που πηρα να δω ποτε θα εχει το τηλεφωνο γιατι απο εκει το εχω προπαραγγειλει μου πε οτι απο αυριο θα εχει πολλα πραγματα στο μαγαζι τα οποια τα ανεβασε και στο site

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=GALAXY+S4

 

Χρήστο πόσο το έχει το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ή αυριο μου πε θα εχει τιμουλα. Και παρασκευη ή το αργοτερο δευτερα τα τηλεφωνα

Ευχαριστώ..Λογικά θα την αναρτήσει και στο site οπότε περιμένουμε...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μόλις κυκλοφορήσει θα έχει σίγουρα στα σκρουτζομαγαζα 650-660 ευρώ και άσε το πλαίσιο να πουλάει το galaxy s3 lte 730.... ε ρε κλείσιμο που θέλουν αυτά τα κλεφτομάγαζα μόνο τους υπαλλήλους σκέφτομαι. Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Νέα πτώση τιμής στα 675 πριν καν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα.

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220004437

Με πρόλαβες.

Το κινητό είναι πολύ υπερτιμημένο και η πτώση της τιμής του θα είναι ραγδαία.

Προς το τέλος του καλοκαιριού θα χει κανα 500ρικό.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

S View cover Unboxing

 

 

 

 

Κάποιοι κοκορεύονται για το one και θάβουν το S4.

 

Κανένας δεν ειναι τέλειος:

Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ή αυριο μου πε θα εχει τιμουλα. Και παρασκευη ή το αργοτερο δευτερα τα τηλεφωνα

 

Ειχαμε κανα νεο για την τιμουλα ?

 

@όλους

Η δουλειά μου μέχρι τώρα για το S4

Omega v1.0 - η πρώτη (ελπίζω) working rom, βασισμένη στο XXUAMDA firmware για το I9500, το πρώτο ολοκληρωμένο final firmware που έχει διαρρεύσει σε αποκλειστικότητα.

Omega Files με υποστήριξή και για το S4

Omega Files PRO με υποστήριξη και για το S4 - σύντομα θα είναι διαθέσιμο στο Play Store.

 

Καλη επιτυχια και στην νεα σας αυτην προσπαθεια ! Σας ευχαριστουμε για το sharing !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

παντως οπως ειπε και καποιος αλλος πιο πανω ειναι σημαντικο να εχουν φτιαξει λιγο τη φωτηεινοτητα γτ κατω απο τον ηλιο στο s3 ηταν κλαφτα....
Link to comment
Share on other sites

 

Αν τα φέρουν αυτά τα κόλπα και σε note 2 θα είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος, ελπίζουμε...:) και περιμένουμε αναβάθμιση

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη, μιας και αυτή η (χαλια) απεικόνιση της οθόνης κάτω από τον ήλιο είναι ιδίωμα της amoled, δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Εκτός αν είναι περισσότερο φωτεινή η οθόνη από τις άλλες συσκευές και στο 100% δείχνει λίγο καλύτερα.

 

Ηλία δεν είναι όλων των amoled πίστεψε με :)

Ας ελπίσουμε η Samsung όπως έχω ξαναγράψει να έχει βάλει κανα φιλτράκι όπως το cdb της Nokia μπας και βλέπουμε και τίποτα έξω :)

Ενημερωτικά πάντως το 808 με amoled( αλλά και το 820 σε μικρότερο βαθμό) κάτω απ το ντάλα ήλιο πετάει!

Ειδικά αν του έχεις βάλει και το brightness control πάει στα ίσια όλα τα ips, lcd και σια.

Συγκριτικά δίπλα δίπλα με τα 920,nexus4, xperia Z k T δεν έχει να ζηλέψει τίποτα έξω μη σου πω είναι και καλύτερο!

Και οι οθόνες είναι τις Samsung μόνο τα φίλτρα (τα μαγικά) βάζει η Nokia.

Οπότε δε φταίνε οι amoled για όλα.

 

@Ευθυμη

Σήμερα μπορεί να μην έχει τόσο ήλιο αλλά πίστεψε με ότι αυτή η συννεφιά είναι πιο περίεργη και χειρότερη και απ τον ηλιο σε θέματα αναγνωσιμότητας οθόνης.

Και κάτι λίγο off, εκεί ακριβώς είναι που διαπρέπει το Nokia 6710 navigator με την αρχαία οθόνη,δωστου ήλιο και όσο πιο δυνατός είναι τόσο το καλύτερο!

Απίστευτο γιαυτό το κρατάω(και όχι μόνο) τόσο χρόνια

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα mail απο amazon uk ¨

Εχουμε μια μερα καθυστερηση

 

Dispatched day - Friday 26 April

Official release date from Samsung worldwide - Saturday 27 April

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Έχουμε κάποια επίσημη αναφορά σε θέμα αυτονομίας μεταξύ 9500 και 9505? Ποιο από τα δυο κρατάει περισσότερο;

 

 

1k$ ο octa? :S

 

http://www.amazon.com/Pre-order-Samsung-Galaxy-I9500-Exynos/dp/B00BYHTPH2

 

 

775$

http://www.expansys-usa.com/samsung-galaxy-s-4-smartphone-black-mist-16gb-unlocked-247538/

Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν κυκλοφόρησαν που να ξέρουμε ποιο κρατάει περισσότερο.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα mail απο amazon uk ¨

Εχουμε μια μερα καθυστερηση

 

Dispatched day - Friday 26 April

Official release date from Samsung worldwide - Saturday 27 April

 

Καλά ρε παιδιά αν το πάρουμε και την πρώτη με δεύτερη βδομάδα του Μαΐου δεν χάθηκε και ο κόσμος μην κάνετε έτσι όλοι το γουστάρουμε δεν πρέπει σωνει και καλα να το πάρουμε απτην πρώτη μέρα κυκλοφορίας δεν χάθηκε και ο κόσμος να περιμένουμε λίγο ακόμα. Εγώ προσωπικά το παράγγειλα 23/03/13 :lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/iEZ7mGYWZmk

Εδώ φαίνεται καθαρά η φωτεινότητα, ίδιο s3 είναι ούτε καν το νότε 2 δεν πιάνει. Μου αρέσει το s cover που είναι σαν του ipad..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...