Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.technobuffalo.com/2013/03/12/htc-one-vs-latest-smartphones-camera-comparison/

 

πραγματικα καλη καμερα.

Οσον αφορα τις εντυπωσεις του vagelis τον πιστευω γιατι δυστυχως οσον αφορα το sw ειχα ντεμο συσκευη αυτα τα 20 λεπτα που το ειχα στα χερια μου.

 

Οτι ειναι το πιο ομορφο με τα καλυτερα ηχεια και την καλητερη οθονη αλλα και ποιοτητα ισχυει.

 

επισης σημερα καπου διαβασα οτι θα βγαλουν εκδοση με unlocked BL.Πολυ καλο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Προπαρείγγειλα το μαύρο στις 8 Μαρτίου από Expansys GR αφού μου είπανε ότι θα το έχουν προς το τέλος αυτής της εβδομάδας. Προχθές μου έστειλαν λέγοντας ότι είναι πλέον διαθέσιμο και αν θέλω να προχωρήσω με τη παραγγελία. Χθες επιβεβαίωσα ότι θέλω να προχωρήσει η παραγγελία. Σήμερα τίποτα....Να αναφέρω πως από σήμερα στη σελίδα τους λέει θα έρθει 30 Μαρτίου. Ειλικρινά δεν θα μου αρέσει (και δεν πιστεύω ότι θέλουν να κάνουν κάτι τέτοιο) αν εφόσον μου είπαν προχθές ότι είναι διαθέσιμο, το πάνε για τέλη Μαρτίου ή Απρίλιο. Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για τιμες βρηκα αυτο το καταστημα http://www.idigitalshop.com/en/193-new-htc-one-64gb.html#/color-black αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για τιμες βρηκα αυτο το καταστημα http://www.idigitalshop.com/en/193-new-htc-one-64gb.html#/color-black αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι.

 

πολυ φτηνο τοχει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ασχοληθεί παλιότερα με τέτοια κακοτοπα sites ένα απλό whois να κάνετε βλέπετε ότι έχει δημιουργηθεί πριν ένα μήνα και λήγει η ισχύς, πάντα του domain, σε 11 μήνες. Αν ήσασταν σοβαρός επιχειρηματιας θα κάνατε επιχείρηση με ημερομηνία λήξης? Τιμές σαν αυτές είναι κράχτες και θαύματα δεν υπάρχουν όπως iphone 5 με 480€ και 55αρα Led tv Samsung Smart 3D με 1099€!!!! Βάζω στοίχημα ότι αν πας να δώσεις κάρτα θα επικαλεστουν πρόβλημα και θα ζητήσουν χρήματα μέσω money transfer, δηλαδή τα δίνεις και τα κλαις.. Έχω ρίξει τρελό ψάξιμο πριν 1-2 χρόνια πάνω στο θέμα, trust me :p

 

http://whois.domaintools.com/idigitalshop.com

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ασχοληθεί παλιότερα με τέτοια κακοτοπα sites ένα απλό whois να κάνετε βλέπετε ότι έχει δημιουργηθεί πριν ένα μήνα και λήγει η ισχύς, πάντα του domain, σε 11 μήνες. Αν ήσασταν σοβαρός επιχειρηματιας θα κάνατε επιχείρηση με ημερομηνία λήξης? Τιμές σαν αυτές είναι κράχτες και θαύματα δεν υπάρχουν όπως iphone 5 με 480€ και 55αρα Led tv Samsung Smart 3D με 1099€!!!! Βάζω στοίχημα ότι αν πας να δώσεις κάρτα θα επικαλεστουν πρόβλημα και θα ζητήσουν χρήματα μέσω money transfer, δηλαδή τα δίνεις και τα κλαις.. Έχω ρίξει τρελό ψάξιμο πριν 1-2 χρόνια πάνω στο θέμα, trust me :p

 

http://whois.domaintools.com/idigitalshop.com

 

Εγω σαν καταναλωτης μπορω να κανω κατι να το αναφερω σε καποια αρχη για να πιστοποιησω την γνησιοτητα του?

Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν καταναλωτης μπορω να κανω κατι να το αναφερω σε καποια αρχη για να πιστοποιησω την γνησιοτητα του?

Είναι εταιρίες φαντάσματα με στοιχεία επικοινωνίας που δεν διασταυρωνονται, το τηλέφωνό τους κάνει divert στην τοποθεσία που βρίσκονται (κάπου σε άλλη χώρα, οπουδήποτε) και η διεύθυνση είναι πλαστή.. Συνήθως στήνουν το όλο πράγμα για κάνα 6μηνο το πολύ και μετά μην τους είδατε, δεν υπάρχει χρόνος ούτε για καταγγελία ούτε για πιστοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαιρείται σωστα;

 

Οχι, στην υπαρχουσα ρομ δεν αφαιρειται.

απλα μπορεις να την αφαιρεσεις απο αρχικη οθονη (να την εχεις 2η-3η) και απλα να μην ασχοληθεις μαζι της.

Παιδια, ειναι πολλα στοιχεια που καθιστουν ενα κινητο ελκυστικο η μη.

Στην προκειμενη η HTC, περα απο το εξαιρετικο hardware που εχει βαλει (ενα κομματι αλουμινιου που δινει απιστευτη αισθηση στιβαροτητας) και design (precise drilling για τα 2 ηχεια κλπ κλπ), εχει προσεξει και τις λεπτομερειες.

 

Πανεμορφα εικονιδια (πολυ συγχρονα - φρεσκα σχεδιασμενα), προσεγμενα - clean widgets και την καλυτερη γραμματοσειρα που εχω δει μετα απο χρονια (και τη χρυση εποχη της Νοκια που ηταν μανουλα στα UI elements). Ωρες ωρες ξεχνας οτι εχεις ενα android στα χερια σου.

Ταχυτατο, smooth συμπεριφορα (καταφεραν μεχρι και το... σερναμενο chrome να τον κανουν να παιζει σχεδον χωρις lagακια) και απο οτι μαθαινω καλυτερη του αναμενομενου μπαταρια.

 

Και πως να πιστεψω τα reviews, οταν πριν απο λιγο ειδα τη συσκευη του φιλου με 2 ωρες και 14 λεπτα ομιλια απο το πρωι (09:00) και 1ωρα και 30 λεπτα ανοιχτη οθονη να ειναι στο 51% (εκτιμηση για την οθονη, γιατι περιεργως δεν υπαρχουν στοιχεια για την ωρα που αυτη ειναι ενεργη στη ρομ αυτη)? Φυσικα με ολους τους συγχρονισμους στο παρασκηνιο... Αυτο το νουμερο ειναι πολυ καλο για ενα κινητο που ακομα και τωρα δεν εχει final λογισμικο.

Θα το αγορασω παιδια. Στις 3 συντομες επαφες μαζι του (δεν εχω και χρονο να ασχοληθω ενδελεχως) με εντυπωσιασε.

Μου αφησε την αισθηση οτι ειναι ενα επιπεδο πανω απο οποιαδηποτε υλοποιηση αυτη τη στιγμη (και το Ζ) και τη συγκριση με συσκευες τυπου iphone 5 απλα να μην υπαρχει - ειναι απλα ανωτερο παντου...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κι
ένα ενδελεχές hands on του κινητού σε μαύρο. Έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση την HTC και το feedback του v@gelis μόνο με χαροποιεί.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Κι
ένα ενδελεχές hands on του κινητού σε μαύρο. Έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση την HTC και το feedback του v@gelis μόνο με χαροποιεί.

 

Σε μαύρο είναι όλα τα λεφτά το κινητό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο είναι όλα τα λεφτά το κινητό...

 

με φοβιζει το μαυρο μην εχει τη καταληξη ενoς black iphone 5.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν δείχνει να έχει σχεδιαστικά λάθη ώστε να χαρασεται κτλ. Ωραίο είναι και το μαυρο όντως με βάζει σε δίλημμα :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ασήμι με χίλια παιδιά ειδικά με το άσπρο δένει απίστευτα.

