Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Τι λέτε για το zenui: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.launcher

 

Βλέπω ότι είναι asus launcher και έχει αξιολόγηση 4.8!!!

 

Προώθηση γίνεται όπως γίνεται με τον Hola και όπως έγινε κάποτε με τον Zero και τον Apus. Θα πέσει σταδιακά η βαθμολογία του και πολλοί που τον έβαλαν θα τον παρατήσουν. Την έχουμε μάθει την ιστορία. Μέτριο scrolling , λιγότερες επιλογές παραμετροποίησης. Έχεις 3 αρχικές οθόνες αν θυμάμαι καλά, στις οποίες ο developer έχει βάλει τίτλο κατηγορίας ( apps, widgets, contacts). Στα apps σου βάζει αυτόματα τις πιο συχνές . Στις επαφές σου δείχνει τις επαφές με τις οποίες είχες πρόσφατα επικοινωνία ( δείχνει και το περιεχόμενο των sms φάτσα κάρτα). Στα widgets, τα widgets. Mπορείς όποια κατηγορία θες να την αφαιρέσεις αλλά τότε ποιος ο λόγος εξαρχής να βάλεις αυτόν τον launcher. Αν είσαι υπέρ του γεμίσματος των αρχικών οθονών, της αυτόματης οργάνωσης και της εμφάνισης της επικοινωνίας σου στην αρχική οθόνη , δοκίμασέ τον. Προσωπικά, με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο ταμπλετ τον NOVA και τον APUS.

Ο Apus έχει κολλήσει και δεν κάνει rotate.

O NOVA κάνει κανονικά.

 

Καμία ιδέα; Δεν βρήκα κάτι Στις ρυθμίσεις.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο ταμπλετ τον NOVA και τον APUS.

Ο Apus έχει κολλήσει και δεν κάνει rotate.

O NOVA κάνει κανονικά.

 

Καμία ιδέα; Δεν βρήκα κάτι Στις ρυθμίσεις.

Εάν δεν έχει αλλάξει και στις ρυθμίσεις τότε κάνε του μια εκκαθάριση δεδομένων. Ή μια επανεγκατάσταση. Λογικά έτσι θα στρώσει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο ταμπλετ τον NOVA και τον APUS.

Ο Apus έχει κολλήσει και δεν κάνει rotate.

O NOVA κάνει κανονικά.

 

Καμία ιδέα; Δεν βρήκα κάτι Στις ρυθμίσεις.

Νομίζω πως ο Apus δεν κάνει rotate. Πολλοί launchers έχουν αυτό το θέμα. Είναι μόνο για κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει τον tsf και τον έχω δουλέψει λίγο. Υπάρχει καμία έκδοση του επι πληρωμή;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο Apus δεν κάνει rotate. Πολλοί launchers έχουν αυτό το θέμα. Είναι μόνο για κινητό.

Στην αρχή μια χαρά έκανε, άρα δεν είναι αυτό που λες.

 

Τελικά αφού ούτε με clear data δεν δούλεψε, έφαγε σουτ ο APUS και έβαλα για δοκιμή τον HOLA.

Μια χαρά τρέχει μέχρι στιγμής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει τον tsf και τον έχω δουλέψει λίγο. Υπάρχει καμία έκδοση του επι πληρωμή;

Φίλε μου ήταν επί πληρωμή στα 13€ αλλά τον έκαναν δωρεάν πριν από λίγους μήνες. Δυστυχώς χάλασε αρκετά. Εκτός από κολλήματα έχουν καταστρέψει την ταξινόμηση. Δηλαδή αντί για Α Β Γ Δ μπορεί να πετύχεις Α Δ Ε Β Ζ Γ κτλ. Τον είχα δει σε βίντεο πριν καν κυκλοφορήσει και τον ερωτευτικα. Όταν κυκλοφόρησε τον αγόρασα κατευθείαν. Και τον δούλευα σε διάφορα τηλέφωνα χωρίς πρόβλημα. Ο nova που τον έχουν θεοποιήσει ήταν τότε ένας launcher της σειράς μπροστά του. Αλλά δεν ξέρω τι έγινε και τον χάλασαν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως μπορούμε να διορθώσουμε τις ειδοποιήσεις στον Nova Prime; με βγάζει συνέχεια στο Facebook και στο messenger ότι έχω μια ειδοποίηση αλλά δεν έχω.......
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως μπορούμε να διορθώσουμε τις ειδοποιήσεις στον Nova Prime; με βγάζει συνέχεια στο Facebook και στο messenger ότι έχω μια ειδοποίηση αλλά δεν έχω.......

