Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. απο σημα δικτυου,wifi και gps πως τα παει.ειμαι αναμεσα στο one και στο s4 και δεν μπορω να αποφασισω ρε ****το :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. απο σημα δικτυου,wifi και gps πως τα παει.ειμαι αναμεσα στο one και στο s4 και δεν μπορω να αποφασισω ρε ****το :wacko:

 

Και τα δύο είναι κορυφαία...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. απο σημα δικτυου,wifi και gps πως τα παει.ειμαι αναμεσα στο one και στο s4 και δεν μπορω να αποφασισω ρε ****το :wacko:

 

Δεν έχει κανένα απολύτως θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω κι εγω χαρη στο Νικολα (thanks φιλε) που μου εδωσε το item που ακυρωσε, καθως το δικο μου backorder θα πηγαινε για 2 εβδομαδες μετα περιπου.

Για να δουμε HTC One vs Note 2 και τι πιθανοτητες υπαρχουν να με κανει να αφησω κατα μερος το νοτελι...

Link to comment
Share on other sites

Οχι το συγκεκριμένο πακέτο, αλλά μπόρω να ζητήσω να ψάξουν αν έχουν κάποιο δέμα για μένα γενικά!:p και εξαρτάται απο την καλη τους θέληση. Αν είχαμε tracking number θα ήταν υποχρεωση τους να δώσουν σαφή απάντηση αλλά τώρα θα πάω με το γλυκό μου χαμόγελο:D.

Για να είμαι δίκαιος, συνήθως δεν λένε οχι, ακόμα και αν δεν έχεις tracking number αρκεί να τους πείς πότε περίπου εστάλει το δέμα και ψάχνουν (μια φορά είχε ξεμείνει σε λάθος ράφι γιατι δεν ήξερε να διαβάσει Αγγλικά ο συμβασιούχος (ήταν καλοκαίρι και έλειπε το άτομο που διαβάζει Αγγλικα!) και το εστελνέ σε λάθος διεύθυνση) γιατι και εκείνοι ξέρουν οτι τα Ελληνικά ταχυδρ. μπάζουν λίγο όχι τόσο στα κεντρικά αλλά στα τοπικά καταστήματα.

Μια καλήμερα δεν βλάπτει ποτέ..:p

Εγώ δυστυχώς θα δουλεύω όλη τη μέρα αύριο οπότε δεν θα μπορέσω να πάω να τους καλοπιάσω, αλλά θα τους παρακαλέσω από το τηλέφωνο... Τα γνωστά δηλαδή... ξέρετε φεύγω για πάντα για εξωτερικό και με επείγει το δέμα κ.τ.λ :lol:

mmathiou αν σε διαφωτίσουν γράψε και εδώ να πάρω και γώ μια ιδέα αν τουλάχιστον τα τηλέφωνα έφτασαν Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Καφεδάκια όσα θέλουν αρκει να μου παραδώσουν το μωρό μου.:p Αυρίο το πρωί 7:31 που ανοίγει θα είμαι εκει να τους καλημερίσω...:D:D...

Update: Κατάφερα και πήγα το πρωί στο κέντρο διανομής των ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι τελικά αύριο θα απεργήσουν οι περισσότεροι... Πραγματικά ότι να'ναι. Χτές από τηλέφωνο μου έλεγαν άλλα. mmathiou πές μας τι σου είπαν εσένα σήμερα. Δηλαδή αν απεργήσουν την 01/05 θα είναι κλειστοί και στις 07/05;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου.

Την γνωμη σας θα ηθελα.Πριν απο λιγες ημερες αλλαξα την παραγγελια μου απο μαυρο σε ασημι και αυτο γιατι επειδη αργησε να δωθει το μαυρο σε κυκλοφορια ειπα οτι μεχρι να παραλαβω ζησε Μαη μου να φας τριφύλλι.

Αλλα με αυτα και αυτα ηδη φτασαμε Μαη και ακομη τιποτα.Μηπως να αλλαξω ξανα την παραγγελια μου σε μαυρο ?Εχετε καμια ενημερωση ποσες ειναι οι παραγγελιες σε μαυρο και ποσα θα παραλαβει το expansys?Λεω μηπως καποιος εχει καλυτερη ενημερωση.

