Jump to content

Πως κόβεται το κάπνισμα; Μέθοδοι κ.λ.π.


sculper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

epeidi egw den kapnizw,kai etsi den kserw tin aistisi,mou eixe pei enas filos,gia mia methodo,opou gia na kopseis to tsigaro kapnizeis para poly,diladi se mia mera kapnizeis toso pou kai na min thes allo,synexizeis n anaveis me to zori kai na min antexeis,se simeio na to sixatheis kai meta na se aidiazei mono kai mono i myrwdia tou.

 

Αυτο ισχυει εν μερει, αλλα ειναι προσωρινο. Μετα απο καμια μερα, παλι στα ιδια πεφτεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παλι ξερω οτι θεληση να εχεις, μπορεις να το κοψεις ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

epeidi egw den kapnizw,kai etsi den kserw tin aistisi,mou eixe pei enas filos,gia mia methodo,opou gia na kopseis to tsigaro kapnizeis para poly,diladi se mia mera kapnizeis toso pou kai na min thes allo,synexizeis n anaveis me to zori kai na min antexeis,se simeio na to sixatheis kai meta na se aidiazei mono kai mono i myrwdia tou.

 

Σαν την μπυρα ενα πραμα...Πινεις τοσο που μετα, μονο απο τη μυρωδια της...αναγουλιαζεις!

 

Απο τα γραφομενα σας καταλαβα, οτι ο γιατρος δεν θα ειναι σε θεση, με το που θα δει την ακτινογραφια να μου πει : "κοψε το τσιγαρο"//

Μιλαμε για 15 τσιγαρα μεσο ορο τη μερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πρόσφατα στην Γαλλία απαγορεύτηκε το κάπνισμα σε εστιατόρια/καφετέριες κλπ, και από του χρόνου πρόκειται να απαγορευτεί σε όλους ανεξαιρέτως τους δημόσιους χώρους.

Αυτό κάθε άλλο παρά τυχαίο είναι.

Εντάσσεται στα πλαίσια μιας πανευρωπαικής πολιτικής για λήψη μέτρων κατά του παθητικού καπνίσματος.

 

Πιστεύετε ότι πρέπει να ληφθούν μέτρα για την προστασία των μη καπνιζόντων και στην χώρα μας?

 

Και αν ναι, ποιά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτά τα μέτρα θα ληφθούν και στην χώρα μας.Θέμα χρόνου είναι...

Εγλω πάντως δηλώνω υπέρ.

Εκτός από ενοχλητικό ( καπνός ), είναι και άσχημη η εικόνα κα΄ποιου να καπνίζει.Δεν μου αρέσει ούτε να κοιτάζω...

Άντε να ερθουν κι εδώ...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

φυσικα κ πρεπει να λαβουν μετρα. δεν ειμαι υποχρεωμενος επειδη ο αλλος θελει να καταστρεψει τον οργανισμο του να το κανω κ εγω που καθομαι κοντα του. τα μετρα ομως να ειναι σοβαρα οχι σαν τα σημερινα στα kafe που εχουν τα τυπικα ταμπελακια κ τπτ αλλο.;)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έρθουν και εδώ... Το θέμα είναι να εφαρμοστούν... :ninja:

 

Αυτό ακριβώς! Δεν υπάρχει ένα θέμα όπου συζητάμε τα πάντα περί καπνίσματος?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα, δυστυχώς, υπάρχει η ψευτομαγκεια, ο ψευτοτσαμπουκας και ο Έλληνας μερικές φορές δεν σέβεται-εφαρμόζει τους νόμους.:down::mad:

Μακάρι να εφαρμοστούν τέτοια μέτρα και στην Ελλάδα ν' αναπνεύσουμε και 'μεις. :luck:

Φυσικά καλό θα είναι να σεβαστούμε και τους καπνιστές και να δημιουργηθούν χώροι που να μπορούν να καπνίζουν.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εφαρμοστουν και μαλιστα σωστα!

αν και ειμαι καπνιστης, δε θα ειχα κανενα προβλημα να απαγορευτει οπουδηποτε το καπνισμα...

και ας με αναγκαζαν να βγω εξω να καπνισω.

:)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εφαρμοστουν και μαλιστα σωστα!

αν και ειμαι καπνιστης, δε θα ειχα κανενα προβλημα να απαγορευτει οπουδηποτε το καπνισμα...

και ας με αναγκαζαν να βγω εξω να καπνισω.

:)

Ααααχχχ... Μακάρι όλοι οι καπνιστάς, να σκέφτονταν σαν τον μβαγκούσταγκμ... :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα συμφωνουσα σε αυτο το μετρο(παρολο που καπνιζω).

Αλλα με αυτη την λογικη πρεπει να κανουν και κατι για εμας;)

π.χ. καφετεριες μονο καπνιζοντων.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τυχόν απαγόρευση του καπνίσματος στο δρόμο(αυτό σημαίνει σε όλους τους δημόσιους χώρους) δεν σας φαίνεται υπερβολική:worry::worry:.

