Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία εξαρτάται από την χρήση που του κάνεις. Με βαριά χρήση σε μένα βγάζει 10+ ώρες. Συνήθως η μπαταρία κρατάει μια μέρα δηλαδή το βράδυ το βάζω για φόρτιση. Εξαρτάται ξαναλέω την χρήση που του κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσε ισως κάποιος χρηστης του ΒΒ Ζ10 να μου πει τις ρυθμίσεις για setup του mail exchange activesync account?

Μολονότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία BIS, δεν εχω κάνει μάλλον σωστές ρυθμίσεις για να λειτουργήσει .....

POP3 accounts δουλευουν κανονικά.

 

ΥΓ Ομορφη συσκευή αν και φαντάζει - ποιοτικά - λίγο ψευτικη σε σύγκριση με την αντίστοιχη του ΗΤC ΟΝΕ !

dimihatzi

My devices:OnePlusOne, HTC ONE, Blackberry Z10, iPhone

Παλιές αγάπες :iphone,Blackberry Bold 9900, Palm Pre,Palm Treo Pro, N95 8GB, m105,m505,Zire,Tungsten T, Tungsten C, TX, Treo 650, Life Drive, Nokia Communicator

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Έχω την εντύπωση όμως ότι για λογαριασμούς ΡΟΡ3 (πχ το εταιρικό μου email είναι τέτοιο) στα Android δεν δουλεύει το push email αλλά το pull (δηλαδή, κάθε χχ λεπτά -εσύ το ορίζεις- τσεκάρει το κινητό το ίδιο εαν υπάρχει κάποια αλληλογραφία και την κατεβάζει). Ενώ στο ΒΒ το email έρχεται σε συνθήκες real-time, δηλαδή άμεσα.

 

Η μπαταρία, όπως σωστά αναφέρεις, νομίζω ότι είναι ένα ζήτημα! Για αυτό ρωτάω τους χρήστες που το έχουν κάποιο διάστημα ήδη να μας πουν την εμπειρία τους, συνολικά και εμπεριστατωμένα πλέον.

 

Το ζ10 δεν έχει push, δυστυχώς έχει και αυτό pull με μικρότερο τα 15 λεπτα.

Κατα τα άλλα δεν μου έχει λείψει καθόλου το s3 και η οθόνη του ββ είναι μακράν καλύτερη έξω.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ισως κάποιος χρηστης του ΒΒ Ζ10 να μου πει τις ρυθμίσεις για setup του mail exchange activesync account?

Μολονότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία BIS, δεν εχω κάνει μάλλον σωστές ρυθμίσεις για να λειτουργήσει .....

POP3 accounts δουλευουν κανονικά.

 

ΥΓ Ομορφη συσκευή αν και φαντάζει - ποιοτικά - λίγο ψευτικη σε σύγκριση με την αντίστοιχη του ΗΤC ΟΝΕ !

 

http://forums.crackberry.com/blackberry-10-os-f269/z10-microsoft-exchange-activesync-email-delays-803101/

Link to comment
Share on other sites

Το ζ10 δεν έχει push, δυστυχώς έχει και αυτό pull με μικρότερο τα 15 λεπτα.

Κατα τα άλλα δεν μου έχει λείψει καθόλου το s3 και η οθόνη του ββ είναι μακράν καλύτερη έξω.

 

μου κανει εντυπωση αυτο που λες.....εχεις ενεργοποιημενη bis??????? εαν ναι τοτε λειτουργει κανονικα το push.....

 

edit...το εψαξα λιγο και μαλλον εχεις δικιο.....:X

Edited by leoluton
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , απο το πρωι και εγω κατοχος ενος bb z10 .... εχω μονο καλα λογια , αλλα για να τα πω με σιγουρια πρεπει να το τεντωσω λιγο.... οποτε σε λιγες μερες 8α πω ολοκληρωμενη αποψη..

για αρχη , πανεμορφο ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , απο το πρωι και εγω κατοχος ενος bb z10 .... εχω μονο καλα λογια , αλλα για να τα πω με σιγουρια πρεπει να το τεντωσω λιγο.... οποτε σε λιγες μερες 8α πω ολοκληρωμενη αποψη..

για αρχη , πανεμορφο ....

 

Καλησπέρα!

Οφείλω να πω πως 'κρέμομαι' απο τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σου ως νέος χρήστης, καθώς είμαι μεταξύ αυτού και του SGS-4!

