Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά...

χρησιμοποιώ την εφαρμογή call και sms block που έχει το κινητό,έβαλα κάποια νούμερα αλλά και κάποια sms (από wind) το θέμα είναι ότι τελικά τα sms πρέπει να τα βλέπω τελικά,πως γίνεται να τα βγάλω εκτός λίστας και να τα παίρνω κανονικά?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά...

χρησιμοποιώ την εφαρμογή call και sms block που έχει το κινητό,έβαλα κάποια νούμερα αλλά και κάποια sms (από wind) το θέμα είναι ότι τελικά τα sms πρέπει να τα βλέπω τελικά,πως γίνεται να τα βγάλω εκτός λίστας και να τα παίρνω κανονικά?

 

πάτα παρατεταμένα πάνω στο νούμερο που θες να βγάλεις απ' την λίστα

Link to comment
Share on other sites

πάτα παρατεταμένα πάνω στο νούμερο που θες να βγάλεις απ' την λίστα

 

Πατώντας παρατεταμένα μου βγάζει είτε "διαγραφή" είτε "μετακίνηση στα εισερχόμενα" ....επιλέγοντας την μετακίνηση δεν αλλάζει κάτι,γιατί το είχα δοκιμάσει!

βγάζει και το εικονίδιο αξιόπιστο,αλλά πατώντας είτε απλά είτε παρατεταμένα δεν κάνει κάτι..κάνω κάτι λάθος να υποθέσω?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους, η μητέρα μου, κάτοχος του 520, είχε ένα θέμα με κάτι συντομεύσεις στην αρχική οθόνη και επειδή δεν έβρισκα τρόπο να το φτιάξω, έκανα factory reset. Αλλά δεν θυμήθηκα ότι είχε κάτι φωτογραφίες από την ορκωμοσία του αδερφού μου στον στρατό, με αποτέλεσμα να τις διαγράψω. Μην φανταστείτε τίποτα σπουδαίες φωτογραφίες, αλλά ξέρετε πως είναι οι μανάδες. Και εγώ βέβαια έχω στενοχωρηθεί πολύ γιατί ξέρω ότι είναι πολύ σημαντικές για εκείνη.

 

Έψαξα μήπως έχουν συγχρονιστεί με κανένα Onedrive αλλά τίποτα. Δοκίμασα κάτι απλά Recovery Tools μέσω PC αλλά δεν το αναγνωρίζουν το τηλέφωνο ( ίσως φταίνε τα Windows 8 στο PC ). Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Χρήστος

 

Υ.Γ. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μου έστελνε ΠΜ για να το δω πιο σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, η μητέρα μου, κάτοχος του 520, είχε ένα θέμα με κάτι συντομεύσεις στην αρχική οθόνη και επειδή δεν έβρισκα τρόπο να το φτιάξω, έκανα factory reset. Αλλά δεν θυμήθηκα ότι είχε κάτι φωτογραφίες από την ορκωμοσία του αδερφού μου στον στρατό, με αποτέλεσμα να τις διαγράψω. Μην φανταστείτε τίποτα σπουδαίες φωτογραφίες, αλλά ξέρετε πως είναι οι μανάδες. Και εγώ βέβαια έχω στενοχωρηθεί πολύ γιατί ξέρω ότι είναι πολύ σημαντικές για εκείνη.

 

Έψαξα μήπως έχουν συγχρονιστεί με κανένα Onedrive αλλά τίποτα. Δοκίμασα κάτι απλά Recovery Tools μέσω PC αλλά δεν το αναγνωρίζουν το τηλέφωνο ( ίσως φταίνε τα Windows 8 στο PC ). Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Χρήστος

 

Υ.Γ. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μου έστελνε ΠΜ για να το δω πιο σίγουρα.

 

Δεν ξέρω και πολλά επί του θέματος αλλά το κόβω πολύ δύσκολο..

