Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Δοκίμασα Holo και Holo Hd αλλά δυστυχώς δεν κάνουν αλλαγή στα εικονίδια.

Ο go το κάνει αλλά όντως έχει πολύ bloat και δεν είναι και τόσο πραγματοποιήσιμος όσο ο Apex.

O go στην Paid εκδοσή έχει και εκεί πολύ bloat ή το αφαιρούν. Επίσης καρτέλες στην Paid εκδοσή υπάρχουν γιατί στην free μόνο φάκελοι

 

Ο SSLanuncher καλός ακούγεται ειδικά το μινιμαλιστικός κάτι τέτοιο ψάχνω χωρίς πολλά πολλά αλλά να φανταστώ εικονίδια δεν μπορείς να κουνήσεις

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Στον buzz launcher δεν μπορεις να φτιαξεις φακελους μεσα στο app drawer? Δεν βρισκω πουθενα την επιλογη...

 

Κρατάς πατημένο το εικονίδιο που θές και το σέρνεις πάνω στο άλλο που θές να βάλεις στον ίδιο φάκελο. Μετά άν θυμάμαι καλά πατώντας πάνω στον φάκελο έχει επιλογή να προσθέσεις και νεες εφαρμογές , για να μην το κάνεις συνέχεια έτσι και είναι σπαστικό. Άν δεν θυμαμαι καλά τελικά , τότε αυτή η επιλογή είναι από άλλον launcher :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις ενημερώσεις στο νέο tapatalk συνεχίζεται. Εχω δοκιμάσει τα πάντα, clear cache, clear data, απεγκατάσταση και ξανά από την αρχή, τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις ενημερώσεις στο νέο tapatalk συνεχίζεται. Εχω δοκιμάσει τα πάντα, clear cache, clear data, απεγκατάσταση και ξανά από την αρχή, τίποτα.

 

Δε δουλεύουν οι ενημερώσεις. Το myphone δεν υποστηρίζει το tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύουν οι ενημερώσεις. Το myphone δεν υποστηρίζει το tapatalk.

 

Δεν μιλάω για το myphone μόνο. Σταμάτησα να έχω γενικότερα ειδοποιήσεις μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μια καλή εφαρμογή για οθόνη κλειδώματος με συντομεύσεις που να συνεργάζεται καλά και σταθερά με τον nova prime.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω widgetlocker. Μόνο αυτή μου άρεσε αρκετά για να τη χρησιμοποιήσω σε διαφορετικά κινητά. Αν και τώρα είμαι με τη stock του OPPO Find 5 καθώς με βολεύει απόλυτα, αφού το μόνο που ζητώ από μια lockscreen είναι να έχει πλήκτρο για την κάμερα και μεγάλο ρολόι...
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω widgetlocker. Μόνο αυτή μου άρεσε αρκετά για να τη χρησιμοποιήσω σε διαφορετικά κινητά. Αν και τώρα είμαι με τη stock του OPPO Find 5 καθώς με βολεύει απόλυτα, αφού το μόνο που ζητώ από μια lockscreen είναι να έχει πλήκτρο για την κάμερα και μεγάλο ρολόι...

 

Βασικά περιμένω τον πρώτο μου κινέζο και από ότι έχω καταλάβει θα έχει απλό android.Τώρα δεν ξέρω τι lock screen έχουν αυτά τα κινητά και εάν έχουν συντομεύσεις.το κινητό είναι το zopo 980+.

Link to comment
Share on other sites

Στο nova launcher μπορουμε να αλλαξουμε το χρωμα της γραμ/σειρας κατω απο τα εικονιδια ?

 

οχι, δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

 

υπάρχει... ρυθμίσεις νοβα->εμφάνιση και αίσθηση-> θέμα χρώματος αλλά μόνο των εικονιδίων των φακέλων και μόνο το όνομα του φακέλου όταν μπεις σε αυτόν... Απ ότι κατάλαβα όμως άλλο ζητά ο φίλος...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψηφίζω Go Launcher. O μόνος που σου επιτρέπει χειροκίνητη ταξινόμηση

Εντάξει είναι λίγο ενοχλητικός με τις διαφημίσεις και το bloatware αλλά συμβιβάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει... ρυθμίσεις νοβα->εμφάνιση και αίσθηση-> θέμα χρώματος αλλά μόνο των εικονιδίων των φακέλων και μόνο το όνομα του φακέλου όταν μπεις σε αυτόν... Απ ότι κατάλαβα όμως άλλο ζητά ο φίλος...

 

αυτο γινεται οντως, αλλα νομιζω πως θελει αλλαγη στο χρωμα της ετικετας των εικονιδιων.

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται οντως, αλλα νομιζω πως θελει αλλαγη στο χρωμα της ετικετας των εικονιδιων.

