Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Μισό...για που λες? Εγώ αναφέρομαι στο nova ότι μπορείς....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τον launcher του one plus λέει. Αντίστοιχα και εγώ ήθελα να παραμείνω με του miui αλλά μόνο και μόνο που με περιόριζε στο grid παρέμεινα στο Nova.

Link to comment
Share on other sites

Για πια τεράστια εικονίδια λέτε. Λογικά θα λέτε για τον Launcher της one plus

 

968ca653a9ef5a94bda82299dc23d14b.jpg

Τι grid έχεις εδω;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση ειρωνίας, αλλά πως βγάζεις άκρη από όλο αυτό; Εμένα με ζαλίζει και αμφιβάλλω αν θα με βόλευε
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση ειρωνίας, αλλά πως βγάζεις άκρη από όλο αυτό; Εμένα με ζαλίζει και αμφιβάλλω αν θα με βόλευε

Μια 10ετια έτσι δουλεύω χωρίς θέμα. Βέβαια σπάνια μπαίνω στον drawer συνήθως ότι εφαρμογή χρειάζομαι την έχω αρχική οθόνη σε φακέλους τακτοποιημενα. Εγώ τρελαίνομαι αν δω μεγάλα εικονίδια και τεράστιο dpi. Μου κάνει κινητό 2003.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό επέστρεψα στον Lawnchair launcher V2 beta.

Λειτουργεί πολύ καλύτερα σε σχέση με το παρελθόν είναι πολύ γρήγορος και έχει λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας. Αυτή τη στιγμή η τελευταία του έκδοση είναι η alpha_808

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και το τεράστιο grid με τα ακόμα πιο τεράστια εικονίδια, λες και είσαι 60 χρονών με πρεσβυωπία στο φουλ.

 

A ναι, επειδή δεν έχουμε 15*17 grid και 483 εικονίδια στο desktop είμαστε '60 χρόνων' και 'έχουμε πρεσβυωπία'.

 

Θα χαλάσω εγώ το υπέροχο animation που 'επιστρέφει' το παράθυρο στο εικονίδιο της εφαρμογής και θα βάλω nova που είχα το 2011 και εχει ακομα τα ίδια animation και θα κάνω το desktop μου app drawer με 800 εφαρμογές πανω.

Link to comment
Share on other sites

A ναι, επειδή δεν έχουμε 15*17 grid και 483 εικονίδια στο desktop είμαστε '60 χρόνων' και 'έχουμε πρεσβυωπία'.

 

 

 

Θα χαλάσω εγώ το υπέροχο animation που 'επιστρέφει' το παράθυρο στο εικονίδιο της εφαρμογής και θα βάλω nova που είχα το 2011 και εχει ακομα τα ίδια animation και θα κάνω το desktop μου app drawer με 800 εφαρμογές πανω.

Ποιος μίλησε για τόσο μεγάλο grid;

Ποιος μίλησε για 500 εικονίδια;

Ποιος μίλησε ότι έχει animation από το 2011;

Έχεις περάσει μια βόλτα από το άλλο θέμα που ανεβάζουμε screenshots?

Και στη τελική σιγά το ντουπερ ουαου animation που έχει η OP και θα χάσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

A ναι, επειδή δεν έχουμε 15*17 grid και 483 εικονίδια στο desktop είμαστε '60 χρόνων' και 'έχουμε πρεσβυωπία'.

 

Θα χαλάσω εγώ το υπέροχο animation που 'επιστρέφει' το παράθυρο στο εικονίδιο της εφαρμογής και θα βάλω nova που είχα το 2011 και εχει ακομα τα ίδια animation και θα κάνω το desktop μου app drawer με 800 εφαρμογές πανω.

 

Nikcrish μην μπερδεύεσαι με άλλους χρήστες που έχουν κάνει την οθόνη σαν appdrawer με μεγαλύτερο grid.

 

Υπάρχουν stock launchers που δεν αφήνουν να αλλάξεις grid και σε περιορίζουν στα πχ 4. Λες και έχουμε ios. Ο καθένας τα ζυγίζει και βλέπει τα συν και πλην ανάλογα με τις ανάγκες του....

Link to comment
Share on other sites

Στον Nova όταν κρατάω παρατεταμένα μια εφαρμογή, το υπομενού είναι μαύρο. Ποια ρύθμιση είναι ρε παιδιά;

 

 

Edit: άκυρο, το βρήκα

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το dpi πως το αλλάζεις;;

9x9 είναι 100% μέγεθος εικονιδίων και 295 dpi στο σύστημα.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Το dpi πως το αλλάζεις;;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Σε Samsung γίνεται και μέσω developer options.

