Jump to content

Πρόβλημα φόρτισης


panousious
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι κάτοχος του samsung galaxy s3 το οποίο λατρεύω. Τις τελευταίες τρεις μέρες έχω λίγο θέμα με τη φόρτιση του κινητού μου κι έχω στεναχωρηθεί. Μπήκα στις ρυθμίσεις--->μπαταρία κι είδα ότι αναγνωρίζει 66% φόρτιση (AC). Αυτό που γράφει μόνο. Έβαλα το κινητό στις 4:30 π.μ. με ποσοστό από φόρτισης 45% και σήμερα στις 12:00 το μεσημέρι είναι 66%. Το κινητό το έχω αγοράσει από το ηλεκτρονικό κατάστημα birdphone.gr. Δοκίμασα ένα φορτιστή της Nokia αλλά δεν φορτίζει καθόλου με εκείνον. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω ή που να απευθυνθώ για να μπορέσει να φορτίζει πάλι σε ένα δύωρο από 15% σε 100%. είναι θέμα μπαταρίας; Το κινητό είναι στην κατοχή μου από τις 22 Μαΐου του 2013.

 

Δοκιμασε εναν αλλο φορτιστη(1000mah) να δεις αν κανει το ιδιο..αλλα λογικα αλλαζεις εναν φορτιστη και εισαι οκ,μην στεναχωριεσαι φιλε μου.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε εναν αλλο φορτιστη(1000mah) να δεις αν κανει το ιδιο..αλλα λογικα αλλαζεις εναν φορτιστη και εισαι οκ,μην στεναχωριεσαι φιλε μου.:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ Renessis. Σαν κοριτσάκι που είμαι, ο φίλος μου μου την έλεγε ότι το χάλασα και τα σχετικά, αλλά μπήκα στο myphone και λέω κάποιος θα με λυπηθεί και θα με νιώσει! Χωρίς υπερβολή, έκλαιγα όλο το πρωί!

Goodbye and hello...

Happy owner of Samsung Galaxy S3 pebble blue & iPad 2 black

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Σε ευχαριστώ πολύ Renessis. Σαν κοριτσάκι που είμαι, ο φίλος μου μου την έλεγε ότι το χάλασα και τα σχετικά, αλλά μπήκα στο myphone και λέω κάποιος θα με λυπηθεί και θα με νιώσει! Χωρίς υπερβολή, έκλαιγα όλο το πρωί!

 

ειχα κ γω το ιδιο προβλημα κ αλλαξα το καλωδιο του φορτιστη κ ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Renessis. Σαν κοριτσάκι που είμαι, ο φίλος μου μου την έλεγε ότι το χάλασα και τα σχετικά, αλλά μπήκα στο myphone και λέω κάποιος θα με λυπηθεί και θα με νιώσει! Χωρίς υπερβολή, έκλαιγα όλο το πρωί!

 

Oποτε τελος καλο,ολα καλα! :)

 

Μην στεναχωριεσαι μωρε για τα υλικα αγαθα,εσυ να σε καλα!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι κάτοχος του samsung galaxy s3 το οποίο λατρεύω. Τις τελευταίες τρεις μέρες έχω λίγο θέμα με τη φόρτιση του κινητού μου κι έχω στεναχωρηθεί. Μπήκα στις ρυθμίσεις--->μπαταρία κι είδα ότι αναγνωρίζει 66% φόρτιση (AC). Αυτό που γράφει μόνο. Έβαλα το κινητό στις 4:30 π.μ. με ποσοστό από φόρτισης 45% και σήμερα στις 12:00 το μεσημέρι είναι 66%. Το κινητό το έχω αγοράσει από το ηλεκτρονικό κατάστημα birdphone.gr. Δοκίμασα ένα φορτιστή της Nokia αλλά δεν φορτίζει καθόλου με εκείνον. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω ή που να απευθυνθώ για να μπορέσει να φορτίζει πάλι σε ένα δύωρο από 15% σε 100%. είναι θέμα μπαταρίας; Το κινητό είναι στην κατοχή μου από τις 22 Μαΐου του 2013.

