Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Aio launcher.

Ό,τι πιο ιδιαίτερο έχω δει σε launcher.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τους κατεβάζουν;

 

Σταμάτησε η ανααπτηξη απο την ετερία

https://i.imgur.com/ACaGdqQ.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου, βγήκε ο Nova που είχα σαν προεπιλεγμενο και μπήκε πάλι ο launcher της honor.

 

Το θέμα είναι ότι πλέον στις ρυθμίσεις δεν βλέπω επιλογή για "πρόγραμμα εκκίνησης" όπως υπήρχε πριν αναβαθμίσω σε Android 9.

Πως τον κάνουμε προεπιλεγμενο;;

Πριν λίγα ποστς είχα κάνει ξανά αυτή την ερώτηση ΑΛΛΑ πλέον είμαι με Android 9 και δεν είναι στο ίδιο σημείο

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου, βγήκε ο Nova που είχα σαν προεπιλεγμενο και μπήκε πάλι ο launcher της honor.

 

Το θέμα είναι ότι πλέον στις ρυθμίσεις δεν βλέπω επιλογή για "πρόγραμμα εκκίνησης" όπως υπήρχε πριν αναβαθμίσω σε Android 9.

Πως τον κάνουμε προεπιλεγμενο;;

Πριν λίγα ποστς είχα κάνει ξανά αυτή την ερώτηση ΑΛΛΑ πλέον είμαι με Android 9 και δεν είναι στο ίδιο σημείο

 

 

.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μία λίγο πρόχειρη λύση, μπες στο playstore βρες την εφαρμογή του νόβα και πάτα άνοιγμα. Όταν στην ανοίξει αν πατήσεις το κεντρικό μενού θα σε ρωτήσει πο πρόγραμμα εκκίνησης θες

Link to comment
Share on other sites

Τον Νόβα μπορείς να τον τρέξεις και από το συρτάρι των εφαρμογών. Δεν χρειάζεται να μπεις στο Play.

Επίσης για να τον κάνεις προεπιλογή έχει ξεχωριστή ρύθμιση κάτω κάτω στις ρυθμίσεις του Νόβα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του nova μπορείς να το κάνεις, αν και κάπου θα υπάρχει στο μενού του κινητού το συγκεκριμένο πεδίο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται από το μενού του νοβα. Μπαίνει και ξαναβγαίνει επιτόπου. Κάπως πρέπει να το κάνω από τις ρυθμίσεις συσκευής

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία λίγο πρόχειρη λύση, μπες στο playstore βρες την εφαρμογή του νόβα και πάτα άνοιγμα. Όταν στην ανοίξει αν πατήσεις το κεντρικό μενού θα σε ρωτήσει πο πρόγραμμα εκκίνησης θες
Το έκανα αλλά δεν ρωτάει καν. Ξεκινάει ο νοβα και μετά βγαίνει

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο, οι νέες ποσοτικές κουκίδες που είναι ενσωματωμένες στον Nova Prime δε δουλεύουν σωστά, ενώ εξακολουθώ να έχω εγκατεστημένο το Tesla Unread το οποίο δουλεύει υποδειγματικά. Μάλλον έχει κάποια bugs για αρχή.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο, οι νέες ποσοτικές κουκίδες που είναι ενσωματωμένες στον Nova Prime δε δουλεύουν σωστά, ενώ εξακολουθώ να έχω εγκατεστημένο το Tesla Unread το οποίο δουλεύει υποδειγματικά. Μάλλον έχει κάποια bugs για αρχή.

 

Πρέπει να βγάλεις το Tesla Unread έχω την εντύπωση. Είναι ενσωματωμένο στην έκδοση Prime,από ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευη huawei και xiaomi με nova δοκιμασα τις ενσωματωμένες ειδοποίησεις αλλά το κακό είναι οτι αν κάνεις εκκαθάριση ειδοποιήσεων απο την μπάρα διαγράφεται και η ειδοποίηση με το νούμερο πανω στο εικονίδιο. Με teslaunread διατηρείται κανονικά η αριθμητική ειδοποίηση πάνω στο εικονίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον βολεύει καλύτερα το Tesla Unread.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πως μπαίνει ο Nova σαν προεπιλογή. Ρυθμίσεις, εφαρμογές, προεπιλεγμενες εφαρμογές, πρόγραμμα εκκίνησης, επιλογή Nova launcher.

 

 

------Honor 8x

Android 9-------

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πως μπαίνει ο Nova σαν προεπιλογή. Ρυθμίσεις, εφαρμογές, προεπιλεγμενες εφαρμογές, πρόγραμμα εκκίνησης, επιλογή Nova launcher.