Η αλήθεια είναι ότι η έλλειψη push email με έχει 'ξενερωσει' λίγο, ενώ απο ό'τι ανακάλυψα στα android μπορείς να έχεις push μέσω gmail ακόμα και για άλλους λογαριασμούς.

Βέβαια, η σταθερότητα και η φρεσκαδα της πλατφόρμας 10 παραμένει ένα μεγάλο plus.

 

Οπότε, μένω συντονισμένος για τα περαιτέρω σχόλιά σου!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω εφυγα απο το ανδροιδ γτ βαρε8ηκα πια , οχι πως δεν με καλυπτε , αλλα αυτη η μανια συνεχως για καλυτερεσ συσκευες , 4 και 8 πυρηνες , ροοτ , μοντες , backup , νεες ρομ απο εναν χακερ που δουλευε στην νασα και τετοια με κουρασε. πιστευω πως και με αυτη την συσκευη 8α κανω ακριβως το ιδιο καλα την *δουλεια μου* , 8α παιξω τα παιχνιδακια μου , 8α δω τα videakia mou και 8α στειλω τα μαιλ μου ασχετα αν φορτωνει μια σελιδα 0,5 δευτ πιο αργα απ οτι στο νοτε 2 και 8α σταματησω να ειμαι μονιμος κατοικος και πειραματοζωο του xda. παλια μου αρεσε αυτο , αλλα την ξεπερασα αυτη την φαση. νομιζω οτι το ζ10 εχεις τισ βασεις για να το κρατησω.

καλο μεσημερι και εδω 8α τα ξαναπουμε :)

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ από συγκεκριμένο πάροχο στην Κύπρο, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

 

1) Πως μπορώ να μάθω από πριν τη χώρα για την οποία προορίζεται η συσκευή? Για να μην πέσω σε παραεισαγωγής...

2) Τι παίζει με τους παρόχους και τις ROMs? Βάζουν δικιά τους? Σε τι επηρεάζει στη λειτουργία της συσκευής?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν πρόσφατα.:up:

Δύο ερωτήσεις:

Όσοι το αγόρασαν από Expansys, είναι η συσκευή unbranded? (Γιατι αποτι βλέπω, στα σκρουτζομάγαζα είναι όλα σχεδον voda αυτα που πωλουνται εκει).

Απο ποια χωρα εισαγονται τα του Expansys?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω εφυγα απο το ανδροιδ γτ βαρε8ηκα πια , οχι πως δεν με καλυπτε , αλλα αυτη η μανια συνεχως για καλυτερεσ συσκευες , 4 και 8 πυρηνες , ροοτ , μοντες , backup , νεες ρομ απο εναν χακερ που δουλευε στην νασα και τετοια με κουρασε. πιστευω πως και με αυτη την συσκευη 8α κανω ακριβως το ιδιο καλα την *δουλεια μου* , 8α παιξω τα παιχνιδακια μου , 8α δω τα videakia mou και 8α στειλω τα μαιλ μου ασχετα αν φορτωνει μια σελιδα 0,5 δευτ πιο αργα απ οτι στο νοτε 2 και 8α σταματησω να ειμαι μονιμος κατοικος και πειραματοζωο του xda. παλια μου αρεσε αυτο , αλλα την ξεπερασα αυτη την φαση. νομιζω οτι το ζ10 εχεις τισ βασεις για να το κρατησω.

καλο μεσημερι και εδω 8α τα ξαναπουμε :)

 

κανω κορνιζα την απαντηση σου! με καλύπτει απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ από συγκεκριμένο πάροχο στην Κύπρο, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

 

1) Πως μπορώ να μάθω από πριν τη χώρα για την οποία προορίζεται η συσκευή? Για να μην πέσω σε παραεισαγωγής...

2) Τι παίζει με τους παρόχους και τις ROMs? Βάζουν δικιά τους? Σε τι επηρεάζει στη λειτουργία της συσκευής?

 

Ευχαριστώ.

 

δεν ειναι σαν την σαμσυνγκ που εχει sales code. οι συσκευες δουλεύουν παντου. γι τα δικτυα μας ειναι η stl 100-2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν πρόσφατα.:up:

Δύο ερωτήσεις:

Όσοι το αγόρασαν από Expansys, είναι η συσκευή unbranded? (Γιατι αποτι βλέπω, στα σκρουτζομάγαζα είναι όλα σχεδον voda αυτα που πωλουνται εκει).

Απο ποια χωρα εισαγονται τα του Expansys?

