Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

46 minutes ago, minast said:

"Η μακρινή κεραία κάνει τη ζημιά".

-Λαϊκή ρήση

"Χτίζουμε πολλά κτίρια,μα όχι πολλές κεραίες"

                                           Ισαάκ Νεύτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Ερώτηση

Σύντομα θα ταξιδέψω στην Ρόδο,ποια εταιρία έχει το καλύτερο σήμα Κ ταχύτητα στην Ρόδο;, επίσης κατά την διάρκεια τ πλοίου με ποιο θα έχω σήμα έστω Κ λίγο (με νόβα είχα Χ ή turkcell και πιο κάτω από Πρασονήσι δεν είχε καθόλου) . Θέλω επίσης να έχει και καλο σήμα πάνω πάνω εκεί π λέει Κρήτης 7(οδός) . Τέλος σαν σύνολο γενικά ποια έχει την καλύτερη κάλυψη στην Ρόδο και ποια έχει την χειρότερη; 

Ευχαριστώ.

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπάθιο αλλά, όπως και το προηγούμενο, το ερώτημά σου είναι εκτός θέματος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιανία 4G

Screenshot_20240320_152820_Speedtest.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, elkons said:

Ερώτηση

Σύντομα θα ταξιδέψω στην Ρόδο,ποια εταιρία έχει το καλύτερο σήμα Κ ταχύτητα στην Ρόδο;, επίσης κατά την διάρκεια τ πλοίου με ποιο θα έχω σήμα έστω Κ λίγο (με νόβα είχα Χ ή turkcell και πιο κάτω από Πρασονήσι δεν είχε καθόλου) . Θέλω επίσης να έχει και καλο σήμα πάνω πάνω εκεί π λέει Κρήτης 7(οδός) . Τέλος σαν σύνολο γενικά ποια έχει την καλύτερη κάλυψη στην Ρόδο και ποια έχει την χειρότερη; 

Ευχαριστώ.

Για την διαδρομή δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κάνεις ότι θα έχεις αδιάκοπα σήμα. Για την Ρόδο πιστεύω ότι με την πράσινη θα είσαι καλυμμένος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MIKU said:

Παιανία 4G

Screenshot_20240320_152820_Speedtest.jpg

Σπάει τα κοντέρ 🤡, έχεις κάνει και στο ίδιο σημείο με κάποιον άλλο πάροχο; 

Just now, aektzhs 1 said:

Για την διαδρομή δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κάνεις ότι θα έχεις αδιάκοπα σήμα. Για την Ρόδο πιστεύω ότι με την πράσινη θα είσαι καλυμμένος

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Σπάει τα κοντέρ 🤡, έχεις κάνει και στο ίδιο σημείο με κάποιον άλλο πάροχο; 

Στο 5G στο αντίστοιχο νήμα πάει 300+ Mbps. Έχει κάνει ο φίλος συγκριτικό και με την μαύρη(Nova)η οποία βρίσκεται στην ίδια αν όχι και σε χειρότερη κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στο 5G στο αντίστοιχο νήμα πάει 300+ Mbps. Έχει κάνει ο φίλος συγκριτικό και με την μαύρη(Nova)η οποία βρίσκεται στην ίδια αν όχι και σε χειρότερη κατάσταση

Θέλει ακόμα αρκετή δουλειά η μαύρη αλλά ποτέ μην λες ποτέ μπορεί και κάποια μέρα να περάσει την κόκκινη με την πορεία που πάει τώρα. Η πράσινη πιστεύω πρώτη θα νε ξανά 🥲 

Είχα πάντοτε την απορία, φέτος για την Ελλάδα πότε θα γίνουν τα Speedtest awards 2024 θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον 

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στο 5G στο αντίστοιχο νήμα πάει 300+ Mbps. Έχει κάνει ο φίλος συγκριτικό και με την μαύρη(Nova)η οποία βρίσκεται στην ίδια αν όχι και σε χειρότερη κατάσταση

Εννοείς πως σε αυτό το σημείο σε 5G όμως παίζει καλά στα 300+ mbps δμβ η μαύρη είναι περίπου ίδια; Σωστά το διατύπωσα;

2 minutes ago, elkons said:

Θέλει ακόμα αρκετή δουλειά η μαύρη αλλά ποτέ μην λες ποτέ μπορεί και κάποια μέρα να περάσει την κόκκινη με την πορεία που πάει τώρα. Η πράσινη πιστεύω πρώτη θα νε ξανά 🥲 

Είχα πάντοτε την απορία, φέτος για την Ελλάδα πότε θα γίνουν τα Speedtest awards 2024 θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον 

 

 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, elkons said:

Θέλει ακόμα αρκετή δουλειά η μαύρη αλλά ποτέ μην λες ποτέ μπορεί και κάποια μέρα να περάσει την κόκκινη με την πορεία που πάει τώρα. Η πράσινη πιστεύω πρώτη θα νε ξανά 🥲 

Είχα πάντοτε την απορία, φέτος για την Ελλάδα πότε θα γίνουν τα Speedtest awards 2024 θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον 

Εννοείς πως σε αυτό το σημείο σε 5G όμως παίζει καλά στα 300+ mbps δμβ η μαύρη είναι περίπου ίδια; Σωστά το διατύπωσα;

 

Η μαύρη στο ίδιο σημείο με 5G κινείται σε μονοψήφια. Είχα ανεβάσει στο δικό της θέμα. Για Cosmote, δες τη μέτρηση που ανέβασα στο αντίστοιχο θέμα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKU said:

Η μαύρη στο ίδιο σημείο με 5G κινείται σε μονοψήφια. Είχα ανεβάσει στο δικό της θέμα. Για Cosmote, δες τη μέτρηση που ανέβασα στο αντίστοιχο θέμα.

