Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Επειδή διαβάζω σε όλο το forum (κι εγώ το grand έχω εδώ και μια εβδομάδα) αλλά έχω να ασχοληθώ με συσκευή από τις καλές μέρες των symbian (δούλευα στη nokia τις εποχές των 6600, 6630 κτλ αν τα θυμάται κανένας πια) :p. εκτός από το play store από που αλλού "κατεβάζετε" εφαρμογές δωρεάν? Π.χ. αυτό το hdr snapshot (ή κάπως έτσι) που θα το βρω (σέβομαι αν η απάντηση δεν δίνεται παρά μόνο με mail). Αναβαθμίσεις κτλ πού παρακολουθώ, tips&tricks για το χειρισμό στα android? Επίσης ξεκίνησα να διαβάζω για το android ως λειτουργικό όμως το αρχείο είναι από το 2010 δεν έχουν αλλάξει τα πράγματα πλέον (να μη διαβάσω 500 σελίδες τζάμπα αν και διάβασα αρκετά ενώ λίγα κατάλαβα....)? Που να διαβάσω για να διαφωτιστώ λίγο με το τί μπορεί να κάνει ακριβώς αυτό το όμορφο πραγματάκι που κρατάω στα χέρια μου σαν χρήστης γιατί για superuser ακόμη δεν είμαι σίγουρα. Μήπως να κατεβάσω το manual) :).

Edited by sungirl
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρίξε μια ματιά εδώ : http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5163&idPhone2=5419

 

Είχα για 2 μήνες s duos (το είχα γράψει πιο πάνω) και το έδωσα για τον ίδιο λόγο..

 

Εχεις δει διαφορα με το Grand? οσο αναφορα τα κοληματα βεβαια γιατη σιγουρα η οθονη θα ειναι λιγο σοκ ...?

Βλεπω διαφορα στον επεξεργαστη αναμεσα σε Grand κ Core πιος ειναι πιο καινουργιος κ γρυγορος απο τους δυο ? Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 η Dual-core 1.2 GHz Cortex-A5

Link to comment
Share on other sites

[quote=sungirl;έρα.

 

Επειδή διαβάζω σε όλο το forum (κι εγώ το grand έχω εδώ και μια τις εποχές των 6600, 6630 κτλ αν τα θυμάται κανένας πια) :p. εκτός από το play store από που αλλού "κατεβάζετε" εφαρμογές δωρεάν? Π.χ. αυτό το hdr snapshot (ή κάπως έτσι) που θα το βρω (σέβομαι αν η απάντηση δεν δίνεται παρά μόνο με mail). Αναβαθμίσεις κτλ πού παρακολουθώ, tips&tricks για το χειρισμό στα android? Επίσης ξεκίνησα να διαβάζω για το android ως λειτουργικό όμως το αρχείο είναι από το 2010 δεν έχουν αλλάξει τα πράγματα πλέον (να μη διαβάσω 500 σελίδες τζάμπα αν και διάβασα αρκετά ενώ λίγα κατάλαβα....)? Που να διαβάσω για να διαφωτιστώ λίγο με το τί μπορεί να κάνει ακριβώς αυτό το όμορφο πραγματάκι που κρατάω στα χέρια μου σαν χρήστης γιατί για superuser ακόμη δεν είμαι σίγουρα. Μήπως να κατεβάσω το manual) :).

 

 

Για εφαρμογές εκτός μάρκετ προσωπικά κάνω αναζήτηση στο google κάτι του στυλ ''paid apk blogspot'' και βγάζει διάφορα...

Το android σαν λειτουργικό είναι άκρως παραμετροποιήσιμο και γενικά εύκολο. Μπορείς να βάλεις launcher ο οποίος στην ουσία αλλάζει τα πάντα στο software. Ότι κ να αποφασίσεις φρόντισε να κάνεις πρώτα update τη συσκευή σε 4.2.2 γιατί αλλιώς όπως λένε κι άλλοι πολλές εφαρμογές θα θέλουν εκ νέου εγκατάσταση...Κι εγώ την πάτησα. Η 4.2.2 θα είναι και η τελευταία επίσημη οπότε το πιθανότερο είναι να μην ξαναχρειαστεί να μπεις σε αυτή την διαδικασία.