Δε φταίνε τα Windows 8 στο pc που δεν το αναγνωρίζουν σαν αποθηκευτικό μέσο, αλλά τα Windows Phone που συνδέονται με MTP (Media Transfer Protocol) και όχι mass storage.. Οπότε δε νομίζω να υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό..

 

Φαντάζομαι ήταν στη μνήμη του τηλεφώνου έτσι;

Αν ήταν σε κάποια sd θα μπορούσες να τη συνδέσεις αλλιώς (πχ. card reader) στο pc και να τη ψάξεις..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το 520 μου έφυγε απο το γραφείο και έσκασε κάτω με αποτέλεσμα ένα ράγισμα διαγώνιο στην οθόνη :(. Το άνοιξα και ανοίγει κανονικά μέχρι την αρχική οθόνη (μάλιστα λαμβάνω και notifications) , αλλά φυσικά δεν ανταποκρίνεται η οθόνη αφής στο άγγιγμα των δακτύλων ΄για να ακριβολογώ ανταποκρίνεται κατα 5% και όταν θέλει.

 

Λογικά πάω για αλλαγή οθόνης. η ερώτηση μου είναι:

1)Αξίζει τον κόπο; Δεν ξέρω καθόλου τιμές, αλλά αν πλησιάζει την αξία του κινητού πλέον (που είναι και της φθήνιας), μάλλον δεν συμφέρει.

2) Αν αξίζει τον κόπο, είναι κάτι που μπορώ να αλλάξω μόνος μου ή πρέπει να το πάω σε σέρβις;

3) Σε σέρβις τι κοστολόγιο θα ζητήσουν για ανταλλακτικό και εργασία πάνω ή καλύτερα ποιο είναι το μάξιμουμ που είναι λογική τιμή;

 

Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύεις οτι μπορείς να ασχοληθείς μόνος ψάξου στο internet για οδηγούς και στο ebay για οθόνη.

Τα ανταλλακτικά, είναι φθηνά στο ebay...

Σε Nokia Care δεν νομίζω οτι αξίζει. Κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα. Αν δεν βρεις άκρη πάς σε ένα 630 ή 730 αν θες κάτι παραπάνω και μεγειά.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σε nokia care που ειχα παει το 620 φιλου, του πηρε 65€. Δεν ειναι στανταρ τιμη, μπορει να βρεις και χαμηλοτερα.

Προσωπικα δεν θα ελεγα οτι συμφερει αν σκεφτεις οτι με 105€ παιρνεις το 630.

Μπορεις να την αλλαξεις και μονος σου με τη βοηθεια του ιντερνετ αλλα δεν ξερω λεπτομερειες!

Link to comment
Share on other sites

Μισο, να δω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα...

Αν θελήσω να παραγγείλω απο το ebay παίρνω αυτό ή κάποιο άλλο ανταλλακτικό;

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1311.R9.TR11.TRC1.A0.H1.Xlumia+520+&_nkw=lumia+520+screen&_sacat=0

 

Επειδη αν παίρνω αυτό, τα 65 ευρώ μου φαίνονται υπερβολικά αν το ανταλλακτικό μαζί με τα κατσαβιδάκια και τα παρελκόμενα κάνει 10 ευρώ περίπου.

 

Μηπως κοιτάω σε λάθος ανταλλακτικό;

Digitizer δεν είναι αυτό που θέλω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα άλλαξα της κοπέλας μου είσαι τυχερός γιατί δυο 520 το digitizer δεν είναι κολλημένο με την οθόνη..αλλαζει πανεύκολα και με γελοίο κόστος κατω από 10,ευρώ από κίνα...στο δικό μου πάντως το 1020 που έχω καταφέρει 2,οθόνες ήταν 135 την φορά μιας και είναι ενωμένα μεταξύ του;..
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο το κινητο και στο lumia520.Aυτο το κινητο φαινεται να εχει λιγο καλυτερα χαρακτηριστικα αλλ παιδια θα παρει to nokia lumia 520 windows 10?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο το κινητο και στο lumia520.Aυτο το κινητο φαινεται να εχει λιγο καλυτερα χαρακτηριστικα αλλ παιδια θα παρει to nokia lumia 520 windows 10?