Θέλω να πώ, ότι εκεί ο χώρος είναι ανοιχτός και κανείς δεν υποχρεώνεται να αναπνέει τον καπνό του άλλου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλλα με αυτη την λογικη πρεπει να κανουν και κατι για εμας;

π.χ. καφετεριες μονο καπνιζοντων.

 

Τεκετζίδικα...

Link to comment
Share on other sites

Ααααχχχ... Μακάρι όλοι οι καπνιστάς, να σκέφτονταν σαν τον μβαγκούσταγκμ... :)

μου το εκανες το Nick, καινουριο...:ninja:

το δικο σου μεταφραζεται (μαρουλιτσης), το δικο μου οχι...:p

π.χ. καφετεριες μονο καπνιζοντων.

καλως ή κακως δε νομιζω να συμβει ποτε κατι τετοιο στην ελλαδα!

αλλα και να συμβει φανταζεσαι τι θα γινεται εκει μεσα...

μολις μπαινεις θα μαστουρωνεις... :hypno:

Τυχόν απαγόρευση του καπνίσματος στο δρόμο(αυτό σημαίνει σε όλους τους δημόσιους χώρους) δεν σας φαίνεται υπερβολική:worry::worry:.

να σου πω την αληθεια ddr2, καθολου...

και να σου δωσω παραδειγμα τα παιδια που παιζουν στις πλατειες και τις μαναδες - πατεραδες που μαζευονται -ταχα για να τα προσεχουν- και καπνιζουν ολοι σα φουγαρα και τα αλλα τα κακομοιρα ειναι υποχρεωμενα μεσα στο κατακαλοκαιρο και λαχανιασμενα να αναπνεουν ολη αυτη τη κατασταση.

Τεκετζίδικα...

αυτο ειναι το μονο σιγουρο.:X

Link to comment
Share on other sites

και να σου δωσω παραδειγμα τα παιδια που παιζουν στις πλατειες και τις μαναδες - πατεραδες που μαζευονται -ταχα για να τα προσεχουν- και καπνιζουν ολοι σα φουγαρα και τα αλλα τα κακομοιρα ειναι υποχρεωμενα μεσα στο κατακαλοκαιρο και λαχανιασμενα να αναπνεουν ολη αυτη τη κατασταση.

 

αυτο ειναι το μονο σιγουρο.:X

στην ελληνικη νομοθεσια υπαρχει ειδικη παραγραφος που απαγορευει ρητα το καπνισμα σε παιδοτοπους,παιδικες χαρες και λοιπους χωρους που κινουνται παιδια...

 

αλλα ποιος το εφαρμοζει....:mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλά, στις παιδικές χαρές βαράν ενδοφλέβιες, τι λέμε τώρα :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μια χαρά μας βρίσκω όπως είμαστε σήμερα:grin::grin::grin:

 

Καλά, μην βαράτε:p, δεν λέω, κάτι πρέπει να γίνει με όσους δεν καπνίζουν και ενοχλούνται από τον καπνό όσων καπνίζουν, αλλά τα μέτρα δεν μπορεί να είναι ισοπεδωτικά και τύπου "ΗΠΑ" όπου κάποιος έφαγε πρόστιμο επιδή κάπνιζε στο σπίτι του:blink:(ναι, το άκουσα στο ράδιο αυτό).

 

Με το μαλακό...:O:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

στην ελληνικη νομοθεσια υπαρχει ειδικη παραγραφος που απαγορευει ρητα το καπνισμα σε παιδοτοπους,παιδικες χαρες και λοιπους χωρους που κινουνται παιδια...

 

αλλα ποιος το εφαρμοζει....:mad:

 

κανεις...;)

μα ακριβως σε τετοια μετρα αναφερομαι, μονο που πλεον πρεπει να εφαρμοστουν...:!:

 

ddr2:αγαπητε, εσενα με τιποτε δε σε βαραω!

Link to comment
Share on other sites

μονο που η εφαρμογη δεν εγκειται μονο στο ποσο καλοπροαιρετος και νομοταγης ειναι καποιος..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

 

ddr2:αγαπητε, εσενα με τιποτε δε σε βαραω!

 

Mercy:):p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, να πάρουν μέτρα για τους καπνιστές, αλλα ας αφήσουν κ κάτι για εμάς... Οκ, ξέρω είναι ενοχλητικός ο καπνός, κ εμένα μου την σπάει ο καπνός των άλλων, αλλά όπως θα υπάρχουν οι χώροι που απαγορευεται το κάπνισμα, πρέπει να υπάρχουν κ οι ανάλογοι χώροι για εμάς... Έχω άδικο;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι υπερβάλλετε λίγο. Ένας καλός (υποχρεωτικός για έκδοση άδειας καφέ-μπαρ κ.λ.π.) εξαερισμός λύνει το πρόβλημα χωρίς να καταπατείται η ελευθερία κανενός. Οι απαγορεύσεις δεν βοηθούν και δημιουργούν έριδες ενώ μέχρι τώρα δεν υπήρχε τέτοια διάθεση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...