Πριν από το Grand είχα το Dell Streak, η οθόνη είναι ακριβώς η ίδια αλλά στα υπόλοιπα τα χωρίζει ένα χάος.

Για τον ~crete εννοείται πως ο Α9 επεξεργαστής είναι καλύτερος από τον Α5.Και γενικά στο Grand έχει γίνει καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές εκτός μάρκετ προσωπικά κάνω αναζήτηση στο google κάτι του στυλ ''paid apk blogspot'' και βγάζει διάφορα...

Το android σαν λειτουργικό είναι άκρως παραμετροποιήσιμο και γενικά εύκολο. Μπορείς να βάλεις launcher ο οποίος στην ουσία αλλάζει τα πάντα στο software. Ότι κ να αποφασίσεις φρόντισε να κάνεις πρώτα update τη συσκευή σε 4.2.2 γιατί αλλιώς όπως λένε κι άλλοι πολλές εφαρμογές θα θέλουν εκ νέου εγκατάσταση...Κι εγώ την πάτησα. Η 4.2.2 θα είναι και η τελευταία επίσημη οπότε το πιθανότερο είναι να μην ξαναχρειαστεί να μπεις σε αυτή την διαδικασία.

Πριν από το Grand είχα το Dell Streak, η οθόνη είναι ακριβώς η ίδια αλλά στα υπόλοιπα τα χωρίζει ένα χάος.

Για τον ~crete εννοείται πως ο Α9 επεξεργαστής είναι καλύτερος από τον Α5.Και γενικά στο Grand έχει γίνει καλή δουλειά.

 

σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες. update πως θα κάνω όμως? Δε μου έχει έρθει καμιά ειδοποίηση. Το βρήκα από τις ρυθμίσεις. Τώρα κατεβάζει ένα αρχειο περίπου 500MB αλλά δε μου γραφει τί είναι. over the air θα γίνει?

Και τροποποιώ πάλι,

 

οκ έγινε η αναβάθμιση οver the air όλα καλά και ευτυχώς δεν έχασα τίποτα. Τώρα είμαι στην 4.2.2 και προχωράμε. Ευχαριστώ παιδιά.

Edited by sungirl
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βοήθησα, άμα θες τίποτα άλλο πες. Πρόσεχε λίγο με apps απο torrent γιατί εγώ με μία έγινα συνδρομητής σε βιντεοσελίδα κι έχασα 15€ με κάτι sms που μου στέλνανε....Μέχρι που μου έβαλε φραγή ο πάροχος και ηρέμησα....
Link to comment
Share on other sites

σε μένα έχει έρθει ειδοποίηση όταν συνδέω το τηλέφωνο με το kies.. άλλα όταν πηγαίνω στης ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής -ενημέρωση λογισμικού.. όταν πατάω εκεί δεν κάνει τίποτα.. πατάω πάνω και είναι νεκρό.. μήπως πρέπει να κάνω καμιά άλλη ρύθμιση..
Link to comment
Share on other sites

σε μένα έχει έρθει ειδοποίηση όταν συνδέω το τηλέφωνο με το kies.. άλλα όταν πηγαίνω στης ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής -ενημέρωση λογισμικού.. όταν πατάω εκεί δεν κάνει τίποτα.. πατάω πάνω και είναι νεκρό.. μήπως πρέπει να κάνω καμιά άλλη ρύθμιση..

 

αλλο το ΟΤΑ και αλλο το KIES ...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αλλα γιατι να μην εχει ερθει στο ΟΤΑ .. οταν πατω να δω ουτε καν μου γραφει δεν υπαρχουν αναβαθμίσεις και λεω μηπως κανω κατι λαθος..
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αλλα γιατι να μην εχει ερθει στο ΟΤΑ .. οταν πατω να δω ουτε καν μου γραφει δεν υπαρχουν αναβαθμίσεις και λεω μηπως κανω κατι λαθος..

