Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ το forum,ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για την γυναίκα μου,αλλά επειδή την πάτησα με το τελευταίο που της είχα πάρει(ένα LG L3,το οποίο παρόλες τις προσπάθειες με custom roms εξακολουθεί να έχει αρκετά lag),με ενδιαφέρει να μην "κολλάει" που λένε,από ότι διάβασα εδώ γενικώς πάει καλά,η γυναίκα μου βασικά πέραν του τηλεφώνου θέλει web browsing,facebook,και αναπαραγωγή ήχου/βίντεο.Προχωρώ απροβλημάτιστα; η έχετε να μου προτείνεται κάτι σε android σε αυτά τα χρήματα; (140 ευρώ)

Το κινητό είναι το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ,το έχω πάρει για τη μια κόρη μου,αλλά για τη μεγάλη πήρα το Samsung note1 στα 200€ από την προσφορά που ξεκίνησε προχθές,φοβερό vfm.

 

γνωρίζετε κάποιο καλό battery saver?? πολύ μπαταρία τρώει μια μέρα κρατάει

Εγώ χρησιμοποιώ battery doctor και clean master ,πολύ χρήσιμες εφαρμογές.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by basilise
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω δεν ισχυει κατι τετοιο,μπες απο τον υπολογιστη σου στο http://www.windowsphone.com ,βαλε τα στοιχεια του λογαριασμου σου microsoft κι οταν μπεις θα δεις πολλα,ενα απ αυτα θα ναι και το ιστορικο των αγορων σου. Φρονττισε το κινητο σου να ειναι συνδεδεμενο σε δικτυο wifi και με ενεργοποιημενες τις υπηρεσιες τοποθεσιας. Εισαι ετοιμος να πατησεις την επιλογη επανεγκατασταση διπλα απο καθε εφαρμογη που χεις στο ιστορικο σου,θα σταλει και θα εγκατασταθει αυτοματα στο κινητο σου. Ελπιζω να βοηθησα και να μην σε μπερδεψα περισσοτερο.

 

ευχαριστω με εσωσες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και χρόνια πολλά! Είναι κάπως γενική η ερώτησή μου αλλά αφού θέλω να αγοράσω κι εγώ το 520 είπα να γράψω εδώ. Υπάρχει λοιπόν κάποιος τρόπος να μάθω αν μια συσκευή είναι branded χωρίς να την ανοίξω; Εννοώ αν έχει κάποιο αυτοκόλητο στη συσκευασία ή κάτι τέτοιο. Μπορώ να το μάθω απο το ΙΜΕΙ; Πήγα σε κατάστημα cosmote και η υπάλληλος μου είπε ότι έχει μια συσκευή αλλά δεν ξέρει αν είναι branded ή όχι.

 

Και κάτι άλλο. Πήγα και σε έναν κωτσόβολο και μου είπαν ότι δεν έχουν καθόλου lumia 520 αλλά θα έχουν παραλαβή στις 08/1. Υπάρχει περίπτωση αυτή η παραλαβή να είναι καινούρια παρτίδα και να έρθει απευθείας με GDR3? Αν είναι να περιμένω.

Edited by rst88
Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ,το έχω πάρει για τη μια κόρη μου,αλλά για τη μεγάλη πήρα το Samsung note1 στα 200€ από την προσφορά που ξεκίνησε προχθές,φοβερό vfm.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ battery doctor και clean master ,πολύ χρήσιμες εφαρμογές.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου. ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Θελει αγορα???

Link to comment
Share on other sites

Θελει αγορα???

 

Το κινητό είναι το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ,το έχω πάρει για τη μια κόρη μου,αλλά για τη μεγάλη πήρα το Samsung note1 στα 200€ από την προσφορά που ξεκίνησε προχθές,φοβερό vfm.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ battery doctor και clean master ,πολύ χρήσιμες εφαρμογές.

 

Θελει αγορα???

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Όχι δωρεάν είναι.Εγώ τα ενεργοποιώ αρκετές φορές την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μην ηταν ανοιχτα τα δεδομενα , τα ανοιξα μπηκα στο store και παλη δεν μου εβγαλε τιποτα . δεν εχω πολλα πραγματα τα τραγουδια τα εχω και στο pc αυτα για τα οπια στεναχωριεμαι ειναι η εφαρμογες που αγορασα και πρεπη να ξανα αγορασω :(

 

Δεν τις ξαναγοράζεις. Όταν πας σε μία ήδη αγορασμένη εφαρμογή, όταν πατάς "αγορα" σου βγάζει μήνυμα πως την έχεις ήδη αγορασμένη και απλά την κάνεις εγκατάσταση.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!