Στις υπόλοιπες συακευες μέσω adb.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το dpi πως το αλλάζεις;;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

 

Ενεργοποιεις το developer tools στο κινητο και κανεις on το usb debug. Επειτα περνας adb drivers στον υπολογιστη ωστε να αναγνωριζει το κινητο σε adb mode απο εδω

 

https://adb.clockworkmod.com/

 

και πας cmd και γραφεις adb devices. Μολις σου βγαλει το κινητο σου γραφεις adb shell wm density 350 οπου 350 το dpi που θελεις να εχεις στο κινητο. Το note 3 πχ εχει 480 stock dpi. Το βαζω 295 μιας και δεν παει πιο κατω και η οθονη φαινεται πολυ μεγαλυτερη μιας και χωραει πολυ μεγαλυτερη πληροφορια. Μολις πατησεις enter θα αλλαξει το dpi στο κινητο on the fly. Γραφεις και ενα adb reboot να κανει restart το κινητο το αποσυνδεεις και εισαι ετοιμη. Δεν θελει ρουτ και γινεται σε καθε κινητο. Αλλιως ολα δειχνουν χοντροκομμενα. Σε android 9 γινετε και μεσω ρυθμισεων αλλαζεις το μεγεθος στα παντα αλλα δεν πεφτει κατω απο 330.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω βάλει το evie launcher αλλά δεν βρίσκω πως να ορίσω ρητά ποια οθόνη θέλω για home screen. Ξέρει κάποιος πως γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από ένα restart δεν μου φόρτωνε κανένα widget.

Που να το πάρει και να το σηκώσει και φαινότανε πολύ καλό Launcher.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από ένα restart δεν μου φόρτωνε κανένα widget.

 

Που να το πάρει και να το σηκώσει και φαινότανε πολύ καλό Launcher.

Ο Evie δεν είναι κακός launcher, εκτός αν τα έκαναν μαντάρα στα τελευταία updates, το πρόβλημα μου με αυτόν είναι ότι ζητάει πάρα πολύ περισσότερα permissions από τους άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση ο evie να τρωει περισσοτερη μπαταρια απο τον nova; Με ενδιαφερει μονο η αυτονομια και οχι οι επιπλεον λειτουργιες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει περιπτωση ο evie να τρωει περισσοτερη μπαταρια απο τον nova; Με ενδιαφερει μονο η αυτονομια και οχι οι επιπλεον λειτουργιες.

 

Αυτό μόνο με δοκιμές θα το διαπιστώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον nova prime που βρίσκω την επιλογή που αλλάζεις χρώμα τα εικονίδια από άσπρο σε μαύρο στην επάνω μπάρα των ειδοποιησεων;;;;;;;

Κάπου είδα την ρυθμιση χθες και δεν την βρίσκω σήμερα με τίποτα.

Τα άλλαξα από άσπρο σε μαύρο και μου φριζαρει η αρχική.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον nova prime που βρίσκω την επιλογή που αλλάζεις χρώμα τα εικονίδια από άσπρο σε μαύρο στην επάνω μπάρα των ειδοποιησεων;;;;;;;

Κάπου είδα την ρυθμιση χθες και δεν την βρίσκω σήμερα με τίποτα.

Τα άλλαξα από άσπρο σε μαύρο και μου φριζαρει η αρχική.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Ρυθμίσεις nova - Εμφάνιση και αίσθηση - Σκούρα εικονίδια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση ο evie να τρωει περισσοτερη μπαταρια απο τον nova; Με ενδιαφερει μονο η αυτονομια και οχι οι επιπλεον λειτουργιες.
Εμένα σε 16 ώρες και 20 λεπτά μου έφαγε 1%

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σημαντική μετά από καιρό αναβάθμιση στον Nova, με πολλές παραμετροποιησεις και ενδιαφέροντα πράγματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί επιτέλους δεν ενσωματώνουν εκεί στον νοβα το unread count και έχουμε μια ακόμα εφαρμογή για αυτό μόνο!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί επιτέλους δεν ενσωματώνουν εκεί στον νοβα το unread count και έχουμε μια ακόμα εφαρμογή για αυτό μόνο!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Εννοείς το tesla unread ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...