Το είδα,5g με μονοψήφια στην Αθήνα.. κακό άντε 4g πες ναι αλλά σε 5g απαράδεκτο 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, elkons said:

κάποια μέρα να περάσει την κόκκινη

Αν και είμαστε off topic αν αλλάξει τακτική ίσως. Προς το παρόν καλή εναλλακτική απέναντι στην πράσινη είναι η κόκκινη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Αν και είμαστε off topic αν αλλάξει τακτική ίσως. Προς το παρόν καλή εναλλακτική απέναντι στην πράσινη είναι η κόκκινη 

Συνήθως έτσι είναι αλλά είναι και ανάλογα την περιοχή αλλά ως δεύτερη εναλλακτική στις περισσότερες είναι η κόκκινη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Θέλει ακόμα αρκετή δουλειά η μαύρη αλλά ποτέ μην λες ποτέ μπορεί και κάποια μέρα να περάσει την κόκκινη με την πορεία που πάει τώρα. Η πράσινη πιστεύω πρώτη θα νε ξανά 🥲 

Είχα πάντοτε την απορία, φέτος για την Ελλάδα πότε θα γίνουν τα Speedtest awards 2024 θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον 

Εννοείς πως σε αυτό το σημείο σε 5G όμως παίζει καλά στα 300+ mbps δμβ η μαύρη είναι περίπου ίδια; Σωστά το διατύπωσα;

 

Η NOVA θα ανέβει και άλλο όσο περνούν οι μήνες. Απλά σκαλίζουν μόνιμα το δίκτυο είναι και το SA. Θέλει υπομονή από μεριάς μας και ας πληρώνουμε υπηρεσίες που δεν ικανοποιούν σε ορισμένες περιπτώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chrischal1908 said:

Η NOVA θα ανέβει και άλλο όσο περνούν οι μήνες. Απλά σκαλίζουν μόνιμα το δίκτυο είναι και το SA. Θέλει υπομονή από μεριάς μας και ας πληρώνουμε υπηρεσίες που δεν ικανοποιούν σε ορισμένες περιπτώσεις. 

Αφού σκαλίζει το δίκτυο της και δεν ικανοποιεί σε ορισμένες περιπτώσεις ας ρίξει και άλλο την τιμή στις υπηρεσίες που προσφέρει μέχρι να τις ανεβάσει. Σε ορισμένες περιοχές είναι εντάξει ελπίζω να το επεκτείνει αυτό . Αν και σε αργό ρυθμό προσπαθεί να βελτιωθεί.

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Chrischal1908 said:

Η NOVA θα ανέβει και άλλο όσο περνούν οι μήνες. Απλά σκαλίζουν μόνιμα το δίκτυο είναι και το SA. Θέλει υπομονή από μεριάς μας και ας πληρώνουμε υπηρεσίες που δεν ικανοποιούν σε ορισμένες περιπτώσεις. 

Εντάξει.. θα πληρώνεις εσύ υπομονετικά.. και μόλις γίνει δίκτυο, πες μας ναι;

Εμείς θα έχουμε από τώρα δίκτυο..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vibraphone said:

Εντάξει.. θα πληρώνεις εσύ υπομονετικά.. και μόλις γίνει δίκτυο, πες μας ναι;

Εμείς θα έχουμε από τώρα δίκτυο..

Και εγώ είχα Nova, πριν 2 μήνες αφού έληξε το συμβόλαιο έτρεξα να φύγω , πλέον είμαι Cosmote και είμαι πολύ ευχαριστημένος από κάλυψη και ταχύτητα,από τιμές εντάξει δεν είναι και πανάκριβο . Ήμουν σε δίλημμα Cosmote ή Vodafone , τελικά πήγα στην Cosmote επειδή την πρότεινε αρκετός κόσμος και φημίζεται για τις ταχύτητες, άλλωστε οι τιμές δεν έχουν τεράστιες διαφορές,δεν έχω μετανιώσει την επιλογή μου μέχρι στιγμής 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, elkons said:

Και εγώ είχα Nova, πριν 2 μήνες αφού έληξε το συμβόλαιο έτρεξα να φύγω , πλέον είμαι Cosmote και είμαι πολύ ευχαριστημένος από κάλυψη και ταχύτητα,από τιμές εντάξει δεν είναι και πανάκριβο . Ήμουν σε δίλημμα Cosmote ή Vodafone , τελικά πήγα στην Cosmote επειδή την πρότεινε αρκετός κόσμος και φημίζεται για τις ταχύτητες, άλλωστε οι τιμές δεν έχουν τεράστιες διαφορές,δεν έχω μετανιώσει την επιλογή μου μέχρι στιγμής 

