Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντικαταβολή σε υποκατάστημα e-shop. Που μπορώ να απευθυνθώ; Να πάρω Τηλ. στα κεντρικά;
Για αρχη ναι. Συνεννόηση πρωτα με την εταιρεια. Μετα παμε για συνηγορο του καταναλωτη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για αρχη ναι. Συνεννόηση πρωτα με την εταιρεια. Μετα παμε για συνηγορο του καταναλωτη...

 

Σ ευχαριστώ! Αύριο θα έρθω ξανά σε επικοινωνία μαζί τους.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Το hdmi δουλεύει με οποιοδήποτε καλώδιο; Αναπαράγονται υπότιτλοι; Κάνει screen mirroring η μόνο steaming;
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ! Αύριο θα έρθω ξανά σε επικοινωνία μαζί τους.

 

Ναι αλλά μη σου πουν κι αυτοί περιμενετε να το δούμε και σε τραβήξουν αλλη μια βδομάδα. Να επιμεινεις να σου απαντήσουν γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μη σου πουν κι αυτοί περιμενετε να το δούμε και σε τραβήξουν αλλη μια βδομάδα. Να επιμεινεις να σου απαντήσουν γρήγορα

 

Ήδη τράβηξαν την δεύτερη, που αν ήταν σοβαροί θα μου στέλναν το κινητό απευθείας. Έλεγε αμεσα διαθέσιμο και τωρα λέει σε 3-5 εργάσιμες μέρες. Αμεσα διαθέσιμο τι; Το μεταχειρισμένο με ανοιχτη συσκευασία κινητό; Και προχθες που πήρα παλι Τηλ και τους πίεζα μου είπανε θα το ξανακοιταξουν και θα με πάρουν Τηλ. εκείνοι αλλα δεν...

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Το hdmi δουλεύει με οποιοδήποτε καλώδιο; Αναπαράγονται υπότιτλοι; Κάνει screen mirroring η μόνο steaming;
Με οποιοδηποτε καλωδιο. Μαλιστα στο dock δοκιμασα μια κινεζια και επαιξε χωρις προβλημα. Για υποτιτλους θελεις εφαρμογη, με το hdmi κανει screen mirroring. Βλεπει κανονικα το μενου του τηλεφωνου. Streaming κανει μονο μεσω wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδηποτε καλωδιο. Μαλιστα στο dock δοκιμασα μια κινεζια και επαιξε χωρις προβλημα. Για υποτιτλους θελεις εφαρμογη, με το hdmi κανει screen mirroring. Βλεπει κανονικα το μενου του τηλεφωνου. Streaming κανει μονο μεσω wifi.

 

Δηλαδή το mxplayer του android θα δουλεύει απροβληματιστα λογικά για αναπαραγωγή ταινιών.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το mxplayer του android θα δουλεύει απροβληματιστα λογικά για αναπαραγωγή ταινιών.
Παιζει, απλα μου κρασαρε οταν πειραξα κατι για το hardware accelaration.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αφοβα. Και ο premium ταξιδιου και ο αυτοκινητου, αυθεντικοι της BB, ειναι 1.8A.

 

Αρχηγε να το φορτιζω με τον φορτιστη του tablet που εχω? ειναι 2Α λες να παθει κατι? αν παθει μετα απο χρονο δε με πειραζει θ αγορασω μια αλλη μπαταρια, μη μας μεινει στα χερι μεσα σε ενα μηνα, τι λες εσυ? αυτο που λες πιο πανω ειναι οτι ο γνησιος για car ειναι 1,8Α? ειμαστε σιγουροι γι αυτο? επισης μηπως λενε οτι δε κανει να το φορτιζουμε συχνα με τοσα Α? ρωτω μηπως ξερεις μπας και βγαλουμε ακρη :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε να το φορτιζω με τον φορτιστη του tablet που εχω? ειναι 2Α λες να παθει κατι? αν παθει μετα απο χρονο δε με πειραζει θ αγορασω μια αλλη μπαταρια, μη μας μεινει στα χερι μεσα σε ενα μηνα, τι λες εσυ? αυτο που λες πιο πανω ειναι οτι ο γνησιος για car ειναι 1,8Α? ειμαστε σιγουροι γι αυτο? επισης μηπως λενε οτι δε κανει να το φορτιζουμε συχνα με τοσα Α? ρωτω μηπως ξερεις μπας και βγαλουμε ακρη :)
Εγω το φορτιζω με του Ipad. Θελει 2 ωρες απο 10%.

