Jump to content

Ποιο κινητό σας κρατήσατε για περισσότερο διάστημα;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to nokia 6600 to exo edo kai 1,5 xrono kai to xrisimopoio kathimerina akoma alla exei faei pesimata kai mia fora mou epese sta skalopatia stin gonia tou skaliou alla antexse telika me mono 1 epifaniako trauma
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το 8850 εδω και 5 χρόνια περίπου. Απο τις πρώτες μέρες που ήρθε Ελλαδα το πήρα. Δεν πρόκειται να το αλλάξω γιατί όλες αυτες τις δυνατότητες που έχουν τα καινούρια κινητά με αφήνουν παντελώς αδιάφορο! Εξάλλου το κινητο αυτό είναι κομψοτέχνημα και αν το αλλάξω θα είναι πάλι της σειράς 88..! Το 8800 πρός το παρόν το αποκλειουμε λόγω μπαταρίας. Μεχρι να βρεθεί λύση ή να παρουσιαστει καινούριο μοντέλο θα παραμεινω στο αγαπημένο μου κινητό.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 8850 εδω και 5 χρόνια περίπου. Απο τις πρώτες μέρες που ήρθε Ελλαδα το πήρα. Δεν πρόκειται να το αλλάξω γιατί όλες αυτες τις δυνατότητες που έχουν τα καινούρια κινητά με αφήνουν παντελώς αδιάφορο! Εξάλλου το κινητο αυτό είναι κομψοτέχνημα και αν το αλλάξω θα είναι πάλι της σειράς 88..! Το 8800 πρός το παρόν το αποκλειουμε λόγω μπαταρίας. Μεχρι να βρεθεί λύση ή να παρουσιαστει καινούριο μοντέλο θα παραμεινω στο αγαπημένο μου κινητό.

 

Μπράβο σου!!

Μακάρι να έβρισκα και εγώ ένα κινητό και να ήμουν τόσο ευχαριστημένος ώστε να το κρατήσω τόσο πολύ:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Το 8800 πρός το παρόν το αποκλειουμε λόγω μπαταρίας. Μεχρι να βρεθεί λύση ή να παρουσιαστει καινούριο μοντέλο θα παραμεινω στο αγαπημένο μου κινητό.

 

Well done όσον αφορά την κατοχή του 8850. Το είχα για 1 1/2 χρόνο. Είναι πραγματικό κόσμημα. Αλλά...η μπαταρία του δεν κρατούσε πάνω από 1 1/2 με 2 μέρες βαριά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

I siskeyi pou eixa os kyria gia to megalytero xrwniko diastima itan prin kati xrwnakia gia 1 xrwno kia konta 7 mines to 3310, parallila eixa ki'alla kinita, alla kyriws ayto xrisimopoiousa ki as itaan ta alla me othones kameres klp! To minimum einai to N400 (ws kyria) 5 imeres :D.
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Το ΝΟΚΙΑ 3510 για περισσότερο από 2,5 χρόνια ήταν πιστός σύντροφος πρωί-βράδυ. Σκύλος μονάχος το κινητούλι, με πεσίματα, βρεξίματα κλπ. δεν με άφησε ποτέ. Απλά λόγω απλότητας κάποια στιγμή το βαριέσαι και πας πιο πέρα !!
Link to comment
Share on other sites

Το Νokia 6310i με συντροφευει ακομα ,ως δευτερο κινητο.....τι να πω γι αυτο το κινητο ,μεγαλη διαρκεια αναμονης ,bt,ανθεκτικο στις''κακουχιες''........δεν το αλλαζω με κανενα αλλο για απλη χρηση που το χρησιμοποιω.
[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Κι εγώ είχα για 3 χρόνια ένα 3330 και δούλευε άψογα. Σήμερα, μετά από 3-4 χρόνια, λειτουργεί ακόμα άψογα, αν και πλέον βρίσκεται σε ένα συρτάρι :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το 6630 είναι πλέον το μακροβιότερο κινητό μου τηλέφωνο.Είναι το καλύτερο που είχα ποτέ.

Σύντομα όμως το Ν95 θα το αντικαταστήσει,ελπίζω επάξια.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το k750 μου απο τον Ιουλιο του 2005. Μια χαρα. Και ακομα δεν το χω βαρεθει. Παντως φανταζομαι το καλοκαιρι θα το αλλαξω

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

6600 για 2.5 χρόνια... Πως να το κάνουμε ρε παιδιά δεν μ'άρεσαν τα άλλα :p

 

εγω να δεις ποσο το κρατησα,απο τα πιο μισητα κινητα για μενα,το περιμενα πως και πως τοτε και ημουν απο τους πρωτους που το πηραν στα 525 ευρω τοτε και ηταν full bugs smartphone για αρκετο καιρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σας περνάω όλους!

Το alcatel one touch view το αγορασα με το που κυκλοφόρησε και το έχω ακόμη εδώ και 8 περίπου χρόνια για κύρια συσκευή .. !!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Το Siemens S65 μπόρεσε να αντέξει 7 ολόκληρους μήνες, όπως και το Sharp V903. :happy:.
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia 8210 από το Φεβρ.του 2002 ως το Σεπτ.του 2005, ως κύρια συσκευή σε πείσμα αυτών που ήθελαν να πάρω κάτι πιο σύγχρονο, και μετά ως δευτερεύουσα. Αντέχει ακόμα. Με την αυθεντική του πρόσοψη μοιάζει για καινούργιο και αν αλλάξω μπαταρία πιστεύω πως μπορεί να κρατήσει άλλο τόσο και να πάει για ρεκόρ! Επίσης το Panasonic GD90 από το 2000. Συνεχίζει να προσφέρει τις υπηρεσίες του σε συγγενικό πρόσωπο μετά από αλλαγή μπαταρίας. Χρησιμοποιώντας τα εναλλάξ με άλλα, έμεναν κλειστά για περιόδους από μερικές ώρες ως μερικές μέρες. Αυτός είναι και ένας λόγος της μακροβιότητάς τους.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου κινητό κράτησε πάρα πολύ... Motorola D460 από Σεπτέμβριο '96 εώς Σεπτέμβριο '99 αν θυμάμαι καλά. :wink:

Μετά το άλλαξα, αν και δεν είχε κάποιο πρόβλημα, γιατί σε σύγκριση με τα "νέα" μοντέλα φαινόταν σαν ασύρματος !!! :lol:

 

Τώρα στο δεύτερο χρόνο βρίσκεται το Κ750, αλλά σαν δεύτερη συσκευή πλέον, οπότε "δε μετράει" ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

To n70 έκλεισε τον χρόνο και 2 μήνες περίπου.Αλλά και το 3310 το κράτησα κανα 1 με 1,5 χρόνια.Παραπάνω δεν έχω κρατήσει.Αλλά από ότι φαίνεται το ν70 θα το κρατήσω αρκετά χρονάκια ακόμη γιατί δε βλέπω ουσιαστικό λόγο να αλλάξω κινητό.Πάντως το επόμενο θέλω να είναι ppc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...