Jump to content

Hyundai Play X 900


Frontier
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ένταση σου δουλεύει; πρακτικά καθαρά, οταν τη χαμηλώνεις μειώνεται; δοκίμασε και ένα ζευγάρι ακουστικά και πες μου, γιατί εμέναδεν το ππιάνει να χαμηλώσει :p

 

Κανονικα! Μαλιστα κατα συμπτωση τωρα που ειδα το ποστ σου φορουσα ακουστικα και ακουγα μουσικη!! :) Το μονο που κανει περιεργο ειναι αν το χαμηλωσω τερμα να φτασει στο mute θελει μετα 2 πατηματα το vol+ για να αρχισει να ακουγεται παλι. Αμελητεο bug δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 612
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ με ένα ρισταρτ έστρωσε, δεν ξέρω τι είχε πάθει.

Μόνο εμείς μειναμε;νέκρα το τοπικ, η το έχουν παρατήσει το ταμπλετ οι άλλοι ή κάνεις δεν έχει πρόβλημα και είμαστε όλοι ευχαριστημενοι κάτοχοι! :)

Πααρεπιπτοντως, SwiftKey keyboard. Το πιο βολικό κατ'εμε πληκτρολόγιο, το έχω και στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Οκ με ένα ρισταρτ έστρωσε, δεν ξέρω τι είχε πάθει.

Μόνο εμείς μειναμε;νέκρα το τοπικ, η το έχουν παρατήσει το ταμπλετ οι άλλοι ή κάνεις δεν έχει πρόβλημα και είμαστε όλοι ευχαριστημενοι κάτοχοι! :)

Πααρεπιπτοντως, SwiftKey keyboard. Το πιο βολικό κατ'εμε πληκτρολόγιο, το έχω και στο κινητό.

 

Τελευταία μου βγάζει στην μπάρα ειδοποιήσεων κάτι κινέζικα και δεν ξέρω τι είναι, αν πατήσω επάνω τους βγάζει ένα νέο παράθυρο με δύο επιλογές (υποθέτω Ναι και Όχι). Επίσης μερικές φορές κατεβάζει κάτι μόνο του και βγάζει παράθυρο για να γίνει εγκατάσταση. Στο κάνει και σένα αυτό; Δεν έχω καμιά κινέζικη εφαρμογή μέσα πάντως. Όχι πως είναι κάτι τραγικό αλλά δεν μπορώ να βλέπω τα κινέζικα!! :lol:

 

Υγ: Πληκτρολόγιο με έχει βολέψει το AI type, στο κινητό έχω το στοκ jelly bean.

Link to comment
Share on other sites

Οκ με ένα ρισταρτ έστρωσε, δεν ξέρω τι είχε πάθει.

Μόνο εμείς μειναμε;νέκρα το τοπικ, η το έχουν παρατήσει το ταμπλετ οι άλλοι ή κάνεις δεν έχει πρόβλημα και είμαστε όλοι ευχαριστημενοι κάτοχοι! :)

Πααρεπιπτοντως, SwiftKey keyboard. Το πιο βολικό κατ'εμε πληκτρολόγιο, το έχω και στο κινητό.

Danerick8 και ξερό ψωμί:lol:

Link to comment
Share on other sites

Danerick8 και ξερό ψωμί:lol:

 

Το δικό μου Χ900 - το οποίο έχει άλλο ιδιοκτήτη πλέον - φοράει την Kasty και ο τύπος είναι ευχαριστημένος. Μπράβο πάντως που ασχολείστε, από θέμα hardware το X900 ήταν το καλύτερο IMHO Retina RK3066 tablet.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Χ900 - το οποίο έχει άλλο ιδιοκτήτη πλέον - φοράει την Kasty και ο τύπος είναι ευχαριστημένος. Μπράβο πάντως που ασχολείστε, από θέμα hardware το X900 ήταν το καλύτερο IMHO Retina RK3066 tablet.

 

Γεια σου φροντιερ. Ή κάστυ είναι πολύ καλή, εκτός από ολίγα τινά κολληματάκια. Ή ντανερικ τρώει μπαταρία αλλά είναι πολύ σταθερή. Πάντως έτσι από νοσταλγία ίσως την ξαναπεράσω. Είχες πει ότι αν χρειαστούμε μπαταρίες δεν είναι πρόβλημα. Αλήθεια, τι παίρνει ; Δεν σχεδιάζζζω να πάρω ακόμα αλλά μια που το θυμήθηκα... :-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φροντιερ. Ή κάστυ είναι πολύ καλή, εκτός από ολίγα τινά κολληματάκια. Ή ντανερικ τρώει μπαταρία αλλά είναι πολύ σταθερή. Πάντως έτσι από νοσταλγία ίσως την ξαναπεράσω. Είχες πει ότι αν χρειαστούμε μπαταρίες δεν είναι πρόβλημα. Αλήθεια, τι παίρνει ; Δεν σχεδιάζζζω να πάρω ακόμα αλλά μια που το θυμήθηκα... :-)

 

Καλημέρα alieus,

 

Παίρνει 2x5000mAh μπαταρίες γενικού τύπου.

Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο κριτήριο για αυτές, αρκεί το πάχος τους να είναι τέτοιο που να κλείνει το tablet.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φροντιερ. Ή κάστυ είναι πολύ καλή, εκτός από ολίγα τινά κολληματάκια. Ή ντανερικ τρώει μπαταρία αλλά είναι πολύ σταθερή. Πάντως έτσι από νοσταλγία ίσως την ξαναπεράσω. Είχες πει ότι αν χρειαστούμε μπαταρίες δεν είναι πρόβλημα. Αλήθεια, τι παίρνει ; Δεν σχεδιάζζζω να πάρω ακόμα αλλά μια που το θυμήθηκα... :-)

 

Άσε τις δοκιμές και βάλε αυτή που έγραψα παραπάνω.

Είναι η πιο γρήγορη απ' όλες εμφανέστατα.

Τα μόνα "προβλήματα" είναι ότι 1) δε λειτουργεί το μικρόφωνο, 2) είναι λίγο μικρότερα τα γράμματα και 3) δε μπορείς να αλλάξεις ανάλυση. Αυτό.

Εγώ δεν την ξανα-αλλάζω, εκτός πια αν μου βγάλει κάποιο πρόβλημα, που αν ήταν θα μου το είχε βγάλει. Η μπαταρία κρατάει όπως πρέπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελευταία μου βγάζει στην μπάρα ειδοποιήσεων κάτι κινέζικα και δεν ξέρω τι είναι, αν πατήσω επάνω τους βγάζει ένα νέο παράθυρο με δύο επιλογές (υποθέτω Ναι και Όχι). Επίσης μερικές φορές κατεβάζει κάτι μόνο του και βγάζει παράθυρο για να γίνει εγκατάσταση. Στο κάνει και σένα αυτό; Δεν έχω καμιά κινέζικη εφαρμογή μέσα πάντως. Όχι πως είναι κάτι τραγικό αλλά δεν μπορώ να βλέπω τα κινέζικα!! :lol:

 

Ναι μου έβγαζε και μένα, τώρα έχε σταματήσει. Δε μπορώ να θυμηθώ αν είχα σβήσει κάτι ή όχι. Πάντως έχω πολύ καιρό να το δω.

 

Υγ: Πληκτρολόγιο με έχει βολέψει το AI type, στο κινητό έχω το στοκ jelly bean.

 

Και μένα το έβγαζε, τώρα έχει καιρό, δε θυμάμαι αν είχα πειράξει κάτι και σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τις δοκιμές και βάλε αυτή που έγραψα παραπάνω.

Είναι η πιο γρήγορη απ' όλες εμφανέστατα.

Τα μόνα "προβλήματα" είναι ότι 1) δε λειτουργεί το μικρόφωνο, 2) είναι λίγο μικρότερα τα γράμματα και 3) δε μπορείς να αλλάξεις ανάλυση. Αυτό.

Εγώ δεν την ξανα-αλλάζω, εκτός πια αν μου βγάλει κάποιο πρόβλημα, που αν ήταν θα μου το είχε βγάλει. Η μπαταρία κρατάει όπως πρέπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και μένα το έβγαζε, τώρα έχει καιρό, δε θυμάμαι αν είχα πειράξει κάτι και σταμάτησε.

Τα 1 και 3 δεν με πειράζουν. Όμως το 2 ίσως μου είναι πρόβλημα. Ισως. Για να καταλάβω, πόσο μικρότερα είναι απ' αυτά που βλέπω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τι έγινε ρε παιδιά; Χαθήκαμε :p

Κανένα νέο από το μέτωπο;

 

Όλα καλά! :) Με τη metrobleach είμαι εγώ ακόμα, το μηχάνημα πάει πολύ καλά, η πιο γρήγορη ρομ! Το μόνο αρνητικό που βγάζει αυτά τα κινέζικα μηνύματα στην μπάρα ειδοποιήσεων και μου τη σπάει!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες καλησπέρα, τι κάνουμε; Χαθήκαμε.

Είχαμε κανένα νέο για 4.2.2; Θέλω να δουλέψω το Nova GO και θέλει 4.2.2 ρε ****το...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, τι κάνουμε; Χαθήκαμε.

Είχαμε κανένα νέο για 4.2.2; Θέλω να δουλέψω το Nova GO και θέλει 4.2.2 ρε ****το...