Οριστε και οι φορτιστες.

http://shop.crackberry.com/blackberry-premium-micro-usb-18a-charger/5AA8102.htm

http://shop.crackberry.com/blackberry-premium-18a--micro-usb-in-vehicle-charger/5AA11480.htm

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

o asus φορτιστης που εχω απο το tablet εχει εισοδο 0,3 Α και εξοδο 2Α , ενω απο το bb ειναι 150mA εισοδο και εξοδο 750mA , οσο αφορα την εισοδο δεν εχουμε θεμα σωστα? του ipad ποσο ειναι? απο σημερα θα χρησιμοποιω αυτο της asus :)

 

edit στην εφαρμογη Enpass αν κανω backup και χασω το κινητο ο τυχερος που θα το βρει θα μπορεσει ν ανακτησει τα δεδομενα με restore?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλικάρια ακομα το update δεν εχει ερθει....

 

4 ατομα που εχουμε Ζ10 4G αγορα απο birdphone 2 με wind 1 με vodaphone 1 cosmote και κανενας δεν εχει παρει update αρχιζω να πιστευω οτι κατι παιζει με την παρτιδα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλικάρια ακομα το update δεν εχει ερθει....

 

4 ατομα που εχουμε Ζ10 4G αγορα απο birdphone 2 με wind 1 με vodaphone 1 cosmote και κανενας δεν εχει παρει update αρχιζω να πιστευω οτι κατι παιζει με την παρτιδα....

Και εγώ με vodafone απο eshop z10 4G τίποτα ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σιγουρο οτι οι συγκεκριμενοι παροχοι θα κανουν διαθεσιμη την αναβαθμιση. Μπορει να μη κρινουν οτι ειναι σημαντικη για να τη κανουν live ή να βρισκουν bugs στο testing. Και στο εξωτερικο καποιοι την εχουν διαθεσει και καποιοι οχι

 

Θυμαμαι οτι στη προηγουμενη αναβαθμιση η Vodafone αργησε και τελικα εβγαλε μια βελτιωμενη που εν τω μεταξυ ειχε στειλει η Blackberry

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με τον παροχο διοτι υπαρχουν ατομα εδω μεσα οπως και εγω με wind-vodafone-cosmote που την εχουμε παρει
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις στην Ελλάδα δεν εχουν να κανουν με τον παροχο γιατι δεν εχουμε συσκευές κλειδωμένες οπως παλια ουτε λογισμικά με carrier bloatware εχουν να κανουν με το IMEI και μονο και για ποια χωρα ηταν προκαθορισμενο να πωληθει η συσκευη επειδη πλεον ενα ποσοστο πανω απο 75 % πιστευω αγοραζει παραεισαγωγη ειναι λαχειο να παρεις συσκευη που να περνει γρηγορα αναβαθμίσεις το lumia που εχω ειναι απο δανια και περνει τα παντα αμεσως.

