Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

μεταξυ nova,holo και tsf shell και με ιδιο αριθμο widgets ,ποιος launcher τρωει λιγοτερη μπαταρια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεταξυ nova,holo και tsf shell και με ιδιο αριθμο widgets ,ποιος launcher τρωει λιγοτερη μπαταρια?

Τι κινητό έχεις φίλε;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μεταξυ nova,holo και tsf shell και με ιδιο αριθμο widgets ,ποιος launcher τρωει λιγοτερη μπαταρια?

Τον holo δεν τον έχω δοκιμάσει, αλλά μεταξύ nova prime και tsf shell που έχω δοκιμάσει, ο nova (τουλάχιστον σε μένα, LG G2) είναι αρκετα πιο οικονομικός!

Link to comment
Share on other sites

οκ σ ευχαριστώ! μήπως ο launcher που έχει από την μάνα της η κάθε συσκευή,και στο samsung μου ο touchwiz άσχετα αν είναι απαίσιος τρώει την λιγότερη μπαταρία?γιατί με τον πανέμορφο tsf δεν προλαβαίνω να φορτίζω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ σ ευχαριστώ! μήπως ο launcher που έχει από την μάνα της η κάθε συσκευή,και στο samsung μου ο touchwiz άσχετα αν είναι απαίσιος τρώει την λιγότερη μπαταρία?γιατί με τον πανέμορφο tsf δεν προλαβαίνω να φορτίζω!

Πιστεύω ότι η κατανάλωση του nova είναι ελάχιστη, ίσως και σε επίπεδα "μαμά" launcher. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Προσωπικά δουλεύω nova prime και δεν έχω κανένα παραπονο. Ειδικά σε touchwiz, θα εκτιμήσεις και την επιπλέον ταχύτητα και παραμετροποίηση που σου δίνει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο nova δεν καταναλώνει πολύ. Έτσι νομίζω τουλάχιστον....

Κ εγώ με nova prime είμαι εδώ και 2 χρόνια περίπου και δεν έχω δει κατανάλωση. Δεν έχω δοκιμάσει κανέναν άλλον όμως για να συγκρίνω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα τον περάσω εάν δεν μου βρεις τρόπο να μπορώ να βάλω πολλαπλές εφαρμογές μαζί σε μια πχ αρχική οθόνη! Με την τελευταία έκδοση πρέπει για ΚΆΘΕ μία εφαρμογή να μπαίνεις στο συρτάρι και να την βάζεις στην αρχική οθόνη.Μια μια! Μέγα λάθος αυτό! Εκτός και εάν δεν έχω δει την ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έδωσα 1 αστεράκι και πολύ του είναι...

Τον έκανε ΠΟΛΥ δύσχρηστο!... :cry:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα τον περάσω εάν δεν μου βρεις τρόπο να μπορώ να βάλω πολλαπλές εφαρμογές μαζί σε μια πχ αρχική οθόνη! Με την τελευταία έκδοση πρέπει για ΚΆΘΕ μία εφαρμογή να μπαίνεις στο συρτάρι και να την βάζεις στην αρχική οθόνη.Μια μια! Μέγα λάθος αυτό! Εκτός και εάν δεν έχω δει την ρύθμιση

Μα ποτέ δεν το έκανε αυτό, Δεν ξέρω εάν το έκαναν και άλλοι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μα ποτέ δεν το έκανε αυτό, Δεν ξέρω εάν το έκαναν και άλλοι

Όταν λέω κάτι ισχύει.Μια χαρά το είχε και μάλιστα είχε και επιλογή να στις βάλει και σε φάκελο με την μια! [ATTACH]60811[/ATTACH][ATTACH]60812[/ATTACH][ATTACH]60813[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση nova launcher.αλλαξε αρκετα δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα....

 

Μονο στην εμφανιση!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξενέρωσα με το άσπρο θέμα, βρήκατε από που αλλάζει, κι αν? Στα υπόλοιπα δεν είδα κάποια ουσιαστική αλλαγή!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξενέρωσα με το άσπρο θέμα, βρήκατε από που αλλάζει, κι αν? Στα υπόλοιπα δεν είδα κάποια ουσιαστική αλλαγή!

 

Σε e-mail που έστειλα σχετικά, μου

απάντησαν:

thanks for the request - kevin is considering a dark theme for a later update.

Να προσθέσω ότι αν κάτι δεν μας αρέσει, μην περιμένουμε να αλλάξει από μόνο του..

Link to comment
Share on other sites

Το update είναι αρκετά σημαντικό, ιδίως για συσκευές με λογισμικό 5.0.x μιας και διορθώνει αρκετά σφάλματα στο background, τα οποία ναι μεν ο χρήστης δεν βλέπει αλλά συνεχίζουν δε να του καταναλώνουν πόρους.

Επίσης προστέθηκαν αρκετές λεπτομέρειες για παραμετροποίηση. Μην ισοπεδώνουμε μια εξαιρετική δουλειά από έναν σοβαρό developer απλά επειδή το μενού των ρυθμίσεων της εφαρμογής.. είναι άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση και στον TSF ο οποίος μπορώ να πω ότι πλέον πάει ''τάπα''. Επίσης υποστηρίζει και όλα τα gestures στο android 5.0.x όπως το κατέβασμα της μπάρας κ.λπ.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι στο διάβολο συμβαίνει με τον tsf launcher; και στο note 3 και στο 4 έχει τρελό lag. Δεν μπορώ να τον δουλέψω. τρέχει με με 20fps. Η προηγούμενη έκδοση έτρεχε στο nexus 4 αέρα.

 

Με όλους τους άλλους δεν έχω πρόβλημα. Βάζω και τον next που είναι τα ίδια στα εφέ και πάει νεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι στο διάβολο συμβαίνει με τον tsf launcher; και στο note 3 και στο 4 έχει τρελό lag. Δεν μπορώ να τον δουλέψω. τρέχει με με 20fps. Η προηγούμενη έκδοση έτρεχε στο nexus 4 αέρα.

 

Με όλους τους άλλους δεν έχω πρόβλημα. Βάζω και τον next που είναι τα ίδια στα εφέ και πάει νεράκι.

Βαψτο μπλε ,πετά το στην θάλασσα και κράτα το 4αρι....

:p:p

Link to comment
Share on other sites

Βαψτο μπλε ,πετά το στην θάλασσα και κράτα το 4αρι....

:p:p

Το σκέφτομαι αλλά λυπάμαι τα ψάρια. :p

 

Γενικά μου την έχει δώσει. Μόνο εκείνη η beta του Σεπτέμβρη ήταν καλή. Όλες οι άλλες πριν και μετά χάλια.

 

Λόγω προβλημάτων στην Lollipop του Note 4 έβαλα τον Google Experience Launcher. Μπορώ να αλλάξω αυτό το άσπρο χρώμα στο συρτάρι εφαρμογών; Μάλλον δεν γίνεται σε stock κατάσταση αλλά ρωτάω μπας και...

Edited by tiffany
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...