 

Δεν ηταν αναγκη να στεναχωρηθεις τοσο...ακριβος πανω απο το κειμενο σου αναφερω με λεπτομερια την λυση... και εφοσον το εχεις το κινητο λιγους μηνες...τοτε πανε στην samsung να σου αντικαταστησουν το καλωδιο...εμενα μου αλλαξαν και το καλωδιο και τον ανταπτορα σε 2 μερες μεσα... και εγω απο το birdphone το ειχα παρει ...αλλα καλυπτετε η εγγυηση και απο την samsung service...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι κάτοχος του samsung galaxy s3 το οποίο λατρεύω. Τις τελευταίες τρεις μέρες έχω λίγο θέμα με τη φόρτιση του κινητού μου κι έχω στεναχωρηθεί. Μπήκα στις ρυθμίσεις--->μπαταρία κι είδα ότι αναγνωρίζει 66% φόρτιση (AC). Αυτό που γράφει μόνο. Έβαλα το κινητό στις 4:30 π.μ. με ποσοστό από φόρτισης 45% και σήμερα στις 12:00 το μεσημέρι είναι 66%. Το κινητό το έχω αγοράσει από το ηλεκτρονικό κατάστημα birdphone.gr. Δοκίμασα ένα φορτιστή της Nokia αλλά δεν φορτίζει καθόλου με εκείνον. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω ή που να απευθυνθώ για να μπορέσει να φορτίζει πάλι σε ένα δύωρο από 15% σε 100%. είναι θέμα μπαταρίας; Το κινητό είναι στην κατοχή μου από τις 22 Μαΐου του 2013.

 

Δοκιμασε να πατησεις *#0228#

Θα μπεις στο battery stats του κινητου.Μετα πατα το Quick Start.Δοκιμασε να το φορτισεις τοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μήπως έχετε χρησιμοποιήσει φθηνό καλώδιο από ebay για το φορτιστή του S3 που να φορτίζει γρήγορα το κινητό; Ψάχνω μακρύ καλώδιο. Έχω δει υπάρχουν από 1.8 μέτρα και παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε χρησιμοποιήσει φθηνό καλώδιο από ebay για το φορτιστή του S3 που να φορτίζει γρήγορα το κινητό; Ψάχνω μακρύ καλώδιο. Έχω δει υπάρχουν από 1.8 μέτρα και παραπάνω.

 

Όλα σου κάνουν. Πάρε το φθηνότερο.

Δεν υπάρχουν καλώδια διαφορετικής ταχύτητας φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε χρησιμοποιήσει φθηνό καλώδιο από ebay για το φορτιστή του S3 που να φορτίζει γρήγορα το κινητό; Ψάχνω μακρύ καλώδιο. Έχω δει υπάρχουν από 1.8 μέτρα και παραπάνω.

 

Φιλέ δεν έχει καμία σημασία το καλώδιο εκτός και αν έχει φθαρει-χαλασει... Ο φορτιστής παιζει ρολο τη τάση δίνει. Πήγαινε πλαίσιο και πάρε ενα turbox με 2 εισόδους usb. Ο ένας βγάζει 1000 και ο άλλος 2000 που υποτίθεται είναι για ταμπλέτες. Θα δεις οτι θα φορτίζει πολύ πιο γρήγορα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και η ποιότητα του σύρματος ρόλο. Εγώ με ένα καλώδιο που πήρα στα 1.8 μέτρα και το έβαλα στον original φορτιστή είχα πρόβλημα. Όταν το βάζω στην μπρίζα φορτιζει για 1 δευτερόλεπτο και μετά σταματάει η φόρτιση. Αλλες φορές δε σταματάει αλλά φορτίζει πολύ πολύ αργά! Πάντα στον original αντάπτορα. Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πλαίσιο και πάρε ενα turbox με 2 εισόδους usb. Ο ένας βγάζει 1000 και ο άλλος 2000 που υποτίθεται είναι για ταμπλέτες. Θα δεις οτι θα φορτίζει πολύ πιο γρήγορα

 

Με ποιο καλώδιο όμως;;; Υπάρχει κανένα μακρύ πάνω από 1.5 μέτρα αξιόπιστο; Η Samsung επίσημα δε βγάζει πιο μακρύ καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο καλώδιο όμως;;; Υπάρχει κανένα μακρύ πάνω από 1.5 μέτρα αξιόπιστο; Η Samsung επίσημα δε βγάζει πιο μακρύ καλώδιο.

 

Με οποίο έχω χρησιμοποιήσει τα ίδια αποτεσματα έχω. Βέβαια δεν νομιζω οτι είναι τόσο μακρυα όσο λες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα είδα το 1.8 (χτες το διάβασα 1.3 :wacko:), θεωρητικά και πρακτικά παίζει ρόλο το μήκος, λόγω αυξημένης αντίστασης.

Αν πάντως είναι καλή η κατασκευή του καλωδίου, δε θα πάρεις χαμπάρι τη διαφορά.

