Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη η ρημαδα η κιτ κατ θα ερθει ποτε ;

εμαθε κανενας τιποτα?

Και εγω την περιμενω αλλα δεν βλεπω φως. Γι αυτο ρωτησα και παραπανω τι γινεται με το root. (Νεος σε android)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί ξανά, ΜΗΝ κάνετε ένα update γύρω στα 20mb, που υποτίθεται βελτιώνει την έναρξη της συσκευής. Εμένα μου το έκανε κόσκινο, βγάζει η εφαρμογή system δεν ανταποκρινεται, αργεί στα πάντα και τραβάει και ένα στραγγισμα η μπαταρία από το 15 στο κλείσιμο σε 5 λεπτά. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να το ξηλωνα...
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας πως τι μπορω να κανω για να βλεπω βιντεο απο το youtube σε υψηλοτερη αναληση απο 360; μεχρι εκει επιτρέπει η εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου είχε ένα grand duos. Μετα απο ένα update αρχισε να χάνει λάδια...έκλεινε μόνο του, πάγωνε η οθόνη και δεν ένιωθε με reboot. Επρεπε να βγάλω τη μπαταρία για να ανοίξει. Βρήκα οδηγίες στο xda για να κάνω downgrade στη stock rom και το τηλέφωνο brickαρε. Καμία ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα!! Εχω το κινητο απο μεσα Αυγουστου κ ειναι κομπλε... Εκανα ενα απντεϊτ που μου βγαλε χθες αλλα δε βλεπω καμια απολυτως διαφορα... επισης το δικο μου δεν εχει αυτοματη προσαρμογη φωτεινοτητας... Περα απ το θεμα του notification led που το λυσα με την εφαρμογη no led, στις βιντεοκλησεις του skype η μπροστινη καμερα με το που το σηκωσει ο αλλος χρηστης σκοτεινιαζει εντελως... απο κει κ περα σκοτεινιαζει η καμερα και στην περιπτωση που θελω να τραβηξω σελφ βιντεο.. καμια ιδεα?? Edited by mariza7
Αγαπη χρειαζομαστε!! Και γατες!! ::love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Εχω το κινητο απο μεσα Αυγουστου κ ειναι κομπλε... Εκανα ενα απντεϊτ που μου βγαλε χθες αλλα δε βλεπω καμια απολυτως διαφορα... επισης το δικο μου δεν εχει αυτοματη προσαρμογη φωτεινοτητας... Περα απ το θεμα του notification led που το λυσα με την εφαρμογη no led, στις βιντεοκλησεις του skype η μπροστινη καμερα με το που το σηκωσει ο αλλος χρηστης σκοτεινιαζει εντελως... απο κει κ περα σκοτεινιαζει η καμερα και στην περιπτωση που θελω να τραβηξω σελφ βιντεο.. καμια ιδεα??

Στο skype κανε κανονικη κληση και αφου το σηκώσει ο συνομιλητής σου ανοιξε την καμερα. Αν παιζει μαυριλα κανε switch camera στην οπισθια και μολις αναψει ξανα αλλαγη στην εμπρόσθια. Εμενα οταν γινει πολυ επιμονο το προβλημα κανω ενα restart και στρωνει.

Για το self video αλλαζω λιγο τγν φωτεινοτητα απο της ρυθμισεις. Και εγω δεν εχω καταλαβει γιατι κανει τοσο...νυχτα στο βιντεο, γιατι στις φωτο τις τραβάει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις ιδεα πως βγαινει η ασφαλης λειτουργια κατω αρισερα .......μπαταρια εβγαλα ..επανεκ....ναι?????:cry:
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις ιδεα πως βγαινει η ασφαλης λειτουργια κατω αρισερα .......μπαταρια εβγαλα ..επανεκ....ναι?????:cry:

 

διαβασα καπου οτι βοηθαει ισως αν το κλεισεις, το ξαναανοιξεις κ ενω ανοιγει κρατησεις πατημενο το Πανω. Αν παλι δε κανει τπτ κρατας και το Πανω και το Κατω μαζι... δοκιμασε κ πες!!

Αγαπη χρειαζομαστε!! Και γατες!! ::love:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Grand Duos εδώ και 2 χρόνια σχεδόν. Έχω την αυθεντική έκδοση 4.2.2 και δεν θέλω να το κάνω root. Δυστυχώς η μπαταρία κρατάει μετά βίας μια μέρα και το τηλέφωνο συνεχώς κολλάει (φαντάζομαι λόγω έλλειψης μνήμης). Υπάρχει κάποια λύση ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι τα πλεονεκτήματα του root είναι αρκετά ώστε να αξίζει να το κάνεις.

Εγώ με root , gravity, exposed του έχω φορτώσει σχεδόν ότι βρίσκω και δεν κολλάει ως τώρα πουθενά.

