Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θεμα που ανεφερε ο behos πιο πανω ειναι λιγακι περιεργο ... το επιβεβαιωνει καποιος αλλος ???

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα το πάρω από εδώ http://www.kaizershop.gr/Samsung_Galaxy_Grand_I9082_BLUE

 

Τι παίζει με την εγγύηση; Μου λένε κάποια άλλα καταστήματα που τηλεφώνησα ότι τα παραεισαγωγής δεν πηγαίνουν στη Samsung Hellas αλλά σε μια άλλη εταιρεία. Εγώ κάλεσα ο ίδιος τη Samsung για να ρωτήσω και μου απάντησαν ότι αν η συσκευασία περιέχει την Ευρωπαϊκή κάρτα εγγύησης, καλύπτονται κανονικά, αλλά δεν την έχουν όλα τα κινητά που εισάγονται ως παραεισαγωγή. Δεν είναι και λίγα 350 ευρώ στις μέρες μας. Το e-shop μου είπε ότι το φτιάχνουν εκείνοι, άρα το ξεχνάω. Flip case στην Ελλάδα πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα το πάρω από εδώ http://www.kaizershop.gr/Samsung_Galaxy_Grand_I9082_BLUE

 

Τι παίζει με την εγγύηση; Μου λένε κάποια άλλα καταστήματα που τηλεφώνησα ότι τα παραεισαγωγής δεν πηγαίνουν στη Samsung Hellas αλλά σε μια άλλη εταιρεία. Εγώ κάλεσα ο ίδιος τη Samsung για να ρωτήσω και μου απάντησαν ότι αν η συσκευασία περιέχει την Ευρωπαϊκή κάρτα εγγύησης, καλύπτονται κανονικά, αλλά δεν την έχουν όλα τα κινητά που εισάγονται ως παραεισαγωγή. Δεν είναι και λίγα 350 ευρώ στις μέρες μας. Το e-shop μου είπε ότι το φτιάχνουν εκείνοι, άρα το ξεχνάω. Flip case στην Ελλάδα πουθενά;

 

απο εκει το πηρα και εγω και περιεχει την ευρωπαικη καρτα εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

το θεμα που ανεφερε ο behos πιο πανω ειναι λιγακι περιεργο ... το επιβεβαιωνει καποιος αλλος ???

 

κανεις αλλος που να το εχει παρατηρησει ;

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και η μια θήκη που είχα παραγγείλει καθως και τα screen protector. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

στην προβολή κλήσεων έχεις τικαρει να δέχεται από όλες τις κάρτες τις αναπαντητες?

 

ναι η επιλογη που ειναι επιλεγμενη ειναι " ολες οι καρτες SIM"

 

εξαλου οταν γινεται αναπαντητη σε μια sim και δεν μιλαω ταυτοχρονα στην αλλη , μου εμφανιζει την σωστη sim στην οποια εγινε η αναπαντητη.

 

το προβλημα (??) οπως εχω γραψει ειναι μόνο οταν μιλας στην μια sim και σε καλουν (αναπαντητη) στην άλλη

 

δεν μπορει καποιος αλλος κατοχος να κανει μια δοκιμη και να μας πει τα αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και η μια θήκη που είχα παραγγείλει καθως και τα screen protector. . .

Πολυ ωραια. Μεγια σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :) περιμένω και κανα 2-3 ακομα.

 

Θελω να δω και τη "γνήσια" flip cover πως θα του καθίσει. . .

 

Παντως και αυτή παρόλο που ειναι μαϊμού μια χαρά του κάθεται, και τις γωνίες προστατεύει και τη κάμερα απο πισω και με το άνοιγμα που εχει στη θέση του ακουστικού βολεύει για συνομιλία! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και η μια θήκη που είχα παραγγείλει καθως και τα screen protector. . .

 

Ευχαριστώ! :) περιμένω και κανα 2-3 ακομα.

 

Θελω να δω και τη "γνήσια" flip cover πως θα του καθίσει. . .

 

Παντως και αυτή παρόλο που ειναι μαϊμού μια χαρά του κάθεται, και τις γωνίες προστατεύει και τη κάμερα απο πισω και με το άνοιγμα που εχει στη θέση του ακουστικού βολεύει για συνομιλία! ;)

 

με γειες :)

 

αυτο που δεν μου ερεσε στην δικια σου , επειδη την ειχα δει και γω στο ebay , ηταν οτι καλυπτει μονο τις γωνιες και οχι ολες τις πλευρες ...

 

( http://www.ebay.co.uk/itm/KLD-Enland-Flip-PU-Leather-Case-Cover-Pouch-Samsung-Galaxy-Grand-Duos-i9082-9080-/130864616093?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item1e7823929d )

 

αυτη πηρα εγω αν ειδες σε προηγουμενο μυνημα και αν προσεξεις αγκαλιαζει ολο το πλαισιο

 

αυτα που εχω παραγειλει εγω εφυγαν στις 12,15,16 του μηνος οποτε εχω λιγη ακομα υπομονη ...