Επειδή όμως αγοράζω το πολύ μέχρι 1.5 στα φτηνιάρικα δεν έχω δει διαφορά στη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι StratosGR! Παίζει ρόλο και το μήκος του καλωδίου ειδικά στα φτηνιαρικα που πέφτει η ποιότητα!! Θα δοκιμάσω να πάρω από Κίνα στα 1.5m. (τρέχω και την pulse dual boot). Το παλιό μου καλώδιο που ήταν μακρύ και ήταν του s2, ενώ δούλευε άψογα στο s3, ξαφνικά φορτίζει για 1 sec και σταματάει και ενώ το έχω στο φορτιστή η φόρτιση σταματάει και ξαναρχίζει όποτε να ναι..
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για έναν τέτοιο κινέζικο φορτιστή που βγάζει 2Α έξοδο;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Output-EU-5V-DC-2A-USB-Charger-Adapter-Supply-Wall-Home-supply-EU-Plug-5V-2000mA-/190925460061?pt=UK_ConsumerElectronics_PowerAdaptors_SM&hash=item2c740b525d

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για έναν τέτοιο κινέζικο φορτιστή που βγάζει 2mΑ έξοδο;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Output-EU-5V-DC-2A-USB-Charger-Adapter-Supply-Wall-Home-supply-EU-Plug-5V-2000mA-/190925460061?pt=UK_ConsumerElectronics_PowerAdaptors_SM&hash=item2c740b525d

 

Με 2mA θα φορτίσει σε πόσους μήνες... για να δούμε....

Α είναι ορθογραφικό λάθος! :p

Πάρτον φίλε μου και δοκίμασέ τον.

Το πόσο θα αντέξει δε το ξέρει κανείς :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποια η γνώμη σας για έναν τέτοιο κινέζικο φορτιστή που βγάζει 2Α έξοδο;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Output-EU-5V-DC-2A-USB-Charger-Adapter-Supply-Wall-Home-supply-EU-Plug-5V-2000mA-/190925460061?pt=UK_ConsumerElectronics_PowerAdaptors_SM&hash=item2c740b525d

 

ΜΗΝ τον πάρετε το συγκεκριμένο. Μου έσκασε μέσα σε δύο μέρες! Δε δημιούργησε κανένα πρόβλημα στο τηλέφωνο και ο κινέζος μου έκανε full refund αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδια γνωριζει κανεισ τι φορτιστη να παρω που να φορτιζει γρηγορα,και να μπορω επιτελους να φορτιζετε το κινητο κανονικα!!
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Δειτε αυτο:http://www.technobezz.com/fix-slow-charging-problem-samsung-galaxy-s3/ Εμενα με εσωσε η 1η μεθοδος και μετα ακολουθησα τη μεθοδο νουμερο 2 που αυτη πιστευω ηταν και η ουσιαστικη. Ολα τα αλλα που ειχα κανει, αλλαγες καλωδιων κλπ δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα. Το τηλεφωνο μου (note 2) το προβλημα το παρουσιασε μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2. Εξαληφθηκε λοιπον το προβλημα της αργης φορτισης (περιπου 8 ωρες) και επανηλθε στα φυσιολογικα επιπεδα. Edited by savara
Link to comment
Share on other sites

Απορια γιατι δεν κανουν οι μανησιοι φορτιστες; δεν γνωρίζω τιμες αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι πιο εγγυημενοι απο διαφορες κινεζιες.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απορια γιατι δεν κανουν οι μανησιοι φορτιστες; δεν γνωρίζω τιμες αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι πιο εγγυημενοι απο διαφορες κινεζιες.

Δεν ξερω φιλε μου. Εγω διαβαζοντας και τις 7 σελιδες του φορουμ αρχισα να ψαχνομαι με τα καλωδια γαιτι οι περισσοτεροι αυτο λενε. Τελικα μονο αυτο δεν ηταν. Το προβλημα κατεληξα ηταν στην αναβαθμιση που κρατησε στο cashe διαφορες πληροφοριες και παρουσιασιασε αυτη την δυσλειτουργια. Με τον καθαρισμο του φορτιζει πιο γρηγορα και απο οσο φορτιζε οταν το αγορασα. Με το ιδιο καλωδιο φυσκα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να το παιξω υποστηριχτης κανενος,αλλα εχω παρει,απο σαμσουνγκ ς1,2,3(το τριτο 4 φορες και το δευτερο 2) ολα ειχαν φορτιστες,και τωρα εχω πλεονασμα απο δαυτους,και δεν ετυχε να ειναι κανενας ελλατωματικος.πρωσοπικη καθαρα εμπειρια.πιο πιθανο ειναι να εχει προβλημα το usb port,ακομα και η μπαταρια,και 3η σαν αιτια κακης φορτισης ο φορτιστης.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγω το ίδιο πρόβλημα με τον φορτιστή που ήρθε μαζί με το κινητό και λύθηκε αλλάζοντας καλώδιο (αυθεντικό μου είπαν απ'την Ομόνοια που το πήρα). Από περιέργεια έκανα τις μεθόδους που είπε ο φίλος πιο πάνω με το παλιό καλώδιο αλλά συνέχιζε η αργή φόρτιση (200 mA μου δείχνει απ΄το Galaxy charger)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...