Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Ο nova τελικά πρέπει να έχει ταιριάξει απόλυτα με το note, και το λέω αυτό γιατί όσες φορές τον έχω βάλει ( στην πραγματικότητα τον έχω στημένο και τον εμφανιζω κατά διαστήματα) πάντα είχα λαγκαρισματα
Link to comment
Share on other sites

Ο nova τελικά πρέπει να έχει ταιριάξει απόλυτα με το note, και το λέω αυτό γιατί όσες φορές τον έχω βάλει ( στην πραγματικότητα τον έχω στημένο και τον εμφανιζω κατά διαστήματα) πάντα είχα λαγκαρισματα

 

Γιατι ρε φιλαρακι? Εγω κ στο s3 που τον φορουσα δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα... μηπως να τον σεταρεις μια απο την αρχη, μετα απο καμια ρομ που θα περασεις με full wipe? Να μην επαναφερεις τιποτα δηλαδη, ολα απο την αρχη, να δεις πως θα κατσει....

Link to comment
Share on other sites

Ο nova τελικά πρέπει να έχει ταιριάξει απόλυτα με το note, και το λέω αυτό γιατί όσες φορές τον έχω βάλει ( στην πραγματικότητα τον έχω στημένο και τον εμφανιζω κατά διαστήματα) πάντα είχα λαγκαρισματα

 

Στο νοτε οπως ειχαμε πει και αλλη φορα, ενω στην αρχη τρεχει οκ, μετα απο 2-3 μερες.αρχιζει να ψιλολαγκαρει καμια φορα.

Τελεια τρεχει στο optimus G που εχω τωρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω την official Rom άρα δεν βρίσκω τον λόγο να μην κάθεται καλά.

Είχα την εντύπωση από γραφόμενα και του ddr ότι στο note τρέχει αψογα αλλά όπως γράφει παραπανω αφορουσε το optimus.

Σε μένα πάντως δεν τρέχει καλά.

Ενώ μου αρέσουν κάποια στοιχεία του δεν μπορώ να τον κρατήσω πάνω από δύο μέρες λόγο του λαγκαρισματος του.

Για αυτό και επιστρέφω πάντα στον tsf.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova τελικά πρέπει να έχει ταιριάξει απόλυτα με το note, και το λέω αυτό γιατί όσες φορές τον έχω βάλει ( στην πραγματικότητα τον έχω στημένο και τον εμφανιζω κατά διαστήματα) πάντα είχα λαγκαρισματα

 

χμμμ που ειναι αυτα τα λαγκαρισματα...πραγματικα εγω δεν μπορω να τα δω...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τρεις οθόνες στην εναλλαγή αριστερά δεξιά έχω σχεδόν πάντα κάποιο λαγκ όπως και στο άνοιγμα του συρταριου των εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Στo nova αλλάζει το χρώμα στις ετικέτες των εφαρμογών στην επιφάνεια εργασίας ;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω άλλο launcher στο galaxy s3 βελτιώνεται η κατάσταση με τα γνωστά κολλήματα του dialer?

 

Βάλε άλλο dialer. O Ex είναι καταπληκτικός!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλο dialer. O Ex είναι καταπληκτικός!

 

+1.000 :up:

Συμφωνώ , όταν τον είχα βάλει στο s3 ήταν λές και άλλαξα συσκευή. Αστραπιαίος .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια δειτε αυτο το θεμα! δεν φεινεται πολυ ωραιο;

Click UI

 

Ωραίο αλλά δε βλέπω εικονίδια του tapatalk,πού είναι βασικό για μένα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι free launchers του store μαζεμένοι και νοικοκυρεμένοι...

(αν λείπει κανένας... ε... sorry...)

 

Varies With Device

 


Bazooka Launcher varies with device

 

Jelly Bean 4.1.x +

 

 

Ice Cream Sandwich 4.0.x+

Gingerbread 2.3-2.3.x+

 

 

 

Froyo 2.2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα των εικονιδιων σε
το βιντεο ποιο ειναι;

 

Είναι το Thank

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και κατι μερες τον nova και στη χρηση μπαταριας ειναι 1ος συνεχεια με περιπου 17%...σας "καιει" και σας τοση μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και κατι μερες τον nova και στη χρηση μπαταριας ειναι 1ος συνεχεια με περιπου 17%...σας "καιει" και σας τοση μπαταρια;

 

εμενα δεν παει ουτε 10%. βεβαια αυτο εξαρταται και απο την γενικη χρηση που κανεις στο κινητο.

στους αλλους launchers που εχεις δοκιμασει ποσο πηγαινε;

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν παει ουτε 10%. βεβαια αυτο εξαρταται και απο την γενικη χρηση που κανεις στο κινητο.

στους αλλους launchers που εχεις δοκιμασει ποσο πηγαινε;

 

Συνήθως όταν βλέπεις περίεργη χρήση μπαταρίας από κάποια εφαρμογή, σημαίνει ότι έχει φάει κάποιο σκάλωμα και δουλεύει στο παρασκήνιο χωρίς λόγο, προσπαθώντας να τερματίσει. Ένα restart σε μένα λύνει το πρόβλημα συνήθως.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα τον Nova Prime και τα εικονίδια Click UI. Ενώ τα εικονίδια εμφανίζονται κανονικά στη homescreen/app drawer, στη lockscreen έχουν μείνει τα stock εικονίδια του HTC One. Πως το αλλάζουμε αυτό;

 

http://s17.postimg.org/xxdv24gf3/Screenshot_2013_07_18_21_13_24.png

 

http://s17.postimg.org/8fvgiiyov/Screenshot_2013_07_18_21_13_31.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλάζουν φίλε μου. μπορεί να έχεις βάλει άλλο launcher αλλα το skin ειναι ακομα το sense. επίσης παρατηρώ ότι έχεις κάποια κενά αριστερά και δεξιά της οθόνης και των εφαρμογών. αυτο μπορεις να το ρυθμίσεις μέσα απ τις ρυθμισεις του nova για να εκμεταλλευτείς όλο το ευρος της οθονης. βέβαια αυτο ειναι δική σου επιλογη..

 

edit: ένας τρόπος να ρυθμίσεις όπως θέλεις τη lock screen είναι το widget locker. θα μπορέσεις να βάλεις όποιες συντομευσεις θελεις αλλα θα χασεις το τροπο κλειδωματος του sense

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν παει ουτε 10%. βεβαια αυτο εξαρταται και απο την γενικη χρηση που κανεις στο κινητο.

στους αλλους launchers που εχεις δοκιμασει ποσο πηγαινε;

 

δεν εχω δοκιμασει κανεναν αλλον launcher και για αυτο δεν ξερω να συγκρινω....

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και κατι μερες τον nova και στη χρηση μπαταριας ειναι 1ος συνεχεια με περιπου 17%...σας "καιει" και σας τοση μπαταρια;

 

Και γω το ίδιο παρατήρησα χωρίς καμιά ιδιαίτερη χρήση....

Και να φανταστείς ότι τον έβαλα για να γλυτώσω μπαταρία από τον next. Πάντως με παρόμοιο στήσιμο και των δύο ή μπαταρία φαίνεται να κρατάει το ίδιο σε S4.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...