Jump to content

[Note II] Sudden death


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες τις τελευταίες μέρες έχω ένα θέμα με το wifi.Μήπως έχει τύχει σε κανέναν να ανοίγει το wifi και να μην συνδέεται με τίποτα παρά μόνο αφού το ανοίξει - κλείσει 3-4 φορές? Είμαι στοκ με ρουτ και δεν έχω βάλει τίποτα νέο αυτές τις μέρες.

 

Στο κάνει παντού, με ολα τα ρουτερ ή με συγκεκριμένο;;

 

(το κάνει και σε μένα εδω και 1 βδομάδα...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη το δικο μου που το πηρα Ιαν παιζει να τα κλασει

ακομη και τωρα?Δεν διορθωθηκε αυτη η (ΜΠΙΙΙΙΠ) με την 4.1.2?

 

Τσέκαρε το με το τεστάκι εδώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα και γω το τεστ και γραφει

ΝΟ.SHANE CHIP

 

γραφει και 0xf7

 

αλλα με προβληματισε το date 01/1998

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι ψηλό-ησυχασα γιατί εχω τελευταία και εγω θεμα με τη σύνδεση του wifi.... :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/10/05/evuzu8ys.jpg

 

Μπορω να κανω τιποτα η περιμενω καποια στιγμη να τα παιξει;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε κολυβα.

 

Μην ανησυχείς βρε φίλε. Δεν σημαίνει αυτό ότι θα συμβεί οπωσδήποτε. Οι πιθανότητες να συμβεί στην πραγματικότητα είναι πολύ μικρές.

 

Και νομίζω ότι οι νέοι kernels διορθώνουν αυτό το bug

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι με το insane chip. Aλλά το ίδιο είχα και στο sii αλλά δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα το thread και έκανα λιγο κακάκια μου μέχρι να κατεβάσω και να περάσω το application.

 

Shane chip εδώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν το Note παει σερβις σβηστο και δεν αναβει γινεται αλλαγη Εφοσον ειναι μεσα στην εγγυηση των δυο ετων.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που γράφει ημερομηνία κατασκευης 1997 να ανησυχώ? :D

 

Type: V3W00M

Date: 6/1997

CID: ....

Fw Rev: 0x00

 

No. Sane Chip

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Στο service κι εμείς...

 

Είχα κάνει το τεστ το καλοκαίρι, βγήκε insane αλλά δεν το πήρα κ σοβαρά. Πριν κανένα μήνα όμως άρχισε τα παγώματα, κρασαρίσματα και επανεκκινήσεις, και ολοένα να χειροτερεύουν και τα τρία...

 

:clap:Samsung που το πιο αξιόπιστο δημιούργημά σου μας έκρυβε τέτοιες εκπλήξεις... Τώρα προσευχές να κάνει τη δουλειά του το σέρβις...

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Στο service κι εμείς...

 

Είχα κάνει το τεστ το καλοκαίρι, βγήκε insane αλλά δεν το πήρα κ σοβαρά. Πριν κανένα μήνα όμως άρχισε τα παγώματα, κρασαρίσματα και επανεκκινήσεις, και ολοένα να χειροτερεύουν και τα τρία...

 

:clap:Samsung που το πιο αξιόπιστο δημιούργημά σου μας έκρυβε τέτοιες εκπλήξεις... Τώρα προσευχές να κάνει τη δουλειά του το σέρβις...

 

Φιλε μου σε παρακαλω να ενημερωσεις για τα αποτελεσματα.

Με ενδιαφερει τρομερα να μαθω αν στο σερβις ή τελοσπαντων οποισδηποτε επισημα σχετιζομενος με την Samsung σου αναγνωρισει οτι υπαρχει αυτο το πραμα που λεγεται "insane chip".

Διοτι πλεον το επισημο service, αλλα και η εξυπηρετηση πελατων εμενα μου λενε οτι τετοιο πραμα δε το εχουν ακουσει καν.

Λυπηρο πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως, μου είπαν θα πάρει 1-2 εβδομάδες να το κοιτάξουν. Μένω στο εξωτερικό και το κινητό είναι από την orange όμως την ίδια εγγύηση με Ελλάδα νομίζω έχω, 2 χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση από samsung.
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε παρακαλω να ενημερωσεις για τα αποτελεσματα.

Με ενδιαφερει τρομερα να μαθω αν στο σερβις ή τελοσπαντων οποισδηποτε επισημα σχετιζομενος με την Samsung σου αναγνωρισει οτι υπαρχει αυτο το πραμα που λεγεται "insane chip".

Διοτι πλεον το επισημο service, αλλα και η εξυπηρετηση πελατων εμενα μου λενε οτι τετοιο πραμα δε το εχουν ακουσει καν.

Λυπηρο πραγματικα.

 

Το κινητό ήρθε σήμερα από το σέρβις. Δυστυχώς δεν είχα μαζί κάποιο έγγραφο που να δείχνει τι είχε/τι κάνανε. Έτσι ξανά την Brickbug Check η οποία δείχνει insane chip. Το τηλέφωνο ήρθε εννοείται μετά από επαναφορά σε εργοστασιακές και με αναβάθμιση (4.3).

 

Δεν ξέρω τι θα γίνει, αν με την 4,3 υποτίθεται ότι διορθώνεται το πράγμα. Το έχω μόλις λίγες ώρες και προς το παρόν τρέχει καλά. Ευτυχώς δεν είναι πια η πρώτη συσκευή μου οπότε δεν "υποφέρω" τόσο.

 

Καλή τύχη στους υπόλοιπους insaners...

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι λιγο εκτος γιατι το δοκιμασα στο s4 αλλα δειτε στην ημερομηνια chip. Λεει Μαιος του 1997. Τι θελει να πει ο ποιητης; :lol:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι λιγο εκτος γιατι το δοκιμασα στο s4 αλλα δειτε στην ημερομηνια chip. Λεει Μαιος του 1997. Τι θελει να πει ο ποιητης; :lol:

 

Εισαι οκ. Νομιζω μονο τα 0Xf1 εχουν το bug.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το insane chip και εδώ και 10 ήμερες κολλάει, κάνει επανεκινήσεις .....σύμπτωμα SDS ? rom εχω custom. Το χάνω το 'κινητό' πατριώτες? τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως συμβεί SDS και δεν ανοίγει δεν θα μπορούν στην sam να βρουν οτι έχω custom rom και να με βγάλουν εκτός εγγύησης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι λιγο εκτος γιατι το δοκιμασα στο s4 αλλα δειτε στην ημερομηνια chip. Λεει Μαιος του 1997. Τι θελει να πει ο ποιητης; :lol:

 

A beer for the developer!!!!

Κλαίω!!!!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Να θεωρήσω οτι κάποια στιγμή θα 'νεκρώσει' το ΝΟΤΕ 2 με τα συμπτώματα που έχει? Τελικά είναι s/w ή h/w πρόβλημα? Να επιχειρήσω να το επαναφέρω σε official?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note II] Sudden death

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...