Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Λοιπον σκεφτομαι πολυ αυτο το τηλ. για την μητερα μου που θελει να παρει αλλο.Εγω εχω το 1020 και πιο παλια το 800αρι οποτε γνωριζω απο wp.

Ηθελα να ρωτησω απο μπαταρια σε σχεση με το 620 πως παει?Επειδη βλεπω οτι εχει λιγακι μεγαλυτερη..κι επισης οσαοι εχουν βαλει την dev 8.1 βλεπουν οτι εχει γινει πιο αργο η κολλαει?Βασικα με ενδιαφερει αν εχει γινει πιο αργο στις βασικες τους λειτουργιες, τηλεφωνα,μνμ,πλοηγηση στο μενου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Λοιπον σκεφτομαι πολυ αυτο το τηλ. για την μητερα μου που θελει να παρει αλλο.Εγω εχω το 1020 και πιο παλια το 800αρι οποτε γνωριζω απο wp.

Ηθελα να ρωτησω απο μπαταρια σε σχεση με το 620 πως παει?Επειδη βλεπω οτι εχει λιγακι μεγαλυτερη..κι επισης οσαοι εχουν βαλει την dev 8.1 βλεπουν οτι εχει γινει πιο αργο η κολλαει?Βασικα με ενδιαφερει αν εχει γινει πιο αργο στις βασικες τους λειτουργιες, τηλεφωνα,μνμ,πλοηγηση στο μενου..

 

πάρε το

μία μέρα άνετα μπορεί και δεύτερη ανάλογα την χρήση

το βράδυ το βάζει στην φόρτιση , αυτό κάνω εγώ

λαγκάρισμα δεν έχει , του έχω την dev 8.1 και πάει μία χαρά

μην το σκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

Για να λαγκάρει θα πρέπει να το λιώνει στο multitasking και ακόμη κι εκεί ελάχιστα. Στα χέρια της μέσης μαμάς δεν θα λαγκάρει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα έλεγχο για Updateκαι δεν βγάζει τίποτα ακόμα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίς ακόμη για το 520... Οι αναβαθμίσεις θα ξεκινήσουν με τα 1520, 1020, 925 και θα συνεχιστεί με τις επόμενες...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα προβλημα με το 520 δεν μπορω να συνδεθω στο internet με to WF απο το router, προσπαθω να συνδεθω μου ζηταει τον κωδικο κ μολις τον γραφω μου λεει οτι ειναι λαθος,. ενω απο αλλο κινητο παλι 520 μπαινει κανονικα. μηπωσ μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα προβλημα με το 520 δεν μπορω να συνδεθω στο internet με to WF απο το router, προσπαθω να συνδεθω μου ζηταει τον κωδικο κ μολις τον γραφω μου λεει οτι ειναι λαθος,. ενω απο αλλο κινητο παλι 520 μπαινει κανονικα. μηπωσ μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Αν είναι σίγουρά σωστό το password δοκίμασε δύο πράγματα . Κάνε reset το 520 και/ή κάνε reset το router . Μερικές φορές συσκευές που συνδέονται αποσυγχρονίζονται και δεν βλέπει η μία την άλλη

 

ά και σβήσε το wifi από την μνήμη του 520 για να το βρεί από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν είναι σωστή η ημερομηνία και η ώρα

όταν βγάζεις μπαταρία χάνονται και πρέπει να τα ξανά φτιάξεις

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ LUMIA 520. ΕΧΩ ΣΕΤΑΡΕΙ 2 ΕΜΑΙΛ ΜΕ ΤΟ GMAIL

ΤΟ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΜΑΙΛ ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙ , ΠΑΡΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟ

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω ότι τα έχεις κάνει τα παρακάτω βήματα στα στέλνω για να ρίξεις μια ματιά στης Σημειώσεις

μήπως και βοηθήσουν.

 

Ρυθμίσετε ένα λογαριασμό Google

 

Στη λίστα εφαρμογών, πατήστε Ρυθμίσεις Εικονίδιο "Ρυθμίσεις" και, στη συνέχεια, Email + λογαριασμοί.

 

Πατήστε Προσθήκη λογαριασμού > Google > Σύνδεση.

 

Πληκτρολογήστε τη διεύθυνση email και τον κωδικό πρόσβασής σας και μετά πατήστε Είσοδος.

 

Πατήστε Αποδοχή.

 

Τα email, οι επαφές και το ημερολόγιο από το λογαριασμό σας στο Google θα συγχρονίζονται στο τηλέφωνό σας.

 

Σημειώσεις

Εάν έχετε λογαριασμό Google Apps, θα χρειαστεί να τον ρυθμίσετε διαφορετικά. Μεταβείτε στην επιλογή Ρυθμίσεις > Email + λογαριασμοί και, στη συνέχεια, πατήστε Προσθήκη > Σύνθετη ρύθμιση. Καταχωρήστε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής σας, πατήστε Επόμενο και, στη συνέχεια, βεβαιωθείτε ότι πατήσατε Exchange ActiveSync. Όταν σας ζητηθεί ο διακομιστής σας, καταχωρήστε m.google.com. Για περισσότερη καθοδήγηση, ανατρέξτε στην παράγραφο Για να πληκτρολογήσετε εσείς τις ρυθμίσεις λογαριασμού email (σύνθετες) παρακάτω.