 

Μπα μπα, έσκασες μύτη σαν το σαλιγκάρι μετά την βροχή κι εσύ :p?? Όντως το ασημί δείχνει να κερδίζει γιατί αναδεικνύει το όμορφο design, είναι οι γραμμές πιο ευδιάκριτες.. Παιδιά θα έχει και πίσω 2ο Led ειδοποίησης? Έτσι διάβασα κάπου αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!!

ποτε θα το παρουμε(πότε θα κυκλοφορήσει)!!!ειναι τρομερό !!!!

 

Προς το τέλος του μήνα και αν...

Πάντως από expansys που το έκανα προαναγγελία μου λέει για 29 του μήνα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Προς το τέλος του μήνα και αν...

Πάντως από expansys που το έκανα προαναγγελία μου λέει για 29 του μήνα

 

εκανες προ παραγγελία ρε τρελε χαχα !!!αντε με το καλο να μας ερθει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό Απρίλιο αλλά δεν γίνεται και αλλιώς...

Εγώ πάντως Παιδιά σε μαύρο το χτύπησα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

 

Λοιπόν το τηλέφωνο είναι κορυφή....Αλουμίνιο,οθόνη,ηχεία,Beats audio.....άντε για :)

 

Θα το πάρω όταν θα πέσει η τιμή του στα 500 euro :D.........Δηλαδή στα 400 χωρίς φπα από Expansys....μια χαρά

 

Ξεχειλίζει από ποιότητα

Edited by Imperia
έχει φάει το μισό κείμενο ο server
Link to comment
Share on other sites

Καλό Απρίλιο αλλά δεν γίνεται και αλλιώς...

Εγώ πάντως Παιδιά σε μαύρο το χτύπησα...

 

Καλησπέρα. Το είχα παραγγείλει από expansys πριν μια εβδομάδα και ενώ μου έστειλαν mail ότι το έχουν διαθέσιμο μετά τηλεφωνικά μου είπαν ότι δεν. Τέλος του μήνα και μπορεί και Απρίλη. Την ακυρωσα την παραγγελία. Λέω να το πάρω από handec γιατί μου βγαίνει πιο φθηνά χωρίς ΦΠΑ. 481€. Εχει πάρει κανείς από εκεί ;;όλα οκ;;ο φορτιστής θα ειναι οκ για Ελλάδα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το είχα παραγγείλει από expansys πριν μια εβδομάδα και ενώ μου έστειλαν mail ότι το έχουν διαθέσιμο μετά τηλεφωνικά μου είπαν ότι δεν. Τέλος του μήνα και μπορεί και Απρίλη. Την ακυρωσα την παραγγελία. Λέω να το πάρω από handec γιατί μου βγαίνει πιο φθηνά χωρίς ΦΠΑ. 481€. Εχει πάρει κανείς από εκεί ;;όλα οκ;;ο φορτιστής θα ειναι οκ για Ελλάδα;;

 

Με τον φορτιστή δεν θα έχεις θέμα...

Αν οθ ίδιοι δεν σου βάλουν ανταπτορα μπορείς και μόνος σου σε μαγαζί με ηλεκτρονικά να πάρεις δεν κοστίζει πάνω από 2-3 εύρω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review... Δείτε τις φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό και σε σχέση με iphone 5 και Sony Z. Επίσης λέει για την μπαταρία ότι είναι average, παρόλο που έπαιξε 7 ώρες video (brutal video rundown όπως το αποκαλεί) πριν τα φτύσει.. προσωπικά fair enough μου φαίνεται :happy:

Το μόνο ίσως θέμα που πρέπει να κάνει address η HTC με κάποιο update είναι το γεγονός ότι μπορεί να ζεσταθεί το πίσω μέρος με έντονη χρήση data.. ίσως το τελικό fw να έχει λύσει τέτοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...