 

7 μαιου ειπαν αλλα δυσκολο το βλεπω. Απ τις 8 μαρτιου περιμενω το μαυρο αλλα το ακυρωσα οι τυποι δεν παιζονται. Μεχρι το σαββατο θα εχω ασημι απο αγγελια. Αν βιαζεσαι μπορεις να κοιταξεις απο καμια αγγελια τωρα που αρχισαν να παιζουν..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς θα δουλεύω όλη τη μέρα αύριο οπότε δεν θα μπορέσω να πάω να τους καλοπιάσω, αλλά θα τους παρακαλέσω από το τηλέφωνο... Τα γνωστά δηλαδή... ξέρετε φεύγω για πάντα για εξωτερικό και με επείγει το δέμα κ.τ.λ :lol:

mmathiou αν σε διαφωτίσουν γράψε και εδώ να πάρω και γώ μια ιδέα αν τουλάχιστον τα τηλέφωνα έφτασαν Ελλάδα...

 

Update: Κατάφερα και πήγα το πρωί στο κέντρο διανομής των ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι τελικά αύριο θα απεργήσουν οι περισσότεροι... Πραγματικά ότι να'ναι. Χτές από τηλέφωνο μου έλεγαν άλλα. mmathiou πές μας τι σου είπαν εσένα σήμερα. Δηλαδή αν απεργήσουν την 01/05 θα είναι κλειστοί και στις 07/05;

 

Πέρασα απο εκει το πρωί και δυστύχως δεν ήταν εκει το δέμα! Δεν μπορούσαν να μου δώσουν καμία πληροφορία. (αν έχει φτάσει κτλ μια και δεν είχα tracking number(καταραμένο Amazon))

Για να τους ζορίσω λίγο και για να τους βάλω να ψάξουν είπα ενα μικρό ψεμματάκι οτι το δέμα έφυγε τρίτη με Royal mail και απλά απάντησαν οτι όλα τα δέματα ενδέχεται να καθυστερήσουν λόγω φόρτου εργασίας (ΠΑΣΧΑ)! Το οποίο είναι ψέμα μια και η κεντρική διανομή τα στέλνει μέσα σε 24 ώρες (inside info:p) και η όποια καθυστέρηση είναι στα τοπικά! Απλά την ενημέρωσα οτι θα περάσω και αύριο και απλά χαμογέλασε...

 

Σχετικά με την απεργία αύριο δεν ήξερε να μου πεί αν θα είναι ανοιχτά (λογικό εξαρτάται απο τον κάθε υπάλληλο). Την Τρίτη του Πάσχα είναι κλειστά.

Προσωπικά πιστεύω οτι ακόμα και αν δουλεψουν το μαγαζάκι θα το έχουν κλειστό.

 

Τελευταία ελπίδα η Μ.Πέμπτη!

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα απο εκει το πρωί και δυστύχως δεν ήταν εκει το δέμα! Δεν μπορούσαν να μου δώσουν καμία πληροφορία. (αν έχει φτάσει κτλ μια και δεν είχα tracking number(καταραμένο Amazon))

Για να τους ζορίσω λίγο και για να τους βάλω να ψάξουν είπα ενα μικρό ψεμματάκι οτι το δέμα έφυγε τρίτη με Royal mail και απλά απάντησαν οτι όλα τα δέματα ενδέχεται να καθυστερήσουν λόγω φόρτου εργασίας (ΠΑΣΧΑ)! Το οποίο είναι ψέμα μια και η κεντρική διανομή τα στέλνει μέσα σε 24 ώρες (inside info:p) και η όποια καθυστέρηση είναι στα τοπικά! Απλά την ενημέρωσα οτι θα περάσω και αύριο και απλά χαμογέλασε...

 

Σχετικά με την απεργία αύριο δεν ήξερε να μου πεί αν θα είναι ανοιχτά (λογικό εξαρτάται απο τον κάθε υπάλληλο). Την Τρίτη του Πάσχα είναι κλειστά.

Προσωπικά πιστεύω οτι ακόμα και αν δουλεψουν το μαγαζάκι θα το έχουν κλειστό.

 

Τελευταία ελπίδα η Μ.Πέμπτη!

Κατάαααλαααβααα..... :( ....Μεγάλη Παρασκευή δεν είναι η τελευταία μας ελπίδα;

Link to comment
Share on other sites

Κατάαααλαααβααα..... :( ....Μεγάλη Παρασκευή δεν είναι η τελευταία μας ελπίδα;

 

Δεν νομίζω οτι είναι ανοιχτά την Μ.Παρασκευή (Μην ξεχνάς οτι είναι Δημόσιο..)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά... Δημόσιο... :ninja:

 

Το τηλέφωνο έφτασε σπίτι μου. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Μόλις το παρέλαβε ο Αδερφός μου απο τον ταχυδρόμο! Έτυχε να έχει ρεπό σήμερα και ήταν σπίτι!Δεν το πιστεύω. Ζήτω τα ΕΛΤΑ!

 

PS.Οτι κακό έχω πει για τα ΕΛΤΑ τα πέρνω όλα πισω!!!!!

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

απο χθες το εχω και εγω το one!!!!

οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χερια μου εως τωρα!!δεν υπάρχουν λογια....δεν ειναι τυχαίο που αυτοί που το εχουν δεν μιλάνε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

απο χθες το εχω και εγω το one!!!!

οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χερια μου εως τωρα!!δεν υπάρχουν λογια....δεν ειναι τυχαίο που αυτοί που το εχουν δεν μιλάνε....:lol:

 

Κερνάω καφέ :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ενημερωση απο handtec???

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ενημερωση απο handtec???

 

δεν εχουν παραλαβει ακομα, περιμενουν μεσα στην εβδομαδα....

 

Τα ίδια έλεγαν και την προηγούμενη εβδομάδα.

Έχω είχα προ-παραγγελία απο 19/03. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα την προηγ. εβδομαδα (Τρίτη για την ακρίβεια)μου είχαν πει οτι περίμεναν stock για να καλύψουν 17 18 και 19 (ισως και 20 ή 21).

Ισως τωρα το καταφέρουν αν λάβουμε υπόψη οτι εγώ ακύρωσα και 1-2 άτομα απο to xda που μίλαγα (με 17 και 19 παραγγελία) περιμένουν απο amazon συσκευές και όταν τις λάβουν θα κάνουν ακύρωση.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχουν γερμανικό μπορούν να στείλουν και να λάβουν mms??εγω με wind και ενώ έχω περάσει manual τις ρυθμίσεις δυκτιου και mms δεν μπορω. Ξέρει κανείς γιατί ;;επίσης όταν το άνοιξα πρώτη φορά δεν μου πέρασε τις ρυθμίσεις δυκτιου για αυτό και τα πέρασα εγώ μόνος μου. Λογικό ;;
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχουν γερμανικό μπορούν να στείλουν και να λάβουν mms??εγω με wind και ενώ έχω περάσει manual τις ρυθμίσεις δυκτιου και mms δεν μπορω. Ξέρει κανείς γιατί ;;επίσης όταν το άνοιξα πρώτη φορά δεν μου πέρασε τις ρυθμίσεις δυκτιου για αυτό και τα πέρασα εγώ μόνος μου. Λογικό ;;

 

Και του Νικόλα (galanakop),που κάναμε το Unboxing ήταν γερμανικό.Δεν είχε επιλογή ελληνικά και τις ρυθμίσεις APN τις περάσαμε εμείς.Λογικά το apns-conf.xml δεν περιέχει τα APNs για Ελλάδα.Για mms δεν έχω άποψη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έλεγαν και την προηγούμενη εβδομάδα.

Έχω είχα προ-παραγγελία απο 19/03. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα την προηγ. εβδομαδα (Τρίτη για την ακρίβεια)μου είχαν πει οτι περίμεναν stock για να καλύψουν 17 18 και 19 (ισως και 20 ή 21).

Ισως τωρα το καταφέρουν αν λάβουμε υπόψη οτι εγώ ακύρωσα και 1-2 άτομα απο to xda που μίλαγα (με 17 και 19 παραγγελία) περιμένουν απο amazon συσκευές και όταν τις λάβουν θα κάνουν ακύρωση.

 

 

Σου επιστρεφουν κανονικα τα λεφτα ή υπαρχει κανα θεμα???

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Σου επιστρεφουν κανονικα τα λεφτα ή υπαρχει κανα θεμα???

 

Είχα κάνει την παραγγελία με Αmazon Payments, οπου δεν σε χρεώνουν μέχρι να αποσταλλεί το κινητο, παρά μονο ελέγχουν αν το ποσό είναι διαθέσιμο και αυτό δεσμεύται απο το υπόλοιπο της πιστωτικής σου. Φυσικά αν δεν σου αποστέλλουν το κινητό δεν θα δείς ποτέ χρεώση στην πιστωτική και σε 14 ημέρες αποδεσμεύται το ποσό απο την κάρτα και επιστρέφει το υπόλοιπο σου όπως ήταν πρίν την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό βίντεο τραβηγμένο από το κινητό καθώς γύριζα σπίτι...ΣΥΓΝΩΜΗ για την κατάσταση και την φωνή μου,αλλά είχα τρελό φτιαξιμο:p

Road video

 

Πολυ καλο βιντεο Γιαννη ! Και εσυ φυσικα ολα τα λεφτα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο βιντεο Γιαννη ! Και εσυ φυσικα ολα τα λεφτα:)

 

Καλά για γέλια είμαι,αλλά ήταν ωραία βραδιά:-) πιστεύω ότι τραβάει πάρα πολύ καλό βίντεο.

Στην φωτογραφία δεν μπορώ να πω ακριβώς το ίδιο,θολώνει εύκολα την εικόνα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...