 

μια ερωτηση πλιζ..η οθονη εχει μεγεθυνθει αρκετα..πως ξεζουμαρω??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!

 

μια ερωτηση πλιζ..η οθονη εχει μεγεθυνθει αρκετα..πως ξεζουμαρω??:wacko:

 

Στον browser λες? Με διπλο ταπ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια ερωτηση! Ενω εχω ενεργοποιησει τη χρηση δεδομενων οταν πχ ανοιγω τον browser μου λεει προβλημα με τον διακομιστη...οποιος ξερει κατι :)
Link to comment
Share on other sites

1) Soft reset με κρατημένο το volume down+ power button για περίπου 10". Θα πρέπει να δονηθεί και να ανοίξει.

2) Hard reset αν δεν ανοίξει με το 1). ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Θα διαγραφούν τα πάντα απ' την συσκευή. Το κάνεις με: If your phone is turned off, press the three buttons simultaneously at the same time, that is Volume Down, Camera and Power buttons. Hold the three buttons until the phone vibrates, for the first release power button, but still hold the volume down and camera for a further five seconds.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ρολαρει εκνευριστικα smooth το 520. ειχα ενα στα χερια μου για 3 ωρες και μονο θετικα μπορω να πω!!

 

Συνήθως αυτό συμβαίνει με όποιον το δοκιμάζει.

Οσοι το γνωρίζουν μονο απο φώτο ή απο αυτά που διαβάζουν, λένε τα δικά τους βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

παντα με αρεζαν τα wp. απ την 7 εκδοση ακομη! τοτε οκ, ειχαν τα θεματακια τους! τωρα ομως θεωρω οτι ειναι το τελειοτερο λειτουργικο που μπορει να υπαρχει σε smartphones(το τονιζω να το βλεπουν μερικοι μερικοι :p)

επισης ειχα και το ativ s παραλληλα με το 520. οκ, πολλες διαφορες μεταξυ τους αλλα το λειτουργικο παραμενει smooth και στα 2!!!

 

μακαρι να βγει ενα οικονομικο wp με 2 σιμ :D

Link to comment
Share on other sites

Το τελειότερο δεν είναι, έχει πολλές ελλείψεις ακόμη, ακόμα και σε βασικές λειτουργίες. Είναι όμως το πιο ομαλό και αυτό που δεν θα σου δημιουργήσει προβλήματα με χαζά κολλήματα ή απότομα σβησίματα.

 

Βασικά δεν υπάρχει τελειότερο λειτουργικό. Όλα κάπου υπερέχουν και κάπου μειονεκτούν. Το θέμα είναι με τι μπορεί να ζήσει ο καθένας και τι προτεραιότητες βάζει για την αγορά του.

 

Οικονομικό δίκαρτο έρχεται σύντομα με την ονομασία moneypenny.

Link to comment
Share on other sites

1) Soft reset με κρατημένο το volume down+ power button για περίπου 10". Θα πρέπει να δονηθεί και να ανοίξει.

2) Hard reset αν δεν ανοίξει με το 1). ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Θα διαγραφούν τα πάντα απ' την συσκευή. Το κάνεις με: If your phone is turned off, press the three buttons simultaneously at the same time, that is Volume Down, Camera and Power buttons. Hold the three buttons until the phone vibrates, for the first release power button, but still hold the volume down and camera for a further five seconds.

 

 

 

Πετυχε με το 2. Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος πότε θα βγει η αναβάθμιση

 

Θα βγεί τις επόμενες εβδομάδες και ανάλογα το μοντέλο, τη χώρα και τον πάροχο θα γίνει διαθέσιμη!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/#top

 

Έτσι, να έχουμε κάτι να κοιτάμε συνέχεια... :-P

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά. Ερώτηση:

Ξέρουμε που αποθηκευονται οι επαφές μας; Στην κάρτα sim ή στην συσκευή ;

Επίσης αυτό είναι κάτι που το επιλέγουμε εμείς από κάπου ή είναι ήδη προεπιλεγμένο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά. Ερώτηση:

Ξέρουμε που αποθηκευονται οι επαφές μας; Στην κάρτα sim ή στην συσκευή ;

Επίσης αυτό είναι κάτι που το επιλέγουμε εμείς από κάπου ή είναι ήδη προεπιλεγμένο;

 

συσκευή και νομίζω πως δεν το επιλέγεις πια....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και αν δηλαδή αλλάξω προσεχώς τηλέφωνο τι γίνεται με αυτές που θα βρίσκονται στην συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...