Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 720


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με το ρυθμο που παει παντως μεχρι τελος του μηνα το 820 θα ειναι στα 350 το πιστευω πιο ολοκληρωμενη λυση αντε 3 βδομαδες μεινανε να το παρουμε :p
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω ειναι απο τα πιο καλα βιντεο που υπαρχουν για το κινητο αυτη τη στιγμη, δειχνει φωτογραφιες με τη μπροστινη καμερα και με τη κανονικη και του "φοραει" και το ασπρο καπακι για την ασυρματη φορτιση αν καποιος θελει να παρει μια ιδεα πως δειχνει κτλ.

Προσωπικα μου αρεσει αρκετα το 720 αλλά δεν ξερω "τι παιζει" με τη ram απο αποψη αποδοσης αλλά και μελλοντικης υποστηριξης. Επισης, θα ηθελα να εχεις τη δυνατοτητα να αλλαξεις τα καπακια, αν ηταν να το παρω σιγουρα θα δυσκολευομουν να διαλεξω μεταξυ του κιτρινου, του κοκκινου και του ασπρου. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,τι παραπάνω εχει το 820?περα της ram.το 720 έχω αρχίσει να το γλυκοκοιταζω κι αν εχει και καλή κάμερα φαίνεται υποψήφιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,τι παραπάνω εχει το 820?περα της ram.το 720 έχω αρχίσει να το γλυκοκοιταζω κι αν εχει και καλή κάμερα φαίνεται υποψήφιο.

 

Το ενα εχει amoled ενω το αλλο οχι, αλλος επεξεργαστης στο 820 , πιο καλη μπροστινη καμερα στο 720 ειναι αυτα που ειδα με μια γρηγορη ματια. Εδω μπορεις να δεις συγκριση μεταξυ των 2 http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5321&idPhone2=4968

 

και ενα βιντεο που τα συγκρινει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και του 720 η οθόνη πρέπει να ειναι πολυ καλή.

Η μνήμη ram κάπως με αγχωνει.

Αν δεν είχε μεγάλο βάρος το 820 θα το σκεφτόμουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μη σε απασχολεί η ram. Υπάρχουν χρήστες που μπορούν να σου το βεβαιώσουν

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μη σε απασχολεί η ram. Υπάρχουν χρήστες που μπορούν να σου το βεβαιώσουν

 

Kι ομως, για παραδειγμα το asphalt δεν παιζει σε συσκευες με 512 ραμ παρα μονο σε οσες εχουν 1gb. Θα βγαλουν εκδοση να παιζει αλλά με χειροτερα γραφικα μαλλον.

Μπορει να υπαρχει αυτο το προβλημα και με αλλες εφαρμογες (δεν το γνωριζω μιας και δεν εχω wp8 συσκευη).

 

Οτι θα ειναι "smooth" στη λειτουργια το κινητο ειναι σιγουρο και δεν νομιζω να προβληματισει τον μεσο χρηστη (εμενα δηλαδη). Η ανησυχια μου ειναι μηπως λογω χειροτερου επεξεργαστη και χαμηλοτερης ραμ δεν παρει μελλοντικες αναβαθμισεις που θεωρω οτι λογικα θα ειναι σημαντικες μιας και ειναι καινουριο σχετικα το λειτουργικο.

 

Οπως και να'χει εξακολουθω να πιστευω οτι το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το να αποφασισεις ποιο χρωμα προτιμας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με τις αναβαθμίσεις μη σε απασχολει, όσα κινητά έχουν wp8 θα πάρουν και όλες τις αναβαθμίσεις τους. Δεν είναι επιλογή της κατασκευάστριας αλλά της ms καθαρά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πολλά κινητά! Sony, Samsung, Siemens, HTC, Motorola και με εξαίρεση το τελευταίο που δεν έχω παράπονο όταν αγόρασα το πρώτο Nokia κόλλησα! Είναι εγγύηση!! Αλλά αυτό για το οποίο με κατήγορούν όλοι είναι ότι η Νόκια δίνει λίγα..ή καλύτερα είναι ακριβή! Μόλις βγήκε το 720 είπα αυτό θα είναι το επόμενο κινητό μου καθώς με 249ε+50ε=300ε περίπου που θα κάνει είναι εξαιρετικό! Γιατί να μην πάρω όμως το MOTOROLA RAZR XT910 που έχει τα ίδια λεφτά (το βρήκα και με 280ε σε γνωστό σαιτ) το οποίο συγκριτικά έχει καλύτερο hardware; Δεν θέλω να "φύγω" απ την Νοκια αλλά είναι σαν να με ωθεί..
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πολλά κινητά! Sony, Samsung, Siemens, HTC, Motorola και με εξαίρεση το τελευταίο που δεν έχω παράπονο όταν αγόρασα το πρώτο Nokia κόλλησα! Είναι εγγύηση!! Αλλά αυτό για το οποίο με κατήγορούν όλοι είναι ότι η Νόκια δίνει λίγα..ή καλύτερα είναι ακριβή! Μόλις βγήκε το 720 είπα αυτό θα είναι το επόμενο κινητό μου καθώς με 249ε+50ε=300ε περίπου που θα κάνει είναι εξαιρετικό! Γιατί να μην πάρω όμως το MOTOROLA RAZR XT910 που έχει τα ίδια λεφτά (το βρήκα και με 280ε σε γνωστό σαιτ) το οποίο συγκριτικά έχει καλύτερο hardware; Δεν θέλω να "φύγω" απ την Νοκια αλλά είναι σαν να με ωθεί..

