Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 720


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Όχι

 

2) Στα WP8.1 αλλάζει ενώ μπορείς να βάλεις και όποιον άλλον dialer κυκλοφορεί στο store (όχι πολλοί ακόμα βέβαια) ανάλογα με τις ανάγκες σου

 

3) Ναι... Στις 3 τελίτσες κάτω επιλέγεις τη "Χρήση Ηχείου" (στα WP8.1 για WP8 δεν θυμάμαι...)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλεφωνο το εχω κοντα στο 8μηνο και ειμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημενος. Δυο θεματακια μονο και πεστε μου αν υπαρχει λυση.

1)Στις αναφορες παραδοσης φαινεται ο αριθμος και οχι το ονομα του παραληπτη.Αλλαζει αυτο????

2)Οταν παιρνω συνεχως το ιδιο τηλ οσες φορες το παιρνω συνεχομενα τοσες φορες εμφανιζεται στην επανακληση ενω στο C7 που εχω αυτο δεν γινεται απλα κραταει το τηλ του ιδιου αριθμου ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.Μηπως αλλαζει και αυτο???

Αν δεν αλλαζει παντως ευελπιστω στην επομενη αναβαθμιση να φτιαξει.Απο κατι τετοια μικρα εγω πιανομαι.

Α ναι ανοικτη ακροαση στο ραδιοφωνο υπαρχει ή οχι??????

 

1)Όχι δυστυχως δεν αλλάζει. Σκέψου ότι είναι το μήνυμα που σου στέλνει ο πάροχός σου για να σε ενημερώσει ότι το sms που έστειλες στο τάδε αριθμό παραδόθηκε. Δεν μπορεί να ξέρει πώς έχεις αποθηκεύσει τον συγκεκριμένο αριθμό!

2) Εμένα το εμφανίζει μία φορά αλλά δίπλα έχει σε παρένθεση με αριθμό το πόσες φορές κάλεσα. Δεν θυμάμαι πως ήταν στα 8 γιατί έχω περασμένα τα 8.1 DP από τον Απρίλιο.

Υπάρχει ανοιχτή ακρόαση στο ραδιόφωνο. Αν είσαι με WP8 κράτα πατημένη την οθόνη και σου εμφανίζει ένα μενού επιλογών που λέει χρήση ηχείου αλλιώς αν έχεις περάσει τα 8.1 αφού μπεις στο ραδιόφωνο FM πάτα τις 3 τελείες κάτω δεξιά και επέλεξε χρήση ηχείου.

 

@alex_gate_7 Μπράβο συγχρονισμός! :p

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα νομίζουν ότι κάνουμε copy paste ρε :lol::lol::lol:

 

Όσον αφορά το 2 στα WP8 φαίνεται η κάθε κλήση ξεχωριστά... Αν σε πάρει κάποιος 3 φορές θα φαίνεται 3 φορές το όνομά του... Στα 8.1 φαίνεται 1 φορά το όνομα και σε παρένθεση ο αριθμός των φορών που σε κάλεσε πχ (3)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα νομίζουν ότι κάνουμε copy paste ρε :lol::lol::lol:

 

Όσον αφορά το 2 στα WP8 φαίνεται η κάθε κλήση ξεχωριστά... Αν σε πάρει κάποιος 3 φορές θα φαίνεται 3 φορές το όνομά του... Στα 8.1 φαίνεται 1 φορά το όνομα και σε παρένθεση ο αριθμός των φορών που σε κάλεσε πχ (3)

 

Θενξ για την υπενθύμιση λοιπόν!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

1)Όχι δυστυχως δεν αλλάζει. Σκέψου ότι είναι το μήνυμα που σου στέλνει ο πάροχός σου για να σε ενημερώσει ότι το sms που έστειλες στο τάδε αριθμό παραδόθηκε. Δεν μπορεί να ξέρει πώς έχεις αποθηκεύσει τον συγκεκριμένο αριθμό!

2) Εμένα το εμφανίζει μία φορά αλλά δίπλα έχει σε παρένθεση με αριθμό το πόσες φορές κάλεσα. Δεν θυμάμαι πως ήταν στα 8 γιατί έχω περασμένα τα 8.1 DP από τον Απρίλιο.

Υπάρχει ανοιχτή ακρόαση στο ραδιόφωνο. Αν είσαι με WP8 κράτα πατημένη την οθόνη και σου εμφανίζει ένα μενού επιλογών που λέει χρήση ηχείου αλλιώς αν έχεις περάσει τα 8.1 αφού μπεις στο ραδιόφωνο FM πάτα τις 3 τελείες κάτω δεξιά και επέλεξε χρήση ηχείου.

