Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 720


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιες χώρες κυκλοφορεί ήδη το επίσημο update για το 720. Η Vodafone Ελλάδας και η Vodafone Κύπρου για παράδειγμα το έχουν διαθέσιμο. Το ίδιο ισχύει και για την Ιταλία όπου εκεί είναι διαθέσιμο επίσημα και για τις TIM και Vodafone branded αλλά και για τις unbranded συσκευές .

 

Κι εγω παντως βαρεθηκα να περιμενω το update για το δικο μου country variant και εκανα χθες αναβαθμιση σαν developer. Προς το παρον δεν διαπιστωσα καποιο προβλημα στη λειτουργια του τηλεφωνου. Το μονο που δεν βρηκα ηταν η Cortana, αλλα εχει φωνητικη αναζητηση στο ιντερνετ (bing). Γενικα εμπλουτιστηκαν αρκετα οι λειτουργιες του τηλεφωνου (καλο), αλλα σαν να λαγκαρει καμια φορα στο scroll down μενου...

Οπως και να 'χει ειναι βελτιωση του λειτουργικου και σε καθε περιπτωση σου δινει τη δυνατοτητα για επαναφορα (δεν ξερω σε ποια εκδοση)

.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι όμως πήρες μόνο τα windows phone 8.1 και όχι τη Cyan που είναι το firmware update μαζί με τα 8.1.

Λίγες μέρες αναμονή δεν θα έβλαπταν... τώρα πια η Cyan δεν θα σου έρθει ΟΤΑ και θα πρέπει να κάνεις downgrade στα 8 για την πάρεις.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επιτελούς σήμερα έλαβα επίσημα την 8.1 με cyan (France country variant). Το best-all-around Lumia έγινε από σήμερα ακόμα καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Επιτελούς σήμερα έλαβα επίσημα την 8.1 με cyan (France country variant). Το best-all-around Lumia έγινε από σήμερα ακόμα καλύτερο

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ την αναβάθμιση σε 8.1 με Cyan χθες το βράδυ (νομίζω πως έχω Hungary country variant, αλλά δεν ξέρω πώς το τσεκάρω). Ομολογώ ότι η αναβάθμιση με εκνεύρισε καθώς μου ζητούσε συνεχώς περισσότερο χώρο (είχα περίπου 300ΜΒ ελεύθερα και ήθελε περίπου 800ΜΒ κατά την εγκατάσταση - στην τελική αναγκάστηκα να κάνω ένα ξεκαθάρισμα στις εγκατεστημένενες εφαρμογές), τον οποίο τελικά μετά την εγκατάσταση μου άφησε και πάλι ελεύθερο. Τελικά μετά από πολύ χρόνο και επανεκκινήσεις το κινητό δούλεψε μια χαρά. Είναι σημαντικό ότι δεν χάθηκε τίποτα κατά την αναβάθμιση (π.χ. ρυθμίσεις, κωδικοί, tiles κλπ), οπότε δεν είχα πρόβλημα.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις θετικές: Το notification center είναι πολύ χρήσιμο, το ίδιο και η άμεση πρόσβαση σε λειτουργίες από το ribbon στο επάνω μέρος της οθόνης. O Internet Explorer φαίνεται λιγάκι πιο γρήγορος αλλά δεν χρησιμοποίησα ακόμα κάτι άλλο από αυτά που έφερε η αναβάθμηση. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην μειωθεί η αυτονομία της συσκευής μετά την αναβάθμιση...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερωτηση:Τι εξυπηρετει στο βιντεο, και στις ρυθμισεις, οταν παιζει το βιντεο, οι υποτιτλοι, οταν ειναι μονιμως απενεργοποιημενοι?????????? Τι format πρεπει να ειναι το βιντεο για να ενεργοποιηθουν?Και πως γινεται στην τελικη να παιξουν????Το κακο ειναι οτι στις ρυθμισεις λεζαντων εχει πολλα καλουδια για την γραμματοσειρα αλλα πιο το νοημα????

Αν καποιος εχει μια απαντηση θα το εκτιμουσα.

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να επαναφέρει όλες τις εφαρμογές και ρυθμίσεις μετά από hard reset;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να επαναφέρει όλες τις εφαρμογές και ρυθμίσεις μετά από hard reset;

 

Με 8.1. υπάρχει επιλογή για back up που επαναφέρει πολλά (εκτός των γενικών ρυθμίσεων)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Με 8.1. υπάρχει επιλογή για back up που επαναφέρει πολλά (εκτός των γενικών ρυθμίσεων)

Τα αντίγραφα ασφαλείας εννοείς;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Off topic

 

Έχω προτείνει και νομίζω θα είναι καλο, αφού πληθαίνουν οι "παθόντες" να ανοίξει ένα θέμα "Προβλήματα-Παγώματα μετά την εγκατάσταση 8.1" κάπως έτσι. Ίσως βρούμε κάποια άκρη έτσι, γιατί γραφει ο ένας στο θέμα του τηλεφώνου του, ο άλλος στο Cyan, άλλος στα win 8 και πάει λέγοντας.