Και με Vodafone δεν θα είχες πρόβλημα. Βέβαια έκανες πολύ καλή επιλογή 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και με Vodafone δεν θα είχες πρόβλημα. Βέβαια έκανες πολύ καλή επιλογή 

Το γνωρίζω, και οι 2 εταιρίες είναι αρκετά καλές σε θέμα κάλυψης και ταχύτητας ,απλά ήθελα να αποφύγω Nova καθώς δεν είχα καλή εμπειρία δεν είχε καλή κάλυψη ούτε καλές ταχύτητες σε σύγκριση με τις άλλες,ε και να πάω σε μια καλύτερη και από την στιγμή που η Cosmote έχει και κάλυψη καλή όπως και η Vodafone , απλά έχει καλύτερες ταχύτητες και είπα να πάω εκεί. Έχω 2 sim 1 Cosmote και άλλη 1 vf, και από τις 2 έχω μείνει ευχαριστημένος, λίγο παραπάνω από πράσινη καθώς η κόκκινη αν δεν έχει σήμα κρατάει έως αηδίας το 4g . Απλά η πράσινη με καλύπτει πλήρως αλλά ως δεύτερη εναλλακτική αντί για πράσινη, κόκκινη καλύτερα 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vibraphone said:

Εντάξει.. θα πληρώνεις εσύ υπομονετικά.. και μόλις γίνει δίκτυο, πες μας ναι;

Εμείς θα έχουμε από τώρα δίκτυο..

Δεν σε καταλαβαίνω. Μπορείς απλά να αρχίσεις να πληρώνεις από τώρα για το δίκτυο του μέλλοντος. Ποιο το κακό; Επειδή θέλει κάπου στα 3 χρόνια σύμφωνα με τις τωρινές τους προβλέψεις;; Γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία να αλλάζεις στο μέλλον ενώ μπορείς από τώρα; Στη χώρα των ηλιθιων ζούμε έτσι και αλλιώς, ας το επιβεβαιώσουμε 😏🤣

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johnny_htc said:

Δεν σε καταλαβαίνω. Μπορείς απλά να αρχίσεις να πληρώνεις από τώρα για το δίκτυο του μέλλοντος. Ποιο το κακό; Επειδή θέλει κάπου στα 3 χρόνια σύμφωνα με τις τωρινές τους προβλέψεις;; Γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία να αλλάζεις στο μέλλον ενώ μπορείς από τώρα; Στη χώρα των ηλιθιων ζούμε έτσι και αλλιώς, ας το επιβεβαιώσουμε 😏🤣

Χαχαχα συμφωνώ γιατί να δίνω τα λεφτά μου για κάτι που ακόμα κτίζεται,ενώ μπορώ να δώσω πάλι για κάτι έτοιμο που συνεχίζει να χτίζεται όλο και περισσότερο 🌚 το συμφέρον μου θα κοιτάξω όχι της εταιρείας να την κάνω καλύτερη 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johnny_htc said:

Δεν σε καταλαβαίνω. Μπορείς απλά να αρχίσεις να πληρώνεις από τώρα για το δίκτυο του μέλλοντος. Ποιο το κακό; Επειδή θέλει κάπου στα 3 χρόνια σύμφωνα με τις τωρινές τους προβλέψεις;; Γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία να αλλάζεις στο μέλλον ενώ μπορείς από τώρα; Στη χώρα των ηλιθιων ζούμε έτσι και αλλιώς, ας το επιβεβαιώσουμε 😏🤣

Ναι ρε συ.. εξάλλου η φορητότητα είναι τόσο ψυχοφθόρα και χρονοβόρα διαδικασία.. για τέτοια είμαστε;; 😉😂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Vibraphone said:

Εντάξει.. θα πληρώνεις εσύ υπομονετικά.. και μόλις γίνει δίκτυο, πες μας ναι;

Εμείς θα έχουμε από τώρα δίκτυο..

Πήγαινε στην κόκκινη που "πετάει" λοιπόν! Να δούμε σε λίγο καιρό... Ειδικά το καλοκαίρι!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

Πήγαινε στην κόκκινη που "πετάει" λοιπόν! Να δούμε σε λίγο καιρό... Ειδικά το καλοκαίρι!

Υπάρχει και η πράσινη εάν χρειαστεί 🙂

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chrischal1908 said:

Πήγαινε στην κόκκινη που "πετάει" λοιπόν! Να δούμε σε λίγο καιρό... Ειδικά το καλοκαίρι!

Με όλο τον σεβασμό Χρήστο,καμια δεν πετάει το καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Καμία δεν πετάει και μία αναμένεται να μην προχωρήσει καν σε διαδικασία απογείωσης. Θα μείνει κολλημένη στο έδαφος.😅

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...