Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 720


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 720

(RM-885)

Chic & Social

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3690454/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-720-front.png http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3690456/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-720-side.png

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

25 Φεβρουαρίου 2013

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 720 is a smartphone featuring Windows Phone 8 operating system, changeable back covers and 1 GHz dual-core processor. The device brings the best browsing experience with IE10 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Other key features include a large 4.3" ClearBlack display and an 6.7 megapixel camera with a LED flash. Develop apps for this device with XNA and C++ frameworks and build web experiences using Internet Explorer 10.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.0 (Apollo)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Denim 3058.50000.1425.0004 - OS version 8.10.14219.341 (Country variant)

Lumia Denim 3058.50000.1425.0005 - OS version 8.10.14219.341 (Vodafone)

 

Δείκτης SAR:

0,76 W/kg

 

Ελληνικό product code:

-

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίο ειναι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows Phone 8 δεν υποστηριζουν αναλυση qHD. Το κινητακι ειναι αψογο. Τιμη λογικα ελλαδα γυρω στα 320 με ολα οσα χρειαζεται ενας ποιο απαιτητικος χρηστης. Καλη καμερα, οθονη και το σημαντικοτερο καλη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι ειναι αψογο. Τιμη λογικα ελλαδα γυρω στα 320 με ολα οσα χρειαζεται ενας ποιο απαιτητικος χρηστης. Καλη καμερα, οθονη και το σημαντικοτερο καλη μπαταρια.

 

+1. Θέλω να το δώ από κοντά με το 820... Το 820 μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις! Θα ''κοντραριστούν'' αυτά τα 2 κινητά κι όλα θα εξαρτηθούν θεωρώ από τη διαφορά στην τελική τιμή αγοράς...

Link to comment
Share on other sites

Εαν χρειάζεται κάποιος να ελέγξω κάτι συγκεκριμένο σε αυτό το μοντέλο...το πήρα μόλις στα χέρια μου...πολύ λεπτό και ελαφρύ! :)
Link to comment
Share on other sites

Εαν χρειάζεται κάποιος να ελέγξω κάτι συγκεκριμένο σε αυτό το μοντέλο...το πήρα μόλις στα χέρια μου...πολύ λεπτό και ελαφρύ! :)

 

λέγε εντυπώσεις τώρα!!! :p

πως είναι η κάμερα του?? έχω ακούσει καλά λόγια

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τώρα έκανα ένα μικρό τεστ - η κάμερα του φαίνεται να βγάζει καλύτερες φώτο από το 820...τώρα με το 920 - δεν ξέρω, σχεδόν ίδια ποιότητα θα έλεγα. μπορεί όταν τις μεταφέρεις στον Η/Υ του 920 να είναι καλύτερες , αλλά γενικά η κάμερα του 720 - πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι της συσκευής αλλάζει όπως στο 820 ή όχι; Αλλού λένε πως αλλάζει και αλλού όχι.
Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι της συσκευής αλλάζει όπως στο 820 ή όχι; Αλλού λένε πως αλλάζει και αλλού όχι.

αλλάζει

τώρα έκανα ένα μικρό τεστ - η κάμερα του φαίνεται να βγάζει καλύτερες φώτο από το 820...τώρα με το 920 - δεν ξέρω, σχεδόν ίδια ποιότητα θα έλεγα. μπορεί όταν τις μεταφέρεις στον Η/Υ του 920 να είναι καλύτερες , αλλά γενικά η κάμερα του 720 - πολύ καλή.

 

σε χαμηλό φωτισμό πως τα πάει η κάμερα?

άντε ντε, ανέβασε καμία... :p :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό! Χθες που κοιτούσα σε διάφορα site στο ένα έλεγαν οτί αλλάζει, σε άλλο όχι, σε άλλο πάλι ότι αλλάζει :wacko:

Λες και ήταν δυό διαφορετικές συσκευές!!!

Link to comment
Share on other sites

το πίσω καπάκι αλλάζει...μόνο αν το ξεβιδώσεις :lol:

σε λίγο που θα νυχτώσει θα δοκιμάσω να δω πως βγάζει νυχτερινές φώτο.

 

δεν ξέρω αν την ανέβασα σωστά...

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δεν ξεβιδώνει.Εϊναι unibody και απλώς μπαίνει ένα έξτρα καπάκι από πάνω σαν θήκη.Το κινητάκι είναι πολύ δυνατό και νομίζω θα κάνει θραυση.Επίσης είναι το πρώτο Unibody με sd card
Link to comment
Share on other sites

το πίσω καπάκι αλλάζει...μόνο αν το ξεβιδώσεις :lol:

σε λίγο που θα νυχτώσει θα δοκιμάσω να δω πως βγάζει νυχτερινές φώτο.