Μπες μέσα στις αντίστοιχες εφαρμογές και κατά σε όλα mark as read μήπως έχει κολλήσει καμια

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και δεν το βρισκω ρε παιδια.

Για go launcher.

Το κλειδωμα της οθονης, οταν ειναι σβηστη και την ανοιγω,

απο που το ρυθμιζω να ειναι απο αριστερα προς τα δεξια(το κλασικο δηλαδη), οταν η συσκευη ειναι καθετα?

Σε ενα tablet που εχω, πρεπει να σκρολαρεις απο κατω προς τα πανω, κατα μηκος του tablet, πολυ σπαστικο!

Ενω σε κινητο, κανονικα το ξανω κατα πλατος, απο αριστερα προς τα δεξια.

Απο που γινεται αυτη η ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού κοίταξες?

Ρυθμισεις-οθονη-κλειδωμα οθονης-κυλιση

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού κοίταξες?

Ρυθμισεις-οθονη-κλειδωμα οθονης-κυλιση

 

Που ειναι αυτο; Στα αγγλικα το εχω, στα settings/display δεν βλεπω καποια επιλογη για lock screen.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πηγαινε settings - security. Εκει ίσως βρεις το κλειδωμα-ξεκλειδωμα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας ψόφησε ο tsf launcher. Είδα ένα post στο Facebook για μία πρόσκληση στο παρακάτω site.

 

http://www.cmcm.com/en-us/cm-launcher3d/

 

Είδα το video από το κινητό και είδα τα widgets που ήταν αυτά του tsf. Όταν έψαξα λίγο περισσότερο το site είδα ότι ανήκει στην Cheetah Mobile που βγάζει τα γνωστά προγράμματα CM utilities. Και εκεί κάτι έσπασε μέσα μου. Ίσως ο καλύτερος launcher της αγοράς μας τελείωσε. Καλός ο Nova και ο Apex αλλά τα εφέ και οι ευκολίες που είχε ο tsf δεν υπήρχαν πουθενά.

 

 

Ήρθε, μπήκε και απήλθε. Μόλις τον έβαλα και πρώτη μούρη το optimize. Ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω. Ξέρω εγώ πολύ καλύτερα τι θα κάνω με τις συσκευές μου και πως θα τις διαχειριστώ. Αυτά.

 

Πλέον ψάχνουμε για τον αντικαταστάτη.

Edited by tiffany
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας ψόφησε ο tsf launcher. Είδα ένα post στο Facebook για μία πρόσκληση στο παρακάτω site.

 

http://www.cmcm.com/en-us/cm-launcher3d/

 

Είδα το video από το κινητό και είδα τα widgets που ήταν αυτά του tsf. Όταν έψαξα λίγο περισσότερο το site είδα ότι ανήκει στην Cheetah Mobile που βγάζει τα γνωστά προγράμματα CM utilities. Και εκεί κάτι έσπασε μέσα μου. Ίσως ο καλύτερος launcher της αγοράς μας τελείωσε. Καλός ο Nova και ο Apex αλλά τα εφέ και οι ευκολίες που είχε ο tsf δεν υπήρχαν πουθενά.

 

Ήρθε, μπήκε και απήλθε. Μόλις τον έβαλα και πρώτη μούρη το optimize. Ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω. Ξέρω εγώ πολύ καλύτερα τι θα κάνω με τις συσκευές μου και πως θα τις διαχειριστώ. Αυτά.