 

 

------Honor 8x

Android 9-------

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά και μετά την πρώτη εγκατάσταση, αν πατήσεις το home key, σου ζητάει να επιλέξεις launcher και τον επιλέγεις πατώντας "πάντα". Για οποιαδήποτε άλλη στιγμή, π.χ. διαλέγοντας και δοκιμάζοντας διάφορους launchers, γίνεται όπως λες. Και στο pure android περίπου εκεί που περιγράφεις είναι, δηλαδή στη σελίδα "εφαρμογές", στην επιλογή προεπιλεγμένων εφαρμογών.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω με τον nova είναι πως δεν μπορώ να δημιουργήσω συντομεύσεις direct call. Υπάρχει λύση; (miui 10)
Link to comment
Share on other sites

είχα εγκατεστημένο το νοβα και το TeslaUnread. έγινε update στον νοβα στην έκδοση που έχει ενσωματώσει τα αριθμητικά και στο play store ο TeslaUnread εξαφανιστηκε. τώρα εγώ τι έχω; τα ενσωματωμένα η το TeslaUnread που ΔΕΝ το είχα απεγκαταστησει πριν αναβαθμιστεί ο νοβα;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω με τον nova είναι πως δεν μπορώ να δημιουργήσω συντομεύσεις direct call. Υπάρχει λύση; (miui 10)

 

Εάν κατάλαβα καλά τι θες, μπαίνεις σε μια καρτέλα μιας επαφής και μετά πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά. Και μάλιστα έχει διπλή επιλογή για το τι θες να κάνει η κάθε συντόμευση.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά τι θες, μπαίνεις σε μια καρτέλα μιας επαφής και μετά πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά. Και μάλιστα έχει διπλή επιλογή για το τι θες να κάνει η κάθε συντόμευση.
Βρε ξέρω πως να δημιουργήσω συντόμευση άμεσης κλήσης. Το πρόβλημα είναι ότι τη δημιουργώ αλλά δε φαίνεται στην αρχική οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sesame shortcuts
Ούτε με το sesame κατά;φέρνω να φτιάξω συντομεύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι θέμα launcher γι' αυτό και δεν υποστηρίζονται όλα τα widgets του default miui από τον nova. Πρέπει να το ενσωματώσει ο προγραμματιστής αν γίνεται. Μια λύση που θέλει 2 κλικ, είναι να βάλεις τις επαφές που θες στις αγαπημένες και μετά με πατημένο το εικονίδιο κλήσης να επιλέξεις την επαφή για κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι θέμα launcher γι' αυτό και δεν υποστηρίζονται όλα τα widgets του default miui από τον nova. Πρέπει να το ενσωματώσει ο προγραμματιστής αν γίνεται. Μια λύση που θέλει 2 κλικ, είναι να βάλεις τις επαφές που θες στις αγαπημένες και μετά με πατημένο το εικονίδιο κλήσης να επιλέξεις την επαφή για κλήση.
Τις συχνές επαφές τις έχω ορίσει σαν αγαπημένες αλλά δεν βολεύει...

 

Συνήθως κάνω συντομεύσεις στην αρχική οθόνη και καλώ άμεσα...

 

Στον default launcher του miui δουλεύουν οι συντομεύσεις, στον nova όχι. Ψαχτηκα με άδειες κτλ, δεν κατάφερα τίποτα.

 

Έστειλα μήνυμα στο support του nova, δεν απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Τις συχνές επαφές τις έχω ορίσει σαν αγαπημένες αλλά δεν βολεύει...

 

Συνήθως κάνω συντομεύσεις στην αρχική οθόνη και καλώ άμεσα...

 

Στον default launcher του miui δουλεύουν οι συντομεύσεις, στον nova όχι. Ψαχτηκα με άδειες κτλ, δεν κατάφερα τίποτα.

 

Έστειλα μήνυμα στο support του nova, δεν απάντησαν.

Αν θέλεις δοκίμασε κάτι που σε μένα δούλεψε τυχαία! Δεν μπορούσα να βάλω συντόμευση κάποιο φόρουμ από το Tapatalk στον launcer της xiaomi. Έτσι δοκίμασα να την βάλω στο swapps (εφαρμογή που ούτως ή άλλως χρησιμοποιώ. Ψαξε στο playstore). Αλλά αντί να μπει στο swapps εμφανίστηκε στην αρχική οθόνη! Δεν είναι το ίδιο αλλά είναι πιθανό να δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε ξέρω πως να δημιουργήσω συντόμευση άμεσης κλήσης. Το πρόβλημα είναι ότι τη δημιουργώ αλλά δε φαίνεται στην αρχική οθόνη.

 

Μόλις έφτιαξα μία δοκιμαστικά.

 

http://i65.tinypic.com/puow6.jpg

 

Μήπως πρέπει να δώσεις τίποτα δικαιώματα;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα με Xiaomi Redmi 5 Plus και Nova launcher prime και η συντόμευση προστέθηκε κανονικά στην αρχική οθόνη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...