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

παντως υπαρχει και απο Αγγλία λύση για θηκες για να μην εχετε και προβλημα με τελωνεια κλπ...

http://www.mytrendyphone.co.uk/shop/samsung-galaxy-grand-210428c1.html

παντως μιλωντας με το e-click με ενημερωσαν οτι συντομα θα εχουν και αυτοι flip cases

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και η δεύτερη σήμερα (και νομιζα οτι ειχα πάρει 2 αλλά τελικα μια ειχε τσεκαριστή :mad: ) μαζι με το screen protector και που μάλλον αυτή θα κρατήσω για καθημερινή χρήση. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και η δεύτερη σήμερα (και νομιζα οτι ειχα πάρει 2 αλλά τελικα μια ειχε τσεκαριστή :mad: ) μαζι με το screen protector και που μάλλον αυτή θα κρατήσω για καθημερινή χρήση. . .

 

ωραιος :)

 

ολα καλα με τις θηκες ??? οπως στην περιγραφη τους ειναι ?

 

αν δεν κανω λαθος ειναι hard cover ???

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι γνωστές θήκες (νομίζω υπάρχει και στην Ευρώπη αντιπρόσωπος) και το καλό της είναι ότι είναι "σαγρέ" πίσω! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι γνωστές θήκες (νομίζω υπάρχει και στην Ευρώπη αντιπρόσωπος) και το καλό της είναι ότι είναι "σαγρέ" πίσω! ;)

 

για να μην γλυστραει εννοεις ε ?

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και αισθητικά δε μένει "δακτυλια" πάνω...

 

Πάντως μακάρι να έβγαινε η πολυκαρμπονιζέ που έχει βγάλει η Samsung για το ΝΟΤΕ 2... :(

Η Καλύτερη θήκη κατά με που έχει βγει ποτέ και από θέμα προστασίας και από θέμα αισθητικής!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και αισθητικά δε μένει "δακτυλια" πάνω...

 

Πάντως μακάρι να έβγαινε η πολυκαρμπονιζέ που έχει βγάλει η Samsung για το ΝΟΤΕ 2... :(

Η Καλύτερη θήκη κατά με που έχει βγει ποτέ και από θέμα προστασίας και από θέμα αισθητικής!! ;)

 

Συμφωνω απολυτα γιατι την εχω και γω.:)

Link to comment
Share on other sites

...Άντε επιτέλους μία θήκη, θα την τσακισω από το eclick στο Γαλάτσι λευκή σιλικονησ να κάνω την δουλειά μου μέχρι να κυκλοφορήσουν οι superslim...ελπίζω
Link to comment
Share on other sites

...Άντε επιτέλους μία θήκη, θα την τσακισω από το eclick στο Γαλάτσι λευκή σιλικονησ να κάνω την δουλειά μου μέχρι να κυκλοφορήσουν οι superslim...ελπίζω

 

εμενα μου ηρθαν ειδοποιησεις για δυο θηκες και θα παραλαβω την Δευτερα ... :)

 

θα δω ποιες θα ειναι αν και νομιζω οτι θα ειναι με την σειρα αποστολης και λογικα την μεθεπομενη εβδομαδα θα παω για το κινητο ...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

και καλά θα κανείς. εγώ 20 ημέρες τώρα χωρίς θήκη το προσεχα σαν τα μάτια μου μην μου πέσει. μόνο με μια ζελατινα ήμουν. τελικά νομίζω ότι τα μεγάλα κινητά είναι και ποιο δύσκολο να σου φύγουν από τα χέρια λόγο όγκου. τώρα με την θήκη ησυχασα.
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Grand Duos I9082XXAMC8

 

(http://www.teamandroid.com/2013/03/22/install-xxamc8-android-412-galaxy-grand-duos-i9082-official-firmware/)

 

οδηγίες για αναβάθμιση στην τελευταία official rom XXAMC8

Edited by behos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε θα τη πάρει επίσημα?

 

η ROM που εχουν οι συσκευες που κυκλοφορουν (μεσω παρα-εισαγωγης) στην Ελλαδα, είναι από Ουκρανία-Ρωσια αν δεν κάνω λάθος , οπότε θα την πάρουν αν και όταν βγει για την χωρα αυτη.

 

η συγκεκριμενη που αναφερεται παραπανω αφορα αναβαθμιση της Πορτογαλικής που ειναι ηδη διαθεσιμη (και ποιο νεώτερη της δικης μας).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δε πρέπει να γίνει ρουτ η συσκευή;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...