σωστα για να φαινονται με ανοιχτοχρωμες ταπετσαριες

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσο καιρό μου ήρθε ο κωδικός ενεργοποίησης του aviate .

 

Και εμένα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι τώρα εμείς υποτίθεται πως είμαστε testers ή κάτι τέτοιο; θέλουν feedback;

Γιατί εγώ τον έβαλα 2 λεπτά και μετά ξανά action launcher.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια χάρη από όσους χρησιμοποιείτε Nova :

 

Έκανα ένα request πριν λίγο στο οποίο ζητώ να μειωθεί η απόσταση που πρέπει να κάνει το δάχτυλό μας για να σκρολάρουμε στην επόμενη home screen ή στην επόμενη σελίδα στο app drawer.Σε άλλους launchers αυτή η απόσταση είναι μικρότερη και ζητώ να μικρύνει και στον Nova.

 

Αν μπορείτε και θέλετε δώστε τη/τις ψήφο/ους σας εδώ :

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests/suggestions/4422719-reduce-scrolling-finger-distance-when-changing-scr

 

Να και μια εικόνα που δείχνει τι ζητώ :

http://rapidhdd.com/thumbnail/385983Reduce%20finger%20distance%20for%20scrolling.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια χάρη από όσους χρησιμοποιείτε Nova :

 

Έκανα ένα request πριν λίγο στο οποίο ζητώ να μειωθεί η απόσταση που πρέπει να κάνει το δάχτυλό μας για να σκρολάρουμε στην επόμενη home screen ή στην επόμενη σελίδα στο app drawer.Σε άλλους launchers αυτή η απόσταση είναι μικρότερη και ζητώ να μικρύνει και στον Nova.

 

Αν μπορείτε και θέλετε δώστε τη/τις ψήφο/ους σας εδώ :

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests/suggestions/4422719-reduce-scrolling-finger-distance-when-changing-scr

 

Να και μια εικόνα που δείχνει τι ζητώ :

http://rapidhdd.com/thumbnail/385983Reduce%20finger%20distance%20for%20scrolling.jpg

 

Το θεμα μαλλον εχει να κανει με το κινητο σου.

 

Εδω μια χαρα ρολαρει στην επομενη οθονη, με ελαχιστο συρσιμο.

 

 

Ασε τα votes και δωσε bug report, αναφεροντας την συσκευη σου.

 

ΥΓ

Φορας custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του κινητού μου και το ξέρω αυτό γιατί έχω κάνει σύγκριση και σε Note 2 και σε Galaxy S3 πέρα από το δικό μου.Οι Apex Ηolo και Go χρειάζονται μικρότερη κίνηση.Ίσως να διαφέρει το τι εννοούμε "μικρή απόσταση". :) Δεν φοράω custom και ούτε τα άλλα κινητά στα οποία έχω κάνει τα πειράματα.Stock jb όλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του κινητού μου και το ξέρω αυτό γιατί έχω κάνει σύγκριση και σε Note 2 και σε Galaxy S3 πέρα από το δικό μου.Οι Apex Ηolo και Go χρειάζονται μικρότερη κίνηση.Ίσως να διαφέρει το τι εννοούμε "μικρή απόσταση". :) Δεν φοράω custom και ούτε τα άλλα κινητά στα οποία έχω κάνει τα πειράματα.Stock jb όλα.

 

Καταλαβα τι εννοεις.

Αν το κανεις αργα, δεν αλλαζει οθονη οντως.

 

Αλλα αν το κανεις γρηγορα, θελει πολυ ελαχιστο.

Οταν ειναι αποτομο το swipe, την αλλαζει κανονικα με το ελαχιστο δυνατο συρσιμο.

 

Τωρα, πως σε βολευει εσενα να αλλαζεις οθονες τοσο αργα, δεν το καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Nova Prime στο One αλλάζει ακαριαία και με το ελάχιστο σύρσιμο η οθόνη, πιο γρήγορα και από τον Sense!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι τώρα εμείς υποτίθεται πως είμαστε testers ή κάτι τέτοιο; θέλουν feedback;

Γιατί εγώ τον έβαλα 2 λεπτά και μετά ξανά action launcher.

 

Το ίδιο έκανα και εγώ. Γύρισα σε Nova.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλάζεται launcher στη συσκευή σας χρησιμοποιείτε και εφαρμογή τύπου home switcher ή απλά επιλέγετε τον νέο σαν προεπιλεγμένο και παραμένει κύριος launcher στη συσκευή σας; Ρωτάω επειδή πάντα χρησιμοποιουσα αυτές τις εφαρμογές για να αλλάζω τους launchers στη συσκευή μου, συνήθειο από παλιά, κι αναρρωτιέμαι απλώς μήπως δεν χρειάζεται πια.. :)
Link to comment
Share on other sites

Ανεκαθεν επελεγα τον καινουργιο σαν προεπιλεγμενο.δεν τους εναλλασω συνηθως.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...