Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα παίδες. και εγώ από μαγαζί στην ομόνοια το πήρα στα 360 σφραγισμενο και μόνο μουφα δεν είναι
Link to comment
Share on other sites

"Μουφα";;

 

Τι εννοείς;

 

Πιστό αντίγραφο;

 

Χαχαχα. Μουφα ειναι το πιστο αντιγραφο οπως λες ακριβως.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλτατε :D

 

Μια χαρά είναι η συσκευή!!

 

Το έγραψα και πιο πισω-πάνω, αν δε το φέρει επίσημα η ελληνική αντιπροσωπία θα είναι δικό τους φάουλ γιατί είναι εξαιρετικότατη συσκευή!

Στο λέει ένας χρήστης που έχουν περάσει δεκάδες συσκευές από τα χέρια μου και dual.!

 

Από τη στιγμή όμως που υπάρχει το "αθλιο" (ας με συνχωρεσουν οι κάτοχοι για το χαρακτηρισμό του) 7562, δε νομίζω να πάρουν απόφαση να το πετάξουν στο Καιάδα και να φέρουν το GRAND. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλτατε :D

 

Μια χαρά είναι η συσκευή!!

 

Το έγραψα και πιο πισω-πάνω, αν δε το φέρει επίσημα η ελληνική αντιπροσωπία θα είναι δικό τους φάουλ γιατί είναι εξαιρετικότατη συσκευή!

Στο λέει ένας χρήστης που έχουν περάσει δεκάδες συσκευές από τα χέρια μου και dual.!

 

Από τη στιγμή όμως που υπάρχει το "αθλιο" (ας με συνχωρεσουν οι κάτοχοι για το χαρακτηρισμό του) 7562, δε νομίζω να πάρουν απόφαση να το πετάξουν στο Καιάδα και να φέρουν το GRAND. ;)

 

φυσικα αν το εφερναν θα επεφτε κι αλλο η τιμη του ... κοντα στα 300 ευρω θα πουλιοταν , οποτε και δεν θα υπηρχε λογος καποιος να παει και να αγορασει το αθλιο και κατα την δικη μου γνωμη 7562 ... μονοπυρηνο , με πολλα κολληματα (τα οποια ελπιζω τουλαχιστον να εκλειψουν στην 4.1, σωτηρια για αυτους που το αγορασαν) και κακη αυτονομια ακομη και με tweaking ...

 

εγω εξακολουθω να περιμενω για τις θηκουλες που εχω παραγγειλει ... ειμαι λιγο ψειρας :P

μολις τις παραλαβω θα παω να το παρω... εχω πηξει με το nokia 5800 που εχω

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις

έχω ήδη το samsung SII και το σκέφτομαι να το πασάρω στον γιο μου που το θέλει και να πάρω αυτό για να μην εχω 2 τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

παντως screen protector και gel case έχει έρθει και στην Ελλαδα (σε ηλεκτρονικο καταστημα - κλικ)

το κινητο ειναι πολυ καλό και σαν πρωην (πλεον) ιδιοκτητης του S7562 μπορω να πω τα παρακατω

το 9082 είναι παντου εξαιρετικα ταχυτατο ενω το 7562 σερνοταν

το 9082 σε ηλιο εχει πολυ καλη αντιθεση ωστε να μπορεις να βλεπεις την οθονη ενω στο 7562 επρεπε να καλύψω την οθονη με το χερι για σκιαση ωστε να μπορω να δω τι έχει

το μονο σημειο που φαινεται να υπερτερει το 7562 ειναι στην αναλυση , η οποια αν και ιδια με του 9082 σου δινει την εντυπωση ότι είναι ποιο μεγαλη μιας και στην περιπτωση του 9082 πρεπει να γεμισει 5" (αντι των 4" του 7562)

πρακτικα όμως δεν βλεπω καποιο προβλημα με pixeliasma (σαφως αν καποιος θελει ποιοτητα HD απλα θα απογοητευτει)

αν εξαιρεσει καποιος το μεγαλο μεγεθος του 9082 το οποιο προσπαθω να συνηθισω, θεωρω πως ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε dual sim.

με μια καρτα SD των 32Gb μπορεις να βαλεις οτι θελεις και υπαρχει και firmware για Ελλαδα διαθεσιμο από ότι ειδα.