 

κανε κανενα restart στο κινητο...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

κανε κανενα restart στο κινητο...

εχω κανει 3-4 φορες αλλα τιποτα οταν παταω στην ενημέρωση δεν ανταποκρινότανε καν τοκ κινητο..

Link to comment
Share on other sites

άκυρο παιδιά μου στέλνει μηνύματα απλώς μάλλον είχε φορτώσει η μνήμη για εκείνο το THREAD (αν δείτε στην τροποποίηση δεν ήθελα να κάνω σπαμ) το πρόβλημα είναι πως δεν μου τα έχει με βάση ημερομηνίας αλλά όπως να'ναι ... μάλλον γιατί έχει μηδενιστεί αφού έβγαλα μπαταρία... σόρρυ αυτό ήταν ένα ωραίο τίποτα... μπορεί κάποιος admin να το διαγράψει ή απλώς να πω μια καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Edited by petromixalis
λαθάκια
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου λένε πως η 4.2.2 ειναι χάλια και δεν αξιζει με τίποτα και να μείνω στην 4.1.2. Εγώ έχω ήδη θέμα με την μπαταρία και ήλπιζα μήπως με την 4.2.2 βελτιωθούν τα πράγματα.. (Από εμπειρία μάλλον πολύ μπαταρία τρώει το weather widget αλλά είναι όμορφο :P).

Όσοι έκαναν την αναβάθμιση και το έχουν χρησιμοποιήσει αρκετά, ας ρίξουν τα φώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου λένε πως η 4.2.2 ειναι χάλια και δεν αξιζει με τίποτα και να μείνω στην 4.1.2. Εγώ έχω ήδη θέμα με την μπαταρία και ήλπιζα μήπως με την 4.2.2 βελτιωθούν τα πράγματα.. (Από εμπειρία μάλλον πολύ μπαταρία τρώει το weather widget αλλά είναι όμορφο :P).

Όσοι έκαναν την αναβάθμιση και το έχουν χρησιμοποιήσει αρκετά, ας ρίξουν τα φώτα τους.

εκανα αναβαθμιση,μουρθε οταν ημουν ελβετια μια βδομαδα πριν

χαλια μαυρα με την μπαταρια,χρισημοποιοντας μονο 3g οταν μιλαγα μεσω εφαρμογων κανα 30-40 λεπτα απο 2 φορες,το μεσημερι τελειωνε η μπαταρια,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:(:(:(:(

εγινα γραφικος σε ολα τα σταρμπακς με τον φορτιστη στο χερι,,,,,,

καλο το τηλεφωνο,αλλα απο μπαταρια χαλιαααααααααααααααααααααααααααααααααα

υγ

κατι ακομα

εχει καπιος θεμα με το ακουστικο,μου ακουγετε πολυ σιγα,εχει καποια επιπλεον ρυθμιση εκτος του side-key???

μεγαφωνο κι ακουστκα ακουγονται πολυ δυνατα,τα χαμηλωνω παντα,αλλα με το τηλ στο αυτι ακουω αρκετα χαμηλα.....

 

Το θεμα με τα ακουστικα πως διορθωθηκε?

ειχε ελλατωμα,μικρο η υποδοχη

το πηγα σε εναν τεχνικο κ το διορθωσε ,,,,παλι καλα

 

Όχι.

Μια χαρά τα ακουστικά !!

 

 

 

Ο χαρακτηρισμός "φόλα", δεν νομίζω ότι ταιριάζει σε ένα κινητό σαν το i9082...

Το να μην σε ικανοποιεί, το δέχομαι.

Επίσης, πολλές οι μεταβλητές και οι παράγοντες για να διαφοροποιήσουν τα γούστα του καθενός.

Γενικά στο εμπόριο, πόσο μάλλον των ηλεκτρονικών, πρέπει να έχεις και λίγη τύχη !!

