Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mόλις δοκίμασα από περιέργεια την ρύθμιση στο "Εξισορρόπηση". Τουρμπίσιο το κινεζάκι με την JB Β505!!! :yahoo::dance::clap:

 

http://img854.imageshack.us/img854/126/clipboardvn.jpg

 

Glitch του antutu είναι στο 3d graphics :O

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...που παρουσιάζεται μόνο στο δικό μου (για κάποιον ανεξηγητο λόγο) ή σε όλα τα U9508 (που θα μπορούσε να έχει κάποια λογική);;; :confused:

Σε μερικά το βγάζει, σε αλλά οχι.

[ATTACH]33087[/ATTACH]

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μία κάμερα ενός κινητού (πέρα ίσως από κάτι nokia pure κλπ) μπορεί να υποκαταστήσει μια καλή φωτογραφική μηχανή. Οι κάμερες αυτές είναι μια χαρά για να βγάλουμε φωτός από την παρέα μας, από κάπου που πήγαμε, αναμνηστικές, ειδικά αν είναι ημέρα, και γενικά βγάζουν αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Τώρα αν θες να βγάζεις κάτι καλύτερο και σημαντικότερο, σίγουρα δεν πας με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

1. Προτείναμε! ;)

2. Έτσι είναι η Jelly Bean. Τώρα φοράμε beta έκδοση. Πολύ ποθανόν να βελτωθεί με την κανονική που θα κυκλοφορήσει ΄συντομα.

 

Παιδιά από που κατεβάζετε την Official 4.1.2, θέλει root, Ελληνικά έχει ;

ck
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει το battery widget για θερμακρασία και μου βγάζει από 24 κελσίου με 43, όχι πιο πάνω, καίει λίγο το πάνω μέρος αλλά όχι κάτι ανησυχητικό στους 43. Η συμπεριφορά του μου θυμίζει το s3 στην αρχή έκαιγε παραπάνω και μετά με τις αναβαθμίσεις έστρωσε αρκετά. Εσείς με 4.1 πως τα πάει σε αυτόν τον τομέα; Πάντως ο Βλαχάκης είναι λίγο υπερβολικός και το ψιλοθάβει το κινητό για την ποιότητα κατασκευής, εντάξει και μένα έχει κάποια τριξίμα το πλαστικό κάλλυμα στο πλάι αλλά όχι κάτι τρελό, με μια θήκη θα είμαι κομπλέ. Αξίζει κάποιος να δώσει τα 2πλα λεφτά; Καλά έχω βάλει ένα δυνατό mp3 για ήχο κλήσης και χτύπησε σε μαγαζί και έγινα λίγο ρόμπα από την ένταση. :lol: Δυνατά ηχεία.:D
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να παρει κανεις το τηλεφωνο απο κινα με 2gb η να προτιμησω ελλαδα; Σε μεταχειρισμενο που ψαχνω δεν κυκλοφορει πολυ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να παρει κανεις το τηλεφωνο απο κινα με 2gb η να προτιμησω ελλαδα; Σε μεταχειρισμενο που ψαχνω δεν κυκλοφορει πολυ

 

Ενδιαφέρον ερώτημα. Προσωπικά το πήρα απέξω για τα 2GB (ποτέ δεν έχει πέσει κάτω από τα 850mb ελεύθερα με 20+ εφαρμογές/παιχνίδια να τρέχουν στο bakground) + gorilla glass σε πολύ καλή τιμή, λίγο πριν έρθει Ελλάδα.

Amazon βγαίνει κατά 30€ λιγότερο (2ετή εγγύηση).

Όποιο και να πάρεις μπορείς να περάσεις international rom και είναι σχεδόν το ίδιο.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Στην Β505 ο φακελος vendor τι κανει; Χρειαζεται να περαστει και αν ναι με ποια σειρα;Πρωτα το update και μετα αυτος;
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σε λευκό το χει δει κανείς?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Moi! Μου αρέσει πολύ, το μόνο που το καπάκι είναι από αρκετά μαλακό πλαστικό και λίγο τρίζει όταν εφαρμόζει στο πλάι, δεν ξέρω αν και του μαύρου είναι από το ίδιο υλικό. Για 230 ευρώ που το πήρα, δεν παραπονιέμαι, όπως και να χει 4πύρηνο καινούργιο σε αυτά τα λεφτά δεν παίρνεις. Η οθόνη πάντως, για να μην το θεοποιήσω κιόλας, κάνει κάτι αντανακλάσεις όταν έχει φως ή αντηλιά, το πρόσεξα χθές.
Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω να τρίζει κάτι.

Επίσης δεν υπάρχει οθόνη κινητού στον ήλιο που να μην ζορίζεται!

Στα λεφτά του είναι η καλύτερη επιλογή ακόμα!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. 3 ερωτησούλες για όποιον γνωρίζει :

1) Το μοντελο που φέρνει η wind εχει την 2150 ή την 2230 μπαταρία ?

2) Στο review του techblog γινεται συνεχεια αναφορά για την αποσταση μεταξύ της οθόνης και του γυαλιού που την καλύπτει. Ειναι οντως τοσο ενοχλητικό όσο το περιγράφει ?

3) Γνωρίζει καποιος συγκεκριμένο κατάστημα που να υπαρχει δειγμα σε λειτουργία ? Σε 2-3 που πηρα τηλ. δεν υπηρχε και δεν ήξεραν αν και ποτε θα είχαν

 

Ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. 3 ερωτησούλες για όποιον γνωρίζει :

1) Το μοντελο που φέρνει η wind εχει την 2150 ή την 2230 μπαταρία ?