 

Περασα το update χειροκίνητα και μολις έκανα restore έκανε rollback στην προηγούμενη εκδοση αρα δεν γράφτηκε στην Nand του κινητού....βαρεθηκα και ετσι θα περιμενω αν και ποτε θα παρω το update παντως ολη αυτη η ιστορια με εχει ξενερωσει αν ειναι με καθε update να κανουμε και ενα ταμα παει για συρτάρι η συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις στην Ελλάδα δεν εχουν να κανουν με τον παροχο γιατι δεν εχουμε συσκευές κλειδωμένες οπως παλια ουτε λογισμικά με carrier bloatware εχουν να κανουν με το IMEI και μονο και για ποια χωρα ηταν προκαθορισμενο να πωληθει η συσκευη επειδη πλεον ενα ποσοστο πανω απο 75 % πιστευω αγοραζει παραεισαγωγη ειναι λαχειο να παρεις συσκευη που να περνει γρηγορα αναβαθμίσεις το lumia που εχω ειναι απο δανια και περνει τα παντα αμεσως.

 

Περασα το update χειροκίνητα και μολις έκανα restore έκανε rollback στην προηγούμενη εκδοση αρα δεν γράφτηκε στην Nand του κινητού....βαρεθηκα και ετσι θα περιμενω αν και ποτε θα παρω το update παντως ολη αυτη η ιστορια με εχει ξενερωσει αν ειναι με καθε update να κανουμε και ενα ταμα παει για συρτάρι η συσκευη....

 

υπομονη φιλε , γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποια ιστοσελιδα που βαζουμε το imei και μας λεει για που προοριζόταν το κινητο?

 

edit για την ιστορια να σας πω τις εντυπωσεις που εχω με τον φορτιστη 2Α, η μπαταρια ηταν στο 12% και τελειωσε η φορτιση σε 1 ωρα και 45 λεπτα, 1 ωρα σχεδον λιγοτερο απο το κανονικο (2 ωρες και 40 λεπτα περιπου), προβλημα δε νομιζω να υπαρχει διοτι αποφασιζει το κινητο ποσα Α να τραβηξει

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμαζα από χθες την 10.3.Πολλά προβλήματα για την ώρα οπότε μην μπείτε στον κόπο αν θέλετε το τηλ για καθημερινή χρήση.Μόνο για πειραματισμούς.

 

http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/os-10-3-0-296-441-radio-hybrid-all-but-stl100-1-a-930809/

 

Ξαναγύρισα στην Leaked OS 10.2.1.3175 που πάει μια χαρά.

http://crackberry.com/leaked-os-10213175-all-blackberry-10-devices

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμαζα από χθες την 10.3.Πολλά προβλήματα για την ώρα οπότε μην μπείτε στον κόπο αν θέλετε το τηλ για καθημερινή χρήση.Μόνο για πειραματισμούς.

 

http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/os-10-3-0-296-441-radio-hybrid-all-but-stl100-1-a-930809/

 

Ξαναγύρισα στην Leaked OS 10.2.1.3175 που πάει μια χαρά.

http://crackberry.com/leaked-os-10213175-all-blackberry-10-devices

 

πως την βλεπεις την 10.3? αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

αξίζει ναι.Πολύ γρήγορο.Πιστευω όταν φτάσει στην τελική της μορφή θα πετάει :)

 

αντε ωραια μακαρι, τα εικονιδια εφαρμογων εχουν αυτο το μαυρο φοντο απο πισω?

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά και το δικό μου που είναι αγορασμένο από amazon δεν έχει πάρει ακόμα το update.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

[/color]

αντε ωραια μακαρι, τα εικονιδια εφαρμογων εχουν αυτο το μαυρο φοντο απο πισω?

Πολύ πιο όμορφα :).Δες τα εδω και Live.

 

 

http://crackberry.com/blackberry-os-103-new-features-and-additions-roundup

Στην δική μου δοκιμή είχα πολλά προβλήματα με αρκετές εφαρμογές όπως ρολόι-ημερολόγιο-κλήσεις κλπ.Τα περισσότερα επειδή έχω το z10-1.Όλα όμως θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις το hub++LED? θελω να ρωτησω πως γινεται να σταματαει το led, χωρις να χρειαστει να ξεκλειδωσω, κανοντας μονο preview τις ειδοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...