 

Αντικρούω λοιπόν την αρνητική σου άποψη, με μία θετική !

Το κινητό το έχω περίπου ένα μήνα.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συσκευή...

Ούτε τα περιφερειακά της...

Ούτε το λογισμικό της...

 

Πάντα σε σχέση με τα δικά μου κριτήρια ;)

φολα ειναι η μπαταριαη ,,,ειναι λιγη ..3000 mA επρεπε ναχει τουλαχιστον ι ας εκανε κι 20-30ε πιο πολλα,,,,,

το τηλ ειναι πολυ καλο ειμαι ευχαριστημενος

μονο προβλημα,κατι ξαφνικα restart που κανει μονο του,ειδικα με την 4.2.1,εκανε 2-3 και 4 καμμια φορα μες στην μερα...

τωρα με την νεα 4.2.2 κανει πιο λιγα,,ενα την μερα,καμμια φορα κ δυο,αλλα πιο σπανιο αυτο..

συμβαινει κ σε αλλους?

εχω προβλημα κ δεν το ξερω?

πλιζ τα φωτα σας οι επαιοντες...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

φολα ειναι η μπαταριαη ,,,ειναι λιγη ..3000 mA επρεπε ναχει τουλαχιστον ι ας εκανε κι 20-30ε πιο πολλα,,,,,

το τηλ ειναι πολυ καλο ειμαι ευχαριστημενος

μονο προβλημα,κατι ξαφνικα restart που κανει μονο του,ειδικα με την 4.2.1,εκανε 2-3 και 4 καμμια φορα μες στην μερα...

τωρα με την νεα 4.2.2 κανει πιο λιγα,,ενα την μερα,καμμια φορα κ δυο,αλλα πιο σπανιο αυτο..

συμβαινει κ σε αλλους?

εχω προβλημα κ δεν το ξερω?

πλιζ τα φωτα σας οι επαιοντες...

 

 

Φίλε giokosta,

εγώ δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα....!!

Ψάξ' το λίγο ;)

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εμένα δεν έχει γίνει η αναβάθμιση και είμαι στην 4.1.2 και δεν αναβαθμίζετε με τίποτα και μου λέει ότι έχω την ποιο προσφατη. ουτε και με το ΚιΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εμένα δεν έχει γίνει η αναβάθμιση και είμαι στην 4.1.2 και δεν αναβαθμίζετε με τίποτα και μου λέει ότι έχω την ποιο προσφατη. ουτε και με το ΚιΕΣ

 

http://live.samsung-updates.com/details/15128/Galaxy_Grand_Duos/GT-I9082/EUR/I9082XXUBMJ1.html

 

περνα την μεσω Odin

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 4.2.2

 

Φαίνεται πιο σταθερό το τηλέφωνο με πιο ομαλή κύλιση. Δε μετάνιωσα.

 

Τα ευτράπελα της αναβάθμισης:

 

1. Έχασα τα S-Memo notes (!!!)

2. Από το native mail App δε μπορώ να ανοίξω Links. Μόλις κάνω κλικ μέσα από κάποιο Mail, ανοίγει μια κενή σελίδα Browser και μετά από 1 sec κλείνει.

 

Για το 2 ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Το 3G ανέκαθεν λειτουργεί σαν ρουφήχτρα για την μπαταρία. Η διάρκεια της είναι καλή και το μέγεθος της ισορροπημένη επιλογή από την samsung. Άλλοι έχουν πληρώσει αδρά συσκευές με φρούτα, με αστείες μπαταρίες!

Εγώ έχω άλλο κουλό πρόβλημα...

Πέρασα το hotmail στο mail app του κουνητού και όταν μου στέλνουν sms μου έρχεται και mail!!! Οτι να 'ναι δηλαδή...Από το hotmail θα το κόψω? Ξέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 4.2.2

 

Φαίνεται πιο σταθερό το τηλέφωνο με πιο ομαλή κύλιση. Δε μετάνιωσα.