 

το δικο μου ηταν απο γαλλια,unbranded,st-2

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω εφυγα απο το ανδροιδ γτ βαρε8ηκα πια , οχι πως δεν με καλυπτε , αλλα αυτη η μανια συνεχως για καλυτερεσ συσκευες , 4 και 8 πυρηνες , ροοτ , μοντες , backup , νεες ρομ απο εναν χακερ που δουλευε στην νασα και τετοια με κουρασε. πιστευω πως και με αυτη την συσκευη 8α κανω ακριβως το ιδιο καλα την *δουλεια μου* , 8α παιξω τα παιχνιδακια μου , 8α δω τα videakia mou και 8α στειλω τα μαιλ μου ασχετα αν φορτωνει μια σελιδα 0,5 δευτ πιο αργα απ οτι στο νοτε 2 και 8α σταματησω να ειμαι μονιμος κατοικος και πειραματοζωο του xda. παλια μου αρεσε αυτο , αλλα την ξεπερασα αυτη την φαση. νομιζω οτι το ζ10 εχεις τισ βασεις για να το κρατησω.

καλο μεσημερι και εδω 8α τα ξαναπουμε :)

 

πολλα likes φιλε μου.τα τελευταια 4 χρονια εκτος απο ενα μικρο διαστημα για galaxy s1 ειχα bb.ειχα 9700..9780..9900..9970..9320 και 9930..και ειχα κινητο οχι παινιδομηχανη.τι να κανω τους 4 πυρηνες?προσομειωση πυρηνικης εκρηξης θα κανω?ποσο angry birds θα παιξω..?οποτε bb και παλι bb.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι σαν την σαμσυνγκ που εχει sales code. οι συσκευες δουλεύουν παντου. γι τα δικτυα μας ειναι η stl 100-2

 

Άρα δεν υπάρχει θέμα παραεισαγωγής? Με την εγγύηση τι γίνεται? Καλύπτεται στην αντιπροσωπεία από όπου κι αν το πάρω?

 

Όσον αφορά τη ROM, μπορεί κάποιος να εξηγήσει αναλυτικά τι παίζει? Branded, unbranded συσκευές κλπ... Ίσως αυτά που ρωτώ να είναι αυτονόητα αλλά θέλω να είμαι σίγουρος πριν προχωρήσω στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Moment_V, πως πέρασες την 10.1;;;;;;

 

Καλημέρα! Πρέπει να κατεβάσεις τo αρχείο (απο το CrackBerry ) και μετά απλά το κανεις unzip έχοντας συνδεδεμένο το τηλέφωνο. Εννοείται οτι κανεις back up πρώτα.

Πολυ απλή διαδικασία.

 

Link

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνα των 600 και 700 ευρώ και να μην μπορείς να τα πιάσες, να τα επεξαργαστείς πριν προβείς σε αγορά...

Αλήθεια ξέρει κανέις αν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα να το πιάσουμε και να το δουλέψουμε? :-)

Link to comment
Share on other sites

487 euro στο birdphone!!! Καλά το πάνε...:D

 

Πολύ ευχάριστο αυτό.:D

Εγώ δεεεεν βιάζομαι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα εαν είναι κάποιου πάροχου;

Θα μειωθεί σε οποιονδήποτε βαθμό η λειτουργικότητα ή η ευχρηστία του τηλεφώνου;

Επίσης, θα υπάρχει οπωσδήποτε αυτή η αντιαισθητική -για εμένα- στάμπα του λογοτύπου του παρόχου στο κάτω μέρος;

Δεν έχω εμπειρία (όσα έχω αγοράσει ήταν unbranded) οπότε θα ήθελα την βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα εαν είναι κάποιου πάροχου;

Θα μειωθεί σε οποιονδήποτε βαθμό η λειτουργικότητα ή η ευχρηστία του τηλεφώνου;

Επίσης, θα υπάρχει οπωσδήποτε αυτή η αντιαισθητική -για εμένα- στάμπα του λογοτύπου του παρόχου στο κάτω μέρος;

Δεν έχω εμπειρία (όσα έχω αγοράσει ήταν unbranded) οπότε θα ήθελα την βοήθειά σας!

 

ενα 9900 που ειχα και ηταν απο εξωτερικο vodafone branded,εδειχνε απλα το λογοτυπο οταν το αναβες.τιποτα αλλο κανενας περιορισμος.

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

και εγω ενα 9930 sprint που εχω απο αμερικη μονο λογοτυπο δειχνει στην αρχη..τιποτα αλλο λειτουργικα ειναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...