2) Στο review του techblog γινεται συνεχεια αναφορά για την αποσταση μεταξύ της οθόνης και του γυαλιού που την καλύπτει. Ειναι οντως τοσο ενοχλητικό όσο το περιγράφει ?

3) Γνωρίζει καποιος συγκεκριμένο κατάστημα που να υπαρχει δειγμα σε λειτουργία ? Σε 2-3 που πηρα τηλ. δεν υπηρχε και δεν ήξεραν αν και ποτε θα είχαν

 

Ευχαριστω :-)

 

Στο μαύρο που έχω εδώ δεν βλέπω μεγάλη διαφορά. Όλ' αυτά τα θεωρώ λόγους για να κράξουν.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

:lol: πραγματικά λένε ότι θέλουν/τους λένε να πουν, διϋλίζουν επιλεκτικά τον κώνωπα, δε ξέρω τι.

 

Στα χρήματά του είναι η καλύτερη επιλογή ;)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό, η οθόνη του δεν έχει το κενό στη γωνία θέασης που θάμπιζε το lg 4x που είχα πιο παλιά. Έχει μια αντανάκλαση σε εξωτερικό χώρο αλλά όχι και κάτι τραγικό, βλέπω να πάρω τηλέφωνο ας πούμε ή να απαντήσω σε κλήση και να δω ποιος παίρνει, όπως είπαν και τα παιδιά καλύτερο από άμολεντ. Απόδοση ισάξια του σ3 με το αρχικό 4.04 όταν είχε πρωτοβγεί, δεν μου κολλάει, μένουν γύρω στα 230 mb ελεύθερη μνήμη, δυνατά ηχεία, πολύ καλό ακουστικό, σχετικά χαμηλό σαρ, έ τώρα σε μένα έτυχε να τρίζει ελαφρά το πλαστικό κάλλυμα, για 230 ευρώ που το πήρα επειδή είχαν ανοίξει το κουτί να δούνε το κινητό, μπαταρία και όλα σφραγισμένα, δεν με πειράζει. Και η οθόνη μου φαίνεται λιγότερο μακρόστενη από του σ3, εμένα με βολεύει. Και είναι και ασπρουλάκι. Μπαταρία βάζοντας την εξοικονόμιση ενέργειας με αρκετό σκάλισμα (αυτό το fruit ninja μου είχε λείψει) μου βγάζει άνετα την μέρα, σποραδικά σερβφάρω και με wifi, κάνω και μερικές κλήσεις, φωτεινότητα οθόνης στα τρία τέταρτα περίπου.

 

υγ ξέχασα να πω ότι έχει και led ειδοποιήσεων

Edited by alexgiak
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα bug στην Β505. Μετα απο restart χανονται οι καθορισμενοι απο τον χρηστη ηχοι κλησης,ειδοποιησεων κλπ. :/

 

Ας ελπισουμε να βγει σχετικα γρηγορα η stable εκδοση :)

 

Το κινητο πετα μεχρι στιγμης παντως.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

από εχθες ειμαι κάτοχος του HONOR 2 (WIND), και μπερδευτικα λίγο με τη διαδικασία αναβάθμισης καθώς προέρχομαι από to HTC Desire Z (έβγαλε τα λεφτά του και με ξελάσπωσε επαγγελματικά άπειρες φορές) και 4EXT recovery.

 

Πάνω που είχα ''πήξει'' επέσα πανω στο ακόλουθο σιτε που με ''ξέπηξε'' αναφορικά με τη διαδικασία. Ελπίζω να βοηθήσει (ειναι στα ισπανικά οπότε χρησιμοποιήστε google translate)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356326&page=20#

 

Επίσης γνωρίζει κανείς αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί διαδικασία σαν το 4EXT ή CWM recovery?

 

Ευχαριστώ.

Edited by aloakos
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοξενερωσα τωρα διοτι εντελει δεν δουλευει και η ενημερωση τοποθεσιας μεσω wifi ή δικτυου κινητης, κατι που μου ειναι απαραιτητο. Haki εσενα σου δουλευει;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φτουυυυυ θα σε σκοτωσωωωωω χαχαχα. Μετα απο αυτο δουλευει;

 

Παω για backup γιατι το σετταρισα εντελως , το περναω, και επανερχομαι

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος. Ουτε παλι ενημερωνει και βγαζει ακομη προειδοποιηση οτι δεν λειτουργει.

 

Μηπως επρεπε να τα κανω και τα 2 απο την αρχη και οχι μονο το patcharισμενο ;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

vendor_dload αλλα εγω τον εκανα σκετο dload για να μπορεσει να γινει το update.

 

Μαλλον θα γυρισω σε ICS μεχρι να διορθωθει, κριμα και ξετρελαθηκα με το emotionui. To downgrade γινεται πανομοιοτυπα ετσι;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στο xda ειδα οτι ενας ειχε το ΙΔΙΟ προβλημα και μαλιστα στην Β550. Τι να πεις....

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν επανεφερα τπτ απο backup. Πρωτα εκανα σκετο το μικρο update ου μου εδωσες πιο πανω, τπτ. Μετα ξαναφλασαρισα ολοκληρη την ROM(αυτο δεν εννοεις καθαρη εγκατασταση;) και δοκιμασα ΧΩΡΙΣ να κανω καποιο vendor. Τιποτα. Ξαναεβαλα το "φτιαγμενο" vendor, παλι τπτ.

 

EDIT: Θα γυρισω στην ICS. Ποιο επιλεγω, NorthEast Europe ή West Europe αραγε....

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...