Η μπαταρία φυσικά αν αρχίσω να μιλάω (περίπου 2 ώρες ) τη βγάζει ίσα ίσα τη μέρα..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Παντως προσπαθω εδω και καιρο να βρω ενα τροπο να ενεργοποιήσω την δονηση οταν παταω καποιο απο τα 2 πληκτρα (hard keys) κατω αριστερα και δεξια. Αν γνωριζει καποιος ας το γραψει. Ειμαι root και εχω εγκατεστημενο και το xposed
Link to comment
Share on other sites

Παντως προσπαθω εδω και καιρο να βρω ενα τροπο να ενεργοποιήσω την δονηση οταν παταω καποιο απο τα 2 πληκτρα (hard keys) κατω αριστερα και δεξια. Αν γνωριζει καποιος ας το γραψει. Ειμαι root και εχω εγκατεστημενο και το xposed

 

Ναι ρε φίλε...! Άμα βρει κάποιος κάτι στο μέλλον, ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο 5ημερο το κινητό κολλάει πάρα πολύ!!!

Εχω να εγκαταστήσω εφαρμογή καινούργια εδω κ 1 μήνα.

Αυτα που δουλευω είναι: fb, viber, messenger(fb), protothema και περιηγητή...

 

Έχει παρατηρήσει τπτ κανένας ανάλογο???

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο 5ημερο το κινητό κολλάει πάρα πολύ!!!

Εχω να εγκαταστήσω εφαρμογή καινούργια εδω κ 1 μήνα.

Αυτα που δουλευω είναι: fb, viber, messenger(fb), protothema και περιηγητή...

 

Έχει παρατηρήσει τπτ κανένας ανάλογο???

 

Ποιο browser έχεις; Εγώ είχα πρόβλημα με τον Chrome και έβαλα Firefox και τώρα είναι καλύτερα. Γενικά πάντως νομίζω ότι το κινητό έχει πολύ λίγη μνήμη και αργό επεξεργαστή για τα σημερινά δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Τον "μαμα" περιηγητή χρησιμοποιώ... Ισως απο τις τελευταίες ενημερώσεις σε κάποια εφαρμογή να γονατίζει! Θα αρχίσω να ψάχνω αγορά για το επόμενο μου φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Τον "μαμα" περιηγητή χρησιμοποιώ...

 

Να μην τον χρησιμοποιείς για λόγους ασφαλείας. Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει σοβαρό πρόβλημα ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο 5ημερο το κινητό κολλάει πάρα πολύ!!!

Εχω να εγκαταστήσω εφαρμογή καινούργια εδω κ 1 μήνα.

Αυτα που δουλευω είναι: fb, viber, messenger(fb), protothema και περιηγητή...

 

Έχει παρατηρήσει τπτ κανένας ανάλογο???

 

Το facebook είναι βαρύ. Δοκίμασε να το βγάλεις για 1 μέρα.

Ό, τι λένε τα παιδιά. root και επί πληρωμή greenify. Τα έχεις όλα και άλλα τόσα και το κινητό πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα call recording για ηχογράφηση συνομιλίας.

Ξέρετε κάποιο που να δουλεύει, γιατί ότι έχω δοκιμάσει ως τώρα δεν μου έχει δουλέψει..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Το facebook είναι βαρύ. Δοκίμασε να το βγάλεις για 1 μέρα.

Ό, τι λένε τα παιδιά. root και επί πληρωμή greenify. Τα έχεις όλα και άλλα τόσα και το κινητό πετάει.

 

Ένας οδηγός με τα βήματα για να μην κανω καμια πατάτα?

Link to comment
Share on other sites

Ένας οδηγός με τα βήματα για να μην κανω καμια πατάτα?

Επειδή το είχα κάνει περισυ δεν θυμάμαι ακριβώς πως.

Κάνε μία αναζήτηση στο google galaxy grand root..

Θυμάμαι μου είχε βγάλει 4-5 λύσεις και δοκίμαζα μέχρι που τα κατάφερα.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Κάθε μέρα πλέον το κινητό χρειάζεται restart αφού κολλάει και δεν έχω καμία εφαρμογή να τρέχει.

Αν αγοράσω το Grand Duos 2 θα λυθεί το πρόβλημα ή και αυτό κολλάει;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα πλέον το κινητό χρειάζεται restart αφού κολλάει και δεν έχω καμία εφαρμογή να τρέχει.

Αν αγοράσω το Grand Duos 2 θα λυθεί το πρόβλημα ή και αυτό κολλάει;

 

Γιατί δεν ξανά στηνεις το τηλέφωνο από την αρχή . Εννοώ επαναφορά εργωστασιακων ρυθμίσεων και να ξανά περάσεις τη rom. Δοκίμασες καθόλου το clean master ? Σώζει κάπως τη κατάσταση .

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα call recording για ηχογράφηση συνομιλίας.

Ξέρετε κάποιο που να δουλεύει, γιατί ότι έχω δοκιμάσει ως τώρα δεν μου έχει δουλέψει..

 

ACR της NLL. Το χρησιμοποιω 2 χρονια. Τελειο.

Edited by nifros
Link to comment
Share on other sites

Παντως προσπαθω εδω και καιρο να βρω ενα τροπο να ενεργοποιήσω την δονηση οταν παταω καποιο απο τα 2 πληκτρα (hard keys) κατω αριστερα και δεξια. Αν γνωριζει καποιος ας το γραψει. Ειμαι root και εχω εγκατεστημενο και το xposed

 

Για όποιον ενδιαφέρεται:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-grand-duos/general/guide-add-haptic-feedback-stock-rom-t2829153

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το gravity , exposed τι ειναι ? Αν μπορει κάποιος να εξηγήσει και σε μας τους άσχετους .. σκέφτομαι και γω να το ρουταρω πλεον !! Edited by kostadis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...