 

@alex_gate_7 Μπράβο συγχρονισμός! :p

Σας ευχαριστω και τους δυο για τις γρηγορες απαντησεις.

Επιμενω ομως οτι το ταπεινο C7 στο φακελλο αναφορες παραδοσης λεεi: Adriana Lima 17.54 Παραδοθηκε.

Ενω στο 720 γραφει τον αριθμο απλα παρολο που ειναι περασμενο το ονομα του παραληπτη.

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος του lumia 720 και έχω το εξής πρόβλημα:

Αν και συνδέομαι μέσω wifi στο internet (π.χ κατέβασα χάρτες μπήκα στο e-mail μου), δεν μπορώ να κάνω περιήγηση με τον explorer και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση (μου βγάζει μύνημα "Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτήν τη στιγμή (80072ee7)".

Αν και δεν το θεωρώ πιθανό, μήπως φταίει που δεν έχω βάλει ακόμα κάρτα sim;

:cry::blink:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος του lumia 720 και έχω το εξής πρόβλημα:

Αν και συνδέομαι μέσω wifi στο internet (π.χ κατέβασα χάρτες μπήκα στο e-mail μου), δεν μπορώ να κάνω περιήγηση με τον explorer και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση (μου βγάζει μύνημα "Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτήν τη στιγμή (80072ee7)".

Αν και δεν το θεωρώ πιθανό, μήπως φταίει που δεν έχω βάλει ακόμα κάρτα sim;

:cry::blink:

 

Καλορίζικο!

Αν και δεν έχεις βάλει ακόμα κάρτα sim, microsoft account έβαλες κατα την ενεργοποίηση της συσκευής, σωστά;

Συγχρονίζει το microsoft account σου (θα το δείς πηγαίνοντας ρυθμίσεις->email+λογαριασμοί);

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά! Ναι, έφτιαξα ms account.

Χωρίς να είμαι σίγουρος ωστόσο σχετικά με το τί άλλαξε, άρχισε να κάνει κανονικά update και να λειτουργεί ο explorer.

Αλλά όταν πήγα να δοκιμάσω το nokia drive με πέταξε έξω γιατί δεν είχε κάρτα sim! Μου φαίνεται περίεργο αφού λογικά θα έπρεπε να δουλεύει και με τον δέκτη gps μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 2 ημέρες χρήσης έχω να πω τα εξής:

- GPS, αστραπιαίο! (δεν έχω κάνει κάποια διαδρομή αλλά το gps fix είναι εντυπωσιακά γρήγορο).

- Δυνατός δέκτης wifi.

- Άνετο σερφάρισμα στο Internet (δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από μια 4πύρηνη κινέζικη android ταμπλέτα που έχω - για να μην πω ότι σε κάποιες περιπτώσεις είναι και πιο ομαλό στη λειτουργία του...).

- Πολύ καλή φωτογραφική μηχανή (σε ημερήσιες λήψεις για ένα χρήστη με νορμάλ απαιτήσεις).

- Πολύ καλή οθόνη (αν και θεωρητικά δεν έχει τη μέγιστη δυνατή ανάλυση).

- Και τέλος για δοκιμή κατέβασα και το asphalt 8 το οποίο έπιασε περίπου 1 gb στη μνήμη του τηλεφώνου (μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στη sim; ) και παίζει μια χαρά! (παρά τη μικρή ram). Η εγκατάσταση του παιχνιδιού έγινε αφού έκανα όλα τα update και αφού εγκατέστησα καμιά 10ριά άλλες εφαρμογές...

Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι στην τιμή που μπορεί να το βρει κάποιος αυτό τον καιρό (εγώ το πήρα 159 ευρώ από το media), έχει ασυναγώνιστη σχέση ποιότητας - τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 2 ημέρες χρήσης έχω να πω τα εξής:

- GPS, αστραπιαίο! (δεν έχω κάνει κάποια διαδρομή αλλά το gps fix είναι εντυπωσιακά γρήγορο).

- Δυνατός δέκτης wifi.

- Άνετο σερφάρισμα στο Internet (δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από μια 4πύρηνη κινέζικη android ταμπλέτα που έχω - για να μην πω ότι σε κάποιες περιπτώσεις είναι και πιο ομαλό στη λειτουργία του...).

- Πολύ καλή φωτογραφική μηχανή (σε ημερήσιες λήψεις για ένα χρήστη με νορμάλ απαιτήσεις).

- Πολύ καλή οθόνη (αν και θεωρητικά δεν έχει τη μέγιστη δυνατή ανάλυση).