Εμφανίζεται ένα σφάλμα όταν προσπαθείτε να ρυθμίσετε ένα λογαριασμό Google στο τηλέφωνό σας; Μάθετε περισσότερα

 

πηγή: microsoft

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Και στις ρυθμίσεις email,

Λήψη email 'χωρίς χρονικό περιορισμό'

 

προκειμένου να εμφανίζει το σύνολο παλιών και πρόσφατων email.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία πόσο σας βγαζει; εγώ με μισή ώρα βαιμπερ χάνω 15%... Κ γενικα μερα δυσκολα βγαζει... :/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία πόσο σας βγαζει; εγώ με μισή ώρα βαιμπερ χάνω 15%... Κ γενικα μερα δυσκολα βγαζει... :/

 

ομιλία στο viper λες να φανταστώ

και εγώ μετά από 5 ώρες συνεχόμενη ομιλία χάνω το 90%

λογική κατανάλωση είναι

το τηλ. βγάζει άνετα μέρα και παραπάνω ανάλογα την χρήση

εχτές το ξελίγωσα σε 3 ώρες με παιχνίδι

Link to comment
Share on other sites

Τσατ στο βαιμπερ... :/ και γενικά έχω drain νομίζω... Δηλαδή σε 7 ώρες που κοιμόμουν το βραδυ έχασε γυρω στο 10%-15%... Λογικό είναι; :/ με 15' browsing πέφτει 20%..

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα εδώ και μια εβδομάδα πώς η μπαταρία κρατάει το πολύ 6-7 ώρες χωρίς χρήση... το κινητό είναι 7 μηνών. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό? Το έδωσα σήμερα στη νοκια, αύριο θα μου πουν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάπου 9 μήνες και γενικά έχω παρατηρήσει μια πτώση της μπαταρίας, αλλά το λιώνω το κινητό. Πάντως όχι στα επίπεδα που αναφέρεις. Βγάζει δηλαδή άνετα από το πρωί μέχρι την ώρα που θα κοιμηθώ (περίπου 15 ώρες).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ο μικρός της αδερφής μου, προσπάθησε να ξεκλειδώσει τη συσκευή (κλείδωμα οθόνης) και επειδή πάτησε πολλές φορές λάθος password έβγαλε ένα μήνυμα που λέει ότι θα πρέπει να περιμένω 160.485 ώρες για να προσπαθήσω πάλι. Επειδή αυτό δεν γίνετε, υπάρχει κάποιος τρόπος να γλιτώσουμε το hard reset?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει άλλη επιλογή επαναφοράς;; Δοκίμασε επανεκκίνηση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ο μικρός της αδερφής μου, προσπάθησε να ξεκλειδώσει τη συσκευή (κλείδωμα οθόνης) και επειδή πάτησε πολλές φορές λάθος password έβγαλε ένα μήνυμα που λέει ότι θα πρέπει να περιμένω 160.485 ώρες για να προσπαθήσω πάλι. Επειδή αυτό δεν γίνετε, υπάρχει κάποιος τρόπος να γλιτώσουμε το hard reset?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Soft reset έκανες? (Power Button + Volume Down για 10-12'' μέχρι να κάνει μία δόνηση)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Soft reset έκανες? (Power Button + Volume Down για 10-12'' μέχρι να κάνει μία δόνηση)

 

Έκανα soft reset αλλα δεν ξεκλείδωσε δυστυχώς.

Το περίεργο είναι ότι όταν με περνούν τηλέφωνο χτυπάει κανονικά και μπορώ να μιλήσω, αλλα δεν μπορώ να κάνω τίποτα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

nokia care πήγαινε

αλλά το hard δεν το γλιτώνεις

το καλό είναι ότι τς επαφές θα της πάρεις όταν συγχρονιστεί με το mail σου

οι φώτο είναι στην κάρτα οπότε δεν χάνεις κάτι εκτός από τα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην δίνει δυνατότητα ξεκλειδώματος μέσω mail;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λίγο στο νετ για λύση, αλλά δεν βρήκα κάποια φίλε δυστυχώς.

Το χειρότερο, απ' όσο κατάλαβα, που μπορείς να κάνεις αν σου τύχει κάτι τέτοιο, είναι να βγάλεις τη μπαταρία, γιατί χαλάει η ρύθμιση ημερομηνίας και τα αρχικά μερικά λεπτά κλειδώματος που έπερεπε να περιμένεις, γίνονται κάτι χιλιάδες.

Όσο και να κοίταξα, η μόνη σου λύση είναι ή να το πας για Hard Reset σε nokia care, ή να το κάνεις μόνος σου.

Εύκολα γίνεται όπως δείχνει και το βιντεάκι:

 

 

Ελπίζω να έχεις back up ότι σου χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα τη συσκευή στη nokia και σήμερα με πήραν τηλ λέγοντας μου πως υπάρχει βλάβη στην πλακέτα, γιαυτό και έπεφτε τόσο γρήγορα η μπαταρία. Ευτυχώς είναι μέσα στην εγγύηση ... για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα μια βοηθεια αν γινεται. τελικά η συσκευή έχει notification led για χαμένες κλήσεις ,sms,χαμηλή μπαταρία και αν μπορώ να βάλω δικό μου mp3 σαν ηχο κλησης? και κάτι τελευτεο,τα 512 ram επαρκούν για facebook,viber και άλλες εφαρμογές (χωρις παιχνιδια)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...