 

δεν ξέρω αν την ανέβασα σωστά...

 

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

το πίσω καπάκι αλλάζει...μόνο αν το ξεβιδώσεις :lol:

σε λίγο που θα νυχτώσει θα δοκιμάσω να δω πως βγάζει νυχτερινές φώτο.

 

δεν ξέρω αν την ανέβασα σωστά...

 

φιλε μου αυτο ειναι το lumia 720 στη φωτο? διοτι δεν μοιαζει τοσο με αυτο στο press release

Edited by mauro_pistoli
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι κανείς δεν το έχει (εκτός αν δουλεύεις στην Νοκια:p) μόλις ανακοινώθηκε δεν υπάρχει καν στην αγορά και δεν υπάρχει review πουθενά (τουλάχιστον στο youtube) μόνο hand ons από την Βαρκελώνη.Βγάλε μια φώτο και την πίσω μεριά.Εκεί θα φανεί αν όντως αν είναι το 720

 

EDIT

 

To 820 είναι αυτό που μας δείχνεις.Το 720 έχει την μπροστινή κάμερα αριστερά του ακουστικού.

Edited by DevilCry
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι κανείς δεν το έχει (εκτός αν δουλεύεις στην Νοκια:p) μόλις ανακοινώθηκε δεν υπάρχει καν στην αγορά και δεν υπάρχει review πουθενά (τουλάχιστον στο youtube) μόνο hand ons από την Βαρκελώνη.Βγάλε μια φώτο και την πίσω μεριά.Εκεί θα φανεί αν όντως αν είναι το 720

 

EDIT

 

To 820 είναι αυτό που μας δείχνεις.Το 720 έχει την μπροστινή κάμερα αριστερά του ακουστικού.

 

Και εμένα μου φαίνεται περίεργο να το έχει, όμως νομίζω η φωτογραφία δεν δείχνει το 720 αλλά είναι τραβηγμένη με αυτό (υποτίθεται)...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, σας έδειξα φώτο που τράβηξα ΜΕ το 720, και σκεφτόμουνα τι να τραβήξω και το 920 ήταν μροστά μου.

σε αυτή την φώτο μπορείτε να δείτε ότι το πίσω καπάκι θέλει ξεβήδωμα :)

 

@DevilCry και Takis_dm φαίνεται σαν το 720 η ακόμα δεν πιστεύετε;

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Για να καταλάβω, το ότι κινητό είναι unibody σημαίνει ότι και δεν αλλάζει το πίσω καπάκι όπως στα 520 και 620 αλλά και ότι δεν αλλάζεται ή, τέλος πάντων, είναι δύσκολο να αλλάξει κάποιος την μπαταρία, σωστά;

Επίσης, έχουμε κάποια ιδέα για το πότε θα κυκλοφορήσει Ελλάδα;

Thanks.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, σας έδειξα φώτο που τράβηξα ΜΕ το 720, και σκεφτόμουνα τι να τραβήξω και το 920 ήταν μροστά μου.

σε αυτή την φώτο μπορείτε να δείτε ότι το πίσω καπάκι θέλει ξεβήδωμα :)

 

@DevilCry και Takis_dm φαίνεται σαν το 720 η ακόμα δεν πιστεύετε;

 

δεν θέλει ξεβιδωμα για να έχεις wireless charging.Κουμπώνει από πίσω σαν θήκη.Τράβα μια και το πισω μερος του κινητού.Για να σιγουρευτούμε βρε αδερφέ

Link to comment
Share on other sites

τα παιδιά με ρώτησαν αν βγαίνει το πίσω καπάκι και γι'αυτό είπα ότι θέλει ξεβήδωμα :) Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

omg αυτό είναι :p συγνώμη για την δυσπιστία αλλά καταλαβαίνεις.Θέλω αν γίνεται να τραβήξεις 2-3 εξωτερικές φώτο και οπωσδήποτε ενα βιντεάκι αν μπορείς να τσεκάρουμε ποιότητα.Πως σου φαίνεται σε σχέση με το 920???πιστεύω ότι το κινητάκι θα κάνει θραύση ειδικά αν καταφέρουμε να το βρούμε εκεί γύρω στα 300
Link to comment
Share on other sites

μπαινει γερα στο παιχνιδι για mid range συσκευες και η HTC

 

παρομοια χαρακτηριστικα και με 1 GB RAM αν και προς το Μαιο λενε να ερχεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...