 

Τα ευτράπελα της αναβάθμισης:

 

1. Έχασα τα S-Memo notes (!!!)

2. Από το native mail App δε μπορώ να ανοίξω Links. Μόλις κάνω κλικ μέσα από κάποιο Mail, ανοίγει μια κενή σελίδα Browser και μετά από 1 sec κλείνει.

 

Για το 2 ξέρει κανείς κάτι;

 

παιδιά και εμένα κάνει κάτι παρόμοιο με το 2...

χρησιμοποιώ το widget με τους σελιδοδείκτες και όταν πατάω να ανοίξει κάποιος από αυτούς,ανοίγει μια κενή σελίδα και μετά κλείνει...

 

καμιά ιδέα ??

 

 

πήγα στην διαχείριση εφαρμογών και έκανα εκκαθάριση δεδομένων των browser και επιβολή διακοπής...εν μέρει διορθώθηκε το πρόβλημα -γιατί ο chrome εξακολουθεί να μην λειτουργεί- αλλά τουλάχιστον λειτουργεί ο άλλος..

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

πήγα στην διαχείριση εφαρμογών και έκανα εκκαθάριση δεδομένων των browser και επιβολή διακοπής...εν μέρει διορθώθηκε το πρόβλημα -γιατί ο chrome εξακολουθεί να μην λειτουργεί- αλλά τουλάχιστον λειτουργεί ο άλλος..

 

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση, ξανά, τον Chrome ;)

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ αφού έκανα την αναβάθμιση σε 4.4.2, έκανα ένα backup σε τηλέφωνα, φωτογραφίες κλπ. και μετά επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το κακό είναι ότι έβαλα ξανά όλες τις εφαρμογές, αλλά δουλεύουν όλες χωρίς προβλήματα.

 

Τώρα, μετά από σχεδόν 1,5 βδομάδα στην 4.2.2 μπορώ να πω ότι:

1. Η μπαταρία του κινητού κρατάει παραπάνω (2,5 μέρες σε εμένα με χαλαρή χρήση του wifi και τηλεφώνων)

2. Το τηλέφωνο έχει πιο ομαλή κίνηση

3. Πολύ χρήσιμο το widged που διαλέγεις sim

4. Όταν έχεις αναπάντητη, εμφανίζεται στην Οθόνη κλειδώματος το όνομα της επαφής που έκανε αναπάντητη

5. Επιτέλους ενεργοποιήθηκε η μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα

 

Βέβαια έχει αυτό το πρόβλημα που αναφέρθηκε και πιο πάνω ότι μόλις σε παίρνει κάποιος στην άλλη sim από αυτήν που έχεις ενεργή, το κινητό το γυρίζει σε αυτήν που σου τηλεφώνησαν.

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

Φίλε giokosta,

εγώ δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα....!!

Ψάξ' το λίγο ;)

@@@ spoykys ,

γενικα πολυ βοηθητικα ολα σου τα σχολια

ειχα κ το προβλημα με τον chrome κι εγω,,εισονος σημασιας,κ τολυσα με την προταση σου για απεγκατασταση κι επανεγκατασταση..

αλλα,οσον αφορα τα ρισταρτ,,,

τι να ψαξω ρε μαν?

εκει που καθεται κανει μονο του ρισταρτ,,,,,το κανει πιο σπανια μετα την αναβαθμιση αλλα το κανει,,,,τι και που να ψαξω εννοεις δηλ?