 

καλύτερο hw δεν έχει, τουλάχιστον όχι στο σύνολο του

επίσης συγκρίνεις διαφορετικά λειτουργικά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλύτερο hw δεν έχει, τουλάχιστον όχι στο σύνολο του

επίσης συγκρίνεις διαφορετικά λειτουργικά

 

Το μόνο στο οποίο υστερεί το RAZR είναι η μπαταρία! Πραγματικά σύγκρινε τα και θα δεις..

Όσο για το λειτουργικό συμφωνώ, ναι είναι διαφορετικό. Το Android ως γνωστόν είναι "βαρύ", αλλά κ απ΄την άλλη τα W8 δεν είναι; Δεν είναι όπως το υπέροχα ελαφρύ Symbian..Επίσης το Symbian & το Android έχουν πολλές αρχικές οθόνες για να σου διευκολύνουν τη ζωή..Τα W8 πόσες έχουν;..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο στο οποίο υστερεί το RAZR είναι η μπαταρία! Πραγματικά σύγκρινε τα και θα δεις..

Όσο για το λειτουργικό συμφωνώ, ναι είναι διαφορετικό. Το Android ως γνωστόν είναι "βαρύ", αλλά κ απ΄την άλλη τα W8 δεν είναι; Δεν είναι όπως το υπέροχα ελαφρύ Symbian..Επίσης το Symbian & το Android έχουν πολλές αρχικές οθόνες για να σου διευκολύνουν τη ζωή..Τα W8 πόσες έχουν;..

 

Να είσαι σίγουρος πως τα wp είναι "πουπουλο"....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν το 820 το βρισκουμε 330€ , το 720 ποσο πρεπει να εχει :

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=21408

 

Το 720 σε πολλά πράγματα είναι καλύτερο του 820 (μπαταρία, κάμερα, διαστάσεις κτλ) , και ως νεότερο προφανώς θα έρθει σε ψηλότερη τιμή - μετά 6 μήνες από την κυκλοφορία θα φτάσει και αυτό σε αρκετά φθηνότερα επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η IPS αλλά το 820 αποσπώμενη μπαταρία και 1gb ram, με ο,τι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά εφαρμογές και αναβαθμίσεις... Πραγματικά δύσκολη επιλογή, αν λάβεις υπ' όψιν οτι το 720 είναι πολύ πιο όμορφο...
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται 8 Απρίλη στο Amazon στις 383 λίρες!!! :blink:

Πολλά δεν είναι;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται 8 Απρίλη στο Amazon στις 383 λίρες!!! :blink:

Πολλά δεν είναι;

 

379 ευρω στο γερμανικο αμαζον;)

http://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-ClearBlack-Touchscreen-Dual-Core-Prozessor/dp/B00BN8428O/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1363872482&sr=8-10

Και ειναι ακομα η αρχικη τιμη προ-παραγγελιας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

A ok, πάλι καλά. Thanks.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ δύσκολη η απόφαση ποιό απο τα δύο τηλέφωνα να αγοράσει κανείς! Πάντως το 720 είναι κατά πολύ ομορφότερο αλλά η μικρότερη ram και η απουσιά lte ίσως να παίζουν σημαντικό ρόλο για κάποιον.

Κάτι άλλο που παρατήρησα απο τα video είναι ότι το 720 έχει το ηχείο στην πλάτη (σε αντίθεση με το 820 που το έχει στο κάτω μέρος) και αυτό δεν μου φαίνεται καλό γιατί όταν έχεις το κινητό πάνω σε μια επιφάνεια, όταν σε παίρνουν τηλέφωνο ίσως να μην ακούγεται. Το παιδί που το έχει πάρει μήπως θα μπορούσε να μας πει αν ισχύει κάτι τέτοιο???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Όντως, κι εγώ αμφιταλαντεύομαι με αυτά τα δυο. Δύο-τρία πράματα με τραβάνε περισσότερο στο 720, εκτός φυσικά της ομορφιάς, που για μένα παίζει σημαντικό ρόλο. Το gorilla glass 2, η -κατά τα λεγόμενα- πολύ καλή κάμερα και η πολύ δυνατή μπαταρία.

Πολύ δύσκολη απόφαση πάντως το να καταλήξω..

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψηνομαι τρελα για το 720 , θα φυγω απο android απο το nexus s μου

 

Αν ειναι τοσο smooth και ελαφρυ οσο λενε δεν με απασχολει ιδιαιτερα αν δεν μπορω να τρεξω μερικα παιχνιδια που θελουν 1Gb ram

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...