(http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=808:samsung-i9082-i9082l-galaxy-grand-duos-firmwares&catid=55:samsung&Itemid=82)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα μπορουσε να γράψει σε ποιο κατάστημα βρήκε. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εγω εξακολουθω να περιμενω για τις θηκουλες που εχω παραγγειλει ... ειμαι λιγο ψηρας :P

μολις τις παραλαβω θα παω να το παρω... εχω πηξει με το nokia 5800 που εχω

κι εγώ είμαι ψείρας

αλλά θηκούλα δε βρήκα

δηλ flip stand case

μήπως βρήκες τίποτε;

Link to comment
Share on other sites

οποτε εχουμε και ετοιμη αναβαθμιση ...

 

ωραιαααααααααααααα :)

 

Δηλαδή πως μπορεί να γίνει :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατεβασα μια εφαρμογή hdr photosnap αν δεν κάνω λάθος και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. μάλλον λύθηκε και το θέμα με την έλλειψη hdr από την κάμερα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατεβασα μια εφαρμογή hdr photosnap αν δεν κάνω λάθος και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. μάλλον λύθηκε και το θέμα με την έλλειψη hdr από την κάμερα

 

ωραιοςςςςςςςςςςςςςς

 

κι εγώ είμαι ψείρας

αλλά θηκούλα δε βρήκα

δηλ flip stand case

μήπως βρήκες τίποτε;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/KLD-Enland-Flip-PU-Leather-Case-Cover-Pouch-Samsung-Galaxy-Grand-Duos-i9082-9080-/130864616093?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item1e7823929d

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Soft-Silicone-Cover-Case-LCD-Guard-Samsung-Galaxy-Grand-Duos-i9080-i9082-/130859675180?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e77d82e2c

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Flip-PU-Leather-Book-Case-Hard-Cover-for-Samsung-Galaxy-Grand-Duos-i9082-Black-/330890166523?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4d0a9740fb

 

αυτα παραγγειλα εγω παντως

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

πηρα την gel θηκη και το screen protector από το http://www.e-click.gr στο γαλατσι.

απο οτι με ενημερωσαν περιμενουν και flip leather cases συντομα.

 

οσον αφορα την αναβαθμισηδεν την εχω κανει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

επισης δουλευει πολυ καλα ο ανιχνευτης που κραταει την οθονη ανοιχτη οσο την κοιτας.

επιτελους κατι που βοηθα πολυ ειδικα οταν διαβαζεις μεγαλα email ή σελίδες.

 

Απο πλοηγηση το Igo τρεχει σφαιρα και υποστηριζει (οπως και το 7562) το TMC (live πληροφοριες κινησης και συμβαντων)

 

και κατι ασχετο , το HDR τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

http://www.stuckincustoms.com/hdr-photography/ Για να πάρεις μια ιδέα. σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι απαραίτητη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το τηλέφωνο παίρνει mini sim ή κάνουν οι κανονικές sim; Θα το αγοράσω αύριο.

 

απο οτι ξερω και γω κανονικες

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

μολις παρατηρησα κατι.

εχοντας μονιμα ενεργοποιημενη την προωθηση των κλησεων μεταξυ των 2 sim, και με δηλωμενους τους αριθμους σε καθε sim

μιλαω απο την sim 1 και ταυτοχρονα με καλει καποιος στην sim 2

βλεπω στην οθονη την εισερχομενη κληση δεν την απαντω και η κληση στην sim 2 μετα απο λιγο γινεται αναπαντητη

τελειωνω την κληση στην sim 1 ελεγχω τις αναπαντητες και μου εμφανιζει αναπαντητη κληση στην sim 1 (η sim που μιλουσα οταν εγινε η αναπαντητη στην sim 2) και οχι στην sim 2 οπως θα επρεπε (και οπως γινοταν στο 7562)

με αποτελεσμα να μην ξερω σε ποια sim πραγματικα έγινε η αναπαντητη

 

η sim 1 ειναι wind και η sim 2 vodafone. (και οι 2 συνδεσεις με παγιο - οχι καρτοκινητα)

 

το εχει παρατηρησει καποιος και αν ναι έχει καποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχεις δοκιμάσει και με άλλα software; είναι δηλαδή γενικό πρόβλημα ή μόνο με το Navigon; Το μενού τρέχει κανονικά και έχεις μόνο πρόβλημα στην εμφάνιση του χάρτη; Είναι σημαντικό αυτό με την πλοήγηση... Δώσε κάποιο update!

 

περασα το δοκιμαστικο sygic και το τρεχει μια χαρα!!! μονο στο navigon συμβαινει. το μενου τρεχει κανονικα και φωνητικα ακους καθοδηγηση αν επιλεξεις προορισμο απλα ο χαρτης ειναι μαυρος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον Sygic εχω περάσει και δουλεύει κανονικά! :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...