να το παω στην σαμσουνγκ?αν αυτο εννοεις,απλα δεν μπορω αμεσα,,,

μενω μακρια απο αθηνα κ το χριαζομαι το τηλ,ειδικα για επικοινωνια μεσω viber voip κλπ

αν κατι αλλο εχεις στο μυαλο σου.... pls disclose

τωρα

κατι πιο σημαντικο

Η ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩς?εστω ενα 10-15%

ειναι πολυ πιο σιγανο απο το duos πουχω ακομα το προηγουμενο,,εκει παιζω 70% κι ακουω καμπανα κι εξω σε κινηση

με το grand ακουω πολυ σιγα,απο το τηλεφωνο στο αυτι μου,,,,

το προβλημα δεν ισχυει με ακουστικα η ακροαση,,εκει εχει ενταση επισης το βαζω στο 70% κι ειναι υπεραρκετο,,,

παει καπου το μυαλο σου???εχει καποιος αλλος την αισθηση οτι το ακουστικο δεν ακουγεται αρκετα δυνατα?

θενκς

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

@@@ spoykys ,

γενικα πολυ βοηθητικα ολα σου τα σχολια

ειχα κ το προβλημα με τον chrome κι εγω,,εισονος σημασιας,κ τολυσα με την προταση σου για απεγκατασταση κι επανεγκατασταση..

αλλα,οσον αφορα τα ρισταρτ,,,

τι να ψαξω ρε μαν?

εκει που καθεται κανει μονο του ρισταρτ,,,,,το κανει πιο σπανια μετα την αναβαθμιση αλλα το κανει,,,,τι και που να ψαξω εννοεις δηλ?

να το παω στην σαμσουνγκ?αν αυτο εννοεις,απλα δεν μπορω αμεσα,,,

μενω μακρια απο αθηνα κ το χριαζομαι το τηλ,ειδικα για επικοινωνια μεσω viber voip κλπ

αν κατι αλλο εχεις στο μυαλο σου.... pls disclose

τωρα

κατι πιο σημαντικο

Η ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩς?εστω ενα 10-15%

ειναι πολυ πιο σιγανο απο το duos πουχω ακομα το προηγουμενο,,εκει παιζω 70% κι ακουω καμπανα κι εξω σε κινηση

με το grand ακουω πολυ σιγα,απο το τηλεφωνο στο αυτι μου,,,,

το προβλημα δεν ισχυει με ακουστικα η ακροαση,,εκει εχει ενταση επισης το βαζω στο 70% κι ειναι υπεραρκετο,,,

παει καπου το μυαλο σου???εχει καποιος αλλος την αισθηση οτι το ακουστικο δεν ακουγεται αρκετα δυνατα?

θενκς

 

φίλε giokosta,

το συγκεκριμμένο πρόβλημα με το ακουστικό είναι ενα bug του τηλεφώνου και για να το λυσεις πρεπει την ώρα που μιλάς να χαμηλώσεις και να ξανα δυναμώσεις την ένταση του ακουστικού.

Μπορείς να διαβάσεις εδώ μια λύση που προτείνουν τα παιδιά του xda.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 4.2.2

 

Φαίνεται πιο σταθερό το τηλέφωνο με πιο ομαλή κύλιση. Δε μετάνιωσα.

 

Τα ευτράπελα της αναβάθμισης:

 

1. Έχασα τα S-Memo notes (!!!)

2. Από το native mail App δε μπορώ να ανοίξω Links. Μόλις κάνω κλικ μέσα από κάποιο Mail, ανοίγει μια κενή σελίδα Browser και μετά από 1 sec κλείνει.

 

Για το 2 ξέρει κανείς κάτι;

 

Το έλυσα... Μετά την αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές δε δούλευαν και χρειάζονταν επανεγκατάσταση. Μία από αυτές ήταν και το chrome. Στο μεταξύ το chrome μετά την αναβάθμιση είχε γυρίσει σε default browser. Πήγα λοιπόν στον Appl. Manager και στα settings του chrome πάτησα clear defaults. Τώρα πλέον τα Links από το Mail app ανοίγουν με τον default android browser και όλα καλά...:D

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ πληκτρολόγιο μόλις πατήσω το εικονίδιο μεταξύ του Τ και του γραναζιου στο μενού για τη μορφή πληκτρολογίου, η συσκευή κολλάει και μετά κάνει restart...Την παλιά μορφή για χρήση με το ένα χέρι την άλλαξαν προς το χειρότερο επίσης....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...