- Και τέλος για δοκιμή κατέβασα και το asphalt 8 το οποίο έπιασε περίπου 1 gb στη μνήμη του τηλεφώνου (μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στη sim; ) και παίζει μια χαρά! (παρά τη μικρή ram). Η εγκατάσταση του παιχνιδιού έγινε αφού έκανα όλα τα update και αφού εγκατέστησα καμιά 10ριά άλλες εφαρμογές...

Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι στην τιμή που μπορεί να το βρει κάποιος αυτό τον καιρό (εγώ το πήρα 159 ευρώ από το media), έχει ασυναγώνιστη σχέση ποιότητας - τιμής.

 

Προφανώς ενοείς εγκατάσταση στην sd και όχι τη sim :).

 

Φυσικά και γίνεται στα 8.1. Σου προτείνω να τα περάσεις ανεπίσημα ως developer ή να περιμένει κανα μήνα για να τα πάρεις επισήμως πλέον.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το NOKIA το 720 και έχω το εξής πρόβλημα με τις εφαρμογές HERE drive+ και HERE maps, όταν ανοίγω μία από αυτές τις εφαρμογές κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Μήπως υπάρχει κάποια βοήθεια;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το NOKIA το 720 και έχω το εξής πρόβλημα με τις εφαρμογές HERE drive+ και HERE maps, όταν ανοίγω μία από αυτές τις εφαρμογές κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Μήπως υπάρχει κάποια βοήθεια;

 

Καλησπέρα. Δοκίμασες να τις απεγκαταστήσεις και να τις ξαναπεράσεις;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασες να τις απεγκαταστήσεις και να τις ξαναπεράσεις;

Όχι αυτό θα κάνω τώρα .

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό θα κάνω τώρα .

 

Έχει συμβεί σε πολλούς αυτό με την developer preview των 8.1. Πρόσεξε να απεγκαταστήσεις και τις εφαρμογές αλλά και το χάρτη που έχεις κατεβάσει. Γενικά εγώ έσωσα ένα lumia 625 από hard reset απεγκαθιστώντας και περνώντας από την αρχή όλα τα χαρτοειδή...

Φίλος μου με 720 δε τα κατάφερε και έκανε hard reset. Κλασικό σύμπτωμα όταν πάει να ανοίξει ο χάρτης κάνει restart το τηλέφωνο. Πάντως τα 8.1 δεν είναι μεγάλο θέμα το hard reset αφού σου επαναφέρεται και η start screen από backup.

Εύχομαι πάντως να το σώσεις.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε πολλούς αυτό με την developer preview των 8.1. Πρόσεξε να απεγκαταστήσεις και τις εφαρμογές αλλά και το χάρτη που έχεις κατεβάσει. Γενικά εγώ έσωσα ένα lumia 625 από hard reset απεγκαθιστώντας και περνώντας από την αρχή όλα τα χαρτοειδή...

Φίλος μου με 720 δε τα κατάφερε και έκανε hard reset. Κλασικό σύμπτωμα όταν πάει να ανοίξει ο χάρτης κάνει restart το τηλέφωνο. Πάντως τα 8.1 δεν είναι μεγάλο θέμα το hard reset αφού σου επαναφέρεται και η start screen από backup.

Εύχομαι πάντως να το σώσεις.

 

Τελικά έκανα επανεγκατάσταση και δουλεύει.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

;) Μια χαρά!

 

Πότε τελικά θα πάρουμε την 8.1;

Την έχω σαν DEV στο 8Χ και φυσάει.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Πότε τελικά θα πάρουμε την 8.1;

Την έχω σαν DEV στο 8Χ και φυσάει.

 

Αν εννοείς το 720 από την άλλη βδομάδα ξεκινάνε σιγά σιγά οι αναβαθμίσεις σε Cyan με πρώτα τα μεγάλα μοντέλα. Πιστεύω μέσα στον Ιούλιο θα το χεις πάρει επίσημα.

Για τα HTC δεν έχω ιδέα...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το 720 από την άλλη βδομάδα ξεκινάνε σιγά σιγά οι αναβαθμίσεις σε Cyan με πρώτα τα μεγάλα μοντέλα. Πιστεύω μέσα στον Ιούλιο θα το χεις πάρει επίσημα.

Για τα HTC δεν έχω ιδέα...

Τι εννοείς τα μεγάλα μοντέλα;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλό βράδυ...

 

BTW δεν ξέρω γιατί βγήκε σαν αριθμός skype :lol: :lol: :lol:

 

Τα μοντέλα Lumia εννοούσα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλό βράδυ...

 

BTW δεν ξέρω γιατί βγήκε σαν αριθμός skype :lol: :lol: :lol:

 

Τα μοντέλα Lumia εννοούσα...

 

Σαν teamviewer ID βγήκε. :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...