Αν μαζέψει ένας διαχειριστής τώρα κάποια διάσπαρτα posts με (κυρίως) παγώματα μετά την αναβάθμιση σε 8.1, θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Καλο είναι να είναι τα θέματα "μαζεμένα" αλλα το υπέρ το δέον συμμάζεμα και τα posts εκατοντάδων σελίδων επί παντός τα κάνει δυσανάγνωστα πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να πει τα βήματα που χρειάζονται για να γίνει register το πρόγραμμα Preview for Devalopers;

Thnx.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να πει τα βήματα που χρειάζονται για να γίνει register το πρόγραμμα Preview for Devalopers;

Thnx.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχετικά με το 720 επειδή εάν και έχω πάρει την έκδοση 8.10.14176.243 το κινητό συνεχίζει να κάνει κάπου κάπου κολλήματα (κλείνει και δεν ανοίγει ). Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό συμβαίνει και σε άλλους και εάν βέβαια υπάρχει κάποια λύση.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 720 επειδή εάν και έχω πάρει την έκδοση 8.10.14176.243 το κινητό συνεχίζει να κάνει κάπου κάπου κολλήματα (κλείνει και δεν ανοίγει ). Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό συμβαίνει και σε άλλους και εάν βέβαια υπάρχει κάποια λύση.

 

Παρότι (ευτυχώς) δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο μετά την αναβάθμιση που έκανα, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα backup (αφήνοντας εκτός τις ρυθμίσεις εφαρμογών, όπως προτείνεται μερικά μηνύματα παραπάνω), να κάνεις ένα hard reset και μετά επαναφορά του backup που έχεις κρατήσει. Το δικό μου 720 είχε διάφορα κολλήματα μετά την αναβάθμιση αλλά μετά το hard reset έστρωσε εντελώς!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ψάχνω για το 720.

Αν πάρει το μάτι σας πουθενά κάτι ενημερώστε.

Για μεταχειρισμένο έχω βάλει αγγελία.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος και το 630. Ας μας πει ο ήχος στα ακουστικα. αν ακούγεται το ίδιο ποιοτικά και δυνατά.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σχετικά με το 720 θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε πρόβλημα με ξαφνικά κολλήματα της συσκευής;

Το δικό μου μερικές φορές κλείνει μόνο του και κάνω προσπάθεια για να ανοίξει.

Υπ όψιν ότι έχω το τελευταίο firmware for DP.

Edited by pfg

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα και Χρονια Πολλα. Σημερα μου ηρθε μια τεραστια αναβαθμιση κοντα στην μια ωρα εκανε να κατεβει και να εγκατασταθεί.Μηπως είναι η DENIM???Στις πληροφοριες γραφει WINDOWS PHONE 8.1 UPDATE και η εκδοση είναι 8.10.14219.341.Την μονη διαφορα που ειδα στην αρχικη οθονη είναι ότι το εικονιδιο MUSIC όταν παιζει βγαινει παλι το ονομα του τραγουδιστη.Απο που μπορω να το κοιτάξω αν είναι τελικα η DENIM???
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρονια Πολλα. Σημερα μου ηρθε μια τεραστια αναβαθμιση κοντα στην μια ωρα εκανε να κατεβει και να εγκατασταθεί.Μηπως είναι η DENIM???Στις πληροφοριες γραφει WINDOWS PHONE 8.1 UPDATE και η εκδοση είναι 8.10.14219.341.Την μονη διαφορα που ειδα στην αρχικη οθονη είναι ότι το εικονιδιο MUSIC όταν παιζει βγαινει παλι το ονομα του τραγουδιστη.Απο που μπορω να το κοιτάξω αν είναι τελικα η DENIM???

 

Πήγαινε στο πρόσθετα+πληροφορίες για να δεις τι firmware έχει η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο πρόσθετα+πληροφορίες για να δεις τι firmware έχει η συσκευή σου.
Εκδοση λογισμικού LUMIA DENIM φιλε μου, ευχαριστω .Δυο πραγματα ακομα. Αν μπορεις κανα site με το τι δινει αυτή η αναβαθμιση και δεν βρισκω την Cortana.Thanks
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι η Denim - ήρθε και σε μένα χθες. Δεν κατάφερα να βρω εμφανείς διαφορές προς το παρόν, αλλά η Cortana σίγουρα δεν παίζει στην Ελλάδα σε αυτή τη φάση οπότε μην ψάχνετε άδικα. Αν έχει κάποιος λίστα με το τι προσφέρει η Denim στο 720 συγκεκριμένα (η γενική λίστα ειναι μεγάλη αλλά δεν παίζουν όλα αυτά στο 720) ας τη μοιραστεί μαζί μας.
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι η Denim - ήρθε και σε μένα χθες. Δεν κατάφερα να βρω εμφανείς διαφορές προς το παρόν, αλλά η Cortana σίγουρα δεν παίζει στην Ελλάδα σε αυτή τη φάση οπότε μην ψάχνετε άδικα. Αν έχει κάποιος λίστα με το τι προσφέρει η Denim στο 720 συγκεκριμένα (η γενική λίστα ειναι μεγάλη αλλά δεν παίζουν όλα αυτά στο 720) ας τη μοιραστεί μαζί μας.
Μπορω να βαλω τον καιρο στην Glance screen ή δεν το υποστηριζει η συσκευη? Και αν ναι πως???Sorry αν εχω γινει βαρος
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω τον καιρο στην Glance screen ή δεν το υποστηριζει η συσκευη? Και αν ναι πως???Sorry αν εχω γινει βαρος

 

Προσωπικά δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ τη Glance Screen και δεν ξέρω καν πώς θα μπορούσες (και αν) να βάλεις τον καιρό. Δοκίμασα λιγο αλλά δεν έβγαλα άκρη οπότε ελπίζω να μπορέσιε να βοηθήσει κάποιος άλλος.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...