 

Αυτό λέει τίποτα μήπως; Μετά από περισσότερο από ένα χρόνο χρήσης η μπαταρία σας πως είναι; Έχει χάσει χρόνο ζωής;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπέρα στο thread! Έχει απομείνει κανείς με το τάμπλετ; Εγώ την παλεύω ακόμα! :) Btw βρήκα αυτήν την ρομ η οποία γράφεται ότι δεν έχει το memory leak bug (αν δεν κάνω λάθος δεν έχει ξανααναφερθεί εδώ αυτή η ρομ). Την δοκιμάζω για καμιά ώρα και πράγματι πάει πολύ καλά και δεν φαίνεται να μπουκώνει η ραμ. Έχει ίδιο UI με την στοκ και την kasty και δουλεύουν κανονικά όλα, και το μικρόφωνο και το hd mode. Βέβαια σε HD mode γονατίζει λίγο το τάμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα με την Danerick και δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα, θα την άλλαζα μόνο με Kit Kat. Η rom που βρήκες τι παραπάνω προσφέρει σε σχεση με την Danerick?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα με την Danerick και δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα, θα την άλλαζα μόνο με Kit Kat. Η rom που βρήκες τι παραπάνω προσφέρει σε σχεση με την Danerick?

 

Είχα δοκιμάσει ελάχιστα την Danerick λόγω του ότι είχε μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και δεν ξανασχολήθηκα οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Πάντως είναι το ίδιο smooth και γρήγορη με την Metrobleach.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οκ, τελικά η νέα rom? Κανένα bug?

 

Πολυ καλυτερη απο στοκ και καστυ. Δεν εχει memory leak. Καποια λιγα λαγκαρισματα κανει σε βαριες εφαρμογες πχ facebook και chrome. Με τον στοκ browser το σερφαρισμα ειναι πολυ γρηγορο. Και multitasking και καταναλωση μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα. Με danerick είμαι. Ρουφάει μπαταρία αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στην ρομ ή ότι πάνε 2 χρόνια περίπου που το πήρα. Δεν σκοπεύω να πάρω άλλο ταμπλετ για το σπίτι εκτός ίσως από κανένα 7άρι για έξω.

ΥΓ: Αυτή η ρομ τι είναι; 4.2.2;

ΥΓ2: Αν χρειαστεί αλλαγή μπαταριών υπάρχουν εδώ ή θέλει αγορά απ' έξω;

Link to comment
Share on other sites

geia sas,σε μια αποτυχημένη προσπάθεια αλλαγής ρομ μπρικαρε( ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟς) ............. παει να ξεκινήσει και μενει με την αρχικη boot οθόνη VISTURE

με ποιο εγαλειο και πως μπορω α του περάσω κάποια ρομ? τη μαμα? κάποια άλλη?

Link to comment
Share on other sites

SoS......SoS......sOs....!!!!!!!!!!

το πρόβλημα συνεχίζεται....δεν εχω βρει τροπο να το λυσω...το μπρικαρισμα ειναι πολυ βαρυ......

Α) πρεπει να βρω τροπο (συνδυασμό πλήκτρων) ωστε να μπει σε recovery mode..... για να δοκιμάσω να φορωσω ξανα το λειτουργικο απο τη καρτα μνημης

β) να δοκιμάσω ((αφου το ξεμοντάρω ξεκοιλιάσω και βρω το chip της flash memory να διαγράψω οτι εχει μέσα βραχικυκλωνοντας δυο ποδαράκια..ΠΟΙΑ ???? ΠΩΣ????

 

μπορω να εχω βοήθεια .... ή σχετικά Link

 

Αγιε Βασιλη ακούς ??????????????????

Link to comment
Share on other sites

SoS......SoS......sOs....!!!!!!!!!!

το πρόβλημα συνεχίζεται....δεν εχω βρει τροπο να το λυσω...το μπρικαρισμα ειναι πολυ βαρυ......

Α) πρεπει να βρω τροπο (συνδυασμό πλήκτρων) ωστε να μπει σε recovery mode..... για να δοκιμάσω να φορωσω ξανα το λειτουργικο απο τη καρτα μνημης

β) να δοκιμάσω ((αφου το ξεμοντάρω ξεκοιλιάσω και βρω το chip της flash memory να διαγράψω οτι εχει μέσα βραχικυκλωνοντας δυο ποδαράκια..ΠΟΙΑ ???? ΠΩΣ????

 

μπορω να εχω βοήθεια .... ή σχετικά Link

 

Αγιε Βασιλη ακούς ??????????????????

Ειχα δει το ποστ σου κι επειδη δεν μπορουσα τοτε να απαντησω μετα το ξεχασα. Recovey μπανει με volume + και power button εφ'οσον ειχες CWM. Για τη μαμα ρομ εχει links με οδηγιες στο πρωτο ποστ. Αλλα το θεμα ειναι οτι πρεπει να μπει σε flash mode και δεν ξερω αν γινεται αν δεν ειναι ανοιχτο το tablet.. Σε καθε περιπτωση δοκιμασε. Αν θες στειλε και ενα pm στον frontier που ειχε το tablet και ειχε απειρες γνωσεις.

Υγ: για τα αλλα τα hardwarικα με τα καλωδια δεν ξερω.

Υγ2: μαλλον δεν σε βοηθησα και πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...