Jump to content

Κινητό για το στρατό


KostasMD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη μπαίνω ναυτικο 20 μαρτιου στην Τριπολη, χρειαζομαι για το κεντρο (και γενικοτερα) ενα φτηνο κινητο με οσο το δυνατο μεγαλυτερη αυτονομια (λογω ελλειψης πριζων κλπ). Μονο ραδιοφωνο θελω να χει (mp3 δε με απασχολει ιδιαιτερα) και αξιοπιστια. Δε θελω να ειναι δικαρτο (μια σιμ θα χρησιμοποιησω, δεν εχω δευτερη). Σκεφτομουν για το Νοκια 100. Καμια γνωμη υπαρχει γι αυτο ή εμπειρια χρησης ή αλλη προταση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε qwerty υπάρχει τίποτα χωρίς κάμερα;

 

Δεν υπάρχει qwerty χωρίς κάμερα.Άκου εγώ λέω να πάρεις το χ1-01 διότι έχει τρελή αυτονομία και ραδιώφονο...Αν πάλι δεν σου κάνει κλικ μπορείς να πας την πρώτη μέρα με ένα τηλέφωνο χωρίς κάμερα(των 10-20 ευρώ) και την επόμενη να πάρεις το κανονικό κινητό σου.

 

Να'το χ1-01 http://www.skroutz.gr/s/343215/Nokia-X1-01.html?from=catspan

 

Ορίστε και μία αξιολόγηση του να καταλάβεις για τι κινητό μιλάω...

 

Ότι πρέπει για τον στρατό.

Μπαταρία που με μέτρια χρήση και αν το κλείνεις τα βράδια σου πάει 13 μέρες άνετα.

Υποδοχή για κάρτα μνήμης μέχρι 16GB για να ακούς στη σκοπιά δισκογραφίες ολόκληρες.

Δυνατό ηχειάκι για τέρμα μουσική στη λάτζα.

Φακός για να τσεκάρεις όταν είσαι θαλαμοφύλακας το βράδυ ή για να ψάξεις τη τσάντα σε σκοτεινούς θαλάμους.

Αρκετά ανθεκτικό, αν κρίνω από τις φορές που μου έπεσε και στις συνθήκες τρελής υγρασίας που έτυχε να το παρατάω.

Ένα μείον είναι ότι δεν παίρνει java και δεν μπορείς να βάλεις το leleja να τσεκάρεις πόσες μέρες σου μένουν :P

Αλλά το πραγματικό μειονέκτημα είναι η ποιότητα κλήσης. Είναι απίστευτα μέτρια οπότε κάποιες φορές, ειδικά αν ο άλλος έχει μπάσα φωνή, δυσκολεύεσαι πολύ για να καταλάβεις τί λέει.

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ το Μάρτιο και κατέληξα στο Nokia 101. Έχει φακό, mp3 player, dual sim και πραγματικά τσάμπα τιμή! Νομίζω είναι το ιδανικό κινητό για στρατό. Μακάρι πιο μετά στη θητεία να πάρω μέσα και το Desire μου.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ το Μάρτιο και κατέληξα στο Nokia 101. Έχει φακό, mp3 player, dual sim και πραγματικά τσάμπα τιμή! Νομίζω είναι το ιδανικό κινητό για στρατό. Μακάρι πιο μετά στη θητεία να πάρω μέσα και το Desire μου.

 

Σύντομα θα υπάρχει και το φτηνότερο Νόκια 105 για αυτή τη δουλειά. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπαίνω ναυτικο 20 μαρτιου στην Τριπολη, χρειαζομαι για το κεντρο (και γενικοτερα) ενα φτηνο κινητο με οσο το δυνατο μεγαλυτερη αυτονομια (λογω ελλειψης πριζων κλπ). Μονο ραδιοφωνο θελω να χει (mp3 δε με απασχολει ιδιαιτερα) και αξιοπιστια. Δε θελω να ειναι δικαρτο (μια σιμ θα χρησιμοποιησω, δεν εχω δευτερη). Σκεφτομουν για το Νοκια 100. Καμια γνωμη υπαρχει γι αυτο ή εμπειρια χρησης ή αλλη προταση?

 

Μακριά από το συγκεκριμένο! 4 άτομα ξέρω, συν την μάνα μου, με το που τους έπεσε κάτω, πάει το τηλέφωνο, το ακουστικό ακούγεται λες και ο άλλος είναι μέσα σε πηγάδι!

Προτείνω το Samsung GT-E1182, δίκαρτο και βγάζει άνετα μια-μιάμιση βδομάδα με κανονική χρήση! :p

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπαίνω ναυτικο 20 μαρτιου στην Τριπολη

 

Πάρε όποιο κινητό θέλεις, αλλά στην 124 προσπάθησε να πας σε κάποια απ τις άλλες 3 μοίρες και όχι εκεί που ήταν η ΜΕΤΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε όποιο κινητό θέλεις, αλλά στην 124 προσπάθησε να πας σε κάποια απ τις άλλες 3 μοίρες και όχι εκεί που ήταν η ΜΕΤΑ :lol:

 

[offtopic]Με το μπαρδόν κιόλας αλλά τί εστί ΜΕΤΑ? :p Ψάρι γαρ. :O [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον για τον πρώτο καιρό στο κέντρο αυτό με κλειστά μάτια. Φακός, dual sim, απίστευτη μπαταρία. +πάμφθηνο!

http://www.skroutz.gr/s/337548/Samsung-E1182.html

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κανονικό κινητό κ μάλιστα 2.δεν υπήρχε περιπτωση να μην πάρω κινητό με καμερα .ειδικά αν έμπαινα τώρα θα επαιρνα μαζί μ το νεξους για να σερφαρω. μην είστε ψαράδες :p
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια οικονομική κρίση και πείνα φυλάς τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά...