 

Πλέον ψάχνουμε για τον αντικαταστάτη.

. Αυτη η παλιοετερεια γοραζει ολες τις τοπ εφαρμογες και τις καταστρεφει κυριολεκτικα... Οτι γραφει το ονομα τους νε απωθει λογο spyware κτλ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

. Αυτη η παλιοετερεια γοραζει ολες τις τοπ εφαρμογες και τις καταστρεφει κυριολεκτικα... Οτι γραφει το ονομα τους νε απωθει λογο spyware κτλ

Γιατι στο Quickpic Πού είναι το spyware?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο Quickpic Πού είναι το spyware?

Το λένε σε διάφορες σελίδες επειδή η εταιρία άλλαξε τα permissions της εφαρμογής. Απλή φήμη, τίποτα επίσημο μέχρι τώρα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα ρε παιδιά......

στον nova prime (αγορασμένο) μέσα στο συρτάρι εφαρμογών έχω φτιάξει "καρτέλες" του τύπου Google, Ρυθμίσεις, Business κλπ.

Έχω αρχειοθετήσει όπως θέλω ανά καρτέλα τις εφαρμογές μου. Το μόνο που δεν έχω βρει, είναι το πως θα αλλάξω την αρχειοθέτηση των εφαρμογών μέσα σε κάθε καρτέλα ξεχωριστά.

Για παράδειγμα, μου έχει ως τρίτη εφαρμογή τις "ρυθμίσεις" και πρώτη το store, και εγώ θέλω να βάλω πρώτη τις ρυθμίσεις και δεύτερη το store κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά από κάθε καρτέλα έχει δύο γραμμές. Πατάς επάνω παρατεταμένα και μετακινείς.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στον apex έχω πρόβλημα με τους φακέλους εδώ και αρκετούς μήνες. Πατάω πάνω τους και δε μου εμφανίζει τα εικονίδια. Αλλά βγάζει το φόντο του φακέλου και την ανάλογη διαφάνεια. Βέβαια τα εικονίδια υπάρχουν κανονικά. Αν πατήσω στο σημείο θα ανοίξει η αντίστοιχη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Στον apex έχω πρόβλημα με τους φακέλους εδώ και αρκετούς μήνες. Πατάω πάνω τους και δε μου εμφανίζει τα εικονίδια. Αλλά βγάζει το φόντο του φακέλου και την ανάλογη διαφάνεια. Βέβαια τα εικονίδια υπάρχουν κανονικά. Αν πατήσω στο σημείο θα ανοίξει η αντίστοιχη εφαρμογή.

Κάνε backup και δοκίμασε να τον ξαναπεράσεις ή εκκαθάριση δεδομένων. Δες εάν δουλεύει καθαρός και μετά δοκίμασε να ξαναπεράσεις το backup.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup και δοκίμασε να τον ξαναπεράσεις ή εκκαθάριση δεδομένων. Δες εάν δουλεύει καθαρός και μετά δοκίμασε να ξαναπεράσεις το backup.

Φίλε μου αυτό μου το κάνει σε όλες τις rom που έχω δοκιμάσει. Και σε note και σε nexus. Είτε σε official είτε σε cyanogen. Επίσης παίζω και με τα developer options αλλά τα ίδια. Έχω παίξει και με τις επιλογές των φακέλων και πάλι πρόβλημα. Δυστυχώς με βλέπω να έρχομαι και εγώ προς nova μεριά.

 

Ο tsf μας τελείωσε και ο next είναι πολύ φανταχτερος. Δεν μπορώ να βρω ένα θέμα με τα default εικονίδια. Ψάχνω αλλά δε βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον Launcher X. Μοιάζει σε πολλά σημεία με τον nova. Αλλά έχει και κάποιες διάφορες. Τον ψάχνω ακόμη για να δω αν θα τον κρατήσω. Μέχρι στιγμής φαίνεται καλός.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...