Λογικά θα πάρει, δεν γίνεται να πάρει το χειρότερο 530 και να αφήσουν το 520 απ'έξω. Τίποτα όμως δεν είναι βέβαιο, δεν γνωρίζουμε κάτι ακόμη για τα Windows 10 σε σχέση με τις αναβαθμίσεις.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να συνδεσω το νοκια 520(εχει windows 8) με υπολογιστη(windows 7 starter)? Εχω δοκιμασει πολλες φορες αλλα τιποτα, ο υπολογιστης δεν αναγνωριζει καν το νοκια. Χρειαζεται drivers κι αν ναι απο που?
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να συνδεσω το νοκια 520(εχει windows 8) με υπολογιστη(windows 7 starter)? Εχω δοκιμασει πολλες φορες αλλα τιποτα, ο υπολογιστης δεν αναγνωριζει καν το νοκια. Χρειαζεται drivers κι αν ναι απο που?

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ- Σύνδεση της συσκευής σε υπολογιστή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πάρει, δεν γίνεται να πάρει το χειρότερο 530 και να αφήσουν το 520 απ'έξω. Τίποτα όμως δεν είναι βέβαιο, δεν γνωρίζουμε κάτι ακόμη για τα Windows 10 σε σχέση με τις αναβαθμίσεις.

 

αν δηλαδή πάρει το 530 θα πάρει και το 520?

Link to comment
Share on other sites

αν δηλαδή πάρει το 530 θα πάρει και το 520?

 

Προς το παρόν μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε μιας και δεν γνωρίζουμε κάτι επίσημο για το ποιές συσκευές θα αναβαθμιστούν.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα την παρει το 530?

 

Όλα τα WP8 Lumia θα αναβαθμιστούν σε Windows 10.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε μιας και δεν γνωρίζουμε κάτι επίσημο για το ποιές συσκευές θα αναβαθμιστούν.

 

Ακριβώς από πάνω τα λέει πολύ ωραία...

 

ΥΓ: Γράφαμε ταυτόχρονα.

Εγώ έχω μια επιφύλαξη μήπως οι low end/παλιό hardware πάρουν κουτσουρεμένα τα 10...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς από πάνω τα λέει πολύ ωραία...

 

ΥΓ: Γράφαμε ταυτόχρονα.

Εγώ έχω μια επιφύλαξη μήπως οι low end/παλιό hardware πάρουν κουτσουρεμένα τα 10...

 

μόνο hardware restrictions φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα σήμερα αναβάθμιση σε ένα lumia 520 σε windows 8.1 και όταν το πήρε σπίτι του δεν βλέπει το wifi του. Έκανε επανεκκίνηση κινητού και ρούτερ αλλά δεν έφτιαξε. Η σύνδεση είναι αποθηκευμένη στη διαχείριση αλλά του ζητάει να βάλει διακομιστή και port.

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

χθες το βραδυ κανω ελενχο ενημερωσεων και μου εμφανησε διαθεσημη αναβαθμηση.δεν το περιμενα η denim να ειναι τοσο γρηγορα διαθεσημη στο 520.

υποψην οτι η αναβαθμηση εχει αρκετα μεγαλο μεγεθος και πρεπει να εχεται στην εσωτερικη μνημη 700-800mb διαθεσημα.

εκανε περιπου 1 ωρα να ολοκληρωθει η διαδικασια.

μετα απο λιγο ψαξιμο να δω τι νεο απεκτησε το κινητο βρηκα γρηγοροτερη πλοηγηση στον internet explorer,ελαφρως ταχυτερα animation μεταβασης εφαρμογων,και φυσικα τους φακελους στην αρχικη οθονη που ειναι πολυ χρησιμοι.

 

2 μεγαλες αναβαθμισεις στους 8 μηνες που εχω το κινητο,ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την επιλογη μου.Ειδωμεν για τα windows 10!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...