Για Nokia 112 ή 113 με κόβω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Για το LG A1000 έχει κανείς άποψη παιδιά; Το είδα σήμερα στο σκρουτζ και είναι αρκετά φθηνό και έχει και φακό από ότι βλέπω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κινητά που ποστάρετε έχουν κάμερες. Αν δε λυπάστε να δώσετε +10 € για την κάμερα που είτε θα σας τη σπάσουν είτε θα είναι άχρηστη τότε ΟΚ. Αλλιώς είναι πολύ συγκεκριμένες οι προτάσεις για κινητά στρατού. Δεν έχει κανένα νόημα δηλαδή το 112 το Nokia αφού χρεώνεστε την "πλοήγηση" με δικό του browser, την κάμερα και άλλα πράγματα που είναι άχρηστα. Εκτός αν έχετε δοκιμάσει να σερφάρετε σε τέτοιο κινητό και σας αρέσει οπότε πάμε σε τάσεις σαδομαζοχισμού. Εγώ πήρα το Nokia 101 χωρίς κάμερα, με ραδιόφωνο και mp3 και φακό και τεράστια διάρκεια μπαταρίας και εν τέλει αυτά που χρειάζονται για τις πρώτες μέρες στο κέντρο. Αργότερα βάζετε το smartphone σας σερφάρετε κανονικά και είστε μια χαρά.

Ερώτηση τώρα: επειδή είναι dual-sim και έχω ήδη τη μία sim με το συμβόλαιο της Cosmote, τι εταιρία να βάλω για τη δεύτερη που θα είναι καρτοκινητή; Θέλω να μιλάω με όσους δεν έχουν Cosmote, υπάρχει κάποια καρτοκινητή που να με συμφέρει περισσότερο;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

21/3 Αυλώνα! Κοίταγα Nokia Asha 203 και Nokia X2-02.

To Nokia έχει φακό όπως έχει γραφτεί για το X1-01?

 

Χεχε, μαζί θα μπούμε εγώ θα έρθω με το ταπεινό Nokia C1-01

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εγώ μπαίνω στρατό τώρα τον μάϊο, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι με τα εξής χαρακτηριστικά:

  • mp3 Player
  • microSD Slot
  • FM Radio
  • Internet Browser
  • Φακό (Προερετικά)
  • Αν γίνεται χωρίς κάμερα και η οθόνη να είναι αρκετά μεγάλη
  • και θα δεχτώ αν είναι και dual-sim να έχω στο ένα συμβόλαιο και στο άλλο το καρτοκινητό

 

Αν υπάρχει κάτι τέτοιο πείτε μου και εμένα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για αυτά που ζητάς η καλύτερη επιλογή είναι το Nokia X1-01. Πάντως να σου πω πως στον στρατό μέχρι τώρα 2 κινητά είναι που παίζουν συνέχεια, ένα το Nokia 101 και ένα το Samsung E-1182. Η συντριπτική πλειοψηφία όσων αγόρασαν κινητό και δεν είχαν κάποιο παλιό επέλεξαν ένα από αυτά τα 2, όπως κ εγώ που πήρα το Samsung.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πάρτε μια μπαχατέλα με 20 ευρώ για τις ημέρες στο κέντρο και μόλις πάτε στη μονάδα κουβαλάτε και τα macbook pro..Κανένα πρόβλημα!! Οπότε μη μπαίνετε σε κόπο και τζάμπα έξοδα..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μιας και είμαι τώρα μέσα να σου πω ότι λαπτοπ δεν παίζει πάντα και σε όλες τις μονάδες.. Εγώ την βγάζω με το nexus αλλά αν ήταν να επιλέξω θα έπαιρνα note 2 για θητεία είναι το απόλυτο κινητό θητείας. Βολευουν και οι μεγάλες τσέπες της παραλλαγής...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην ψαρωνετε. Εγω το 2003 μπηκα με 8310 και μετα απο μια εβδομαδα ειχα μεσα το panasonic gd87 και αργοτερα το nokia 6600. Κανενας δεν με εψαξε και κανενας δεν εσπαγε την καμερα. Ο αδερφος μου που μπηκε περσυ με ενα samsung και μετα την ορκομωσια ειχε το 4s και το ipad μαζι.
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aν βγάλω τη κάμερα απο το κινητο μου και βαλω και κατι στο καπακι της καμερας να μη φαίνεται θα υπάρχει προβλημα

μπαινω κεεμ σπάρτη 10/9

Link to comment
Share on other sites

μπηκα περυσι με το κλασικο σαμσουνγκ που αναφερετε ολοι των 20ευρω, και μετα απο 2 μηνες πηρα το samsung galaxy s2 και τελειωσα τη θητεια μου μ αυτο..και το αλλο ειχα φυσικα, αλλα το galaxy με εσωσε πραγματικα στα φυλακια...εννοειται και λαπ-τοπ μαζι...μη ψαρωνετε ρε, δεν ελεγχουν τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...